All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Roland Hysi. Show all posts
Showing posts with label Roland Hysi. Show all posts

Saturday, 29 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Sunday, 22 April 2012

Revista BLUETOOTH - 21 Prill 2012

Bluetooth, 21 Prill 2012
 • Adelina Ismajli: Nuk shkela per 9 vite ne Shqiperi, nje kolege me tha "te presin rreziqe". 26 vite, here me pak e here me shume, te jem qendra e vemendjes me duket se eshte bere teper!
 • Blendi Fevziu: Ka ardhur koha per nje femije tjeter. Qejfli restorantesh edhe pse ne diete.
 • Divorci; Landi i "West Side Family" ndahet nga gruaja. Ndahen pas 10 vitesh Roland Hysi dhe Irisi, shkaqet te panjohura.
 • Rrefimi. Motra e Gertes se BB5: Te vertetat per motren time, nga lidhja me milionerin tek nderhyrjet.
 • Enkel Demi le "Klanin" per "Vizionin"
 • BLUETOOTH-i i 300-te. Cfare mendojne Gjebrea, Cani, Harasani, Lila, Malaj e Magjistari
 • "Hackerat" sulmojne Gjergj Kacinarin
 • Duffy "Ia Lyp" Rita Ores
 • Ledri tallet me "armiqte" ne FB
 • Ervini i BB4 prezanton te dashuren e re, habit ngjashmeria e saj me Ermelen

Landi ndahet nga gruaja...

Landi i “West Side Family” ndahet nga gruaja

Ka marre fund nje prej historive me te bukura e me te gjata te dashurise; Roland Hysi eshte ndare nga bashkeshortja e tij, Irisi.

Ne fakt, lajmi nuk eshte ende zyrtar, por miq nga te dyja palet e ciftit thone se martesa e tyre ka marre fund. Madje, Landi prej pak kohesh eshte larguar nga shtepia ku jetonte me Irisin per t’u kthyer ne shtepine e prinderve.

Thursday, 8 April 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 8

Dancing With The Stars Albania: Landi & Lori, Nata 8, 8 Prill 2010 (08.04.2010)

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF)(& Loreta Bala)

Vallezimi #1 Tango


Vallezimi #2 Jive
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 1 April 2010

Dancing With The Stars Albania: "Tango", LANDI, ONI & ELI, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Skuadra 1 "Tango", Landi, Oni & Eli, 1 Prill 2010 (01.04.2010)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Landi & Lori, Nata 7, 1 Prill 2010 (01.04.2010)

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF)(& Loreta Bala)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Landi & Lori, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.10)

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF)(& Loreta Bala)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Landi & Lori, Nata 5, 18.03.2010

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF)(& Loreta Bala)Verzioni i zgjeruar

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Landi & Lori, Nata 4, 11.03.2010

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF) (& Loreta Bala)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Landi & Lori, Nata 3, 04.03.2010

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF) (& Loreta Bala)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 2, 25.02.2010

VIP 05: ROLAND HYSI (WSF) (& Loreta Bala)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

TEXT ]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: LANDI & LORI, NATA 1, 18.02.2010

VIP 05: ROLAND HYSI (West Side Family) (& Loreta Bala)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: LANDI & LORI PROFIL!

VIP 05: ROLAND HYSI (& Loreta Bala)
Roland Hysi. Kengetar i grupit “West Side Family”. Ka lindur ne Tirane ne vitin 1980. Landi u be i njohur si nje nga tre djemte e rinj qe gjalleronin skenat e kryeqytetit shqiptar me kenget e tyre. Ai eshte nje nga solistet e nje prej grupeve me te konsoliduar dhe me jetegjate ne historine e muzikes shqiptare. Kenget e tyre jane hite te te rinjve sot. Me dy kengetaret e tjere te grupit, Dr Florin dhe Mirin, Landi ka qene shok ne nje klase, me pas ata u kthyen ne artiste te vertete duke marre pjese ne te gjitha festivalet e organizuar ne Shqiperi dhe mbi te gjitha duke merituar shume cmime. Profili karizmatik i Landit ka bere qe ai te shoh pertej muzikes. Vetem pak muaj me pare Landi ka marre persiper te prezantoje emisionin “Mos e beso, po deshe”, ne televizionin “Vizion Plus”. Vete Landi ka deklaruar se eshte tip qe kerkon te cuditshmen dhe aventuren, pasi shkaktojne emocione te reja te panjohura me pare. Ai thote se i pelqen dhe e intrigon me teper ideja e te qenit protagonist, se sa spektator, prandaj ai ka pranuar te jete edhe nje nga 12 protagonistet e “Dancing with the stars”.

Video prezantimi

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Roland Hysi. Singer group "West Side Story". Born in Tirana in 1980. Landi became known as one of three young boys that the Albanian capital gjalleronin scenes with their songs. He is one of the soloist and one of the groups to consolidate and enduring in the history of Albanian music. Their songs are hits to the youth today. With two other singers of the group, Dr. Florin and Miri, Landi has been a partner in class, then they came back in true artists taking part in all festivals organized in Albania and above all by many deserved awards. Profile charismatic Landi has made that he may see beyond the music. Only a few months ago Landi has undertaken to present the show "Do not believe, are rams, television" Vision Plus ". Landi Himself has said it is seeking to cuditshmen tip and adventure, as new cause emotions previously unknown. He says he likes and more intriguing the idea of being the protagonist, rather than spectator, so he has agreed to be one of the 12 players of "Dancing with the stars". ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online