All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Qetsor Ferunaj. Show all posts
Showing posts with label Qetsor Ferunaj. Show all posts

Wednesday, 20 March 2013

Rishfaqet Qetsori si moderator ne televizion...

Qetsor Ferunaj
Qetsori per “BB6”: Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje

Ish-fituesi i “BB” i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme.

Me kostum shik dhe stil elegant eshte shfaqur ne spotin promocional te nje televizioni te ri. I pelqen te zhduket dhe te rishfaqet gjithmone kur ka dicka te re per te thene. Qetsor Ferunaj, si nje nga fituesit e formatit “Big Brother” ka fituar dhe nje pervoje speciale para kamerave, e mjaftueshme sipas tij per te marre persiper nje projekt televiziv ne rolin e moderatorit. Do te jete prezantues kryesor i nje programi mengjesi ne nje tv te re, nderkohe qe flet per ambiciet e tij ne televizion. Po ashtu komenton banoret e “Big Brother 6”.

Sunday, 17 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Mars 2013
 • DJ Blunt ndahet nga e dashura. Shkak behet xhelozia per Sheilen, fituesen e "X Factor"
 • Rrefen e ema e kengetares: Si na e vodhi Eda Zari gjithe pasurine! Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere.
 • Qetsori per "BB6": Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje. Ish-fituesi i "BB" i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme. Marselini me duket thjesht i keq, Anaidi e ha buken kot aty.
 • Paparazzi; 8 Marsi i shfrenuar i femrave ne Tirane, fotot komplet nudo
 • Ergysi i BB4: Me shkodranen qe merret me politike, Anaidi sillej si i fejuar. Ish-konkurrent ne "BB4" dhe mik i Anaidit, ai rrefen se si e njeh ate. Ergysi: Si e kam pare une Anaidin ne marredhenie me femra
 • Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil
 • Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Saturday, 4 February 2012

Qetsor Ferunaj: Po mendoj te iki fare nga Shqiperia...

Po mendoj te iki fare nga Shqiperia

Qetsor Ferunaj: Te ardhurat e uleta me shtyjne te kerkoj menyra per te mbijetuar

Pas dy aventurave televizive ne “reality show”, ate te “Big Brother” ne Tirane dhe “Vip Shpija” ne Prishtine, tashme Qetsor Ferunaj nga Vlora eshte aq i njohur sa te perbeje lajm cdo ndodhi ne jeten e tij, aq me shume nje ceshtje me policine. Edhe pse publiku e votoi per protagonizmin e tij, ne kete rast nuk e ka pasur aq te lehte qendrimin ne Komisariatin e Vlores per disa ore. Po si shkon jeta e Qetsorit, pas daljes se tij si fitues nga “BB 2”? Marredhenia qe ka me parane, ambiciet per politiken dhe jeta me bashkeshorten dhe dy femijet?

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 4 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Shkurt 2012

 • Qetsor Ferunaj: Te ardhurat e uleta me shtyjne te kerkoj menyra per mbijetese. Po mendoj te iki fare nga Shqiperia.
 • Gold AG: Seks per here te pare kur isha shume i vogel
 • "The Voice", surprizat e finales dhe cmime per te 4 finalistet. Flet autori Rezart Aga: "The Voice" ka kontribuar per te sofistikuar shijet muzikore te publikut shqiptar.
 • Modelja Misse Beqiri pozon nudo ne Skandinavi dhe lidhet me portierin britanik Lindegard. Mediat britanike kane komentuar lidhjen e tyre
 • Blerim Destanit i plotesohet nje tjeter enderr, takohet me Morgan Freeman
 • Intervista. Genta Ismajli: "Per intriga nuk duhen akuzuar vetem kengetaret (femra) por edhe kengetaret (meshkuj)". Me Adelinen kemi marredhenie shume te mira!
 • 30 vjetori i Stines, festa bashkon kengetaret
 • Pas lindjes, Soni Malaj rikthehet nen menaxhimin e nje produksioni spanjoll

Wednesday, 1 February 2012

U arrestua per vjedhje, lihet i lire Qetsori

Gjykata e Vlorës vendosi masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje” për Qetsor Ferrunajn, i akuzuar për vjedhjen e disa tubave prej hekuri në pronësi të Ndërmarrjes së Ujësjellësit. Ferrunaj u bë personazh i njohur pasi fitoi çmimin e madh të “Big Brother 2″.

