All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Robert Berisha. Show all posts
Showing posts with label Robert Berisha. Show all posts

Sunday, 14 September 2014

Nora dhe Roberti, shume shpejt me femije?

Nora & Robert by Norik Uka
photo: norik uka
Nora Istrefi pas marteses pohon: Shume shpejt me femije

Nje nga ciftet me simpatike te veres qe lame pas dhe martesa e tyre shume e bujshme i reklamoi edhe me shume ata… Pa dyshim qe jane Robert Berisha dhe Nora Istrefi, tashme zyrtarisht burre e grua. Por pas dasmes qe la per ta dhe per shume te tjere shije te mire, duke iu referuar luksit, cifti nuk ka hedhur asnje foto apo dhene shenje nese jane apo jo ne muajin e mjaltit. Si duket, kete here jane “jashte” fotoreportereve. Por pikerisht gjate nates se dasmes, mes shume deshirave dhe pyetjeve, nusja, Nora, ka shprehur deshiren per femije duke iu pergjigjur keshtu edhe pyetjes se kengetares Gili, nese ajo do te donte pas marteses shume femije. Ndersa dhendri, Roberti, kete gje ia ka lene Zotit. Por ndoshta cifti po e mendon seriozisht tashme qe jane edhe me pushime, per ndonje anetar te ri ne familjen e tyre. /panorama plus/

Thursday, 4 September 2014

Robert Berisha, dhendri me i lumtur ne bote [FOTO]

photo: norik uka
Derisa natyrisht, syte te gjithe i kishin drejtuar tek nusja me fustan te bardhe, sic e do zakoni, nuk na shpetoi nga vemendja edhe fakti se Robert Berisha kete nate, sic shihet edhe nga vete fotot, dukej si dhendri me i lumtur ne bote. Ndoshta edhe jo pa arsye pasi lidhja shumevjecare me Nora Istrefin, ka pasur ngritje dhe ulje, madje deri ne ate pike sa flitej per ndarje te tyre dhe martesa, qe vazhdimisht shtyhej, as qe mendohej me si nje mundesi reale.

Ndersa miqte e aferm rrefejne se si Roberti, i cili po frikohej se vitet po i iknin, ishte ne depresion per faktin se nuk mund te krijonte familje dhe shpesh perflitej se nena e Nores ishte bere ne shume raste pengese. Por ja qe me ne fund, edhe ky kapitull u mbyll. Urojme qe cifti i sapo martuar, shpesh i cilesuar si me i bukuri i estrades shqiptare, te trashegohet sa me shpejt! /Albavipnews/


Monday, 1 July 2013

Roberti i Nores, prezanton vellaun "binjak"

Roberti me te vellaun Patrisin
Vellezerit simpatik

Ne te vertete, kane pak vite dallim ndermjet, por kur pame kete foto ne rrjetin social, te postuar nga Roberti, na u duken shume te njejte, tamam si "dy binjake".

Quhet Patris, ndersa edhe ky, si Robi, eshte nje instrumentalist i shkelqyer. Ndoshta jo edhe per t'u habitur, duke qene se babai i tyre, Tomor Berisha, eshte nje kompozitor i njohur ne Kosove.

Nga tre vellezer sa jane, vetem me i madhi ka krijuar familje, ndersa Roberti eshte duke pritur Noren, e cila nuk ka kohe duke u marre me muzike, ndersa Patrisi duke pritur Robin, si vellai me i madh qe eshte, t'ia leshoj rendin.

Urojme, qe kjo pritje te mos zgjas shume per vellezerit simpatik. /Albavipnews/

Tuesday, 25 June 2013

Ermali dhe Roberti, dy ikonat seksi ne kerkim te imazhit te ri...

Tatuazhet gjigande ne trend

Te dy ikona te seksit mashkullor, Ermal Merdani dhe Robert Berisha ndajne edhe nje gje tjeter te perbashket. Menjehere pasi Roberti para disa muajsh, realizoi ne krahun e tij te djathte nje tatuazh gjigant, ne anen tjeter te kufirit shqiptar, Ermali duket se e ka percjellur trendin me nje tatuazh te ngjashem fringo te ri, duke e mbuluar, sikur Roberti, ate te meparshim.

