All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ronela Hajati. Show all posts
Showing posts with label Ronela Hajati. Show all posts

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Sunday, 19 May 2013

Ronela pa tabu, puth vertet ne video

“Video me dhunë, tradhti dhe vrasje!”, ishte një nga komentet jo të mira, duke iu referuar videoklipit të parë të këngëtares atraktive nga Shqipëria, Ronela Hajati.

“Mala Gata” quhet kënga dhe ka një video që duket për pak minuta si një film, ndërsa këngëtarja puth me të vërtetë në këtë video, gjë që këngëtaret e tjera më parë nuk e bënin ose nuk e futnin këtë pjesë në video për ta parë të gjithë.

Por, kënga po pritet shumë mirë dhe po komentohet shumë dhe, si duket, vetë Ronela ka dashur të vijë kështu me kaq komente, pasi ishte video e saj e parë. M. GJ.

Thursday, 16 May 2013

Me ne fund Ronela me video (Video)

"Me ne fund erdhi", keshtu kishte shkruar edhe vete kengetarja ne pritje te gjate te videos se saj te pare.

Ronela Hajati ka sjelle kengen e saj te pare me video, e realizuar nga 'Max Production' dhe kenga mban titullin "Mala Gata", ne bashkepunim me Elgit Doden.

Kenga sapo ka ardhur dhe po degjohet shume./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
By the end of the video Ronela

"Finally came" so the singer himself had written in anticipation of the video during its first. Hayati Ronela brought her first song with video, made ​​by 'Max Production' and the title song "Mala Gata", in collaboration with Elgin Dode.

The song has just arrived and I heard many. / Albavipnews /

Monday, 25 February 2013

"Malagata", klipi i pare i Ronela Hajatit

Ronela Hajati dhe Elgit Doda vijne me “Malagata”

Te gjithe ata qe e kane degjuar, thone se ai do te jete hiti i kesaj vere. Pas disa bashkepunimeve shume te suksesshme me njeri-tjetrin, ku si me te spikaturin permendim hitin “Neles”, Ronela Hajati dhe Elgit Doda bashkohen serish per nje kenge qe pritet t’ju lere pa fryme.

E reja ne kete bashkepunim eshte se Elgiti nuk do te jete vetem krijues i kenges, por edhe interpretues ne te.

“Malagata” eshte titulli i kenges qe pritet te shenoje keshtu edhe klipin e pare ne karrieren e kengetares Ronela Hajati, e cila ia ka dale te kete sukses dhe koncerte edhe pa nje te tille (klip) ne gjithe keto vite. Dyshja Hajati-Doda po shnderrohet ne nje rrezik per tregun, sepse te gjitha kenget e realizuar deri tani nga keta dy emra kane rezultuar suksese…

Saturday, 23 February 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Friday, 1 February 2013

Ronela, serish ne krahet e Stines


Dikur ajo qante kur rrefente per nje mik te vjeter qe e ka dashur dhe nuk tregonte se si quhej, gjate qendrimit te saj ne ‘Vip Shpia’. Ndersa, sot ajo serish eshte ne krahet e tij.

Sic jeni duke i pare, kengetarja Ronela Hajati ka qene me Stinen. Kengetari dite me pare e ka festuar ditelindjen e tij te 32-te, e ndoshta po ate nate jane takuar me vajzen qe dikur e donte dhe si duket e kane rigjetur serish dashurine me njeri-tjetrin.

E nese kjo eshte e vertete, Stine vazhdon te mbaje epitetin “thyesi i zemrave” te kengetareve.
M. GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel, back into the arms of the season

She wept when once confessed to an old friend who wanted and did not indicate that she was called, during her stay in the 'Vip'. While today she is in his arms again. As you are seeing, Ronel singer Hayati has been with the season.

Days ago singer has celebrated his 32nd birthday, maybe that night met with the girl who once loved and seems to have recaptured love with each other again. And if this is true, Stine continues to hold the title "Breaker of hearts" singing.
M. GJ.

Wednesday, 31 October 2012

Ronela Hajati fliste per Stinen?

Si duket në mbrëmjen e dytë të spektaklit ‘Vip Shpija 3’, protagoniste kryesore ka qenë këngëtarja atraktive e cila është bërë pjesë e kësaj loje, Ronela Hajati.

Për arsye të historisë së saj që ka treguar për një lidhje dhe një dashuri të lënduar, megjithëse ajo nuk ka përmendur emër, disa gazëtarë kishin lakuar emrin e Flori Mumajesit.