Prokuroria i kërkoi dje trupit gjykues vlerësimin të ligjshëm të arrestimit të Ferrunaj, si dhe marrjen e masës së sigurisë me detyrim paraqitjeje për vazhdimin e hetimeve të mëtejshme.

Sipas akuzës, shtetasi Qetsor Ferrunaj ka marrë tre punëtorë për të nxjerrë tubacionet, që kishin shërbyer para viteve 1990 për vaditjen e agrumeve në zonën e Orikumit. Sipas Prokurorisë, ky veprim është i paligjshëm dhe i dënueshëm, pasi kemi të bëjmë me vjedhje të pronës publike të mbetur në tentativë. Mbrojtja kërkoi dje vlerësimin si të paligjshëm të arrestimit të klientit të tij, pasi nuk kemi të bëjmë me kryerjen e një vepre penale.

Sunday, 29 January 2012

Qetsor Ferunaj arrestohet ne Vlore per vjedhje...

Vlore, arrestohet Qetsor Ferunaj nen akuzen e vjedhjes

Vihet ne pranga nga policia e Vlores, 37 vjecari Qetsor Ferunaj, nje nga fituesit e nje prej edicioneve te Big Brother.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, kur Ferunaj fituesi i edicionit te 'Big Brother 2' eshte vene ne pranga ne Orikum se bashku me tre persona te tjere, per prerjen e tubove te hekurit ne pronesi te Drejtorise se Ujerave, pergjate rruges ne bregdetin e kesaj zone. Tubot sherbenin per vaditje.

Rreth ores 11:00 nga sherbimet e patrulles se pergjithshme te Komisariatit te Policise Vlore jane kapur ne flagrance duke prere disa tubo hekuri qe ndodheshin pergjate rruges qe te con per bregdetin e Orikumit, shtetasit, 22 vjecarin Daniel Sadikaj, 28 vjecarin Gjovalin Mikaj dhe 24 vjecarin, Arsen Fisti.

Monday, 19 December 2011

Ermela Mezuraj Deshton ne Politike dhe Perfundon ne Veline...

Ermela e BB deshton ne politike dhe perfundon ne veline

Nje katapultim i menjehershem ne politike do t’i kishte shijuar dhe Ermela Mezurajt, fitueses se “Big Brother 5”, ashtu si shume te rinjve, kryesisht artiste qe kemi pare te perfshihen se fundi ne forume partike. Direkt pas daljes nga loja si fituese e 100 milioneve te depozituara ne banke, natyrisht qe Ermela kerkonte me shume nga jeta. Iu duk se ato para qe i kishte deshiruar aq shume, nuk po i hynin aspak ne sy, kur mendonte se ambicies se saj per t’u bere prezantuese ne televizion i duhej nje mbeshtetje me e fuqishme. E shquar per natyren pa komplekse, qofte edhe per te shprehur hapur deshirat e saj te medha. Me bindjen se ajo eshte lindur per televizion, natyrisht qe ishte nder te vetmet qe e shprehu hapur se pas mbylljes se lojes se vezhguar nga kamerat, ajo po kalonte nje periudhe “hendeku” ne jeten e saj, pasi s’po merrte ofertat qe kishte pritur pas popullaritetit te madh te fituar nga “Big Brother”. Ne fillim ndryshoi punet ne jeten e saj private, pas ndarjes nga Ervin Sinjari dhe rikthimi tek ish i dashuri pas 7 vitesh, nje djale nga Lezha me emrin Joti, me te cilin nisi bashekjetesen ne Tirane tre muaj me pare. Me pas vendosi te largohet nga kamerat dhe te reflektoje me mire per jeten e saj, duke menduar paralelisht per gjetjen fillimisht te nje pune te mire. Tentativat e para i beri ne politike, ndersa kerkoi te hynte ne instancat e Partise Demokratike, pasi ishte aktivizuar ne vere ne fushaten e Lulzim Bashes per zgjedhjet lokale.

