All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rita Lati. Show all posts
Showing posts with label Rita Lati. Show all posts

Saturday, 3 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 3 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Mars 2012
 • Besa Kokedhima: Muziken e bej per pasion, jetoj modestisht. Fotot ekskluzive nga femijeria, marredhenia me te atin dhe te dashurin. "Babai eshte heroi im, ngjajme shume te dy". "Po jetoj dashurine e jetes time... Eldi, partneri me i mrekullueshem". "E vogel doja te behesha mjeke"
 • Adrian Gaxha: Ja pse u ndava nga Luana! Vajza e Top-it ne Facebook 2 jave me pare per Gaxhen: Gezuar Ditelindjen Jeta Ime! "Lidhja me Luanen, si martese qe ne diten e pare"
 • Franceska sherr me modelen. Ja pse u skualifikua nga show i Aurela Hoxhes
 • Klaudja, baristja seksi
 • Graciano, jeta pa te atin
 • Ermal Merdani, berber me kohe te pjesshme
 • Besarda: Kisha frike se me pergojonin, prandaj dola. "S'kam te dashur, mendova vetem per veten time"
 • Emirjeta e BB5: Tani do iki nga Shqiperia. "Arjola vajze e kompletuar, Liamin e shoh si fitues"

Wednesday, 22 February 2012

Rita Lati xheloze per format e Alberies...

Rita Lati, ziliqare per format e Alberies

Ato jane mikesha te mira, ndaj dhe mund t’i lejojne njera-tjetres shakate e ngacmimet. Kengetarja Alberi Hadergjonaj dhe aktrorja Rita Lati kane shkembyer batuta te kendshme, ndersa kane qene te ftuara ne programin “Dita ime” ne “Vizion Plus”. Dy artistet ishin ftuar te diskutonin per linjat dhe veshjet e preferuara, duke rrefyer per shijet e tyre dhe se si e mbanin trupin ne forme. Ne nje moment, Rita me tipin e saj plot humor bente shaka duke iu lutur Zotit qe te shendoshte Alberien. Me pas kane vazhduar me biseda plot alegri, pasi te dyja shquhen per natyren plot humor. Nderkohe qe Alberia ka pohuar se ne te vertete ndihet vertet shume mire me linjat e saj dhe se nuk stresohet aspak kur ben shopping, pasi cdo veshje qe vendos te bleje i qendron fiks pas trupit.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 18 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Shkurt 2012

 • Devis Xherahu, kengetari pohon lidhjen me miss-in, shperthen ish-gruaja. Paola Kondakci: "Me tradhtoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime".
 • Rita Lati ziliqare per format e Alberies
 • Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste
 • Big Brother 5, zbulohet ne nga konkurrentet, ish-mister Albania, Ermali
 • Ermal Merdani, djali qe fale kurores eshte mesuar me vemendje mediatike
 • Flori Mumajesi, shperthen konflikti me "Besfort Video", e akuzon per vjedhje. Flori: Ka publikuar kenget tona ne Youtube dhe nuk na ka paguar.
 • Linda Halimi dhe Big D kurorezojne dashurine me fejese. Dhendrri i huaj i blen kengetares dhurate nje unaze diamanti

Thursday, 9 February 2012

Rritet dhe behet e bukur vajza e Rita Latit

Në foton që shihni, duket se dashuria e tyre si nëna për vajzën është shumë e madhe, pasi aktorja e njohur e humorit, e ka rritur vetëm vajzën e saj. Aktorja e papërsëritshme e humorit, Rita Lati, e ka rritur tashmë Rozën e saj. Ajo aktualisht drejton një emision rinor ku shfaqet tepër këndshëm me veshje trendi dhe lirshmëri përpara telekamerave.

Më mirë sesa nënë e bijë mund t’i konsiderosh si dy motra, të cilat ndajnë së bashku jo vetëm kohën, por edhe sekretet më intime. Rita vijon të eksperimentojë në pamje, gjë që evidentohet gjithashtu tek Roza. Ndërsa vajza njihet edhe për historinë e saj rozë në lidhjen e dikurshme me kantautorin Stine, histori që flitet se u rikthehet shpesh herë në mendje ish ciftit, por në ditëlindjen e 30-të të Stinës, Roza mungoi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Grow and become the beautiful daughter of Rita Lati

In the picture you see, seem to love their mother to daughter is very large, as known actress of humor, has raised her daughter alone. The actress's unique humor, Rita Lati, has already increased its pink. She currently runs a youth program that appears more agreeable with trendy apparel and fluidity before cameras.