Por duke ditur se vajza shpesh herë ka pasur edhe miqësi dhe bashkëpunim me këngëtarin tjetër Stine, flitet se ky i fundit është emri i personit që ajo nuk e lakon për “Dashurimë e lënduar”, ndërsa jeton në këtë shtëpi të famshme.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel Hayati spoke of Stine?

It seems that on the evening of the second spectacle 'Vip Shpija 3', the main protagonist has been attractive singer who has become a part of this game, Ronel Hayati. Because of its history has shown a connection and a love hurt, though it did not mention the name, some journalists had curved name gold Mumajesit.

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Wednesday, 24 October 2012

Ronela me disa kile me shume ne ‘VIP SHPIJA 3’

Ajo ka pranuar që të jetë pjesë e realiti-shout “Vip Shpija 3”, dhe siç e pamë ka qenë e para që është prezantuar duke hyrë në këtë shtëpi të të famshmëve gjatë mbrëmjes së hënë, kur edhe startoi ky spektakël.

Por, ne ju sjellim këtë foto profesionale, që u bë nga Avni Selmani, ndërsa Ronela na është dukur me disa kile më shumë.

Duke ditur se vajza e muzikës është shumë atraktive, le të shpresojmë se në këtë realiti-shou do të jetë shumë dinamike dhe të mos na shëndoshet më, se nuk i shkon shumë një këngëtareje që krahasohet me femra seksi.

“Vip Shpija 3” që në natën e parë ka tërhequr shumë shikueshmëri dhe pritet të jetë edicioni më i suksesshëm. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel with a few pounds more 'Vip 3'

Friday, 28 September 2012

Jonida Vokshi, prezantuese e "VIP Shpija 3"

Bukuroshja Jonida Vokshi, njeherit imazh i Digitalb-it, eshte emri qe po lakohet nga mediat si prezantuesja e re e shout "VIP Shpija" ne edicionin e trete, e qe kete vit do te zhvendoset ne Shqiperi nen kujdesin e platformes Digitalb, i cili thuhet te kete blere te drejtat autoriale. Ende nuk eshte bere e ditur lista e plote e 8 pjesemarresve VIP, por "Bluetooth" ka zbuluar disa nga personazhet qe do jene pjese e ketij shou si Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronela Hajati dhe Shkendije Mujaj. Patjeter, qe edhe ne kete edicion presim spektakel te vertete, ku VIP-at do vihen ne prove per durimin e tyre nen vezhgimin e kamerave 24 ore ne dite dhe transmetuar live nga Digitalb. "VIP Shpija" ne edicionet e kaluara mbahet mend mire per sherrin mes Rozana Radit dhe Rezarta Shkurtes, si dhe per humorin e pashterrshem te Stupcave. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty Jonida Vokshi, at the same time of Digitalb's image, is the name that is roll out by the media as the new presenter of the show "VIP Shpija" in the third edition, which this year will be moved to Albania under the auspices of platform Digitalb, which is said to have bought the copyright. Has not yet been made ​​known to the full list of participants 8 VIP, but "Bluetooth" has revealed some of the characters that will be part of this show as Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronel Hayati and Shkendije Mujaj. Of course, that even in this edition we expect real spectacle, where VIPs will be tested for their endurance under the supervision of the cameras 24 hours a day and broadcast live by Digitalb. "VIP Shpija" in past editions best remembered quarrel between Rozana Radi and Rezarta Shkurta, as well as never ending humor by stupcat. / Albavipnews / ]]

Saturday, 8 September 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Shtator 2012

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Friday, 20 July 2012

Ronela Hajati serish me Florin

Ftohja e tyre dhe thashethemet e menjëhershme për të, nisën që në “Top Fest”-in e vitit të kaluar, pasi nga ajo kohë Ronela Hajati ndërpreu bashkëpunimin me Flori Mumajesin.

Por siç duket gjërat kanë ndryshuar për dy emrat e njohur të showbiz-it shqiptar dhe ata i janë rikthyer miqësisë së mëparshme. Nuk vihet re më asnjë qejfmbetje mes tyre, Ronela është takuar me Florin në një koncert që ky i fundit ka mbajtur në Vlorë, në të njëjtën ditë me Ronelën.

