All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Romina Shkreli. Show all posts
Showing posts with label Romina Shkreli. Show all posts

Saturday, 30 June 2012

Romina si Linda Halimi, per 15 dite humb 10 kilograme...

Anila Kalleshi perfundimisht ben mrekullira!

Romina Shkreli: Lufta ime me kilet e teperta

E mbani mend ate vajzen simpatike, topolake dhe shume trazovace, qe nuk ia pertonte njeriu dhe i thoshte gjerat troc ne Big Brother 1? Patjeter qe po, e si mund ta kishit harruar Romina Shkrelin? Ajo vajze vazhdon te jete po e njejta, vetem se me nje ndryshim te madh, shume kile me pak. Kur e pashe nje dite ne rruge Rominen nuk e njoha. Nga ajo vajza e shendetshme qe te gjithe njihnim, nuk kishte mbetur me asgje. Romina, e veshur me pantallona te shkurtra dhe nje kanotiere, dukej ne forme te shkelqyer. Kureshtare per te mesuar me teper i telefonova dhe i kerkova te me tregonte me hollesi se cfare kishte ndodhur me te. “Kam rene 10 kilograme, ndersa ne perimeter 14 cm ne teresi dhe kjo vetem per 15 dite”, – na tregon Romina duke qeshur. Por nuk behet fjale per ndonje nga ato dietat e tmerrshme, ndryshe nuk do te ishte e mundur te humbje kaq shume kile per kaq pa kohe. “Anila Kalleshi perfundimisht ben mrekullira! Nuk kisha patur ndonjehere besim tek aparatuarat dhe tek super reklamat qe u beheshin produkteve te dobesimit, por pasi pashe nje rezultat te mahnitshem tek shoqja ime e ngushte mendova ta provoja dhe une qendren e dobesimit. Jam shume e kenaqur. Sigurisht sekreti eshte qe duhet te besh dhe vrap dhe te mbash nje regjim ushqimor te shendetshem, ku te perfshihen frutat, perimet dhe uje pa fund”.

Thursday, 28 June 2012

Revista PALOMA - 23 Qershor 2012

Revista PALOMA, 23 Qershor 2012
 • Elvana Gjata, kengetarja e fitoreve te medha
 • Franceska: Me Ermalin dashurohem cdo dite e me shume
 • Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme: "Rozana do te me demshperbleje per prishje imazhi"
 • Mirjeta e BB. Bashkejetesa me Klodin dhe martesa kete vere
 • Kerkohet i dashuri ideal... Noizy (Rigels Rajku)
 • Enada dhe Gerd Vaso: "Te udhetosh me yjet"
 • Romina Shkreli: "Lufta ime me kilet e teperta"
 • Rita Ora nxjerr gjoksin jashte
 • Aferdita Dreshaj i dorezon kuroren Diana Avdiut
 • Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai
 • Viola Spiro behet stiliste
 • Telenovela Ledri-Dafina vazhdon...
 • Zhaku angazhohet ne projekte bamiresie

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online