All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Revista PLUS. Show all posts
Showing posts with label Revista PLUS. Show all posts

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista Plus - 10 Shkurt 2012

Revista Plus, 10 Shkurt 2012
 • Adelina Ismaili: "Ne Europe nuk te lejojne motren nese s'ka talent, shume motra jane kthyer mbrapa"
 • Domenika Caushaj serish ne "Big Brother 5"
 • Jonida Maliqi: Si mund te pergojohet nje engjell i porsalindur
 • Flori Mumajesi do te jete organizator i Top Fest 9
 • 7 mije euro per klipin e ri te Elvana Gjates
 • Albana Osmani dhe Eneida Tarifa shoqe per koke
 • Endrit Mertiri lidhet me Miss Shqiperia
 • Vivian Canaj: Marredhenia me me moden dhe Joni Pecin
 • Nora Istrefi injoron thashethemet mbi Robertin
 • Maya: Jam duke pritur mashkullin ideal, nuk ka problem me i ri apo me i vjeter
 • Ronela Hajati shet iPhone pasi mbetet pa leke
 • Andi Karasani: ja se c'duhet te besh, per te qene i preferuari i vajzave

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 13 Janar 2012

Revista PLUS, 13 Janar 2012

 • Kaltrina Selimi: Si e binda Dritonin te braktise Angline dhe te bashkejetoje me mua. Dashuria me mesoj te gatuaj
 • Genta Ismajli: Une e dehur?! Asnjehere
 • Dren Abazi te le "Pa Fryme"
 • Elvis Pupa: Femijet e mi dua t'i rrise ne Amerike
 • Edita Abazi: Me kane kercenuar fansat dhe shoket e Noizyit
 • Shtyhet BIG BROTHER 5 per ne muajin Shkurt
 • Silva Gunbardhi: Pema po nuk u krasit nuk ben kokrra
 • Supermodel: Medjan Gjoni dhe Olta Dedja garuesit e pare per kete sezon
 • Hermes Nikaj: Pse dua te jem pjese e "Big Brother 5". Aty mund te njoh edhe shpirtin binjak

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 13 January 2012

Kaltrina Selimi: How did I convince Driton to abandon England and cohabit with me. Love tought me to cook
Genta Ismajli: Me drunk? Never
Dren Abazi to let the "Free Spirit"
Pupa Elvis: My children I want to raise in America
Edita Abazi: Noizy fans and friends have threatened me
BIG Brother 5 postponed for the February
Silva Gunbardhi: tree if not pruned will do no fruits
Supermodel: Medjan John and Olta Dedja first contestants on this season
Hermes Nikaj: Why I want to be part of "Big Brother 5." It can also recognize soul mate
]]

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 23 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 23 Dhjetor 2011
 • Aurela Gace: Me date 1 Janar do te udhetoj per ne Amerike
 • Bertina: Me ne fund m'u plotesua deshira. Ju uroj te gjitheve Vitin e Ri
 • Manjola Nallbani: Festat do t'i kaloj ne Shkoder dhe Prizren
 • Ardit Gjebrea: Festen do e pres ne transmetim "live"
 • Diellza Kolgeci: Gjerat e fundit qe do te beja nese 2012 do ishte "fundi i botes"
 • Luiz Ejlli: Ku do te festoj? Te dale ku te dale!
 • Rezarta Shkurta "Drogohet"
 • Barbana Dini: Qeni im Bobi na shpetoi nga zjarri
 • Labinot Gashi: Vip-at nuk me zhgenjyen. "Une jam top model" se shpejti hapet konkursi.
 • Albana Osmani: Do festoj me familjen time
 • Sabina Dana: Cfare do bej per festat e fundvitit
 • Te rejat dhe marredheniet mes VIP-ave shqiptare. Te pathenat!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 15 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 16 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 16 Dhjetor 2011
 • Marina Vjollca: 7 Mrekullite e botes per mua. Krishtlindjet, festa qe na mbledh te gjitheve ne familje...
 • Tuna & Noizy vijne me kengen "Bebi i Vitit te Ri"
 • Anila Kalleshi tregon gjithcka mbi librin e saj "Si te dobesohemi"
 • Ermal Fejzullahu: Ky vit ka qene shume pozitiv. Per fat te keq festat nuk do t'i kaloj prane familje.
 • Era Caushllari: Prinderit me dhane leke per ditelindje dhe une bleva nje qenushe
 • VIP Kuzhina, Elida Duka: Kush ka thene qe VIP-at nuk dine te gatuajne. Receta e preferuar e Stines.
 • Pas Tunes, Dafina Zeqiri bie ne "grepin" e Blerim Destanit...
 • Top Media Kendon "Xhamadani Vija Vija"
 • Big Brother 5 fillon me 21 Janar
 • VIP-at ne verzionin e Babagjyshit te Vitit te Ri
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 16 December 2011

