All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Romina Alku. Show all posts
Showing posts with label Romina Alku. Show all posts

Wednesday, 15 February 2012

Sofia e "Zone e Lire": Politikanet dhe flirtet pas kuintave

Politikanet, flirtet pas kuintave

Sofia e Canit: Bukuroshet ne studio ua japin vete numrat politikaneve

Sa here e keni pyetur veten se c’ndodh ne te vertete ne studion me te lire te televizioneve shqiptare...Besojme e keni kuptuar qe e kemi fjalen per “Zone e Lire”, nje nga emisionet me te ndjekura ne Shqiperi dhe qe cuditerisht i ka rezistuar kohes. E kush me mire se bukuroshja bionde Sofi, mund te na e shuaje kuriozitetin. Ajo eshte gjithmone aty, ne cdo puntate, me buzeqeshjen plot shkelqim qe e shoqeron gjithmone. Ajo i degjon dhe i sheh te gjitha dhe sot do te na i tregoje edhe ne prapaskenat me politikane, vajza bukuroshe dhe me kryesorin Arian Canin...

Sofi kemi vendosur te degjojme per here te pare versionin tend, duke te te konsideruar si ajo qe i sheh dhe i degjon te gjitha ne “Zone e lire”...Por si fillim duam te dime se si lindi ky bashkepunim, pra si ndodhi qe ti u bere pjese e ketij emisioni?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online