All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rene Rexhepi. Show all posts
Showing posts with label Rene Rexhepi. Show all posts

Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Wednesday, 18 April 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 14 Prill 2012

Revista PALOMA, 14 Prill 2012
 • Ylli me i ri i skenes boterore, shqiptarja Rita Ora. Me Rihanen dhe Jay-Z jemi nje familje!
 • Linda Halimi: Dua 200 euro per interviste!
 • Ronela Hajati poshte shtepise se "Big Brother", mbeshtet Gracianon
 • Femrat vdesin per Sinan Hoxhen
 • Simone i Dancing With The Stars: Me pelqen Adelina Tahiri!
 • Tuna dhe Big Mama preferojne meshkujt e huaj
 • Stine kthehet me ish te dashuren Roza Latin
 • Adela dhe Bjordi pergenjeshtrojne ndarjen: "Jemi bashke!"
 • Cfare e lidhe Gerten me Dritanin?
 • Rozana Radi humb macen e saj
 • Moralin nuk mund ta bejne te pamoralshmit! Ne vend te Gentes mund te ishit ju!
 • Babai i Franceskes: "Ermali po e perdor Francesken per loje, lidhja nuk do te zgjase"

Friday, 6 April 2012

Rene Rexhepi ne kopertinen e TIME...

Kuzhinieri me origjine shqiptare ne kopertinen TIME

Locavore Hero

Si po e udheheq revolucionin e fundit te kuzhines europiane kryekuzhinieri 34 vjecar danez, por me baba shqiptar nga Maqedonia, Rene Rexhepi.

Burri qe drejton restorantin me te mire ne bote nuk e perballon dot te kete nje shtepi te tijen. Ai jeton me qera ne nje apartament te vogel e te zakonshem ne pjesen e vjeter te Kopenhagenit dhe shkon ne pune me biciklete, duke pedaluar permes rrugeve me vajzen e tij 4 vjecare, e cila eshte rehatuar ne koshin e dyrrotakut, teksa ai perpiqet ta coje ne kohe ne shkolle. Pasi le vajzen, ai ndalet ne nje bar-kafe aty prane per te ngrene nje kos dhe rrufitur nje ekspres, ushqimi i vetem qe do te fuse ne goje derisa te ulet per dreke me stafin e restorantit.

Deri tani Rene Rexhepi, kryekuzhinieri i restorantit Noma, mund te kishte lidhur kontrata televizive dhe hapur restorante ne qytetet me te medha te botes, dhe sigurisht do te kishte nje shtepi nen emrin e tij, por kjo nuk eshte ambicia qe e terheq danezin 34 vjecar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online