All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ramiz Haliti. Show all posts
Showing posts with label Ramiz Haliti. Show all posts

Tuesday, 5 June 2012

Ramiz Haliti, 150 mije euro per nje ore per kengetaren serbe

Biznesmeni i Kosovës Ramiz Haliti i ka ofruar këngëtares serbe Natasha Bekvalac për të kënduar për një orë në ditëlindjen e tij në qendër të Prishtinës, njofton agjencia “Presheva Jonë” duke iu referuar gazetës serbe “Kurir”.

Ramiz Haliti, një biznesmen  i njohur kosovar do të organizojë një festë të madhe me rastin e   ditëlindjes së tij, të 40-të.  Ai dëshiron që këtë përvjetor ta presë me zërin e Natashës. Për një orë shfaqje Natashës i janë premtuar150,000 euro.

Lajmi mbetet i pakonfirmuar nga vetë biznesmeni. Miqtë e Ramizit për ditë duke u përpjekur për të përmbushur një dëshirë të tillë për ditëlindjen e  tij, por ideja e tij, duket se nuk do të realizohet, tha një burim të afërt me po yllin për ketë medium.- Natasha, nuk ka për qëllim për të shkuar në Prishtinë dhe, më në fund, nuk ka para që do të mund ta çonin ate atje.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online