All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Remzije Osmani. Show all posts
Showing posts with label Remzije Osmani. Show all posts

Saturday, 28 December 2013

Krishlindjet me te mira nga 'Mega Event' ne Aadorf

Nje nate madheshtore dhe e paharruar do te mberet ajo e 25 Dhjetorit 2013 ku kompania 'Mega Event' dhe organizatori Robert Ukaj kishte menduar qe tju dhuronte shqiptareve ne Diaspore nje koncert gjigand.

Remzie Osmani, Nexhat Osmani, Mark Marku, Albina Ratkoceri, Pjeter Delia kane qene artistet e ftuar te cilet me hitet e tyre kane bere qe te argetohen per kete feste te gjithe shqiptaret qe kishin ardhur nga te kater anet e kishin mbushur qendren e kultures ne Aadorf plot e perplot.

Koncerti ka zgjatur me ore te tera, ndersa te ftuarit donin qe kjo mbremje te mos kishte mbarim, ndersa ka pasur edhe dhurata te menduara shume mire nga organizatori i njohur Ukaj, e ndersa ky koncert eshte moderuar bukur nga Maksim Gjokaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best of Christmas Mega Event in Aadorf

Friday, 20 December 2013

Mega Event për Krishtlindje në Zvicër

Një super spektakël është menduar të vijë në mbrëmjen e 25 Dhjetorit për festën e Krishlindjeve e cila do të mbahet për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër dhe përrreth në Aadorf TG.

Kompania e organizimeve ‘Mega Event’ ka menduar të sjellë disa artistë shumë të njohur sic janë Remzie dhe Nexhan Osmani për të argëtuar të pranishmit të cilët kanë nisur që tani të rezervojnë vendet.

Ne mësojmë se do të ketë edhe këngëtarë të tjerë të cilët do të marrin pjesë në këtë shoë sic janë ylli Mark Marku, këngëtarja simpatike Albina Ratkoceri, dhe këngëtari i ri Pjetër Delija.

Ky event mban firmën e organizatorit shumë serioz e të suksesshëm në Diasporë, Robert Ukaj, e ai ka menduar që këtë mbrëmje ta moderojë bukur gazetari i njohur Maksim Gjokaj-Maksi, dhe show do të nisë në orën 20:00 ku janë parashikuar shumë surpriza për të pranishmit si dhe argëtim pa fund./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega Event for Christmas in Switzerland

A super spectacle is supposed to come in the evening of December 25 for the Christmas holiday which will be held for all Albanians living in Switzerland and around the Aadorf TG . Company organizations ' Mega Event' is meant to bring some very famous artists such as Bob and Osman Nexhan to entertain attendees who have started now to reserve places .

Monday, 24 June 2013

Remzije Osmani me kenge dhe album te ri...

Remzia me plote dashuri

Remzie Osmani sapo ka realizuar kengen me te re, te titulluar “Gjerdani i dashurise”, bashke me te vellane Nexhatin. Kenga trajton nje tematike dashurie, qe vetem Remzia dhe Nexhati dine ta sjellin me origjinalitetin e tyre interpretues.

Sipas Remzies, kenga eshte pergatitur nga nje ekip profesionist te produksionit “EMF Creative”. “Jam shume e kenaqur me kete projekt, te cilin e kemi realizuar me mjafte perkushtim. Uroj qe ky duet i joni te pelqehet ne publik”, ka thene ajo per “Zeri”.

Remzia tani eshte ne perfundim te realizimit te albumit me te ri, i cili shume shpejt do te jete ne duar te adhuruesve. “Albumi permban tete kenge, ku gjashte prej tyre i kam duete me Nexhatin. Te gjitha kenget e albumit jane te perzgjedhura dhe te pergatitura nga krijuesit e kenges sic jane: Alban Furtuna, Virusi, Ardian Kastrati, Ilir Berani, Fatmir Muja, Arsim Bunjaku etj”, shton ajo.

Monday, 18 June 2012

Remzije Osmani, kenge per Ukshin Hotin...

Kenge per Ukshin Hotin

Kengetarja Remzije Osmani, momentalisht eshte duke punuar ne albumin e saj me te ri “Per mua je kryeveper”, i cili pritet te dale brenda ketij muaji.

Sipas Remzijes, albumi permban nente kenge dhe te gjitha percojne nje mesazh te caktuar te publiku. Karakteristike e ketij albumi, sipas Remzijes, eshte edhe kenga kushtuar Ukshin Hotit, i cili ishte nje njeri i madh per Kosoven.

