All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rita Ora. Show all posts
Showing posts with label Rita Ora. Show all posts

Wednesday, 23 October 2013

Rita Ora, permbush amanetin e gjyshit...

Rita: Gjyshi, Besim Sahatciu, me beri te famshme!

“Me mungon gjysh…Te dua shume...Ti me bere te besoj se kjo eshte e mundshme. Ti besove te une, para se une vet[ te besoja ne veten time. Te do Rita Pita! Rita (Sahatciu Ora)” . Ky eshte dedikimi i vetem qe ka bere Rita Ora ne librin monografik kushtuar gjyshit te saj Besim Sahatciu, por pak vet e dine se ajo u ngjit aq lart duke plotesuar nje amanet te gjyshit, endrren e hershme te femijerise se tij.

Monografia “Besim Sahatciu. Nje jete per ekranin dhe skenen” eshte shkruar nga autori Kopi Kycyku ne bashkepunim me familjen Sahatciu dhe prinderit e Rita Ores, shkruan Shqiptarja. Monografia per regjisorin e mirenjohur te Kosoves eshte promovuar me rastin e 8-vjetorit te largimit nga jeta te Besim Sahatciut (2 tetor 2005). Te pranishem ishin dhjetera intelektuale kosovare dhe prinderit e Rita Ores, kengetares me fame boterore. Autori i librit Kopi Kycyku shprehet se “regjisori Sahatciu ka lene gjurme te medha ne kinematografine shqiptare, ne perpjekje titanike per ta afirmuar kombin permes artit”.

Monday, 26 August 2013

Rita Ora, mahnit me fustanin ne VMA

Rita Ora, lavderohet per veshjen ne MTV VMA

Rita Ora ishte nje prej me te komentuarave ne qilimin e kuq te spektaklit te mbremshem MTV Video Music Awards.

Kengetarja me prejardhje shqiptare terhoqi vemendjen e publikut kur arriti ne qilimin e kuq e veshur me nje fustan te bardhe te dizajnuar nga Alexandre Vauthier.

“Fustani eshte aq i madh sa ka nevoje per nje asistent!”, shkruante mes tjerash Daily Mail.

Vec fustanit, qe terhoqi vemendjen vecanerisht per shkak te nje bishti me pupla te gjate gjashte metra, ishte edhe buzeqeshja e Rites ajo qe e bente me te vecante qendrimin e saj.

Dhe komentet per zgjedhjet e veshjes se Rites nuk mbaruan vetem para spektaklit, ne qilimin e kuq, por vazhduan edhe me pas. Me vone Rita zgjodhi nje fustan te kuq lemuar per ndejen “after-party”, nje zgjidhje qe po ashtu u lavderua nga mediat.

“Rita, e cila mundohet te beje emer ne SHBA, dukej se ishte e etur te joshe sa me shume vemendje qe mundet, pasi u largua nga ceremonia”, shkruan me tej gazeta britanike.

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Wednesday, 17 July 2013

Justin Timberlake feat Rita Ora, i mundshem...

Rita, me stil te ri te flokeve
...duet me Justin Timberlake

Rita Ora po planifikon realizimin e nje dueti me Justin Timberlake. Sipas ‘The Sun’, kengetarja nga Kosova dhe ish-pjesetari i grupit N’Sync, i cili ka provuar me sukses edhe karrieren si aktor ne Hollivud, shume shpejt mund te bashkepunojne per nje kenge.

Gjate nje festivali te zhvilluar ne Londer fundjaven e kaluar, Rita Ora eshte pare duke folur me bashkeshorten e Justin Timberlake, aktoren Jessica Biel.

Sipas nje burimi per tabloidin, Biel e ka bindur bashkeshortin qe te punoje me 23-vjecaren.

Nese nuk mjafton Jessica, Rita Ora mund te fuse nje tjeter mik te forte tek Justin, reperin amerikan Jay-Z, i cili ka ndihmuar Riten ne hapat e para ne boten e spektaklit dhe ka bashkepunuar me Justin Timberlake per kengen ‘Suit & Tie’.

