All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rike Roci. Show all posts
Showing posts with label Rike Roci. Show all posts

Saturday, 9 November 2013

Rike Roci: "Dancing" i veshtire pa te dashurin prane...

Rike Roci ne "Dancing With The Stars Albania"
Performanca ime e dobet, vuajta mungesen e te dashurit

Ne “Big Brother” duhet te luante me fjalen dhe strategjite e te sjellit, ndersa ne “Dancing with the stars” duhet te jete e lehte si pupel per te triumfuar. Pasionin e saj per kercimin, 24-vjecarja nga Durresi, Rike Roci, e kishte deklaruar qe ne “BB6”, spektakli qe e beri te njohur ne Shqiperi. Edhe pse nje nga konkurrentet me seksi te “Dancing with the Stars”, ne naten e pare te kesaj gare VIP-ash ne “Vizion Plus” ajo nuk mundi te grumbullonte shume pike nga kater anetaret e jurise.

Tashme me kilograme me pak, ne kete interviste ajo tregon per ambiciet ne kete gare, arsyen pse nuk ndodhej ne salle i dashuri i saj italian prej shtate vitesh, Dj. Luca Binatti, dhe miqesite e krijuara ne Tirane me konkurrentet VIP.

Monday, 2 September 2013

Rike Roci, "topless" ne plazhet e Ibizes...

... pushime ne Ibiza me te dashurin, del ‘topless’

Ajo do te mbahet mend gjate si banorja me e bukur e “Big Brother 6”. Megjithese jo me ‘kuroren’ e fitueses ne koke, Rike Roci mori kete vere gjithe vemendjen e medias, duke u kthyer keshtu ne personazhin me te dashur te kopertinave roze. Linjat e nxehta dhe tiparet tipike mesdhetare, jane ato qe e ndihmuan bukuroshen nga Durresi te fitonte faqet e para mes dhjetera personazheve te rendesishme. Keshtu do te ndodhe edhe sot, pasi fotot e pushimeve te Rikes ne Ibiza nuk mund te kalojne pa vemendje. Imazhet e nxehta te modeles krah te dashurit italian, Luka, publikohen sot per here te pare ne “Bluetooth”.

Dhe jo vetem kaq! Edhe kjo foto e ishbanores se “BB” me kurriz, qe te le te kuptosh se Rikja po ben plazh ‘topless’. Cifti simpatik ka zgjedhur qe te pushojne ne Formentera si fillim, per te vazhduar me tej ne Ibiza, ku Luka eshte i angazhuar me pune si DJ. Marredhenia e tyre u vu ne pikepyetje gjate kesaj vere, duke qene se Rikja u shfaq e vetme, nen shoqerine e miqve, teksa pushonte ne plazhet e jugut. Por ja tek vijne keto foto per te shuar cdo thashethem. Vajza bukuroshe do te shfaqet ne fillim te sezonit televiziv me nje projekt mjaft interesant, nga i cili nuk jane mesuar ende detaje.

Saturday, 31 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Tuesday, 9 July 2013

Rikja e "BB6", merr oferta qe nga televizioni e deri tek politika...

Rikja e “Big Brother” merr oferta nga politika

Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit.

Tundohet per t’u rikthyer perfundimisht ne Tirane.

Ofertat i ka nga fusha te ndryshme, qe nga televizioni e deri te politika. Por, thuhet se Rike do te mendoje me te miren per veten, qe mund te jete ndoshta edhe nje vendim qe do ta ktheje ate ne Tirane.

Shume mund te jene kureshtare te dine se si po vazhdon jeta e banoreve me te spikatur te “Big Brother 6”, mes te cileve dhe modeles nga Durresi, por qe jeton ne Itali, Rike Roci. Natyrisht qe tashme te gjithe jane kthyer nga vendet ku kane ardhur, per te rinisur jeten aty ku e kane lene, duke iu dorezuar pushimeve verore deri ne marrjen e ndonje oferte speciale per ne vjeshte.


Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Sunday, 23 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Sunday, 2 June 2013

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
 • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
 • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
 • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
 • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
 • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
 • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
 • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
 • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
 • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
 • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Sunday, 26 May 2013

Rikja: Emri im i vertete eshte Nife...

Rike Roci
Rike: Ankthi im brenda shtepise

E mbetur vetem nje hap larg finales se “Big Brother”, Rike mberriti te dielen ne studion e “Fan Club Albania”, per te treguar gjithcka ndodhi brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi ne kendveshtrimin e saj dhe per t’iu pergjigjur pyetjeve te publikut.

