All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Robert Aliaj. Show all posts
Showing posts with label Robert Aliaj. Show all posts

Sunday, 29 January 2012

Robert Aliaj: A prisni miq (ne ora 3 pas mesnate)?!

Bert Aliaj kthehet ne “lugat”, program ku troket ne mesnate per te provuar mikpritjen e shqiptareve

Kesaj here ka vendosur te beje nje aventure te re ne te gjithe Shqiperine, per te realizuar nje seri programesh televizive mbi bujarine e shqiptareve. Robert Aliaj, piktor dhe kengetar i njohur i viteve ’80-te, ka menduar nje ore aspak te zakonte per te provuar nje gje te tille. Eshte pikerisht ora 03:00 pas mesnate kur ai troket ne nje familje, dhe i drejtohet me fjalet ”A prisni miq?!” Dhe, nese dera hapet e ai lejohet te hyje brenda, e zonja e shtepise duhet te mendoje se c’t’i shtroje per te ngrene, ose, ne te kundert, te gatuaje posacerisht per te. Ky program qe mund te transmetohet ne “Vizion Plus”, eshte konceptuar ne disa seri dhe secila pjese i takon nje qyteti te caktuar.

Saturday, 11 June 2011

Robert Aliaj Rikthehet, Ben Klip Erotik...

Robert Aliaj rikthehet pas 20 vitesh ne muzike, ne klip ben orgji me dy femra

Gati 25 vite me pare, ai i kendonte dashurise si ndjenje e holle dhe pa frike, sa te gjithe sot e kujtojne si kengetarin snob te kenges “Dashuria”, te debutuar ne koncertin “Kur vjen pranvera” te vitit 1987 ne RTSH, me muzike te Gazmend Mullait dhe tekst te Rudolf Markut. Interpretoi dhe te tjera kenge pas kesaj, derisa beri shkeputjen e madhe nga muzika. Por edhe pse kane kaluar shume vite e, nga nje djale atehere beqar e kapricioz, tashme e gjejme si baba modern i nje djali dhe nje vajze. Ai gjithnje gjen dicka larg asaj qe mund te marrin me mend

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online