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Sunday, 23 June 2013

Revista PALOMA - 22 Qershor 2013

Revista PALOMA - 22 QERSHOR 2013
Revista PALOMA, 22 Qershor 2013
 • Aurela Hoxha: Atyre qe me kane inat u them "Paqe njerez!"
 • Ciljeta Xhilaga operon barkun dhe ekspozohet ne plazh
 • Elona Xara: Produksioni nuk me vleresoi, ua di per nder shqiptareve. Do martohem me te parin qe do prezantoj te babi...
 • Noizy: Tuna eshte kurve!; Tuna: Kam zogun me te mire!
 • Vedat Ademi: Dasma me Yllka Kuqin nuk eshte sic duket; Yllka Kuqi: Edhe 10 here te behesha nuse, njesoj do te nuseroja
 • Ilda Bejtulla, modelja qe garon per kuroren e miss-it: Femrat e bukura paragjykohen, per cdo rregull ka perjashtime
 • Varferia, Rita Ora flet per femijerine e veshtire
 • Roza Lati shpreh deshiren per ditelindje: Me ka marre malli te bie ne dashuri!
 • Zbulohet e dashura e re e Ermal Merdanit
 • Aktori komik Giovanni njeh Shqiperine permes ciklizmit
 • Arian Cani, nostalgji per Francen, zgjedh Parisin per pushime

Saturday, 22 June 2013

Tuna kafshon si Rita

Kopjimet e Tunes

Derisa superhiti i sapo lancuar i kengetares Altuna Sejdiu ne bashkepunim me Cozman po merr pelqime dhe klikime marramendese ne Youtube, nga ana tjeter nuk po i shpeton edhe "akuzave" per kopjime, si ne veshje, sjellje ashtu edhe ne stil.

Keshtu ne fillim te klipit Tuna replikon gjestin karakteristik te kengetares tjeter te famshme shqiptare Rita Ora, ne kafshimin e stolive dhe bizhuterive te ndryshme, madje me nje mimike identike.

Ndaj keni kujdes, nga tani, Tuna eshte edhe nje "zog qe kafshon". /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna bites like Rita
While the newly launched superhit of the singer Altuna Sejdiu in collaboration with Cozman is taking likes and staggering clicks on Youtube, on the other hand it cannot escape also to "charges" for copying for the dress, the style and behavior. So at the beginning of the clip Tuna replicates gesture characteristic of other famous Albanian singer Rita Ora, the bite of various ornaments and jewelery, even with an identical mimicry. So, be aware, from now on, Tuna is also a "bird that bites." / Albavipnews/ ]]

Friday, 21 June 2013

Rita Ora: Dua te shkaktoj nje revolucion ne muzike...

Rita Ora paralajmeron revolucion me albumin e ri

Ylli shqiptar me fame boterore, Rita Ora, ka paralajmeruar se ajo do te shkaktoje revolucion te madh me albumin e saj te dyte, per te cilin ajo eshte ende duke punuar.

Krijuesja e hitit “R.I.P”, momentalisht eshte duke punuar ne albumin e saj te ri, teksa thote se besimi qe ka marre nga albumi debutues “Ora” ka bere qe ajo t’i thyeje limitet ne albumin e ri.

“Une definitivisht jam duke tentuar qe te shkaktoj nje vale te madhe ndryshimi ne muzike, dua te shkaktoj nje revolucion. Une kam fituar shume besim ne tri vitet e fundit”.

“Une mesi pres te jem me e sinqerte ne kete album me jeten time te dashurise, me gjerat qe une dua dhe njerezit me te cilet dua te punoj”.

“Jane disa hip hop legjenda me te cilet do te kisha dashur te bashkepunoj ne kete album”, ka deklaruar Rita per radion Capital FM.

Saturday, 15 June 2013

Rita publikon verzionin e dyte te "Shine Ya Light"...

Rita ORA publikon pjesen e dyte te ‘Shine Ya Light’

Ylli kosovar e cila ka bere fame nderkombetare, Rita ORA ka publikuar nje version te ri te videos se kenges “Shine Ya Light”, te cilin e kishte realizuar ne Kosove.

