All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rejhana. Show all posts
Showing posts with label Rejhana. Show all posts

Sunday, 15 March 2009

Rejhana Morina Me Surprizen "Zi e Me Zi"

Rejhana Morina
/photo gazi/

Rejhana Morina: Do ju surprizoj me klipin “Zi e me zi”

Quhet Rejhana Morina. Eshte nga qyteti i Gjilanit. Gjate veres ka edituar nje album me titull “Dashuri reale”. Ka gjithsejt 3 videoklipe, ndersa kenga me e popullarizuar e saj eshte “Rozana”. Prej vitesh jeton ne Zvicer, ndersa shume shpesh viziton edhe Kosoven si per te takuar familjaret, ashtu edhe per koncerte dhe realizime te kengeve e klipeve te reja. Kenga me e re e cila pritet te shfaqet shume shpejt bashke me videoklip quhet “Zi e ma zi”.

Jeni shquar si nje vajze e bukur dhe mjaft e suksesshme ne ambiciet tuaja te karrieres. Keni qene e vetedijshme per talentin ne muzike?
Bukuria dhe suksesi jane dy gjera te ndryshme, por te cilat me vijne si dhurate nga vete Zoti, ambicjet jane personale dhe zhvillohen me vete jeten e njeriut. Besoj askush nuk dyshon ne talentin e vet!

Po pjesemarrja neper festivale sa e ploteson Rejhanen si kengetare?
Jeta ne boten e muzikes eshte si nje mozaik, cdo pjesemarrje neper festivale eshte nje gur qe ploteson mozaikun e nje karriere.

A keni deshtuar ndonjehere ne karriere?
Asnjehere ne karriere nuk ka deshtime, deshtimet u ndodhin vetem atyre qe kane arritur kulminacionin, une jam ne rruge e siper dhe akoma ndjehem e pamposhtur.

Nje pike te dobet dhe nje sekret te pamjes tende?
Kam zemer shume humane, pamjes sime ua kam harruar sekretet, nuk me lejon modestia te ruaj sekrete te tilla.

Ndodh te krijoni dashuri imagjinare kur nuk permbushen pritshmerite tuaja?
E kush nuk ka dashuri imagjinare. Rendom nuk enderroj sa i perket sukseseve, prandaj dhe pres rezultatet e pastaj bej analizat, jetoj me shume pak zhgenjime, une vertet dua shume jeten dhe njerezit.

Nje kenge, qe te behet hit duhet te kete... ?
Nje melodi te mire, nje tekst qe ngjall emocionet dhe te kendohet me gjuhen e shpirtit dhe jo vetem me fyt.

Meqe jeni kengetare e re, si do ta pershkruanit veten?
Si cdo vajze e moshes sime se pari, e pastaj si nje kengetare me plot perpjekje.

Ndonje plan te ri rreth muzikes?
Kam pergatitur nje kenge te re me titull “Zi e me zi“ qe eshte e punuar me tekst dhe muzike nga Genc Prelvukaj, ndersa jam ne perfundim edhe te videoklipit i cili pritet shume shpejt te shfaqet edhe neper televizionet shqiptare.

Flitet qe shifrat e pagesave te kengetareve per nje koncert vertiten nga 800 deri ne 4.000- 5.000 euro, po Rejhana sa paguhet?
Cmimi im mund te vertitet ne mesin e atyre cmimeve. /blerand rexhepi/panorama/14.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: rejhane reihana
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Rejhana Morina: Will surpise you with clip "Black and blacker"

Called Rejhana Morina. Is from the city of Gjilan. During the summer has edited an album titled "Real Love". There are a total of 3 video clips, while the popular song with her is "Rozana". For years, lives in Switzerland, as many visits as often as Kosovo to meet family members, as well as for concerts and implementation of new songs and clips. With the new song which is expected to appear very soon together with video clip called "Black and my black".

You are renowned as a beautiful girl and very successful in your career ambitions. Have been aware of the talent in music?
Beauty and success are two different things, but which come with them as gifts from God, and personal ambitions are to develop human life itself. I believe nobody doubts the talent of his!

Participation is through festivals Rejhanen as it satisfies the songstress?
Life in the world of music is like a mosaic, each participation through festivals is a stone mosaic that satisfies a career.

Have you ever failed in career?
Never career no failures, failures occur only were those who have reached the culmination, I am on the road above and still feel the unconquerable.

A weak point and a secret effort to look?
I'm very human heart, look I've forgotten them my secrets, not to allow modest maintain such secrets.

Create fictional love happens when your expectations are not met?
And who does not love fictional. Usually do not dream regarding successes, and therefore expect the results and then do the analysis, living with very little disappointment, I really want more life and people.

A song, to be hit should have ... ?
A good melody, a text and to arouse emotions kendohet the language and spirit not only with the larynx.

Since you are new songstress, as would describe themselves?
As every girl of my age first, then as a songstress with full effort.

Any plans about new music?
I have prepared a new songs titled "Black and black" that is working with text and music by Genc Prelvukaj, while I'm at the end of videoklipit, which is expected to appear very quickly throughout the Albanian television.

It figures that payments to the singers for a concert vertiten from 800 to 4000 to 5000 euros, is as Rejhana paid? My price may be among those in vertitet price.