Sunday, 22 May 2011

Qetsori Flet Per "Vip Shpija 2"

QETSOR FERUNAJ: Fituesi i “Vip Shpija” ishte nje djale gay qe kishte frike te deklarohej

Ai ka sharmin e protagonistit, perderisa pas mbylljes se show-t “Vip Shpija” ne Kosove, gjithe stafi i ketij “reality” kane udhetuar drejt Vlores, per te festuar mbylljen e spektaklit ne hotelin e tij ne Orikum. Jane organizuar bashke, njesoj sic ndodhi dy vite me pare, kur gjithe stafi i “Top Channel” e festoi fitoren e tij te “Big Brother 2” ne Vlore. Por, kesaj here, Qetsori ishte nje humbes shume prane fitores, sic preferon ta cilesoje bilancin e kesaj loje, nje ndjesi qe thote se i ka bere shume mire per egon. Hera e dyte e tij ne nje show ku protagonistet vene ne loje veten dhe jeten e tyre, tregon per fansat e rinj qe beri per vete ne Kosove dhe planin per te nisur nje karriere atje.

Thursday, 21 May 2009

Qetsori, Fama e Ndjek edhe ne Itali!

Qetsori i famshem edhe ne Itali

Qetsor Ferunaj, fituesi i “Big Brother Albania”, duket se po shijon famen e tij edhe ne Itali.

I gjendur ne Perugia per te rinovuar lejen e tij te qendrimit, ai u intervistua nga gazeta e ketij rajoni “Regione Umbria” e cila i ka kushtuar pothuajse nje faqe te tere djalit nga Dukati i Vlores.

“Perugia eshte nje qytet qe me pelqen te rris femijet e mi. Jam i dashuruar pas ketij qyteti te ri, po njekohesisht edhe antik”, thote Qetsori.

Ne faqen kushtuar fituesit te “Big Brother” ne Shqiperi, shkruhet me detaje se kush eshte Qetsori, nga vjen, cfare ka bere ne jeten e tij dhe cilat jane deshirat dhe ambiciet qe ka ky personazh tashme i njohur jo vetem brenda kufijve te Shqiperise.

Ne gazete shkruhet se Qetsori eshte shume i njohur nga bashkekombasit e tij qe jetojne ne Itali, te cilet e kane ndjekur reality show-n permes platformes DigitAlb.

Qetsori flet per median italiane edhe per arsyen e pjesemarres ne “Big Brother Albania”: Donte te bente krenar babane e tij. /tch/21.05.09/


- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Ne Itali "Big Brother"-in e quajne "Grande Fratello"
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: qetsor ferunaj sori feruna
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Qetsori famous in Italy

Qetsor Ferunaj, winner of "Big Brother Albania", seems to relish being his fame in Italy.
I found in Perugia permission to renovate his residence, he was interviewed by newspapers of this region "Regione Umbria" which has devoted almost an entire page from Dukati son of Vlora.

"Perugia is a city that I like my children up. I love this city after the new, is also ancient, "says Qetsori.

In the page dedicated to winning "Big Brother" in Albania, with written details of who is Qetsori, comes from, what has done in his life and desires and ambitions which are the character who has already known not only within the borders of Albania.

We write the newspaper Qetsori is very well known by his bashkekombasit living in Italy, who followed reality show-n through platform DigitAlb.

Qetsori speaks to the Italian media for the reason of participating in "Big Brother Albania" wanted to make his father proud.
]]

Tuesday, 19 May 2009

Qetsori ia Shkel Ne Itali!

Qetsori udheton urgjentisht per ne Itali

Ah keto letra, letra! Sipas gazetes "Shekulli", parat dhe fama qe mori Qetsori pas fitores ne Big Brother Albania 2, nuk i mjaftuakan atij, pasi ai me te rendesishme ze letrat e qendrimit ne Itali. Sipas familjareve, Qetsori ka udhetuar me urgjenci drejt Italise per te rinovuar dokumentet e tij te qendrimit. Dhe mesiguri te gjithe emigrantet apo "gurbetxhinjte", e sidomos ata qe vuajne duke pritur ne rradhet e ambasadave per te marre nje vize, e kuptojne kete veprim dhe rendesine e te rregulluarit te dokumentave.

