All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rina Abdyli. Show all posts
Showing posts with label Rina Abdyli. Show all posts

Monday, 7 May 2012

Rina Abdyli: Arberi eshte aventurier...

Flet kengetarja Rina Abdyli, mikesha e konkurrentit nga Kosova

"Arbri larg skandaleve, por eshte aventurier"

Ajo eshte nje nga mikeshat me te mira te Arbrit te BB5, ndersa kete radhe vjen ne nje rrefim shume te bukur mbi jeten e tij ne Kosove. Kjo eshte Rina Abdyli, kengetare e re dhe mjaft e talentuar e cila beri boom me trion se bashku me kengetaret Mc Kresha dhe Flaka Krelani. Ajo vazhdon shkollimin, ndersa mendon te vazhdoje edhe studimet pasi eshte ende e re, por duke mos lene menjane edhe muziken.

Ju jeni mikeshe e mire e Arbrit, ju ka rrefyer para se te futet ne BB ndonje arsye te forte pse eshte bere pjese e kesaj gare?
Eshte nje arsye e vetme pse eshte futur dhe ate e ka deklaruar. Arsyeja e vetme pse Arbri i eshte futur kesaj gare, eshte qe te shperbleje prinderit e tij per te gjithe sakrificen qe ata kane bere per te dhe vellain e tij, qe ata te kene nje shkollim sa me te mire.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online