All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Renada Caci. Show all posts
Showing posts with label Renada Caci. Show all posts

Thursday, 23 May 2013

Luzja e ‘Portokallise’ behet modele

Është tetë vjet më e vjetër se i dashuri i saj, dhe kjo nuk i pengon aspak, madje flitet se dashuria e tyre është në hapa të sigurt.

E kemi fjalën për aktoren më të dashur të ’Portokallisë’ e njohur me personazhin Luzja, por që në fakt ajo quhet Renada Caci.

Në këtë foto që shihni realizuar përkrah të dashurit të saj të ri, një prezantues dhe balerin i njohur në Shqipëri, Klinton Zeqiraj, aktorja duket sikur një modele, madje konkurron edhe të dashurin e saj, i cili është mësuar me ‘fotoshoting’. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Luzja of 'Portokallise' become models

It is eight years older than her boyfriend, and this does not prevent at all even rumors that their love is safe steps. We mean the most beloved actress 'Portokallise' Luzja familiar with the character, but in fact it is called Renada Caci.

Sunday, 7 April 2013

Luzja e Portokallise: Lidhja ime me balerinin 8 vite me te ri...

Renada Caci, me serioze se kurre, flet per lidhjen e saj te re me balerinin Klinton Zeqiraj.

Luzja e Portokallise: “Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s’e kam problem”

Me nje rol te pelqyer ne spektaklin e humorit “Portokalli”, aktorja e njohur si Luzja, ka famen e deshiruar ne galerine e shume personazheve te tjere qe ajo sjell ne kete show televiziv. Renada Caci per here te pare, pranon te flase per jeten private, pikerisht per dashurine me balerinin tete vite me te vogel, Klinton Zeqiraj. Ajo tregon per kete lidhje te pazakonte ne syte e te tjereve dhe cfare e ben ate te lumtur ne kete histori.

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
  • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
  • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
  • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
  • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
  • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
  • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
  • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
  • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online