Nuk e kam percjelle emisionin "E Diell" qe nga fillimi dhe nuk e di a ishte Qetsori me heret apo jo ne interviste, por ai nuk u pa me kater personazhet qe moren pjese me vone ne kete emision, Ari, Adi, Adela dhe Bjordi. Ndoshta ky udhetim e arsyeton mungesen e tij ne kete emision!
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: sori ferunaj feruna
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Urgently Qetsori travels to Italy

Ah these letters, letters! According to the newspaper "Shekulli, money and fame that took Qetsori after winning the Big Brother Albania 2, not mjaftuakan him, as he most important voice residence papers in Italy. According to family members, Qetsori has traveled to Italy with urgjenci to renovate his residence documents. And certainly all immigrants or "gurbetxhinjte", especially those who suffer waiting in line embassies for a visa, this action and understand the importance of the documents rregulluarit.

I did not show followed "The Sun" from the beginning and did not know was whether or not Qetsori early in the interview, but he was seen with four characters who participated in this program later, Ari, Aad, and Adel Bjordi . Perhaps this justifies the lack of travel in this interview him!
]]

Monday, 18 May 2009

Qetsori Vendose Te Sprovohet Edhe Ne Politike!

Qetsori Big Brother
/photo top channel/

Sori zyrtarizon kandidaturen per deputet

Fituesi i edicionit te sivjetme te "Big Brother", Qetsor Ferunaj, ka pranuar te kandidohet si deputet i Partise Demokristiane ne qarkun e Vlores, njofton Top Cannel.

Partia Demokristiane kishte njoftuar me heret qe ne listen e saj per deputet e kishte perfshire edhe Qetsorin, ndersa te henen kreu kesaj partie, Nard Ndoka dhe Qetsori kane nenshkruar marreveshjen ne qytetin e Vlores, sipas te ciles Sori do te kandidohet per deputet.

Fituesi i shout real “Big Brother Albania 2” pas fitores se spektaklit te shumeshikuar tani pretendon te dale fitues edhe ne politike. /tch/telegrafi/18.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: sori, qetsor ferunaj feruna
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Sorin makes official candidacy for deputy

The winner of this year's edition of "Big Brother", Qetsor Ferunaj, has agreed to be candidated as a member of the Christian Democratic Party in the district of Vlora, Announces Top Cannel.

Christian Democratic Party had announced earlier that its list for MP had even Qetsorin, while on Monday that party leader, and Nard Ndoka Qetsori have signed the agreement in the city of Vlora, which according to Sorin kandidohet for MP.

The winner of the real show "Big Brother Albania 2" after winning the spektaklit now popular claims to be brought in political winner.
]]

Sunday, 17 May 2009

Arbana Osmani: Sori Ishte i Preferuari Im Qe Nga Fillimi!

Stafi i Big Brother, Intervista per Top Channel

Big Brother ishte i plotfuqishem naten e se shtunes ne cdo mjedis ku ka nje ekran televizori. Por, pas ketij reality show te suksesshem qendroi nje staf i tere qe punoi per realizimin e tij.

Arbana Osmani, Prezantuesja e Big Brother
"Emocioni me i madh qe kemi percjell sonte natyrisht ka qene per publikun, per gjithe ata qe e kane ndjekur me kaq shume dashuri kete spektakel... Per mua, sinqerisht, personalisht me ka pelqyer shume Qetsori qe ne fillim te gares se Big Brother!"

Ergys Lubonja, Regjisori i Big Brother Albania
"Besoj se fitoj personi i cili luajti me mire ne shtepi, luajti me forte dhe gjithe kohen!

Rezart Aga, Producent i Big Brother Albania
"Jam absolutisht shume i kenaqur, se arritem me te miren, arritem ta qojme me perpara dhe ndertuam rrugen per ta vazhduar shume me mire..."

Grazia Pracilio, Autore e Big Brother Albania 2
"Jam shume e kenaqur me spektaklin! Te 20 konkurrentet qe kane qene ne shtepine e Big Brother, kane qene te vertete, kane qare, kane qeshur dhe kane perjetuar histori te verteta. Ndersa, Qetsori, fituesi, e meritonte te gjithe fitoren!"