Duket sikur djemte qe kujdesen mjaft bukur per fizikun e tyre e qe, natyrisht, per kete pelqehen "tmerresisht" nga femrat, jane ne kerkim te nje imazhi te ri, ndoshta edhe ndonje jete te re.

Ermali, pas historise se dashurise me Francesken, eshte duke mbajtur ende statusin singell, dhe ende nuk ka gjetur vajzen e zemres, edhe pse, jo dhe i pa shoqeruar nga femrat. Ndersa ne anen tjeter, Roberti i lidhur prej shume vitesh dhe qe tani ka bere dhe vet do vite, ndoshta ka arritur shkallen e frustrimit, pasi qe nuk po mund te krijoj familje, pasi kengetarja Nora Istrefi, te ciles po i ecen biznesi i muzikes mire, ka hequr martesen nga agjenda dhe ka vene ne prioritet karrieren para cdo gjeje tjeter . /Albavipnews/

Friday, 17 May 2013

Çifti qe reziston me finese

I shikon bashkë, por edhe të ndarë kur është fjala për koncerte, e megjithatë vazhdon të jetë çifti më rezistues i shou-bizit.

Për të gjithë ata që thonë se një çift ku të dy merren me muzikë, nuk mund të jetojë gjatë, është gabim.

Ky është shembulli më i mirë  Nora Istrefi dhe Robert Berisha, edhe në ceremoninë e 15-vjetorit në RTV21 ata kanë qenë bashkë dhe janë parë më të lumtur se kurrë, duke treguar me finesë se lidhja e tyre vazhdon për mrekulli. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Couple that resists subtlety

I look together, but separated when it comes to concerts, yet continues to be the most resistant pair of show-BIZI.

For all those who say that a couple where both deal with music, can not live in, is wrong. This is the best example of Norah Jones and Robert Berisha, also attended the 15th anniversary in RTV21 they have been seen together and are happier than ever, politely showing that their relationship continues to marvel. M.Gj.

Monday, 22 April 2013

Nora dhe Roberti dhurojne puthje ne publik

Lidhja dhe historia e tyre e dashurisë edhe nëse ka pasur ndonjë moment të keq, ata janë treguar shumë hermetikë, dhe të paktën në publik janë parë vetëm të lumtur.

Është fjala për një nga çiftet më simpatike të shou-bizit shqiptar Nora Istrefi dhe Robert Berisha, të cilët kohët e fundit, siç e shohim edhe në këtë foto, dhurojnë pa të voglin problem puthje në publik.

Këtë herë, këtë foto nuk e ka realizuar asnjëri nga telefoni i tyre, por dikush më pranë që ka qenë  dhe, si duket, u ka pëlqyer kjo puthje. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora and Robert donate kiss in public

League and their love story even if there were any bad moment, they were very airtight, and at least in public are just happy first. This is a charming couples from the show-Albanian BIZI Norah Jones and Robert Berisha, who recently, as we see in this picture, without the slightest problem donating kiss in public.

Friday, 29 March 2013

Nora, puthje te nxehta me Robertin per ditelindje

Është një nga këngëtaret shqiptare më seksi, por që dashurinë e saj për partnerin nuk e tregon në çdo moment.

Është fjala për këngëtaren Nora Istrefi, e cila për ditëlindjen e saj, që e festoi para dy ditësh, ka marrë dhe shkëmbyer puthje shumë të nxehta me të fejuarin e saj, Robert Berisha.

Kohë më parë, disa zëra thoshin se çifti është ndarë, por ja që nuk është e vërtetë, madje kjo foto e dëshmon edhe më tepër dashurinë e tyre të madhe.

Ndërsa flitet se çifti do të martohet në shtator, deri tash ky lajm mbetet i pakonfirmuar. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora, hot kiss with Robert for birthdays

Is one of the sexiest Albanian singers, but her love for partner did not show up at any moment. This refers to singer Nora Istrefi, which for its birthday, celebrated two days, and exchanged heated kiss her fiance, Robert Berisha.