Ndoshta mes tyre mund të rifillojë edhe bashkëpunimi në muzikë, por gjithsesi duke lënë mënjanë këtë supozim që do t’i mbesë kohës për ta vërtetuar, ne theksojmë faktin se Ronela vijon bashkëpunimin me ‘Baba Stars’ dhe shumë shpejt pritet të lançohet kënga e re, bashkë me klipin përkatës. /Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hayati Ronela again with Florin

Sunday, 15 July 2012

Revista BLUETOOTH - 14 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Qershor 2012
 • Shperthejne VIP-at, parada e personazheve publike me bikini. Anjeza Branka: Vera ime spektakolare; Aurela Hoxha ne topforme;
 • Big Basta, prezanton albumin dhe Vesa Lumen si te dashur
 • Bleona Qereti: I genjeva prinderit, te dashur per here te pare kur isha 18 vjec
 • Detajet e spektaklit te Agron Llakajt ne "Vizion Plus"
 • Skandali ne internet. Eni Koci sulmon hajdutet!
 • Percahet "Baba Stars", iken Ledri. Ndahet edhe grupi "Burn"
 • Spartak Ngjela feston ditelindjen me Miss-in
 • Ndahen Rozana dhe Mc Kresha?! Cifti e mohon
 • Seldi rikthehet tek Sinani
 • "Paraprakisht" me Aurela Gacen
 • Ronela Hajati "bashkohet" me Florin
 • Gena me nje model te ri flokesh?!
 • Kur tundet seksi Nora
 • Tuna tymos hashash

Sunday, 8 July 2012

Ronela Hajati, joshese edhe me nje buzekuq

Më seksi se asnjëherë tjetër. Kjo është këngëtarja Ronela Hajati, e cila vjen në këtë foto me më shumë makiazh dhe me buzë të kuqe. 

Për të rënë në sy në këtë ambient ku ka qenë, apo për të ndryshuar pamje dhe gati për videon e saj të parë. Këtë ende se dimë, por ajo ka rënë shumë në sy dhe është një foto e momentit shumë e komentuar.

Megjithatë, edhe femrat e tjera, dekada më parë, por dhe sot, siç është Rita Ora, kanë përdorur dhe përdorin të kuq buzësh dhe kjo është bërë moda më e rënduar e femrave./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
[[ translation by google:

Ronela Hayati, tempting even with a lipstick

More sex than ever. This is Ronela singer Hayati, which comes in the picture with more make-up and red lips. To starred in this environment where there were, or to change the look and ready for her first video.

We know this yet, but it has diminished in the eyes and is a picture of the moment too commenting. However, other women, decades ago, but today, such as Rita Ora, have used and use of lipstick and it has become more aggravated fashion of women. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Saturday, 30 June 2012

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Thursday, 14 June 2012

Bemat e VIP-ave ne Gjimnaz!

Nga historite e dashurise, tek "sherret" per flokesh dhe perjashtimet nga shkolla

BEMAT E VIP-ave NE GJIMNAZ

Ishte e veshtire te gjeja nje hyrje te pershtatshme gazetareske per kete shkrim, keshtu qe pas perpjekjeve te shumta, thjesht hoqa dore sepse mendova qe asnjera nga fjalite ‘klishe’ nuk do te ishte e pershtatshme apo e mjaftueshme per te pershkruar nje eksperience te jashtezakonshme, keshtu qe vendosa te flas me ju po aq thjesht dhe cliret sa me te gjithe miqte e mi…Ne fillim te shtatorit, kur me ribesuan drejtimin e suplementit “Gjimnazistet”, nuk eshte se e prita shume mire dhe kjo, jo sepse kisha frike te punoja, por per shkak se e dija qe lexuesit e mi do te ishin te vecante, e mbi te gjitha shume te vemendshem ndaj asaj qe une do te shkruaja. Nen presionin e ketij mendimi qe me vertitej hera-heres ne koke, realizova nje takim me bashkepunetoret e meparshem te suplementit... Mjaftoi ai takim per te ndezur driten jeshile ne mendjen time. Ashtu si dhe une mendonin shumica prej tyre...si une mendonin Kejsi, Eralda, Vjosana, Klaudia, Sara, Tea, Elona, Grejdi, Erisi, Ledia, Joni, Kristi dhe gjithe te tjeret, te cileve u kerkoj ndjese qe s’ua kam permendur emrin, por qe gjithsesi i falenderoj shume. Duhet te gjenim nje ze te pershtatshem per te sfiduar heshtjen dhe apatine; donim te krijonim jo thjesht nje suplement, por nje bote me vete, qe te mund te permbante sadopak nga grimcat e atij universi qe quhet gjimnaz.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online