All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Redon Makashi. Show all posts
Showing posts with label Redon Makashi. Show all posts

Monday, 8 July 2013

Redon Makashi, gati per te krijuar familje...

“Deshiroj qe me partneren time te sjell ne jete nje vajze”

Redon Makashi: “Edhe beqaria e ka nje kufi, tani kam plan te behem baba”

Liria e ka nje cak, kur fjala eshte te hedhesh nje hap ndryshe ne jete. Ka shkruar nje ditar muzikor, qe ka brenda gezim, dashuri, aventura, dhimbje dhe reflektim per vitet qe kane ikur dhe ato qe do te vijne. Paralajmeron nje kthese ne jeten e tij pas 25 vitesh qe kendon ne skene, dhe nje maturie qe ka fituar si mashkull, ndersa e ka provuar edhe lirine e mendimit, edhe roberine e shpirtit, kur ndoshta ne momente te caktuara eshte ndier i vetem prane pianos. Redon Makashi tregon per ndryshimet qe do te beje ne jeten e tij private dhe planin per t’u bere me femije shume shpejt…

Wednesday, 20 March 2013

Redon Makashi, nuk e fsheh me te dashuren e re...

Redon Makashi
Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik

Redon Makashi nuk e fsheh me… Ka vendosur te dale hapur ne publik me te dashuren e tij, e cila duhet thene se eshte shume simpatike. Pas ndarjes nga gazetarja Elda Koci, me te cilen kishte nje histori 18-vjecare, Makashi eshte perfolur shpesh ne faqet e shtypit roze per histori dashurie, por vetem gjate se shtunes se shkuar ai eshte shfaqur ne publik me te dashuren e tij te re, nje vajze shume e pashme, e cila nga sa mesuam eshte me profesion modele. Cifti i ri eshte pare te qendrojne bashke pergjate gjithe mbremjes dhe ata nuk kane nguruar te shkembejne ledhatime me njeri-tjetrin. Ndonese here pas here Redoni perpiqej t’i shmangej vemendjes publike duke shkuar tek tavolina e mikut te tij te ngushte, Aleksander Gjoka, “Bluetooth” mundi t’i kapte ndersa perkedheleshin e kercenin me njeri-tjetrin. Me kete rast, duke qene se jemi ne nje fare menyre kumbaret e lidhjes se tyre, urojme qe historia e tyre te zgjase e pse jo, te perfundoje me martese...

Sunday, 17 March 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Mars 2013
 • Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik. Foto gjate 15 vjetorit te "Miss Shqiperia". Kantautori, ledhatime me vajzen simpatike.
 • Big Brother; Futen dy banore te rinj; Motra e Shpendit: U zu me babain per pune biznesi; Motra e Jonildes: Endrra e saj qe e vogel te kishte gjoks te madh
 • Genta Ismajli, ne lidhje me gazetar nga Kosova. Kengetarja: Jemi vetem miq!
 • Ditmir Bushatit i thyejne makinen, 5 mije euro deme
 • 8 Marsi; Ledina Celo merr dhurate nje "Maserati", Aurela nje "Stripman"
 • Ish-banori: As vete s'e di pse qane vajzat per mua. Olseni dhe Altina, jashte shtepise. "Cdo dite me shtohej merzia nga debatet dhe izolimi, prandaj dola"; Dy modele ne shtepine e Big Brother.
 • Jozefina Topalli, shend e vere
 • Arta Dade mbush 60 vjec
 • Edi Rama dhe Majlinda Bregu shkembejne batuta ne kafe

Monday, 18 February 2013

Zbulohet dashuria e re e Redon Makashit

Redon Makashi
Zbulohet historia me vajzen 30-vjecare te klipit ”Ku jam, ku je”

Redon Makashi merr guximin te flase per dashurine e tij te re

Gati nje vit me pare, kur krisi lidhja 18-vjecare e kantautorit te njohur Redon Makashi me gazetaren Elda Koci, u publikua dhe klipi i tij romantik “Ku jam, ku je”. U fol atehere se vajza figurante ne klip, biondja simpatike nga Durresi, ishte arsyeja e problemeve te tij me gazetaren, por vete Redoni preferoi te mos fliste per ta lene situaten te qetesohej vetvetiu. Nga ana tjeter, vajza qe pame ne klipin e tij, e cila quhet Evi dhe eshte rreth te 30-ave, jeton ne Itali. Ndoshta dhe per kete arsye ajo fliste hapur per lidhjen e saj me Redonin, te perjetesuar pikerisht ne kete klip, ku ajo shfaqej protagoniste.