Sunday, 24 February 2013

Nora: Nje bashkepunim me Robertin, pritet te ndodhe se shpejti...

Nora Istrefi
Nora Istrefi: Muzika ka ngjizur dashurine time me Robertin!

Ka ditur gjithmone te terheqe publikun me perfomancat dhe klipet e saj. Kjo eshte kengetarja Nora Istrefi, me zerin e saj karakteristik, format e lakuara trupore dhe paraqitjen skenike, eshte kthyer ne nje nga kengetaret me te kerkuara. Ne nje interviste ekskluzive per emisionin “Pasdite” te Rudina Magjistarit ne Tv Klan, kengetarja Nora Istrefi nga Prishtina, rrefen momentet me pikante te femijerise, karrieres muzikore dhe lidhjes se saj 5 vjecare me muzikantin Robert Berisha. Nora Istrefi lindi ne Prishtine me 25 Mars 1986. Karriera e saj ka filluar qe ne moshen 18 vjecare. Kenget e saj i ka perfshire ne dy albume, “Opium” dhe “Engjell”, te cilet jane bere te suksesshme duke u shitur ne Shqiperi, Maqedoni, diaspore, etj. Nora ka dy motra dhe nje vella te vogel, qe quhet Bledi. Motrat jane Nita Istrefi, Era Istrefi dhe Bledi Istrefi. Jeton me nenen, motrat dhe vellane, pas aksidentit te babait te saj para 6 vitesh. Me tej, gjate intervistes do te lexoni te rejat qe do ta ndjekin ate gjate ketij viti.

Tuesday, 25 December 2012

Nora fotografohet nga i dashuri

Këngëtarja, e cila këto ditë të fundit të vitit ka sjellë një këngë mjaft të bukur me titull “Ne të dy”, Nora Istrefi mësojmë se do të jetë shumë e angazhuar në programet festive.

Por, nuk është se kur ajo vishet me një veshje interesante,  bën një foto në pasqyrë. Për të realizuar  foto dhe për të vërtetuar se duket bukur, për këtë e ndihmon edhe i dashuri i saj Robert Berisha, pasi vetë pasqyra e ka treguar paska duke ia realizuar këtë foto këngëtares. Bravo çiftit edhe në këtë rast. M.GJ
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora photographed by boyfriend

The singer, who these days of the end of the year has brought a very beautiful song titled "We two," Nora Istrefi learn to be more engaged in festive programs.

But is not that when she wears an outfit interesting, makes a picture in the mirror. To realize the picture and to prove that looks nice, for helping her boyfriend Robert Berisha, as the mirror showed him realize this picture somewhat singer. Bravo couple in this case. M.GJ

Monday, 10 December 2012

Nora Istrefin, mamaja nuk e le te martohet

Nora dhe Roberti me mamate e tyre
Ne fillim te ketij viti, ata deklaruan se do bejne martesen ne vjeshte. Madje, folen edhe per detaje se si do duket kjo dasem. Por, vjeshta erdhi dhe martesa nuk ndodhi.

Fjala pra eshte per ciftin e njohur te estrades, Nora Istrefi dhe Robert Berisha qe jane te fejuar dhe ka kohe qe bashkejetojne ne banesen e tyre moderne ne Prishtine. Planet qe kishin per te krijuar familje, e bene ciftin te investoj ne nje vile tjeter luksoze ne periferi te Prishtines, qe eshte ende ne ndertim e siper.

Entuziazmi i mehershem per te zyrtarizuar lidhjen kaloi dhe ne nje interviste per gazeten "Panorama", Nora beri kthim 180 shkallesh dhe thjesht deklaroi se nuk deshiron te nxitoj dhe te marre vendime te tilla, qe do ndryshonin jeten e saj.

Por, ka edhe dicka tjeter, apo dikush tjeter qe qendron prapa ketyre fjaleve te Nores. Eshte mamaja e saj Suzana.

Saturday, 8 September 2012

Nora dhe Roberti anulojne martesen...

