All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Robert Ukaj. Show all posts
Showing posts with label Robert Ukaj. Show all posts

Saturday, 25 July 2015

Robert Ukaj një koncert dhuratë për Vitinë

Më 1 gusht Vitia do të ketë një koncert gjigand me artistët më të mirë. Ky koncert do të jetë dhuratë nga organizatori I suksesshëm i Diasporës, Robert Ukaj.

Ai se bashku me drejtoreshën e Kultures se Komunës se Vitise znj. Kaltrina Sylejmani dhe produksionin Rino Art në Viti nga Selajdin Osmani, dhe me artistët shumë të dashur si: Sabri Fejzullahu, Farush Azemi, Leonida Marjakaj, Mehmet Zuka, Ertila Koka, Ilaz Hajdari, e shumë të tjerë do të sjellë një super mbrëmë në Ditën e Diasporës.

Roberti edhe vitin e kaluar organizoi në vendlindjen e tij në Stubëll me artistët e njohur si Gjyste Vulaj, Marka Marku, Nora Muçaj etj një koncert për ditët e Diapsorës që argëtoi mijëra bashkëatdhetarë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Robert Ukaj a gift for Viti concert

On August 1 the year will have a huge concert with the best artists. This concert will be a gift from the Diaspora Successful organizer Robert Ukaj. He, together with the Director of Culture of the Municipality of Viti Mrs. Sulejmani and production Kaltrina Art Rino Year by Selajdin Osmani and beloved artists as: Sabri Brothers, Farush Azzam, Leonida Marjakaj Mehmet Zuka, Ertila head, Ilaz Hajdari, and many others will bring a super last night the Day Diaspora.

Last year Robert organized in his hometown Stubell known artists as Gjyste Vulaj, Brand Mark, Nora Muçaj etc. for days concert that entertained thousands bashkëatdhetarë the Diaspora.M.GJ.

Friday, 25 July 2014

Mega Event me artistët më ‘in’ në koncertet në Kosovë

Ka kohë që edhe në Kosovë kanë nisur organizimet dhe koncertet në këtë sezon me plot zhurmë popullate.

E natyrisht që sidomos të rinjtë që vijnë për të kaluar pushimet në vendlindjen e tyre duan argëtim, e për këtë ka menduar shumë mirë duke sjellë artistët shqiptarë më ‘in’ Robert Ukaj, menaxheri i njohur i kompanisë ‘Mega Event’ në Zvicër.

 Ne mësojmë se pikërisht nga kjo kompani super e sukseshmë në Diasporë me eventet që bën, ka mbeldhur yjet duke i sjellë në Kosovë si Gjyste Vulën, Sabri Fejzullahun, Leonida Marjakaj, Mark Marku, Nora Muqaj.

Do të jetë një super mbrëmje në datën 28 Korrik në Stubëll të Vitisë për Ditën e Mërgimtarëve që mban fimën e këtij organizatori dhe do të arëgtohen në zërin e këngëtares më atraktive shqiptare Gjyste Vulaj dhe super talentin Mark Marku si dhe këngëtares bukuroshe Nora Muqaj.

Më pas po këta artistë do të mblidhen në Gjakovë në një tjetër shoë në Pishinën Arbi për të argëtuar shqiptarët dhe pushuesit në mbrëmjen e 29 korrikut, një mbrëmje që do të prezantohet nga një moderator i njohur. Që tani kanë nisur intersimi i madh për këto dy koncerte ku falë kompanisë ‘Mega Event’ shqiptarët do të mund të argëtohen pa limit duke dëgjuar këngëtarët më të mirë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega Event with artists 'in.' concerts in Kosovo

Tuesday, 25 February 2014

Mega Event nga Robert Ukaj

    Nga Maksim Gjokaj
Organizatori i njohur Robert Ukaj këtë herë do të sjellë një tjetër Event të madh në qytetin e Wilit, duke bashkëpunuar me një prej artistëve më të mirë shqiptar dhe shumë i kërkuar në Diasporë sic është reperi Noizy.

Roberti drejton kompaninë ‘MegaEvent’, ku me anë të kësaj kompanie gjatë 9-të viteve të fundit ka sjellë qindra Evente të suksesshme me shumë këngëtarë të njohur të estadës shqiptare.

E vecanta e këtij personazhi është se në mbrëmjet e tij ka shumë artistë që kanë nisur hapat e parë në karrierën e tyre muzikore duke kënduar për herë të parë në Diasporë, e ku më pas ata janë kthyer në emra të njohur të muzikës shqipare, duke përmendur këtu Korab Shaqirin, Leonida Marjakaj, Mark Marku, Viki Lulgjuraj e shumë të tjerë.

Por Roberti ka shumë oferta që të jetë edhe menaxher i artistëve, por ai duke iu referuar motos se ‘Unë punoj për publikun e jo për estradën’, nuk ka pranuar asjë ofertë deri me tani. Në jetën private Roberti i drejton edhe dy frima ‘Wiki-Bau’ për ndërtime të Objekteve dhe ‘Weki-Natursteine’ për Granit dhe Mermer në Zvicër.

Saturday, 28 December 2013

Krishlindjet me te mira nga 'Mega Event' ne Aadorf

Nje nate madheshtore dhe e paharruar do te mberet ajo e 25 Dhjetorit 2013 ku kompania 'Mega Event' dhe organizatori Robert Ukaj kishte menduar qe tju dhuronte shqiptareve ne Diaspore nje koncert gjigand.

Remzie Osmani, Nexhat Osmani, Mark Marku, Albina Ratkoceri, Pjeter Delia kane qene artistet e ftuar te cilet me hitet e tyre kane bere qe te argetohen per kete feste te gjithe shqiptaret qe kishin ardhur nga te kater anet e kishin mbushur qendren e kultures ne Aadorf plot e perplot.

Koncerti ka zgjatur me ore te tera, ndersa te ftuarit donin qe kjo mbremje te mos kishte mbarim, ndersa ka pasur edhe dhurata te menduara shume mire nga organizatori i njohur Ukaj, e ndersa ky koncert eshte moderuar bukur nga Maksim Gjokaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best of Christmas Mega Event in Aadorf

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online