Sunday, 30 December 2012

Revista PALOMA - 29 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 29 Dhjetor 2012
 • Per festa me Olta Gixhari: Une, zoteruesja e "Pemes se arte"
 • Mekatarja Ciljeta
 • Ne pritje te 2013-s me: Monika Stafa, Arjon Muca, Besa Kokedhima, Olti Curri, Monika Lubonja, Simone.
 • Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj: Pretendojme te sjellim Eurovizionin ne Tirane. S'na ka ikur mendja  qe te vjedhim kenge serbe.
 • Arbana Osmani, nje kuzhiniere me pese yje!
 • Diellza Kolgeci: Meshkujt qe me ndjekin jane me te lumturit!
 • Miriam Cani: Shqiptaret jane te mbushur me negativitet, dine vetem te shajne!
 • Emina Cunmulaj kalon Krishtlindjet ne Bahamas
 • Redon Makashi formon grupin me femijet e ushtarakeve
 • Adelina Tahiri per Vit te ri, dhurate nje iPhone 5
 • Tuna, princesha rebele
 • Albana Osmani ne Londer per festat e fundvitit

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Saturday, 29 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Wednesday, 29 August 2012

Elda Koci harron Redon Makashin, behet gati per martese...

Harron Redon Makashin, Elda Koci behet gati per martese

“Miq, sapo m’u propozua dita e marteses. Po e ndaj me ju kete gezim!”. Keshtu ka shkruar ne profilin e vet te facebok Elda Koci, gazetarja qe njihet si ish-e dashura, e kengetarit te njohur, Redon Makashi, me te cilin eshte ndare, pak muaj me pare. Lidhjes se tyre disavjecare i erdhi fundi pak kohe me pare, por asnjeri prej tyre nuk deshiroi te fliste, te pakten publikisht, mbi arsyet qe i cuan ne kete vendim. U pa ,qe biondines nuk i pelqeu shume fakti, qe emri i saj po lakohej lart e poshte neper media e te pakten deri me tani, ajo ia ka dale mbane ,ta mbaje te fshehte lidhjen e re dashurore, qe eshte shfaqur ne sfond. Mesohet se Elda aktualisht ndodhet me pushime ne jug te vendit, me te dashurin e saj te ri dhe disa persona te afert, nderkohe qe sic e shihni edhe nga deklarata e saj, ai ia paska propozuar per martese. Urime Elda! /standard/

Sunday, 17 June 2012

Redon Makashi, lidhje te re dashurie ne France...


Redon Makashi, lidhje te re dashurie ne France

Ne lajmin e publikuar mbi ndarjen e kengetarit te njohur Redon Makashi nga e dashura e tij, Elda Koci, behej e ditur se ne mesin e tyre ishte futur nje person i trete qe kishte shkaktuar ndarjen. Edhe pse ndoshta kete fakt e kane mohuar qe te dy, burime tona te sigurta tregojne se Redoni ka gjetur dashurine e tij ne France, por ende nuk kemi mesuar identitetin e vajzes qe ia ka vjedhur zemren Redonit. Lidhja eshte aq sekrete, sa ka qene sekrete edhe ish-lidhja me gazetaren Elda Koci ku pas shume insistimeve vendosi te flase e dashura e jo vete kengetari. Miq te tij tregojne ne kushte anonimati se Redoni udheton shpesh drejt Parisit, ku pas shume angazhimeve ne muzike gjen kohe edhe per dashuri. Ndoshta ne nje te ardhme te afert do te mesojme se kush ben pjese ne jeten e Redon Makashit, nese lidhja e re e tij do te zgjase me shume e a do te perfundoje me nje fund te lumtur… /panorama plus/

Elda Koci pas ndarjes nga Redoni, shfaq linjat seksi ne plazh...

Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj

Ka qene muaji maj i vitit 2009, kur per ‘’Panorama plus’’ gazetarja e njohur Elda Koci vendosi te beje publike lidhjen e saj me kengetarin e njohur Redon Makashi, edhe pse ne ambientet tona ky lajm nuk ishte i ri. ‘’Ne kishim vendosur qe te mos flisnim rreth lidhjes sone, ndonese miqte dhe te njohurit e dinin te gjithe. Mendova se u duhej dhene fund komenteve rreth kesaj lidhjeje dhe vendosa te sqaroj gjithcka vete, nje here e mire. Une kam respektuar deshiren e Redonit, por sinqerisht ju them se nganjehere duke mos folur mund te gabojme dhe kete fakt e kam zbuluar kohet e fundit.

Saturday, 16 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Thursday, 14 June 2012

Bemat e VIP-ave ne Gjimnaz!

