All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rezart Aga. Show all posts
Showing posts with label Rezart Aga. Show all posts

Tuesday, 1 October 2013

The Voice, Rezart Aga premton nje show te vertete!

Rezart Aga
“The Voice”, pritet te jete sezon i pakrahasueshem

Autori i talent show-t “The Voice of Albania”, Rezart Aga, zbulon risite dhe surprizat e sezonit te ri qe transmetohet ne “Top Channel”. Pas nje pjesemarrjeje mbreselenese, Rezi premton nje show te vertete!

Kur kane filluar perzgjedhjet per kete edicion te “The Voice”?
Audicionet paraprake kane filluar qe ne muajin mars, per t’u dhene mundesi sa me shume konkurrenteve qe te behen pjese e formatit ne kohe. Me pas kane vazhduar ne muajt e veres, deri me 7 shtator, qe ishte dhe audicioni permbylles. Ky i fundit, per t’u dhene mundesi te gjithe shqiptareve qe kthehen ne Shqiperi per pushime. Audicioni i fundit eshte kryer njekohesisht ne Tirane dhe Prishtine.

Sunday, 24 February 2013

Big Brother 6: Profilet e 16 konkurrenteve!

Nis aventura e 'Big Brother 6'

Nisi mbremjen e te shtunes plot emocione, surpriza dhe mister edicioni i gjashte i 'Big Brother', aventura 100-ditore qe mbledh brenda nje shtepie njerez te panjohur, te cilet do te jene nen vezhgim 24 ore ne 24.

Ne shtepi aktualisht ndodhen 16 konkurrente, secili prej tyre me nje sekret ose mision te vecante dhe qellimi i secilit gjate qendrimit ne shtepi eshte qe ta ruaje sekretin e tij sa me gjate.

Po cilet jane personazhet e ketij reality show?

Banori i pare qe hyri ne shtepine me te famshme ne Shqiperi ishte Iliri, nje 27-vjecar, i cili jeton prej 9 vitesh ne Firence, ku pret te diplomohet per arkitekture. Bashke me te pragun e shtepise e shkeli ne te njejten kohe edhe Joana, 26-vjecarja nga Tirana e diplomuar per farmaci, e cila ka enderr te kete nje farmaci te sajen.

Saturday, 23 February 2013

Rezart Aga: Disa prej sekreteve shume te forta, nuk i dine as familjaret e tyre...

Rezart Aga
“BIG BROTHER”: “Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre”

Sonte starton edicioni i gjashte i reality show-t “Big Brother”. Ky eshte nje nga produksionet me te suksesshme televizive. Edhe pse ne vitin e tij te gjashte, “Big Brother” vazhdon te ngjalle nje kuriozitet te madh ne publik. Vete “Vellai i Madh”, pra autori i ketij spektakli na tregon ne kete interviste, detajet interesante dhe te rejat qe do te shohim. Ashtu sic eshte reklamuar edhe ne spotet e “Top Channel”-it dhe sic e kemi publikuar muaj me pare ekskluzivisht ne “Bluetooth”, banoret do te kene “me vete” nga nje sekret te pathene kurre me pare. Pjesen me te madhe te ketyre sekreteve ne do ta zbulojme qe sot ne mbremje gjate prezantimit te profilit per secilin. Por banoret nuk e dine kete...

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
 • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
 • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
 • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
 • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
 • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
 • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
 • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
 • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
 • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Friday, 22 February 2013

"Big Brother 6" nis te shtunden, ja surprizat...

Zbulohen surprizat e Big Brother dhe 16 konkurrentet

“Big Brother 6 ” ka nxitur kureshtjen e gjithe publikut kete vit, pasi sipas paralajmerimit te autoreve ky reality-shoe do te jete komplet ndryshe. “Nuk do t’i ngjaje aspak 5 edicioneve te kaluara”, – thote autori Rezart Aga, duke i lene surprizat befasuese per mbremjen e se shtunes.

Ai ka preferuar te na thote vetem disa copeza te asaj qe pritet te jete nje mbremje e madhe. Banoret qe do te hyjne kete vit, me se shumti jane ata qe kane ardhur nga jashte kufijve dhe mosha e tyre eshte me e larte se ajo qe kemi pare vitet e kaluara.

Banoret kete vit nuk do te “fshihen” me pas asaj qe jemi mesuar te shohim shpesh “ isha vetvetja”, pasi sivjet askush nuk duhet te jete vetvetja.