Rita edhe ne skenat e reja te videos “Shine Ya Light” ka perdorur xhirimet e bera ne Kosove dhe kjo eshte videoja e saj e dyte per kete vit qe ajo e publikon pak para veres.

Videoja e dyte qe mund ta shikoni me poshte qe ka sjell kengetarja 21-vjecare eshte edhe me i fuqishem se i pari, perderisa ai sot ka filluar te transmetohet ne te gjithe televizionet e muzikes argetuese ne Bote, perfshire MTV dhe Viva.

Kujtojme se muaj me pare ajo kishte publikuar videokengen ‘Radioactive’, e cila pati nje numer te madh te shikuesve dhe gjendej ne vendet e para ne top-listat britanike dhe disa vendeve tjera boterore.

Sunday, 9 June 2013

Rita Ora blen shtepi, pa e pare fare...

Nuk e ka pare kurre shtepine qe ka blere

Kengetarja kosovare Rita Ora ka harxhuar para te majme per te blere shtepine e saj te pare, edhe pse ajo ende as qe e ka pare kete prone.

Ylli 22-vjece e muzikes kishin arritur fame te jashtezakonshme pas plasimit te kenges ‘How We Do (Party)’ vitin e kaluar dhe qe nga atehere ajo ka pasur nje orar te ngjeshur te punes, duke qene vazhdimisht ne udhetim dhe ajo eshte dashur te mbeshtetet ne prinderit e saj per ta organizuar marreveshjen per ta blere shtepine e saj te pare.

“Jave me pare e kam blere shtepine time te pare dhe as qe e kam pare ende. Thjeshte i kam besuar mendimit te babait dhe nenes sime”, ka thene ajo. Rita momentalisht eshte duke bashkejetuar me te dashurin e saj te ri, Calvin Harris.

Friday, 24 May 2013

Dj Harris e "mban" Riten me cokollata...

"Embelsohet" lidhja Rita Ora-Dj Harris

Lidhja midis Rita Ores, kengetares me fame nderkombetare te lindur ne Kosove dhe DJ Calvin Harris, duket se eshte duke u "embelsuar" gjithmone e me shume, sic treguan dhe fotografite e publikuara ne shtypin britanik.

22-vjecarja dhe DJ skocez u fotografuan diten e enjte pasi darkuan ne nje prej restoranteve me shik te Londres.

Ne menyre te rastesishme, ne te njejtin restorant, gjate mbremjes darkuan edhe disa yje te tjere te "show-bizz" boteror, midi ste cileve Selena Gomez apo Eill Smith me te birin.

Megjithate, ndryshe nga "VIP"-at e tjere, Ora dhe Harris e vazhduan mbremjen e tyre ne menyre shume romantike.

Wednesday, 22 May 2013

Rita Ora, vajza qe guxon...

Rita OraNgjyen floket "blu"

Nje vajze qe guxon te kercej me parashute nga nje lartesi prej rreth 4000 metrash, natyrisht qe guxon edhe te eksperimentoj me floket e saj. Sic po shihni, Rita ka ngjyer floket me ngjyre te kaltert, dhe duket shume e lumtur per kete fakt. Mbrapa i qendron stilisti i saj qe mesiguri ndan "fajin" per kete eksperiment te guximshem.

Ne lajmet e fundit, Rita eshte perfolur per nje histori dashurie me skocezin Calvin Harris, qe ajo aspak nuk e mban te fshehte. Ndersa, eshte duke punuar me intenzitet per albumin e saj te dyte, qe do te lancohet ne Amerike. Madje, duke marre edhe lekcione kercimi per nje prezantim sa me te mire ne turin e saj te radhes.

Suksesi nderkombetar i kengetares shqiptare eshte percjellur me krenari nga bashkekombasit e saj dhe si nje personalitet i shquar qe po kontribuon ne promovimin e kauzes shqiptare, rishtazi eshte prezantuar ne librin "100 Shqiptaret e Britanise", nje botim i gazetes "Albanian" ne Londer. /Albavipnews/

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Thursday, 16 May 2013

Madonna zgjedh Rita Oren, kontrate gjysem milioneshe...