Rather than mother and daughter can consider how two sisters, who share together not only time but also the most intimate secrets. Rita continues to experiment in view, which is evidenced also to Rosa. While the girl is also known for its history of salmon in connection with kantautorin former seasons, spoken history that was often returns to mind the former couple, but in the 30 th birthday of the season, Rosa absent./Albavipnews/


Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 17 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 17 Dhjetor 2011
 • Arian Cani: Katjusha ishte si shpirt
 • E Diela Shqiptare; Andresa: Si "mbeta" ne Shqiperi
 • Rozana Radi: Mashkullin nuk e dua perfekt!
 • Roza Lati: Kjo eshte Rita ime!
 • Ismail Keta: Kampion Bote per Shqiperine time!
 • Nertila Vreto: Bem' Derman!
 • Stresi: Skandali i Noizyt? Vetem femrat kane faj!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 17 December 2011

Arian Cani: Katjusha was like soul
The Albanian Sunday: Andres: How I "remained" in Albania
Rozana Radi: Do not want my man perfect!
Roza Lati: This is my Rita!
Ismail Keta: World Champion for my Albania!
Nertila Vreto: Bem 'Derman!
Stress: Noizy scandal? Only women are guilty!
]]

Tuesday, 6 December 2011

Aurela Gace Kendon per Vitin e Ri ne New York (Konfirmuar)

Nje muaj pas lindjes, Aurela i kthehet skenes

Pas lindjes, Aurela i rikthehet serish skenes dhe per festat e fundvitit do te performoje per shqiptaret qe jetojne ne Nju Jork. Mesohet se mamaja e re, e cila rreth nje muaj me pare solli ne jete femijen e saj te pare, nje vogelushe te bukur qe e pagezoi me emrin Grace, do te kendoje ne nje ‘party’ te komunitetit shqiptar ketu, e cila organizohet nga “Dukagjini Production” dhe se bashku me te ne kete feste do te kendoje dhe Artiola Toska. Aurela, ne nje interviste per “standardin” te pak javeve me pare u shpreh se per momentin preokupimi i saj i vetem ishte femija dhe se po e shijonte ne maksimum kohen me te. Por, duket se 36-vjecares labe do t’i jete bere ndonje oferte e pa rezistueshme, perderisa do te udhetoje drejt Amerikes, ku nuk dihet nese do ta marre me vete te bijen apo jo. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq, e motra e Aureles, Blerta Gace, e cila eshte nje artiste qe jeton ne Nju Jork, duket t’i jete futur seriozisht muzikes. Ajo ka kenduar dhe me pare ne aktivitetet e komunitetit shqiptar ne Amerike, por kenga e saj e pare solo, e sapolancuar, "Je ti" eshte pritur me shume vonese. Eshte interesant fakti se vokali i saj, gjithashtu shume i bukur, nuk ngjan fare me te Aureles, e per me teper, Blerta ka zgjedhur muziken ‘dance’ me ritme te nderthurura orientale per t’u promovuar. /fjoralba shahaj/standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 4 December 2011

Roza Lati Nis Karrieren ne Televizion...

Roza, vajza e Rita Latit nis karrierën në televizion

Edhe pse studimet ka preferuar t’i ndjekë në sociologji dhe jo arte, duket se Roza, vajza e vetme e aktores Rita Lati, pasion të vërtetë ka botën e televizionit. E shquar gjithmonë për pamje të bukur dhe tërheqëse , ajo duket se e ka gjetur veten mirë në televizion, duke zbuluar kështu pasionin e saj të vërtetë. Me shkathtësinë që e karakterizon, Roza po prezanton emisionin e saj me titull “Fun page” në UTV, që është një format për të rinjtë, me muzikën më të pëlqyer, informacione, thashetheme, intervista VIP, Vox Pop dhe shumë rubrika të tjera. Roza ka preferuar të jetë vetë prezente gjatë përgatitjeve të të gjithë formatit, që nga prezantimi në studio e deri te intervistat funny me kalimtarë në rrugë. Kjo është eksperienca e parë televizive e Rozës, ndërkohë që ajo gjithmonë është parë të jetë pjesë e shoqërisë së artistëve, duke u marrë herë pas here dhe me hobin e saj të veçantë, që është ai i modeles. /panorama/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online