Nga historite e dashurise, tek "sherret" per flokesh dhe perjashtimet nga shkolla

BEMAT E VIP-ave NE GJIMNAZ

Ishte e veshtire te gjeja nje hyrje te pershtatshme gazetareske per kete shkrim, keshtu qe pas perpjekjeve te shumta, thjesht hoqa dore sepse mendova qe asnjera nga fjalite ‘klishe’ nuk do te ishte e pershtatshme apo e mjaftueshme per te pershkruar nje eksperience te jashtezakonshme, keshtu qe vendosa te flas me ju po aq thjesht dhe cliret sa me te gjithe miqte e mi…Ne fillim te shtatorit, kur me ribesuan drejtimin e suplementit “Gjimnazistet”, nuk eshte se e prita shume mire dhe kjo, jo sepse kisha frike te punoja, por per shkak se e dija qe lexuesit e mi do te ishin te vecante, e mbi te gjitha shume te vemendshem ndaj asaj qe une do te shkruaja. Nen presionin e ketij mendimi qe me vertitej hera-heres ne koke, realizova nje takim me bashkepunetoret e meparshem te suplementit... Mjaftoi ai takim per te ndezur driten jeshile ne mendjen time. Ashtu si dhe une mendonin shumica prej tyre...si une mendonin Kejsi, Eralda, Vjosana, Klaudia, Sara, Tea, Elona, Grejdi, Erisi, Ledia, Joni, Kristi dhe gjithe te tjeret, te cileve u kerkoj ndjese qe s’ua kam permendur emrin, por qe gjithsesi i falenderoj shume. Duhet te gjenim nje ze te pershtatshem per te sfiduar heshtjen dhe apatine; donim te krijonim jo thjesht nje suplement, por nje bote me vete, qe te mund te permbante sadopak nga grimcat e atij universi qe quhet gjimnaz.

Sunday, 3 June 2012

Redon Makashi, koha per t'u shperblyer...

Redon Makashi, koha per t’u shperblyer

Kengetari Redon Makashi keto kohe eshte duke shijuar plotesisht frytet e punes se tij shumevjecare ne muzike. Pas marrjes se cmimit te pare ne festivalin “Kenga Magjike”, ai eshte vleresuar serish nga kritika. Kete here ne ndarjen e cmimeve “Kult” Redon Makashi, pervecse eshte cilesuar si romantiku i fundit i muzikes rrok, ka marre edhe cmimin per albumin me te mire. Albumi i tij doli ne treg vetem ne fillim te ketij viti, pas nje pune shume te gjate per te permbledhur ne te kenge te vecanta dhe mjaft origjinale. Pas marrjes se ketij cmimi, Redoni u shpreh se ishte mjaft i kenaqur per kete vleresim, edhe pse duhet thene se vleresimi i tij me i madh ka qene publiku, sesa cmimet e marra neper festivale apo evente te ndryshme.

Saturday, 2 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 2 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 2 Qershor 2012
 • Argjentina Ramosaj dhe Besa Kokedhima pretendente per te fituar "Top Fest 9". Finalja neser ne Pallatin e Kongreseve, premtohet nje show me shume te ftuar dhe surpriza, ja te pakenaqurit
 • Ermali bashkejetese me parate e Franceskes, ja planet e ciftit te "BB5" pas lojes. Zyrtarizojne lidhjen edhe ne facebook
 • Genta: Kam marre ftese nga PS per t'u angazhuar ne politike. "Kam oratori, do jem ne politike dhe televizion, tek "Portokallia""
 • Dasma e vitit ne "Sheraton" me 300 te ftuar, krere te shtetit e diplomate per Fabiola Hysenbelliun
 • Pas mohimit te akuzes per seks me te mitur, Besnik Qaka i "NRG Band" shfaqet ne dyert e Gjykates
 • Gjashte shqiptare ne Everest per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Adelina Ismajli: Nuk do te kete duet me Leonora Jakupin!
 • Rovena Stefa: Kenga "Djepi" sensibilizim per te bere femije, une do bej pese
 • Rita Ora, mysafire speciale ne naten finale te "Top Fest"