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Big Brother staff, interview for Top Channel

Big Brother was the almighty Saturday night in any environment where there is a television screen. But, after this successful reality show remained a full staff that worked for its realization.

Arbana Osmani, presenter of Big Brother
"Emotion with major course we walk tonight was for the public, for all those who attended with so much love this spektakel ... For me, sincerely, personally liked by many Qetsori Since the beginning of the race that Big Brother !

Ergys Lubonja, Director of Big Brother Albania
"I believe that the person who get played better at home, strong and played with all the time!

Rezart Aga, producer of Big Brother Albania
"I am absolutely very pleased, that managed better, managed to qojme and built before the road to continue with very good ..."

Graz Pracilio, Author of Big Brother Albania 2
"I am very satisfied with spektaklin! The 20 competition who have been in Big Brother house, have been real, they weep, they laugh and have experienced real story. While, Qetsori, the winner, and all deserved the victory!"
]]

Finalistet e Big Brother, Prononcimet e Para!

Qetsori, Adi, Bjordi dhe Adela, Prononcimet e pare para mediave

Qetsori: "Mendova se e lodha publikun tim duke pasur nominime te njepasnjeshme dhe nuk e mendoja qe me te vertete do te fitoja... Fitoren ia dedikoj cunit tim Merko...!"

Adi: "Mendoj se ishproblemet e mia sociale kane ndikuar te verdikti i publikut per te me dhene voten... dhe tek mua kane pare imazhin e nje njeriu qe me vullnet mund te shpetoj veten e vet."

Bjordi: "... Sori e meritonte fitoren me te vertete! Une u kenaqa, mora shume, gjeta shoke, gjeta te dashur dhe shume gjera te tjera. Jam fitues!"

Adela: "Sigurisht qe me erdhi keq (qe nuk fitova)! Une doja fitoren, por nuk doja cmimin. Doja fitoren per familjen time, per ate qe une kerkoja, per te gjitha femrat kudo qe ishin... Megjithate, besoj qe edhe deri ketu jam e fituar!"

Kronika televizive

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: sori qetsor ferunaj, ardian pojana, biord bjordi mezini, adela adelajda adelaida xhamani
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Sori, Adi, and Bjordi Adel, first pronunciations before the media

Qetsori: "I thought that my public wearied of having successive nominations and not really thought that would earn him the victory ... dedikoi cunit my Merko ...!"

Aad: "I think my social exproblems has influenced the verdict given by the public to vote ... and to me have seen the image of a man with will may be saved itself."

Bjordi: "... the Sorin really deserved the victory! I satisfy, I very, find friends, find love and the many other things. I'm winning!"

Adel: "Certainly that came with the bad (not fitova)! I like winning, but did not want price. I would like a victory for my family, for what I ask, for all women everywhere who were ... However, I believe that even I am here to win! "

Chronic Television
]]

Saturday, 16 May 2009

QETSOR FERUNAJ FITON BIG BROTHER ALBANIA 2

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E GJASHTEMBEDHJETE, SPEKTAKLI, FINALE

QETSOR FERUNAJ FITON BIG BROTHER ALBANIA 2!!!!


/photo top channel/

Sori fiton 50,000 euro plus makinen "Mazda". Kjo ishte zgjedhja e tij kur Big Brother i dha mundesine qe te zgjedh mes dy opcioneve 1. 70,000 euro apo 2. 50,000 euro plus Mazda (e cila kushton 25,000 euro).

Ishte ai qe me se shumti foli per parat, per te cilen gje eshte kritikuar mjaft nga disa prej percjellesve te BB, por ishte ai i cili edhe i fitoi ato. Urime te perzemerta Sorit! Nje fitore, sipas mendimit tim, plotesisht e merituar!

MEDIAT:

Big Brother, Fiton Qetsori
Qetsori eshte fituesi i Big Brother Albania 2. Pas 99 ditesh qendrim ne shtepine me te famshme ne Shqiperi, konkurenti nga Dukati i Vlores ka triumfuar duke fituar cmimin e madh prej 70,000 eurosh.

Cmimi i madh eshte diskutuar mes Qetsorit dhe Adelajdes, nderkohe qe me pare gjate mbremjes u eleminuan Adi dhe Bjordi.