Nora Istrefi anulon dasmen

Ishte parashikuar qe dasma e tyre te mbahej kete fillim vjeshte, pra ne shtator, por kengetarja Nora Istrefi, ndersa ka qene kete numer personazhi i kopertines se njeres prej revistave me te njohura ne Kosove, ka deklaruar se ceremonia e saj martesore eshte anuluar. Te pakten per kete vit.

Angazhimet e shumta te Nores dhe Robertit, kane bere qe ata te dy te mbeten pa martuar… Megjithate, sic ka rrefyer kengetarja, martesa nuk pritet te beje ndonje ndryshim rrenjesor ne jeten e tyre, sepse ata prej vitesh jetojne bashke dhe kane nje dashuri te konsoliduar tashme. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi cancels wedding


Monday, 3 September 2012

Nora dhe Roberti ne plazhin e Dhermiut...


Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Kengetarja e njohur e Kosoves, Nora Istrefi, fundjaven e kaluar eshte fotografuar nga paparaci yne ne plazhin e Dhermiut. Ajo ka qene e shoqeruar nga i fejuari i saj Roberti dhe nga nje vajze tjeter e panjohur. Ajo qe na beri pershtypje, ishte fakti se Roberti kishte bere tatuazh ne parakrah emrin e Nores. Ndersa vite me pare, para se te lidhej me Noren, perflitej nje tatuazh qe kishte mbrapa ne kurriz me germen A dhe thuhej se ia kishte kushtuar Adelina Ismajlit. Me sa duket, e paska ves te vjeter gdhendjen e emrave te femrave me te cilat rri ne trupin e tij. /panorama plus/

Thursday, 30 August 2012

E perbashketa e Blerimit dhe Robertit

 Të dy janë personazhe që i do shou-bizi dhe pëlqehen shumë nga femrat, ndërsa njëri është publikisht i lidhur me një këngëtare të njohur.

Siç po i shihni në foto, fjala është për muzikantin simpatik Robert Berisha dhe aktorin bukurosh Blerim Destani, të cilët zbuluam se ata kanë një të përbashkët: të fotografojnë veten para pasqyrës. Blerimi siç duket ka qenë në fitnes, ndërsa Roberti para pasqyrës në shtëpi.

Por djemtë e njohur shihet që janë ndikuar nga femrat e bukura përreth, të cilat gati çdo ditë postojnë nga një foto duke parë veten në pasqyrë. Megjithatë, si thoni vajza, bukur duken djemtë para pasqyrës!/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Common Blerim and Robert

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Tuesday, 26 June 2012

Roberti i Nora Istrefit tregon muskujt

Edhe muzikanti i njohur tashmë ka kohë si i dashuri i Nora Istrefit, që përbëjnë kështu një nga çiftet më simpatike të estradës kosovare, Robert Berisha vazhdon të reklamohet nëpërmjet fotove.

Këtë foto që zbuluam tregohet Roberti dhe tatuazhet e tij duke forcuar muskujt, me siguri gjatë ushtrimeve në fitnes. Por kush ia ka bërë foton? Ndoshta Nora?

Urojmë që këngëtarja të mos bëhet xheloze kur të shikojë shumë pëlqime të kësaj fotoje nga ana e femrave të tjera./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Robert's showing muscles

Even the notorious musician's no time like the love of Nora, thus constituting one of the most charming couples of Kosovo Estrada, Robert Berisha continues to be advertised through the pictures.

Friday, 8 June 2012

Çiftet simpatike te “VFM 12”

Ndoshta fotot do t’ju flasin këtë herë më shumë se fjalët tona. Ata kanë qenë çiftet më simpatikë që u dukën shumë bukur në tepihun e kuq të “Video Festit Muzikor 2012”.

Duhet ta nisim me çiftin që shkëlqeu këtë herë më shumë se askush tjetër, këngëtari Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, apo edhe çifti që ka kohë që duken mirë, Robert Berisha dhe Nora Istrefi.