Eksperienca ne “Big Brother” - Ashtu sic ishte e pritshme, biseda e Rikes me Albana Osmanin dhe Olti Currin nisi nga javet e kaluara ne ndjekje te endrres se fames dhe 100 milioneve. “Ishte nje pervoje e jashtezakonshme. Aty brenda e kam njohur shume veten, kam njohur gjera qe nuk i dija qe i kisha, reagime te ndryshme. Nuk prisja te reagoja ne disa menyra, si ne zenken me shampot e kesaj jave. U acarova pak (Me Ilirin) dhe me vjen keq per kete”.

Saturday, 25 May 2013

Toros: Rike eshte rome dhe shume e nxehte...

Toros: Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te

Torosi i “BB4” eshte konsideruar gjithmone si udherrefyesi i personazheve te ketij “show”, pasi ata dalin nga loja e “Big Brother”. Si nje pasionant i spektakleve “reality”, ai i ndjek pasuesit e tij me perpikeri per te dhene gjithmone ne media mendimin personal per ate qe ia vlen te vecohet nga te tjeret. Ne kete rast eshte Rike Roci ne fokusin e tij, edhe per faktin se origjina e te dyve eshte nga Durresi, dhe pastaj jeta qe kane bere ne Itali. Por Toros kete here zbulon nje sekret te 26- vjecares te ardhur nga Italia, faktin qe Rike eshte nje vajze qe i perket komunitetit rom. Larg cdo paragjykimi dhe qendrimi negativist ndaj pakicave ne Shqiperi, Toros ne kete interviste mban anen e saj, per te treguar se nje vajze si Rike me pamjen dhe personalitetin e saj i ka tejkaluar te gjithe stereotipat duke u pelqyer nga shume njerez, pavaresisht ngjyres se saj te lekures.

Saturday, 18 May 2013

Xhelozi mes Ilirit dhe Elones, secili e do Riken per vete...

Rike Roci
Shperthen xhelozia mes Ilirit dhe Elones, e duan te dy per vete Riken e “Big Brother”

Ngjarja qe ka terhequr me shume vemendjen gjate kesaj jave ne shtepine e “Big Brother”, ka qene krisja e miqesise mes Elones, Rikes dhe Ilirit. Nje nga miqesite me te forta te krijuara nga banoret, ka qene ajo mes Ilirit dhe Elones. Dy nga banoret me te forte dhe interesante gjate ketij edicioni, kane mbeshtetur vazhdimisht njeri-tjetrin dhe jo rralle kane perballuar situata te vetem kunder te gjitheve. Por situata ka ndryshuar. Me hyrjen ne shtepi te Rikes dhe krijimit te miqesise me Elonen, duket sikur i treti, Iliri, doli disi i tepert. Ai nuk nuk ngurruar te shprehe pakenaqesine e tij, per faktin sa dy vajzat e kane lene pak pas dore. Iliri, edhe pse nje natyre me humor dhe qe duket se i merr gjerat lehte, duket se e ka vuajtur kete situate, duke ndenjur disa net pa gjume. Javen e kaluar, Iliri dhe Rike u afruan shume. Iliri nuk ngurroi per asnje cast t’i shprehe Rikes qe e pelqen shume si femer, aq sa u duk se flirti mes te dyve mund te kishte zhvillime interesante.

Saturday, 11 May 2013

Big Brother: Eliminohet Edberi! Surprize per Riken...

Zarfi i kuq, Surprize per Riken;

Arbana lidhet me shtepine e Big Brother dhe njofton banoret se ka ardhur momenti te hapet Zarfi i Kuq. Eldora hap zarfin dhe u tregon banoreve nje ekografi dhe nje test shtatezanie. Arbana pyet banoret se cfare mendojne ato se kujt mund ti perkase kjo shtatezani. Banoret nuk kane asnje ide se per ke mund te behet fjale. Rikja mendon se eshte ekografia e motres se Rikes por ne fakt eshte per shoqen e ngsuhte te saj Ilenian. Arbana e fton Riken dhe banoret e tjere te ndjekin nje klip ku Rikja rrefen per shoqen e saj dhe raportin e ngushte qe ka me te. Arbana e konfirmon qe eshte pikerisht Ilenia ajo qe pret nje femije. Rikja ndihet shume e lumtur per kete fakt. Ndersa eshte duke folur me Arbanen futet ne linje telefonike shoqja e saj Ilenia dhe flasin me njera-tjetren per disa momente. Rikja ndihet shume e lumtur per lajmin qe morri dhe shpreh mallin qe ajo ka per Ilenian. Rikja kthehet ne vendin e saj ku ishte ulur dhe ndihet shume e lumtur per kete surprize te bukur qe vellai i madh i beri.

