All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Renidona Zeneli. Show all posts
Showing posts with label Renidona Zeneli. Show all posts

Monday, 21 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Monday, 16 April 2012

Renidona Zeneli behet imazh i "Gecjani Group"...

Renidona Zeneli, ‘’Miss Queen Albania’’ behet imazh i ‘’Gecjani Group’’, publikon fotot e reja

Bukuroshja, e cila para disa vitesh ka vene ne koke kuroren e ‘’Miss Queen Albania’’, Renidona Zeneli, keto dite ka qendruar ne Kosove per te realizuar nje set me foto te reja, te cilat do te sherbejne per fushaten e nje agjencie mode atje. Behet fjale per ‘’Gecjani Group’’, agjenci kjo shume e njohur ne Kosove qe realizon sfilata dhe evente te ndryshme bukurie, ndersa si imazh kane zgjedhur pikerisht bukuroshen shqiptare Renidona Zeneli, e cila keshtu ka realizuar edhe setin me foto ne studion e fotografit te njohur Avni Selmani. Bukuroshja Zeneli se fundi ishte pjese e thashethemeve per ndarje nga i fejuari, ndersa kishte kohe qe nuk ishte bere aktive ne jeten publike, duke u terhequr paksa nga modelizmi, pasi fitoi kuroren e me te bukures dhe konfliktit te cilin e ka pasur me organizatoret e eventit. /panorama plus/

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Prill 2012
 • Motra e Ermalit: Besoj tek dashuria e tij me Francesken. Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidh vete ajo.
 • Aferdita Dreshaj: Shpati me kritikon per kercimin
 • Astrit Gruda: Ju tregoj si arrita te takoj Jennifer Lopez
 • "Babastars" mund te hetohen, ne klipin "High" xhiruan mes plantacionesh marijuane ne Lazarat
 • Per nje fizik te mire, Soni Malaj jep keshilla per nenat e reja
 • Adela & Bjordi. Merr fund lidhja 3-vjecare e ciftit te famshem. Ja arsyet qe cuan ne ndarje dy ish-konkurrentet e Big Brother 2. Fillojne dyshimet se ne jeten e Bjordit, ka nje femer tjeter.
 • Lulja shtatzene, Meda per here te dyte baba.
 • Zbulohen personazhet e pare publike qe mbeshtesin kauzen kunder homofobise: Elsa Ballauri, Arian Cani, Mustafa Nano, Fatos Lubonja, Delina Fico, Gezim Tushe etj.
 • Naim Abazi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplased nga nje makine.

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revisat INTERVISTA - 25 Shkurt 2012

Revisat INTERVISTA, 25 Shkurt 2012

 • Erand Sojli: Me gjeni nje dado!
 • Torosi: Si eshte Genta jashte BB...
 • Vellai i Florit: Eshte me i sinqerte se c'duhet!
 • Eni Koci: Per cdo gje vendos vete!
 • Renidona Zeneli: Nuk bej asnje hap pa te fejuarin
 • Afrim Aliaj: Shaj ne tri gjuhe!
 • Morena: Nuk po kerkoj fame!
 • Arjola Prenga: Karriera ime ne France!

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW magazine, 25 February 2012

Erand Sojli: Find me a nanny!
Torosi: How is Genta outside BB ...
Brother of Flori: It's honest more than necessary!
Eni Koci: For everything I decide myself!
Renidona Zeneli: do not make any step without fiance
Aliaj Afrim: I swear in three languages​​!
Morena: I'm not looking for fame!
Arjola Prenga: My career in France! ]]

Sunday, 15 January 2012

Renidona Zeneli ndahet nga i fejuari

Nuk i kanë shkuar edhe aq mbarë këtë fillimvit punët personale bukuroshes shqiptare, të shpallur “Queen of the World, Albania 2009”, Renidona Zeneli. Lajmet e fundit që vijnë prej saj, thonë se pak kohë më parë ajo është ndarë përfundimisht nga i fejuari, me të cilin bashkëjetonte prej dy vjetësh.

Bëhet fjalë për një lidhje dashurie me biznesmenin Krenar Lazaj, të nisur pak kohë para se ajo të fitonte titullin e bukurisë, në të parin spektakël me këtë emër. Nga miqtë e Renidonës kemi mësuar se krisja e lidhjes së çiftit ka filluar të ndihet në prag të festave të fundvitit.

Shkak për këtë duket se janë bërë mosmarrëveshjet mes çiftit, detajet e të cilave ende nuk janë shumë të qarta. Por e sigurta është se tanimë Renidona po jeton me familjarët e saj dhe jo më me njeriun që kishte zgjedhur për të jetuar deri në fund të jetës. Gjithmonë siç tregojnë miqtë e bukuroshes, trazirat në jetën personale duket se kanë ndikuar edhe në karrierën e saj.