Ndërsa, nëse do të bënim një listë pas çifteve të para vinin edhe Ermal dhe Ami i “Dancing with the Stars”, apo çifti tjetër nga Shqipëria që ishte zemra e këtij eventi, Albani dhe Miriami, pa harruar edhe Ilir Beranin dhe Gilin që janë dukur dhe kombinuar mjaft bukur, dhe në fund Blero dhe Teuta. Këta ishin çiftet simpatikë të “VFM 12”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Charming couples "VFM 12"

Maybe the pictures will speak this time more than our words. They have been more charming couple who seemed very nice on the red carpet of "Festus Music Video 2012".

Wednesday, 2 May 2012

Roberti dhe Nora nderrojne look


Në një foto që zbuluam tregohet se këngëtarja seksi Nora Istrefi ka ndërruar look, por nuk është vetëm ajo me këtë ndryshim.

Një pamje ku shihet muzikanti i zemrës së bukuroshes Istrefi, Robert Berisha, shihet që edhe ai ka luajtur me dukjen e tij, duke i prerë flokët në një stil si një mafioz.

Roberti në këtë foto ka qenë në një mbrëmje muzikore, duke shoqëruar këngëtarin Sinan Vllasaliu në diasporë. Si duket, meqë këngëtarja Nora Istrefi luan shumë me dukjen e saj, tash e pas, edhe Roberti i saj simpatik do ta bëjë këtë gjë, sepse fundja në shou-biz bie më shumë në sy kështu./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Robert and Nora change the look

In a picture we found indicated that sexy singer Norah Jones has changed his look, but it is only with this difference. A view that shows the heart of beauty, musician Jones, Robert Berisha, seen that he played with his appearance, by cutting hair in a style like a mafia. Robert in this picture has been in a musical evening, accompanying singer Snoop Vllasaliu abroad. Apparently, since singer Norah Jones plays more with her ​​appearance, now and then, even her charming Robert will do this thing, because after all the show-biz falls more in the eye so./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 15 April 2012

Nora dhe Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone...

Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone

Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise
Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte


Nora Istrefi dhe Robert Berisha jane padis kutim nje nder ciftet me te bukur te showbiz- it shqiptar. Si te tille ata kane terhequr gjithmone vemendje, duke u bere pjese e faqeve roze me thashetheme te qena e te paqena. Edhe ne “Bluetooth” eshte shkruar jo rralle here per to. Se fundmi, ekzaktesisht dy jave me pare shkruam per ditelindjen e Nores dhe per festen surprize qe Roberti i kishte bere, ndersa sot kemi vendosur t’i kemi ne nje rrefim te dy. Sic rralle here ndodh.

Kush eshte Robert Berisha, djali qe i vodhi zemren ketu e gjashte vite me pare bukuroshes kosovare. Si jane njohur dhe hallkat ne te cilat kaloi lidhja e tyre deri sot, kur kane vendosur edhe te martohen. A do te ndryshoje jeta e tyre pas dasmes. Marredhenia qe ka Nora Istrefi me punet e shtepise dhe kush eshte gruaja qe Roberti e quan shoqe te ngushte, madje e paralelizon me te emen. Te gjitha keto, ne nje rrefim te vecante per faqet e suplementit te se shtunes…

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Saturday, 31 March 2012

Nora dhe Roberti prezantojnë nënat

Si duket lidhja e një prej cifteve më simpatikë të show-bizit shqiptar Robert Berisha dhe Nora Istrefi sa vjen dhe bëhet më e fortë. Kjo u vërtetua edhe në ditëlindjen e këngëtares, ku vetëm pak ditë më parë e ka festuar 26-të vjetorin e saj.

Por ajo që thamë më lart vërtetohet edhe tek prania e krushkave, nënave të ciftit. Sic e shihni në këtë foto, cifti ka prezantuar edhe nënat e tyre, shihen nëna e Robertit, Teuta Berisha dhe nëna e Norës, Suzana Tahirsylaj Istrefi. Sipas kësaj fotografie ne shohim që edhe nënat e ciftit duken të lumtura për fëmijët e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora and Robert represent mothers

Apparently the connection of one of the most charming couples showdown-Albanian BIZI Robert Berisha and Nora Istrefi ever drunk getting stronger. This was confirmed in the singer's birthday, where only a few days ago has celebrated 26 th anniversary.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online