All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rosela Gjylbegu. Show all posts
Showing posts with label Rosela Gjylbegu. Show all posts

Saturday, 24 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 24 Gusht 2013
 • Gaxha, ne Dhermi me nje bionde seksi: S'jam me me Luanen, jemi ndare perfundimisht!
 • Nora Istrefi, skena lesbike ne publik me nje vajze
 • Angela Martini shfaqet topless
 • Noizy: Si e perdori "Miss Durresi" lidhjen dhe emrin tim per perfitime
 • Ardit Gjebrea: Artiste te rinj me pretendime per "Kenga Magjike"
 • Tuna surprizon te dashurin gjate koncertit, torte ditelindjeje ne skene
 • Xhensila Myrtezaj: Ja pse u kendoj djemve genjeshtare
 • Rosela Gjylbegu, shijon pushimet ne Mal te Zi, shfaqet ne forme ne plazh
 • Samanta zhvishet ne Jug: E lumtur qe arrita linjat qe doja
 • Ermal Merdani, fotot e pushimeve me te dashuren e re
 • Argetimi nuk ka fund per Francesken e BB
 • Marina Vjollca shfaqet sensuale ne det pak dite para rikthimit ne TV

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Sunday, 17 March 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Mars 2013
 • Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik. Foto gjate 15 vjetorit te "Miss Shqiperia". Kantautori, ledhatime me vajzen simpatike.
 • Big Brother; Futen dy banore te rinj; Motra e Shpendit: U zu me babain per pune biznesi; Motra e Jonildes: Endrra e saj qe e vogel te kishte gjoks te madh
 • Genta Ismajli, ne lidhje me gazetar nga Kosova. Kengetarja: Jemi vetem miq!
 • Ditmir Bushatit i thyejne makinen, 5 mije euro deme
 • 8 Marsi; Ledina Celo merr dhurate nje "Maserati", Aurela nje "Stripman"
 • Ish-banori: As vete s'e di pse qane vajzat per mua. Olseni dhe Altina, jashte shtepise. "Cdo dite me shtohej merzia nga debatet dhe izolimi, prandaj dola"; Dy modele ne shtepine e Big Brother.
 • Jozefina Topalli, shend e vere
 • Arta Dade mbush 60 vjec
 • Edi Rama dhe Majlinda Bregu shkembejne batuta ne kafe

Sunday, 24 February 2013

Rosela, optimiste per vlerat e verteta te muzikes se bukur...

Rosela Gjylbegu: Tallavane e tallin pikerisht ata qe e kercejne

Karakterizohet nga nje talent dhe thjeshtesi e lindur. Ne skene, ne pune, ne rruge, me koleget, publikun… Rosela Gjylbegu mbetet nje nga kengetaret me te dashura dhe origjinale te muzikes se lehte shqiptare. Viti 2012 ka qene mjaft i suksesshem per te dhe jo me pak i mbare duket se ka nisur edhe 2013. Pas lancimit me klip te kengeve “Formula e dashurise” (bashkepunim me Sinan Vlasalliun), “Pafundesi” dhe pjesemarrjes me “Deshire” ne Festivalin e fundvitit ne RTSH, Gjylbegu premton edhe surprizat e radhes, por sic eshte edhe natyra e saj… pa u ngutur. Ndiqni intervisten qe i dha suplementit “Koha Tjeter” ne “Koha Jone”.

Monday, 11 February 2013

Rosela Gjylbegu, marredhenie te mira me paparacet

Rosela Gjylbegu: “Edhe paparacet me respektojne”

Me ne fund nje kengetare, e cila ka marredhenie te mira me paparacet. Ne nje rrefim per veten, Rosela Gjylbegu zbulon se eshte mes atyre pak kengetareve qe nuk akuzon paparacet si armiqte me te medhenj te VIP-ave.

Ne kohen kur ke marre pjese tek “Ethet” te pakta ishin kompeticionet e ketij lloji. Si shiheshe nga moshataret e tu?

Nuk e di. Kam qene e vogel per te kuptuar se c’ndodhte rreth nesh. Ne mbanim shume regjim te forte dhe ishim te kufizuar ne gjerat qe benim, sepse duhet te kujdeseshim per zerin. Vetem pas perfundimit te “Etheve” kur une u ktheva ne Shkoder dhe me priten ne nje menyre te jashtezakonshme e kuptova rendesine e spektaklit. Njerezit me ndalnin dhe me kerkonin autografe, kuptova rendesine dhe peshen e publikut. Jane perjetime te paperseritshme, momente te paharrueshme. Krejt ndryshe nga talent shout e diteve te sotme.