Marina Vjollca: 7 Wonders of the world for me. Christmas celebration that brings us all in the family ...
Tuna & Noizy come with the song "New Year's Infant"
Anila Kalleshi tells everything about her book "How to lose weight"
Ermal Fejzullahu: This year has been very positive. Unfortunately, the holidays will not spent near the family.
Era Caushllari: Parents gave me money for birthday and I bought a puppy
VIP Kitchen, Elida Duke: Who said that VIPs do not know how to cook. Favorite recipes of Stine.
After Tunes, Dafina falls in the "hook" of Blerim Destani ...
Top Media Sings "Xhamadani Vija Vija"
Big Brother 5 begins on January 21
VIPs in Santa version of the New Year
]]

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 9 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 9 Dhjetor 2011
 • Miriam Cani dhe Alban Skenderaj tashme rivale
 • Sinani dhe Seldi sjellin nje bashkepunim me Meden. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane.
 • Ergys Bamci: Privilegj te sjell ne skene Migjenin; Per festa do dal ne ballkon dhe do plas fishekzjarre
 • Mediat zvicerane shkruajne: Adelina Ismajli Diva e Ballkanit!
 • Anxhelina Hadergjonaj Provokon!
 • Kush eshte i dashuri i Dafina Rexhepit?
 • Vesa Luma vjen ndryshe me nje kenge R&B
 • Nik Xhelilaj merr reagime pozitive per Festivalin e 50-te
 • Korab Shaqiri: Nuk eshte e vertete qe jam fejuar, as e kam ndermend ta bej
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 9 December 2011

Miriam Cani and Alban Skenderaj now rivals
Sinan and SELDI bring collaboration with Meden. Filming of the clip are realized in Tirana.
Ergys Bamci: Privilege to bring on stage Migjeni; on holidays will stand on the balcony and burst fireworks
Swiss media write: Adelina Ismaili Balkan Diva!
Angelina Hadergjonaj provokes!
Who is the love of Dafina Rexhepi?
Vesa Luma comes different with a song R & B
Xhelilaj Nick gets positive feedback for the Festival of 50-to
Korab Shaqiri: It is not true that I am engaged, nor do I intend to
]]

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011
 • Bjordi dhe Ciljeta ne rolet e Tomasos dhe Isabel. Si erdhi oferta, subjekti i filmit dhe seti fotografik gjate xhirimeve
 • Dafina Zeqiri: Lidhja ime me Krenarin u zbeh dhe nuk funksiononte
 • Adela, Fillon pune si gazetare ne median e shkruar
 • Linda Halimi: S'na behet vone se flasin njerezit. E verteta e lidhjes me Big D!
 • Femrat VIP: Bjonde apo Brune, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta dhe Adelina Ismajli
 • Aurela Hoxha plastifikon VIP-at ne TV Klan
 • Neda & Ogreni: Do shijojme muajin e fundit te 2011-es pasi ky eshte viti yne
 • Cfare po i thote valle Ronela Stines [foto]
 • Pse duhet te jemi krenare qe jemi shqiptare: Albana Osmani, Frederik Ndoci dhe Bleona Qereti
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 2 December 2011

Bjordi and Ciljeta in Tomasos roles and Isabel.
How did the offer, subject of film and camera set during filming
Dafina: My Relationship with Krenar was overshadowed and did not work
Adela, begins work as a journalist in print media
Linda Halimi: do not mind cares if people talk.
The truth of connecting with Big D!
VIP Women: Blonde or Brun, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta and Adelina Ismaili
Hoxha Aurela plastifikon VIPs at TV Klan
Neda & Ogreni: I enjoy the last month of 2011-es as this is our year
What is Ronela saying to Stine [photo]
Why should the Albanians be proud: Albana Osmani, Frederick Ndoci and Bleona Qereti
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online