Wednesday, 7 January 2009

Rejhana Morina, Videoklip i Ri, Intervista

Rejhana Morina
/photo artfabe/

Interviste: Rejhana Morina
‘Zi e me zi’, videoklipi me i ri

Rejhana Morina, kengetarja tanime e njohur, ka kohe qe deshiron qe karrieren e saj ta zhvilloje edhe ne Kosove, meqe per shume vjet jeton ne Zvicer dhe thote se atje ka shume adhurues. Tani Rejhana adhuruesve te saj u ka sjelle videoklipin me te ri te kenges “Zi e me zi”. Per kete projekt dhe per me shume te tjera flet ne intervisten per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Keni nisur punen ne Kosove, si ndiheni?
Rejhana Morina: Eshte e vertete qe koheve te fundit kam filluar te punoje ne Kosove. Deshira ime eshte qe karrieren time muzikore ta zhvilloj ne vendin tim nga i cili vij. Tani kam nisur bashkepunimin me Genc Prelvukajn, ku kam realizuar kengen “Zi e me zi”. Ne kete kenge kane punuar Genci dhe Astrit Stafaj.

“Kosova Sot”: Sa jeni e kenaqur me kete bashkepunim, mendoni se do te pelqehet ne publik?
Rejhana Morina: Besoj se do te pelqehet, sepse kemi arritur te realizojme nje kenge mjaft te mire, me nje stil me ndryshe, dicka me e vecante ne tregun tone muzikor. Kenga eshte me nje zhaner ritmik dhe besoj se do t’u pelqeje te gjitheve. Eshte hera e pare qe po bashkepunoj me Gencin dhe jam shume e kenaqur. Besoj se edhe ne te ardhmen do te punoj me te ne projekte te reja.

“Kosova Sot”: Na flisni dicka per videoklipin e kenges?
Rejhana Morina: Kenges “Zi e me zi” ia kemi pergatitur edhe videoklipin, te cilin e kemi punuar me produksionin “A and G” nga Prishtina. Kam arritur te shperblehem me cmimin “Klipi me i mire i zhanrit trondites”, qe eshte mbajtur kete vit ne Kosove nga “Ziko awards”, me kengen “Rozana, bija ime”.

“Kosova Sot”: Keni nisur ndonje projekt te ri?
Rejhana Morina: Po, pervec kenges “Zi e me zi”, jam duke i punuar edhe dy kenge te reja. Njera prej ketyre kengeve titullohet “Asnjehere s’kam qene me e nxehte”. Keto kenge jam duke i punuar me Arsim Bunjakun.

Rejhana Morina
/photo gazi/

“Kosova Sot”: Cila kenge ua hapi dyert e suksesit?
Rejhana Morina: Kenga “Rozana, bija ime” e realizuar para dy vjetesh me ka sjelle shume sukses dhe fat. Kjo kenge eshte shume e prekshme dhe ka goditur vemendjen e te gjitheve, andaj edhe eshte pelqyer shume ne publik.

“Kosova Sot”: Cfare lloj zhanresh kultivoni?
Rejhana Morina: Kenget e mia i perkasin disa zhanreve si: Tekno, R&B, balada, zbavitese.

“Kosova Sot”: Ne cilen rryme muzikore e ndieni veten me mire?
Rejhana Morina: Te them te drejten, ne te gjitha zhanret kendoj me gjithe shpirt, mirepo e ndiej veten shume mire kur kendoj balada.

“Kosova Sot”: Pervec kenges, me cfare merreni?
Rejhana Morina: Nuk merrem me ndonje pune tjeter pervec kenges, tani per tani jam e perkushtuar vetem me kenge.

“Kosova Sot”: Cfare pret nga viti 2009?
Rejhana Morina: Pres shume suksese, shume fat dhe shume dashuri.

“Kosova Sot”: Ndonje plan per te ardhmen?
Rejhana Morina”: Ne te ardhmen mendoj te realizoj albumin e ri, te cilin do ta editoje produksioni “Eurolindi” dhe “Pallma” nga Gjilani. Koheve te fundit, kam qene e angazhuar me xhirimet e Vitit te Ri, neper produksione te ndryshme vendore dhe neper programe te televizioneve tona. Kam qene e angazhuar edhe me mbremje muzikore neper vende te ndryshme te botes. Shfrytezoj rastin t’ua uroj Vitin e Ri te gjithe adhuruesve te mi kudo qe jane. /k.bajrami/kosova sot/03.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: rejhane rehane reihana rihana
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Friday, 14 November 2008

Disco Puls: Miss Puls 2008

Disco Puls 21 Nentor 2008 Miss

TE PREMTEN ME 21 NENTOR 2008

MISS DISCO PULS 2008

Mysafire:
Hekuran Krasniqi, Bajram Dobra, Duli, Rejhana
Miss Shqipetarja ne Evrope - Miss Gjeni

Moderator:
LABI RTV21

DJ JAZ, DJ DEE NELI

Disco Puls
Industriestr. 40
5600 Lenzburg

www.disco-puls.ch
076 / 449 57 09
076 / 589 15 91
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 8 November 2008

F-Five Club: Miss F-Five 2008

Miss F Five 2008
/photo f-five/

TE SHTUNEN ME 15 NENTOR 2008
MISS F-FIVE 2008

Konkursi i hapur deri me 13 nentor

Programi Argetues:
Shpat Kasapi, Rejhana, Grupi DinaK - EnigmA, Labi RTV21 Moderator
Elmirandi, DJ Jaz, DJ Limi, DJ Lumix

Mattenstrasse 165
Biel/Bienne
Switzerland
078 911 98 15
076 596 44 85
f-five.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 1 November 2008

Rinora 4 Club: Elvana Gjata, Blero, Rejhana, Teuta Krasniqi

Rinora 4 Elvana Gjata Blero Rejhana
/photo rinora 4/

Beauty Contest
MISTER 2008 NE RINORA 4
Spektakli mbahet te Premten me 7 Nentor 2008 nga ora 21:00 deri 05:00

Programi argetues:
Elvana Gjata, Blero, Rejhana
Moderatore: Teuta Krasniqi
Resident DJs: MC Beka, DJ Muli, DJ Dalool,

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online