Saturday, 25 August 2012

Rezart Aga, zbulon sekretet e "Big Brother 6"

“Big Brother 6″: Rezart Aga zbulon sekretet dhe detajet e shtepise

Autori i dy prej formateve me te suksesshme te televizionit shqiptar ne ditet e sotme na tregon kete fundvere se cfare do te ndodhe me fillimin e sezonit te ri, dhe cfare do te kete mundesi te shohe publiku nga ekrani i “Top Channel”. Rezart Aga, autori i talent show-t “The Voice of Albania” dhe i reality show-t “Big Brother” zbulon ndryshimet qe do te ndodhin ne keto dy produksione te rendesishme dhe fillon me surprizat e para. Sivjet “The Voice” me personazhe qe nuk na njohin vetem me zerin, por edhe me jeten e tyre, dhe “Big Brother”, me njerez qe kapen fort pas nje sekreti te madh te jetes se tyre…

Saturday, 18 August 2012

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 18 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Shkurt 2012
 • Reality Show. Autori i "Big Brother" Rezart Aga: Surprizat e ketij edicioni? Mes konkurrenteve edhe 60 vjecare. Arjan Konomi opinionist i BB5.
 • Amarda Toska: Ne shtepi me pelqen te komandohem nga Ermali. Une si shtepiake? Me pelqen te bej pune, por e urrej hekurosjen. Surpriza e bashkeshortit per kete Shen Valentin dhe emocionet e "Dancing  with the stars"...
 • VIP-at urojne Kosoven per Pavaresine
 • Mihrije Braha humb te atin
 • Alban Skenderaj: Dita nis mbare kur nis me nje puthje
 • Evi Reci, uje dhe sapun
 • Kur feston vogelushja e Familjes Meta. Era, vajza e liderit te LSI mbush 7 vjec, e organizon vete festen.
 • Besforti i videove dhe Flori Mumajesi sherr me fjale banale ne Facebook. Hasanaj publikon fotot e mesazheve private me kantautorin. Flori: Ja arsyeja e vertete e konfliktit me Besfortin!

Monday, 6 February 2012

Rezart Aga rrefen surprizat e finales se "The Voice"

Shkojne ne finale Rina, Marsela, Enrika dhe Lundrimi. Cmimi i pare do te zgjidhet vetem me votat e publikut

“The voice”, surprizat e finales dhe cmime per te 4 finalistet

Flet autori Rezart Aga: “The voice” ka kontribuar per te sofistikuar shijet muzikore te publikut shqiptar”

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 4 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Shkurt 2012

 • Qetsor Ferunaj: Te ardhurat e uleta me shtyjne te kerkoj menyra per mbijetese. Po mendoj te iki fare nga Shqiperia.
 • Gold AG: Seks per here te pare kur isha shume i vogel
 • "The Voice", surprizat e finales dhe cmime per te 4 finalistet. Flet autori Rezart Aga: "The Voice" ka kontribuar per te sofistikuar shijet muzikore te publikut shqiptar.
 • Modelja Misse Beqiri pozon nudo ne Skandinavi dhe lidhet me portierin britanik Lindegard. Mediat britanike kane komentuar lidhjen e tyre
 • Blerim Destanit i plotesohet nje tjeter enderr, takohet me Morgan Freeman
 • Intervista. Genta Ismajli: "Per intriga nuk duhen akuzuar vetem kengetaret (femra) por edhe kengetaret (meshkuj)". Me Adelinen kemi marredhenie shume te mira!
 • 30 vjetori i Stines, festa bashkon kengetaret
 • Pas lindjes, Soni Malaj rikthehet nen menaxhimin e nje produksioni spanjoll

Saturday, 10 December 2011

Big Brother 5 Audicionet Fillojne, 1600 Aplikime deri me tani...

Te gjitha sekretet e “The voice” dhe te “Big Brother 5”

Jane dy programe qe kane bere per vete te madh e te vogel dhe ku protagonistet kryesore lindin si personazhe televizioni pikerisht aty, fale ketyre formateve te famshme te testuara prej kohesh ne televizione prestigjioze ne bote. E kemi fjalen per ”The voice” dhe “Big Brother”, te cilat transmetohen ne “Top Channel”. Ndersa jemi kurioze te mesojme se si do te vazhdojne netet e mbetura tek “The voice”, ku pritet te shpallet ylli me i ri i muzikes shqiptare. Nuk mungon kurioziteti i madh edhe per “Big Brother 5”, i cili prej nje jave ka lajmeruar fillimin e aplikimeve dhe kete te hene fillon audicionet. Ne kemi pyetur autorin e ketyre dy programeve Rezart Aga.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online