Revista BLUETOOTH - 2 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 2 Qershor 2012
 • Kaltrina Selimi martohet fshehtas, ja fotot ekskluzive
 • Te rejat e "BB5"; Arjan Konomi: Genta femra e shantazhuar; Arbri: Shqiptaret me votuan shume qe une te fitoja; Liami: Arbri i lekundur, s'di c'eshte shoqeria; Ermali & Franceska: Pushimet e para ne Korfuz; Genta: Do iki ne Greqi, m'u shkaterrua jeta; Flasin finalistet: Jeta jone pas daljes!
 • Orinda Huta mendon martesen... Paparaci kap mat kengetaren ne sallonin e nuserise!
 • Redon Makashi: U ndava. Enderroj te jem babai i nje vajze
 • Erioni dhe Bertina takohen ne publik
 • Stresi: Kenges se mallkuar ia dhashe une fatin. "U uroj Baba Stars dhe Noizy-t suksese ne sfidat e tyre. I kam qejf garat dhe sfidat ne loje"
 • Arbri: Perfaqesova veten time, s'fitova vetem prej Kosoves!
 • Forumi: Arberi i "Big Brother" sulmohet nga fansat per arrogance!
 • Aurela, Vikena, Dafina e Tuna, te ftuarat speciale ne "X Factor"

Wednesday, 9 May 2012

Redon Makashi: Pse e urrej tallavane!...

Redon Makashi: Pse e urrej tallavane

Redon Makashi pohon se ndonese kishte gati prej kohesh kenge dhe klipe te reja, iu desh te priste gjate qe t’i lanconte, duke pasur frike se ato do te digjeshin per shkak te bumit te tallavave qe kishin pushtuar tregun muzikor, lokalet ku kendohet live dhe televizionet muzikore. Kurse per here te pare ne nje interviste, ne rrefimin per NOA.al pranon se ne kompeticionet artistike ai dhe grupi i tyre me Aleksander Gjoken dhe Elton Deden jane ndeshur me berryla edhe nga vete miqte e tyre.

Tuesday, 10 April 2012

Elda Koci konfirmon ndarjen me Redon Makashin...

Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje

Dukej si e pamundur, por eshte e vertete. Javen e kaluar, “Gazeta shqiptare” publikoi lajmin e ndarjes se njerit prej cifteve me jetegjate si te dashuruar, Redon Makashit dhe gazetares Elda Koci. Arsyeja e ndarjes sipas gazetes ishte lidhja e re qe kishte krijuar kengetari me nje vajze tjeter. Por nuk ka vonuar Elda dhe ne profilin e saj ne facebook, ka reaguar keshtu: “Eshte shume e vertete ndarja … kete e kam deklaruar vete, por s’kam thene asnje lloj arsye pse jam ndare dhe se cili ishte shkaku … Kete e dime vetem ne te dy… Prandaj nuk ekziston nje e trete apo nje i trete ne ndarjen tone, sepse per kete arsye nuk do ishim ndare tani…” /panorama plus/

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 31 Mars 2012

Revista PALOMA, 31 Mars 2012
 • Argjentina Ramosaj: Mes femrash ka shume xhelozi!
 • Elda Koci, ish e dashura e Redon Makashit, pas lajmit per ndarje: Nuk na ndau nje e trete!
 • Meti puthet me Lorenen
 • Hermes Nikaj: Po me kercenojne, deklaratat e mia jane keqkuptuar
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj aksidentohen me makine
 • Ami dhe Ermali festojne 30 vjetorin te rrethuar nga VIP-at
 • Londra i jep emrin "Pirro Dhima" nje prej stacioneve te metrose
 • Nora Istrefi feston 25 vjetorin. Mungojne koleget por jo fotot seksi me Tunen.
 • Gruaja e Edgarit humb femijen. Edi vendos mos te lere lojen.
 • Bleona Qereti: Do behem aktore!
 • Profili i nje vrasesi! Femrat pas te cilave ishte i fiksuar vrasesi serial Viktor Gushi
 • Gjini i Portokallise, apo "Katunari Gangsta" pas pjesemarrjes ne Top Fest: Rrofshin Katunaret!

Sunday, 25 March 2012

Redon Makashi dhe Elda Koci ndahen pas 20 vjet lidhjeje...

Redon Makashi ndahet pas 20 vjetesh nga bashkeshortja Elda Koci

Ka perfunduar me ndarje lidhja e gjate e dashurise mes kantautorit Redon Makashi dhe gazetares Elda Koci. Pas 20 vitesh romance, cifti ka vendosur t’i jape fund historise se tyre. Sic kemi mesuar, shkak per ndarjen eshte bere nje e trete. Lori eshte emri i vajzes qe ka hyre ne mes te ciftit, duke shkaktuar keshtu krisjen e nje ndjenje te bukur , te lindur ketu e shume vite te shkuar, kur Elda ishte vetem nje gjimnaziste.

Sic ka treguar edhe vete gazetarja vite me pare, ne nje interviste per nje te perditshme, Redonin dhe ate i ka mbajtur lidhur mirekuptimi me njeri-tjetrin, sikur te ishin shoke te ngushte, e me pas dashuria, e cila sa vinte e behej me e forte. Por sic duket, jo gjithcka shkoi ashtu sic pritej.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online