Rita Ora, e zgjedhura e Madonnes

Buzeqeshja e Rita Ores vetem sa “zgjerohet” me shume. Kengetarja kosovare, e cila se fundi gjeti dashurine ne DJ-n Calvin Harris, eshte zgjedhur nga Madonna per te qene fytyre e linjes se saj te veshjeve, “Material Girl”.

Rita ka nenshkruar nje marreveshje plot gjysme milione funte dhe tashme ka xhiruar kampanjen per marken, te cilen mbreteresha e muzikes e lanson me vajzen e saj Lourdes.

“Lourdes ka qene fanse e Rites per nje kohe dhe ajo ka qene ne shume koncerte te saj. Ajo e ka bindur nenen e saj ta takoje ate. Ata u takuan ne Met Ball ne New York javen e kaluar dhe Madonna admiroi qendrimin e Rites andaj ia percolli idene”.

Monday, 6 May 2013

Rita Ora ne "Fast & Furious 6", neser premiera [VIDEO]

Te marten me 7 Maj, premiera

Filmi hollivudian "Fast & Furious 6", perplot me skena aksion, ne te cilin ben pjese edhe kengetarja shqiptare, Rita Ora, te nesermen, me 7 maj, do kete premieren e saj ne Londer, ndersa do lancohet ne kinema nga data 17 maj.

Rita Ora shfaqet si vajza qe nis garen automobilistike mes dy karaktereve kryesore te filmit, Vin Diesel dhe Michelle Rodriguez, ndersa keto dite eshte publikuar kjo pjese e filmit qe ju ftojme ta ndiqni me poshte.

Rita edhe njehere deshmon talentin e saj teatral pasi kjo nuk eshte hera e pare qe ajo angazhohet ne nje rol kinematografik.

Filmi me regji te Justin Lin, pritet te lancohet ne Amerike me 24 maj, ndersa kete vere fillojne xhirimet e pjeses se shtate. Vlen te permendet se ne kete film, nje nder rolet kryesore luan edhe Paul Walker, qe raportohet te kete prejardhje shqiptare, sipas "Imdb". /albavipnews/Tuesday, 23 April 2013

Rita Ora, rigjenerohet ne kliniken "Viva Mayr" te Austrise...

Rita Ora ne diete ekstreme

Fansat do e pershkruanin ate si nje yll me linja perfekte trupore, por megjithate, sipas te perditshmes londineze "Daily Mirror", Rita Ora ka vizituar javen e kaluar, njerin nder kampet me rigoroze ne bote per tonifikim shpirteror dhe fizik, kliniken "Viva Mayr" ne Austri, ku nje nate mund te kushtoje deri 1500 funta angleze.

"Rita synon te arrije nje forme perfekte per stinen e veres dhe paraqitjet e saja promovuese te radhes...", nje burim ka treguar.

Programi dietetik qe perfshine edhe ushtrime te shumta fizike, eshte dizajnuar enkas per Riten, dhe do jete ai qe ajo do ta perdor gjate tere jetes, per ta ndihmuar ate te qendroj e rigjeneruar dhe ne forme perfekte. /Albavipnews/

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Saturday, 20 April 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Friday, 5 April 2013

Rita Ora, seksi me bikini

Si duket, ka ardhur vera për artisten e famshme shqiptare, Rita Ora. Siç shihet edhe në këtë foto, këngëtarja tregon se është në top-formë, e veshur me bikini, duke e reklamuar trupin.

Derisa fama e saj tashmë është përhapur, ajo këtë muaj është në ballinën e revistës “Vogue” në Itali, ku pozon më e veshur, por shumë me stil, siç di shqiptarja Ora.
M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora, sex bikini

It seems that summer has come to famous Albanian singer, Rita Ora. As seen in this photo, the singer shows that it is in top-form, wearing bikini, advertise body.

While her fame was already widespread, that this month is on the cover of the magazine "Vogue" in Italy, where poses dressed, but very stylish, as Albanian know time.
M. GJ.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online