All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Roela Kaso. Show all posts
Showing posts with label Roela Kaso. Show all posts

Sunday, 7 July 2013

Roela Kaso, shqiptarja e pare ne pasarelat e Milanos...

Roela Kaso by Renuar Locaj
Roela Kaso, vajza qe “sfidon” supermodelen Cara Delevigne

ROELA KASO THYEN MITIN! SHQIPTARJA E PARE DHE E VETME, QE LISTOHET NE TE NJEJTEN AGJENCI NE MILANO, ME DY IKONAT E MODES CARA DELEVIGNE DHE SU HUE

Adoleshentja shqiptare rrefen ne kete interviste per “Bluetooth” rrugetimin e saj ne boten e modes.

Si nisi modelingu per ju?
Me kane zbuluar prej nje viti ne dyert e gjimnazit tim, teksa po largohesha nga shkolla. Me afrohet nje vajze dhe me prezantohet si pjese e agjencise “Bindi Model Management”. Te jem e sinqerte, kam qene nje vajze qe modelingun nuk e ka pasur asnjehere hobi dhe gjithnje skeptike ne lidhje me industrine e modes. Per miresjellje ndaj insistimit te vajzes i lashe numrin tim, duke i komunikuar qe do te kishim nje takim bashke me prinderit dhe me pronaret e agjencise. Ajo dite erdhi te nesermen dhe une degjoja e pavemendshme prezantimin e agjencise me bindje dhe padurim qe sapo te mbaronte takimi te largohesha. Pas shume kohesh insistim nga agjencia dhe me nisjen e seteve te para fotografike, cdo gje ndryshoi per mua. Modelingu ishte nje zbulim i paimagjinueshem!

Saturday, 6 July 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
  • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
  • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
  • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
  • Blero skena "hot" ne videoklip
  • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
  • Fevziu naten politike, diten biciklete...
  • Silva Gunbardhi, josh me linjat
  • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
  • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
  • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online