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Friday, 3 May 2013

Fituesi i BB5, Rikja nje “Top Bombe”

Djaloshi, i cili triumfoi gjatë realiti-shout të vitit të kaluar në ‘Big Brother’, Arbër Zeka nuk është se e ndjek shumë këtë vit këtë edicion, por atij i ka bërë shumë përshtypje vajza seksi e futur dy javë më parë në këtë shtëpi si banore.

Është fjala për Rike Rocin, që si duket ia ka bërë edhe ‘like’ faqes zyrtare në FB së saj.

Ky ngacmim me një pëlqim ndaj saj, na ngacmoi edhe neve që të flisnim me djaloshin e këngës “Lorina”, ku ai ka treguar se megjithëse nuk e ndjek shumë, Rikja për të është një femër seksi dhe “Top Bombë”. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bb5 winner, Rikja a "Top Bomb"

The boy, who triumphed over realiti-shout last year in 'Big Brother', Arben Zeka not that many this year follows this season, but he has impressed girl sex introduced two weeks ago in this house as a resident. It comes Roci Rike, who seems to have made the 'like' the official FB page of her.

Saturday, 27 April 2013

Rike Roci, me nje foto pornografike?

Nje foto super erotike e Rikes publikohet ne internet

Ajo eshte nje personazh qe, sa u fut ne “Big Brother”, zgjoi shume kuriozitet brenda banoreve, por edhe per publikun. Dhe, me kalimin e diteve, u pa se Rikja nuk eshte vetem e bukur, por edhe mjaft e zgjuar. Ka gjetur vendin e saj brenda ne shtepi duke zene shoqeri me Elonen dhe Eldoren, nderkohe qe djemte e shtepise pa perjashtim nuk ia kursejne ngacmimet. Rikja ka treguar se eshte nga Durresi dhe jeton ne Itali, punon si parukiere dhe eshte imazh i nje kompanie kozmetike. Nuk ka rrefyer qe ka te dashur, edhe pse ne tashme e dime se ajo eshte e lidhur me nje DJ italian. Meqe ka nje eksperience si modele, ne besuam se Rikja mund te kete ndonje foto sensuale dhe ne fakt e gjetem nje te tille, po aty Rikja shfaqet me shume se sensuale. Ajo shfaqet ne krevat siper nje mashkulli, e veshur me fustan te zi. Nuk e dime se kur mund ta kete bere ate foto apo kush mund t’ia kete nxjerre, sepse e pa censuruar eshte pak e sikletshme per t’u publikuar.

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Tuesday, 23 April 2013

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Sunday, 21 April 2013

Klodi i BB: Rikja, nje Monica Bellucci shqiptare

Klodi & Rikja
Flet miku i saj, Klodi Cela: Si e njoh Riken; mund te quhet Monica Bellucci shqiptare

Erdhi si surprize te shtunen e kaluar ne kete edicion te “Big brother”. Quhet Rike Roci, 26 vjece dhe jeton ne Itali, eshte marre me modelizem, nderkohe po punon edhe si stiliste e parukiere atje. Eshte ne nje lidhje te gjate dashurie me italianin Luca Binetti, ndersa ne realizuam nje bisede me nje nga miqte e saj me te mire, ish-banorin e “BB”, Klodi Cela, i cili tregon se si e njeh ai Riken. “Ajo eshte nje femer shume e embel, me vlera njerezore, jeton nje ore larg meje se bashku me familjen e saj prej me shume se 16 vitesh. Eshte e fejuar me nje djale shume king, nje vajze qe punon si hair styler (parukier), eshte femer qe di te komunikoje shume mire. Te Rikja mua me pelqen bukuria qe tashme shihet, por edhe sjelljet e saj te bukura, eshte shume e dashur dhe me nje zemer te madhe”, tregon Klodi mbi ate se sa e njeh miken e tij, tashme banoren me te re Rike Roci.


Saturday, 20 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 20 Prill 2013
 • Rike, te gjithe meshkujt e banores se re te "Big Brother". Nderkohe qe flitej se eshte e lidhur me nje italian, paparaci yne e ka kapur me Erion Zeqirajn. Lidhja pasionante me Dj-in italian. Klodi Cela: Si e njoh Riken, mund te quhet Monica Bellucci shqiptare
 • Flet Anisa, e dashura e Ilirit te "Big Brother": Ju rrefej anen e tij te panjohur!
 • Drejtori i "Portokalli", Erdit Asllani: Me mire drejtor te Berisha se te Jozefina, kam frike prej saj. Si drejtor dua te punoj me bionde
 • Adelina Tahiri perfundon ne gjyq me produksionin e "Dancing", pas akuzave publike
 • Motra e Shpendit: Ariana ishte e semure nga xhelozia, prandaj eshte ndare nga vellai im
 • Elona, pranje nje djali simpatik
 • Meti i BB: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online