“Kam menduar kohe me pare qe t’ia kushtoj nje kenge Ukshin Hotit, veprat e tij nuk i harron asnjehere Kosova”, ka thene ajo per “Zeri”.

Ne kete album Remzija ka bashkepunuar me kompozitoret Ilir Berani, Edi Balili, Virusi dhe Enver Ibrahimi, dhe me tekstshkruesit Armand Trebicka, Avni Qaili dhe Agron Jashari.

Wednesday, 16 November 2011

Remzije dhe Nexhat Osmani Ndezin Publikun ne Australi...

Remzie dhe Nexhat Osmani ndezin publikun

Me nje atmosfere fanstastike eshte shoqeruar koncerti ‘live’ ne Melburne te Australise i Remzie dhe Nexhat Osmanit.

Nje numer i madh i fansave dhe i publikut qe deshirojne shume t’i ndjekin nga afer ndersa ambienti shperthen jo vetem ne kenge por edhe ne valle.

Kaq mjafton qe edhe dy kengetaret moter e vella te ndihen edhe me mire, duke i stimuluar qe publikun ta mbajne gjalle deri ne oret e para te mengjesit.

Koncertet ne te cilet ata jane te ftuar, jane te shumta aq sa per shkak te perplasjeve te axhendes, ne shume prej tyre detyrohen te mos jene te pranishem. /bluetooth/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Remzie and Nexhat Osmani spark the public

With a concert atmosphere is accompanied fanstastike live in Melbourne Australia by Remzi Osman and Nexhat.


Thursday, 11 February 2010

Remzije Osmani: "Jam e Lidhur me Mushtishtin..."

Remzije Osmani
/photo "dikur"/

Remzije Osmani, besnikja e kenges shqipe

Remzije Osmani mbetet kengetarja me besnike e Mushtishtit, vendit qe ka nxjerre mjaft zera te shkelqyeshem ne skenen tone muzikore. Ajo, pavaresisht se eshte mjaft e angazhuar ne muzike dhe i bjere te levize shume sa ne Prishtine, per te bashkepunuar me kompozitore dhe tekstshkrues te ndryshem, sa ne diaspore, asnjehere nuk ka dashur te zhvendoset per te jetuar ne ndonje vend tjeter “Jam e lidhur me Mushtishtin, pasi ketu kam kaluar femijerine time, rinine dhe ketu jam martuar”, tregon ajo. Kete veprim te sajin e vleresojne shume edhe bashkevendesit e saj, te cilet e cmojne shume ate. Ajo per vite me radhe i ka qendruar besnike muzike se paster shqipe, sikur i ka mbetur besnike edhe vendit te saj Mushtishtit. Kengetarja Remzije Osmani se fundmi ka realizuar videoklipin e kenges se re "Dikur" (kliko per video). /violete pllana/bota sot/11.02.2010/

Remzije Osmani Remzije Osmani
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Remzije Osmani, loyal to albanian song

Remzije Osmani remains faithful singer with the Mushtishtit, the place that has adopted many great voices in our music scene. She, despite the fact that is very involved in music and the fall to move very much in Pristina, to cooperate with the composer and different textwriters, as in the diaspora, has never had moved to live in any other place "I am connected to Mushtishtin, because here I spent my childhood, youth, and here I am married, "she reveals. This action of her also very much appreciates its compatriots, who appreciate it more. What for years has that clean sticking to Albanian music, as has also remained loyal to her country Mushtishtit. Singers Remzije Osmani recently realized that video clip of new song "Once".
]]

Sunday, 22 March 2009

Remzije Osmani, Kafja e Mengjesit RTK

Remzije Osmani ne Kafen e Mengjesit te RTK

Pjesa 1


Pjesa 2

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: remzie kafeneja kafeja
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 13 December 2008

Sparta Club 20 Dhjetor 2008: Remzije & Nexhat Osmani

Sparta Club 20 Dhjetor 2008

TE SHTUNEN ME 20 DHJETOR 2008

REMZIJE & NEXHAT OSMANI

Club Lounge Sparta
Netzenstrasse 4
CH - 4450 Sissach

www.discosparta.ch
tel.Senad: 076 702 81 55
tel.Duli: 076 378 59 67
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: remzie
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 15 November 2008

Rinora 4 Club 21 Nentor 2008: Remzije & Nexhat Osmani

Rinora 4 21 Nentor 2008

TE PREMTEN ME 21 NENTOR 2008

REMZIJE dhe NEXHAT OSMANI
MC BEKA, DJ DALOOL, DJ ASTRO

21:00 deri me 05:00

Hyrja 15 chf

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online