All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Revista GAME OVER. Show all posts
Showing posts with label Revista GAME OVER. Show all posts

Tuesday, 17 April 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Prill 2012

Revista GAME OVER, 13 Prill 2012

 • Adelajda: Thashethemet per ndarjen me Bjordin, shpifje, jemi shume mire bashke
 • Ilir Shaqiri: Ne "Dancing with the Stars" ambiciozi jam vetem une...
 • Babai i Erionit, Adnan Tresa: Erioni me ka prezantuar te dashuren, me Klaudjen vetem shoke.
 • Sinan Hoxha flirton me nje fanse?
 • Arieli, vellai i Liamit: Ai eshte aventurier, nuk e do martesen!
 • Rubensi: Doni foto te tjera te Gentes? Ofroni para!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 April 2012

Adelajda: Rumors for breaking up with Bjordi, slander, we are very well together
Ilir Shaqiri: In "Dancing with the Stars" ambiciozi its only me ...
Erion's father, Adnan Tresa: Erion presented with girlfriend, with Klaudjen just friends.
Sinan Hoxha flirting with a fan?
Ariel, brother Liamit: He is adventurous, would not like marriage!
Rubens: You want other photos Gentes? Give the money!]]

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Friday, 3 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 3 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 3 Shkurt 2012
 • Jonida Vokshi, Merr fund lidhja 11 vjecare me nipin e Ardit Gjebreas
 • Stine puthet ne publik me Adelina Berishen. Konfirmohet lidhja!
 • Adriana Kurtishaj, shqiptarja qe po cmend boshnjaket
 • Linda Halimi: Me terheqin meshkujt "cokollate"!
 • Eliza Dushku nudo ne filmin "Mapplethorpe", partnere e James Franko?
 • Modelja shqiptare lidhet me Lindegaard, portierin e Manchester United
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 3 February 2012

Jonida Vokshi ends 11-year relationship with the nephew of Ardit Gjebreas
Stine kiss in public with Adelina Berisha
Adriana Kurtishaj, Albanians that makes Bosnians crazy
Linda Halimi: I'm attracted by men, "chocolate"!
Eliza Dushku nude in the movie "Mapplethorpe," partner with James Franco?
Albanian model relates Lindegaard, goalkeeper of Manchester United ]]

Friday, 27 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 27 Janar 2012

Revista GAME OVER, 27 Janar 2012
 • Tuna: Me shume dashuri per homoseksualet
 • Armand Peza, analist i edicionit te peste te "Big Brother"
 • Barbana Dini: Me pelqen kur me therrasin BARBI
 • Diellza Kolgeci: Dashuria ime me rugovasin ne Bjeshket e Nemuna
 • Shota Baraliu: Frekuentoj sexy shop-et dhe nuk paragjykoj asnjeri
 • Joni Peci: "Super Model" kete vit do te vije ne formen e nje reality show
 • Jeta e aktores dhe modeles turke Cansu Dere. Si u ndalua pjesemarrja ne "Miss Universe" nga qeveria turke
Meqe na kane mberritur shume e-maile, (mesazhe, sugjerime) per te mesuar gjithcka mbi jeten e protagonistes se njeres prej telenovelave me te ndjekura ne Shqiperi (EZEL), kesaj here ne cover shkelqen Cansu Dere, ose sic e njohim ndryshe, EJSHANI. Por pervec jetes dhe karrieres se saj, te cilen do ta lexoni me detaje ne brendesi, te tjere personazhe shqiptare vijne me te rejat me te fundit nga jeta e tyre private dhe profesionale. Doni emrat e tyre? Patjeter:

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 20 Janar 2012

Revista GAME OVER, 20 Janar 2012
 • Vesa Luma: Askush nuk e di cka ka ndodhur me jeten time
 • Frederik Ndoci serish baba; Alisa ne muajin e dyte te shtatzenise
 • Artiola Toska: Jeta ime mes muzikes dhe familjes
 • Rita Ora; Klasifikimi i "4 Music", shqiptarja le pas Beyonce, Usher dhe Jessie J
 • Neda Karafili pjese e Aleances "Kuq e Zi": ne PD nuk gjeta hapesire
 • Emina Cunmulaj: Sam Nazarian ka gjithcka qe nje vajze deshiron
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 20 January 2012

Vesa Luma: Nobody knows what happened to my life
Frederick Ndoci dad again; Alisa second month of pregnancy
Artiola Tosca: My Life between music and family
Rita Ora; classification of "4 Music", Albanian leaves behind Beyonce, Usher and Jessie J
Neda Karafili part of the alliance "Red and Black": I could not find space in PD
Emina Cunmulaj: Sam Nazarian has everything a girl wants ]]

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 23 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 23 Dhjetor 2011
 • Ndahen Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, xhelozia shkaku kryesor
 • Edita Abazi perballe Noizy-t ne televizion? Ju zbuloj mesazhet e tij
 • Arjan Konomi apo Blendi Salaj, kush do te jete opinionisti i "Big Brother 5"
 • Krishtlindjet e arta te Albana Osmanit
 • Kledi Kadiu nje emision dedikuar baletit shqiptar
 • Konflikti Anbeta Toromani - Oni Pustina , ceshtja shkon ne Gjykaten e Apelit
 • Facebook, Nga profili i Vesa Lumes
 • Ku, si dhe me ke do ta festojne politikanet Naten e Nderrimit te Viteve
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 23 December 2011

Separate Sinan Hoxha and SELDI Qalliu, the leading cause jealousy
Edita Abazi to confront Noizy-t on television? I reveal his messages
Arjan Konomi or Blendi Salaj, who will be the columnist of "Big Brother 5"
Golden Christmas of Albana Osmani
Kledi Kadiu a dedicated program to Albanian ballet
Conflict Anbeta Toromani - Oni Pustina, the issue goes to the Court of Appeal
Facebook, out of Vesa Luma's profile
Where, how and with whom politicians will celebrate New Year Night
]]

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 9 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 9 Dhjetor 2011
 • Milaim Zeka, Shperthen "Vjehrri" i Seldit: Ai kurre nuk do te kujdeset per vajzen time
 • Martohet vajza e Frederik Ndocit?
 • Shqiptarja Rita Ora lidhet me Robin, vellain e Kim Kardashian
 • Almeda Abazi, pjese e nje tjeter spektakli gjigand ne Panama
 • Nik Xhelilaj: Me kane thene te fshihem dhe te mos dal
 • Grande Fratello: Danillo porno-skandal me transeksualin Manila Gorio
 • Te famshme nga burrat, pse jo?!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 9 December 2011

Milaim Zeka, Seldi's "father-in-law" explodes: He will never care for my daughter
Marries the daughter of Frederick Ndoci?
Albanian Rita Ora associated with Rob, brother of Kim Kardashian
Almeda Abazi, part of another giant spectacle in Panama
Xhelilaj Nik: I have been told to hide and not to show up
Grande Fratello: Danilo transsexual porno-scandal with Manila Gorio
Famous by men, why not?
]]

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011
 • Eleni Foureira: "Jam Greke!", Kengetarja qe mohon origjinen shqiptare
 • "Akoma se besoj", Kenga qe paralajmeroi divorcin e Devis Xherahut
 • Bjordi dhe Adela realizojne enderrat e tyre
 • Starton BB5, Cfare duhet te beni per te qene pjese e ketij reality show?
 • Stinet rock te Flaka Krelanit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eleni Foureira: "I'm greek!", the singer who denies her Albanian origin
"I still don't believe" song that warned of divorce of Devis Xherahu
Adela and Bjordi realize their dreams
BB5 starts, What do you do to be part of this reality show?
Rock seasons of Flaka Krelani
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online