Finalja e Big Brother ka qene gjithashtu e mbushur me surpriza per te gjithe konkurentet e mbetur ne loje. Qetsori ka mundur te takoje djalin e tij dhe t'i sherbeje Parodisteve te Vlores ne nje lokal te improvizuar brenda shtepise se Big Brother. Artistet vlonjate kane kenduar per Sorin nje parodi te ndertuar mbi personazhet e Big Brother.

Bjordi ka mundur te takoje 2 shoket e tij te ngushte, dhe me ne fund ka zbuluar surprizen qe gjendjej e mbyllur ne zarf qe prej dites se ditelindjes se tij. Ai ka fituar mundesine per te konkuruar ne audicionin per nje rol kryesor ne nje film qe do te prodhohet per televizionin italian.

E papritura e trete ka qene per Adelajden. Vajza e ardhur nga Kavaja ka takuar vellain, ka kenduar nje prej kengeve te preferuara te babait te saj dhe i ka kushtuar atij nje dedikim.

Surpriza e radhes i ishte rezervuar Adit. Nen tingujt live te muzikes se tij te preferuar, ai ka takuar nje mik te vjeter, me te cilin kishte shume kohe pa u pare.

Mes ovacionesh pafund per fituesin, prezantuesja Arbana Osmani e ka mbyllur edhe kete edicion te dyte me nje dedikim per njeriun qe i dha jete ketij spektakli ne Shqiperi. Ky sukses i jashtezakonshem, i dedikohet Tanit. Endrra vazhdon... /tch/

Kronika televizive

- - - - - - - - - - - - - - - -
Qetsori
E ka shprehur qe ne fillim, i duhen leket per te perfunduar hotelin qe po nderton ne Orikum te Vlores, ky eshte misioni i tij ne Big Brother. Nga disa banor brenda shtepise eshte akuzuar per nje loje jo te sinqerte ndersa nga te tjere lojtari i denje per te fituar 70 mije euro. Ajo qe spikaste te Sori ishte dashuria per gatimin, kjo per shkak se gjate qendrimit te tij 3-vjecar ne Itali ka punuar si kuzhinier ne nje hotel. Gjate qendrimit ne shtepi ka qene gjithmone i gatshem te sulmoje dhe te luftoje per te fituar. Eshte banori qe mban rekord per sa i perket nominimeve dhe asnjehere nuk ka dal. Eshte "perplasur" pothuaj me te gjithe pjesemarresit ne loje, por me sa duket asnjerin prej tyre nuk e ka bere armik. Batutat e tij per ti mbushur mendjen publikut qe ta mbeshtesnin ne qendrimin e tij ne shtepi ishin nga me te cuditshmet, duke filluar qe nga; "Kam edhe disa rroba te tjera per te veshur" apo "Dua te fitoje 70 mije eurot per te lare borxhet qe kam". Strategjite e tij jave pas jave per te qene ne krye te te gjitheve kane qene nga me te ndryshmet. Ka gjetur menyra per tu bere protagonist dhe per te ngacmuar banoret. Eshte akuzuar nga Bjordi si nje lojtar qe mund te godas mbrapa shpine. Ndersa nga ana e tij Qetsori eshte pergjigjur, "qellimi i im eshte qe te beje loje te vertete dhe te tjeret te mendojne se po i mashtroj". Gjate qendrimit ne shtepi nuk kane munguar dhe momentet emocionuese per te. Dergimi i nje video mesazh ku shfaqej djali i tij 2 vjec e ka emocionuar babin 33-vjecar i cili pret te behet per here te dyte prind. Futja e nenes se tij ne per 3 dite ne shtepi i dha nota te tjera lojes, megjithese me Sorin ne krye edhe banoret e tjere kerkonin largimin sa me te shpejte te nenave te tyre. Gjate qendrimit te tij ne shtepi, ka folur nena e tij e cila ka theksuar se ndihet krenar per djalin e vete dhe ka pohuar se ai eshte origjinal. Ndersa nga ana tjeter, Bashkeshortja e tij eshte shprehur e sigurt per ndjenjat e Sorit duke u shprehur se nuk eshte aspak xheloz./shekulli/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua ne AlbaVipNews.blogspot.com (Nga e merkurja deri te shtunen)

ADELA 786 (40%)
QETSORI 648 (33%)
BJORDI 339 (17%)
ADI 190 (9%)

TOTAL VOTA: 1963
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: sori
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Qetsor Ferunaj wins Big Brother Albania 2

Qetsori is the winner of Big Brother Albania 2. After 99 days stay at home most famous in Albania, the Vlora konkurenti from Dukati has triumphed, winning the Grand Prix of 70.000 euros.

