All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rezarta Gashi. Show all posts
Showing posts with label Rezarta Gashi. Show all posts

Sunday, 19 June 2011

Jetmiri i BB3 Shkeput Lidhjen me Rezarten

Jetmiri i BB3: U ndava nga Rrezi

Ai eshte treguar gjithnje i rezervuar per te treguar rreth jetes private, madje aq skeptik, sa komentet e shumta te ish-konkurrenteve ne “Big Brother 3” ai zgjodhi t’i anashkalonte vetem me nje fjali, duke thene se “Rrezi eshte imja”. Dhe, ne fakt, ashtu sic e pame lidhjen e tyre te krijohej brenda shtepise se vezhguar, edhe pse pati shume dyshues ne fillim, ajo vazhdoi si nje lidhje mjaft pasiononte dhe serioze. Direkt pas shpalljes se Jetmirit fitues te BB3, pas perfundimit te spektaklit ne “Top Channel”, ai u prezantua me familjaret e vajzes nga Kosova, ndersa i beri ftese Rrezartes per pushime ne qytetin e tij, Vlore.

Por, gjerat e bukura ndonjehere nuk eshte e thene te vazhdojne pergjithmone. Pas disa muajsh heshtje dhe asnje shfaqje mediatike te ciftit ne faqet e shtypit roze, cifti deklaron se jane ndare. Kjo ndarje vjen disa muaj pasi ata kishin nisur nje bashkejetese ne Tirane, ne apartamentin e ri qe Jetmiri kishte blere ne nje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online