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Janar 2012
 • Adelina Ismajli, Emina Cunmulaj dhe Bleona Qereti joshin burrat miliardere
 • Adrian Gaxha pergenjeshtron lajmin per ribashkimin me Luanen: Jemi ndare!
 • Hetem Ramadani: Meditimi na solli vajzen qe deshironim. Mjeket nuk e besonin shtatzenine e Inves, e quajten nje mrekulli
 • Silikoni sllav "infekton" kengetaret shqiptare
 • Atentat me bombe ndaj kengetari Labinot Tahiri. Aksidenti, te merkuren mbrema ne makinen e kengetarit
 • Elisa e BB: Ika ne Londer, se ne Shqiperi nuk me ofruan asgje
 • Mediat boshnjake: Lorik Cana, ne lidhje dashurie me modelen Daniela Mijatovic. Te gjitha femrat e Lorik Canes
 • Rovena Stefes i dhuron "Babagjyshi" nje Jaguar. Kengetarja, se bashku me motren do te menaxhojne nje TV ne Kosove
 • Olsi & Ervini udhetojne drejt Tailandes. Ervini: Nje muaj ne plazhet tropikale, qe t'ia ngreme moralin Olsit
 • Gjate koncertit ne Prizren, Noizyt i vardisen meshkujt!
 • Per Angela Martinin nuk ka dimer! Zhveshje ne te kater stinet e vitit!

Tuesday, 22 November 2011

Renidona Zeneli drejt perfaqesimit ne "Top Model of the World"

Renidona Zeneli ne “Top Model of the World”

Nga “Miss Albania” tek spektakli dhe kurora “Queen of Albania”. Perfaqesimi i Shqiperise ne Nju Jork dhe telashet e nje viti me pare me organizatoret e gares se bukurise. Renidona Zeneli ne vigjilje te perfaqesimit te radhes ne “Top Model of the World”.

Kesaj here gjasat jane qe udhetimi drejt Nju Jorkut te shkoje pa andralla. Nuk diskutohen me hesape te lena hapur parash, kercenime me thika e telefonata dhe as denoncime ne polici. Te shkuara te harruara. Renidona Zeneli ka fituar mjaftueshem eksperience ne perfaqesimin e fundit shqiptar, sa t’i marre masat kesaj radhe per te mos e gjetur veten te perfshire ne nje vorbull marramendese fjalesh dhe ngjarjesh, po aq sa edhe tituj gazetash dhe intervistash mediatike. Nese ne krye te nje viti me pare, vajza e dale nga nje spektakel bukurie nuk arriti t’i gezohej titullit “Queen of Elegance” qe solli nga Berlini, kete fundvit eshte betuar t’ja shijoje deri ne fund shijen e mire nje tjeter kurore – Top Model of the World Albania – po aq sa edhe asaj qe vjen me pas: pjesemarrjes ne garen nderkombetare te modeleve, e cila do te mbahet ne vigjilje te Krishtlindjeve pertej Atlantikut.

Eshte 24 vjece; 176 centimeter e gjate; permasat 90-60-90. Floket pis te zinj te krehur me kujdes dhe nje makiazh i lehte nxjerrin ne pah dy sy te shndritshem dhe hunden e lakuar bukur mbi buzet e shkelqyera me te kuq te ndezur. Sandalet e larta dhe fustani i shkurter ngjitur pas trupit i vijne fort per shtat ambjentit te stolisur me shije ne katin e dyte te nje pallati, fare afer zones se ish-Bllokut. E rrethuar nga nje grup vajzash, punet e te cilave jane te ndara qysh ne hyrje te qendres estetike, Renidona Zeneli pret dhe percjell klientet e ores se pasdites pa e ndare buzeqeshjen nga fytyra, por edhe pa e humbur fillin e rrefimit. “Modelimi eshte vetem nje pasion tashme. Keto vitet e fundit me kane mesuar ta ndaj pasionin nga profesioni dhe puna. Baza ime eshte ketu”, thote per qendren “Kredo”, ku sqaron se i ofron klienteve te veta sherbime qe fillojne nga manikyri dhe estetika deri tek sigurimi i linjave elegante te trupit. Si shembull, sidomos per keto te fundit, ka perdorur imazhin e vet ne nje set te tere fotografik me te cilin ndeshesh sapo ve kemben ne sheshin mbi te cilin ngrihet pallati i ndertuar qysh para ’90-es.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online