The price is great discussion between Qetsorit and Adelajdes, while Earlier in the evening was eleminuan Aad and Bjordi.

Big Brother final was also filled with surprises for all remaining competitive in the game. Qetsori could meet his son and to serve Parodisteve of Vlora in a local makeshift inside Big Brother house. Artists vlonjate have to sing a parody Sorin building on the characters of Big Brother.

Bjordi could meet 2 of his close friends, and finally discovered that the situation surprizen closed envelope in the day since his birthday. He has earned the opportunity to compete in audicionin for a key role in a film to be produced for Italian television.

The third surprise was the Adelajden. The girls come from Kavaja has met brother, singing is one of the favorite songs of her father and has cost him a dedication.

The next surprise was reserved Adit. Sub sounds of live music to his favorite, he met an old friend, with whom had more time without money.

Among ovacionesh indefinitely for the winner, presenter Arbana Osman has also closed the second edition with a dedication to the man who gave life to this spektakli in Albania. This extraordinary success, dedicated now. Dream continues ... /tch/

Qetsori
It was expressed at the beginning, need to complete leke hotel that is building in Orikum of Vlora, this is his mission in Big Brother. By some within the Station resident is charged for a game while the honest than other worthy player to earn 70 thousand euros. It was spikaste Sorin was the love for cooking, this is because during his 3-year in Italy has worked as a chef in a hotel. During the stay at home has always been ready to harass and fight to win. Is a resident who holds the record for regarding nominations and has never emerge. Is "clashed" with almost all participants in the game, but apparently none of them has become an enemy. Mot to fill his mind that public support to stay in his house were in the strange, starting from; "I have some other clothes for wearing" or "I want to win 70 thousand euros to wash debts that have ". Strategies his week after week to be on top of all have been by different. Has found ways to become protagonist and for harassing people. Is charged by Bjordi as a player that can bump behind the back. While by his Qetsori replied, "My purpose is to make real game and others think it is flimflam." During the stay at home and have not lacked for exciting moments. Sending a video message shfaqej where his son was 2 years emocionuar father 33-year-old who expects to become a parent for the second time. The introduction of his mother in for 3 days at home gave grades other game, although with Sorin at the top of the other people demanded the removal how fast their mothers. During his stay at home, has spoken of his mother which stated that the son feels proud of himself and has confirmed that he is original. While on the other hand, his wife is safe to express feelings Sorin saying that is not jealous./shekulli/
]]

Tuesday, 12 May 2009

Big Brother Albania 2: Finalistet - Adela, Adi, Bjordi dhe Qetsori!

Big Brother Albania 2 Finalistet

BIG BROTHER ALBANIA 2, FINALISTET

FINALISTET E BIG BROTHER ALBANIA 2 JANE

ADELAJDA XHAMANI
ARDIAN POJANA
BJORDI MEZINI
QETSOR FERUNAJ


Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191
Per te VOTUAR Bjordin, dergoni: BB BJORD ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 2 May 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Mimoza dhe Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 85, NATA E TREMBEDHJETE (13), SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2

Te nominuarit:
ADELAJDA XHAMANI
MIMOZA MUSTAFA
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.
- - - - - - - - - - - - - - - -
KUSH KE NOMINOI

ADELA: ARI, QETSORI
MIMOZA: ARI, ADI
ARI: QETSORI, ADELA
QETSORI: BJORDI, ADELA
BJORDI: QETSORI, MIMOZA
ANJEZA: ADELA, MIMOZA
ADI: QETSORI, MIMOZA

RENDITJA FINALE

QETSORI (4)
ADELA (3)
MIMOZA (3)
ARI (2)
ADI (1)
BJORDI (1)
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 18 April 2009

Big Brother Albania 2: Ari, Arjoni, Juna dhe Qetsori te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 71, NATA E NJEMBEDHJETE (11), SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Te Nominuarit 10

Te nominuarit:

ARJAN BAKALLI
ARJON MUCA
JUNIDA KULE
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Arjanin, dergoni: BB ARJAN ne 15191
Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Junen, dergoni: BB JUNA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.

KUSH NOMINOI KE?

QETSORI: ADI, ELTONI
ARJONI: ADI, ARI
BJORDI: QETSORI, ARJONI
ARI: ARJONI, JUNA
ELTONI: ADELA, ARI
MIMOZA: JUNA, ARJONI
ADI: QETSORI, ARJONI
JUNA: QETSORI, ADELA
ANJEZA: MIMOZA, ARI
ADELA: JUNA, ARJONI

RENDITJA PERFUNDIMTARE

ARJONI (5)
ARI(3)
JUNA (3)
QETSORI (3)
ADELA (2)
ADI (2)
ELTONI (1)
MIMOZA (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 11 April 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Aida, Arjoni dhe Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 64, NATA E DHJETE (10), SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Java 9 Te Nominuarit

Te Nominuarit:

ADELAJDA XHAMANI
AIDA TROKA
ARJON MUCA
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas radhes se paraqitjes)

QETSORI: ARJANI, TONI
ADELA: AIDA, JUNA
ARI: QETSORI, ARJONI
MIMOZA: ARJONI, ANJEZA
TONI: QETSORI, ADELA
ANJEZA: MIMOZA, AIDA
AIDA: ADELA, BJORDI
JUNA: QETSORI, ADELA
BJORDI: AIDA, ARJONI
ARJONI: ADI, JUNA
ADI: ARJONI, QETSORI

Renditja finale

Arjoni (4)
Qetsori (4)
Adela (3)
Aida (3)
Juna (2)
Adi (1)
Anjeza (1)
Ari (1)
Bjordi (1)
Mimoza (1)
Toni (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Surpriza e Qetsorit!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 64, NATA E DHJETE (10), SPEKTAKLI

Surpriza per Qetsorin
11/04/09 22:11

Qetsori eshte nje nga banoret i cili ka shfaqur nje karakter te forte, por qe ne brendesi fsheh ndjeshmeri. Gjate spetaklit Qetsori ka ndjekur nje klip te bashkeshortes se tij ne klinike. Ai mori nje mesazh nga ajo qe femija qe ajo pret ishte nje vajze. Banoret i shprehin deshiren qe te jene ato qe te vendosin per emrin e saj. Por “Big Brother” nuk mbaroi ketu me surprizat per te. Qetsorit iu mundesua dhe nje takim me bashkeshorten e tij . Ai u emocionua shume nga ky takim.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: qetsor ferunaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Surprise for Qetsori
11/04/09 22:11

Qetsori is one of the people who has shown a strong character, but that we hide inside sensitivity. During spectacle Qetsori followed a clip with his wife to the clinic. He received a message from what she expects that the child was a girl. Express wish of the people to be those who decide on its name. But "Big Brother" did not end with surprise to be here. Qetsorit was possible and a meeting with his wife. He was very much excited from this meeting.
]]

Saturday, 21 March 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Aida, Adi, Lirita, Mimoza, Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 43, NATA E SHTATE, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Te Nominuarit Java 6

ADELAJDA XHAMANI
AIDA TROKA
ARDIAN POJANA
LIRITA HALILI
MIMOZA KRASNIQI
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191
Per te VOTUAR Liriten, dergoni: BB LIRITA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas radhes se paraqitjes):

Republika: ADI dhe AIDA
Qetsori: MIMOZA dhe ADI
Mimoza: AIDA dhe QETSORI
Lirita: BJORDI dhe ADELA
Dritani: AIDA dhe QETSORI
Bjordi: AIDA dhe MIMOZA
Arjoni: LIRITA dhe MIMOZA
Adi: MIMOZA dhe AIDA
Aida: ADELA dhe QETSORI
Adela: AIDA dhe LIRITA

Renditja finale:
AIDA (6)
MIMOZA (4)
QETSORI (3)
ADELA (2)
ADI (2)
LIRITA (2)
BJORDI (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online