Saturday, 9 February 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Shkurt 2013
 • Ingrit Gjoni nene e perkushtuar. Ben pazar me te birin, Parid. Fotot e pare te te voglit te kengetares
 • Noizy: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen. Jane te egra! Te dashurat e mia, superseksi por budallaqe. 
 • Aferdita Dreshaj: S'e kam tradhtuar Shpatin, Di Caprion e kam shok te mire. Njoh te dashuren e tij. Ishim ne nje feste mes miqsh.
 • Shpat Kasapi: E njoh edhe une Di Caprion, s'jam xheloz
 • Linda Halimi: Si i humba 37 kilograme. Big D me do pa hile
 • Fituesit e RTSH-s "mat" ne aeroport, gati kenga per festivalin europian
 • Korab Shaqiri prezanton te dashuren
 • Arben Cmeta: Tirana qe sjell une ne album!
 • Dafina Zeqiri tregon linjat
 • Rosela Gjylbegu: "Edhe paparacet me respektojne"
 • Ciftet qe fitojne nga fama e njeri-tjetrit: Big Basta & Vesa Luma, Besart Kallaku & Xhensila Myrtezaj

Wednesday, 2 January 2013

Fenomeni Rita Ora


Të gjithë e quajnë fenomen dhe yll këngëtaren Rita Ora.

Kështu ka nisur edhe ideja jonë në bisedën me disa nga artistët më të njohur shqiptarë, ku për gazetën tonë kanë treguar dikush me disa fjalë e dikush nga krenaria që u dhuroi të gjithë shqiptarëve me suksesin e saj kjo artistë shqiptare me famë botërore, kanë shumë fjalë për të thënë për të.

Edhe ata vetë si artistë shqiptarë do të donin një ditë të kishin famën e saj, por konkretisht  çfarë mendojnë këngëtarët tanë për Rita Orën?

Genta Ismajli:  “Gëzohem për suksesin e saj, si të gjithë shqiptarët. Edhe unë mendoj njëjtë me ta.”

Ermal Fejzullahu: “Për Rita Orën çfarë të them, isha dje duke e analizuar në një performancë të “X Factor” të UK, dhe për mua ajo është një yll i lindur dhe po na e n’drit fytyrën kudo që shkon dhe kështu ne i urojmë edhe shumë më shumë sukses.

Thursday, 27 December 2012

Rosela, edhe e pesta e saj pa fat

Ka shkelur për të pestën herë me radhë në festivalin e madh në RTVSH, por edhe këtë herë nuk e kapi dot çmimin e parë.

E kemi fjalën për këngëtaren shkodrane, Rosela Gjylbegu, që këtë herë kishte ardhur në festivalin e 51-të me këngën me titull  “Dëshirë”, një baladë e bukur për dashurinë, por si duket e humbi këtë dëshirë për të fituar vendin e parë e për të përfaqësuar Shqipërinë në ‘Eurosong’.

Megjithëse në pesë herë konkurrim për çmimin e madh, Rosela e ka prekur një herë ‘Eurosongun’, atëherë kur shoqëronte si bek-vokal kolegen e saj Anjeza Shahinin. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rosela - her fifth with no luck

Stepped for the fifth time in a row at the festival large in RTVSH, but this time not captured first prize. The we refer to shkodrane singer, Rosela Gjylbegu, which this time came in the 51st festival with the song titled "Desire", a beautiful ballad about love, but apparently lost that desire to win first place to represent Albania in the 'Eurovision'.

Although five times compete for the grand prize, Rosela touched once 'Eurosongut' when accompanying bek her colleague vocals Anjeza Şahin. M.Gj.

Saturday, 15 December 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
 • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
 • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
 • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
 • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
 • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
 • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
 • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Tuesday, 11 December 2012

Rosela Gjylbegu, per te pesten here ne Festivalin e RTSH

Kengetarja shkodrane, Rosela Gjylbegu, e cila eshte ende nen ethe te muzikes qysh se doli nga "Ethet", muziken e ka ilac te shpirtit dhe eshte nje pjesemarrese e devotshme e festivaleve muzikore, ku shpesh del me cmime dhe vleresime te larta. Profesioni i saj i perditshem i takon nje bote tjeter, si nepunese ne administraten e Kuvendit, por politiken nuk e ka aspak ambicie.

Kete vit merr pjese per here te peste ne Festivalin e RTSH, me ambicien per te prekur Eurovizionin. Nuk eshte se nuk e ka prekur ta pakten skenen e Eurovizionit, pasi ne vitin 2004 ne Stamboll te Turqise, ishte ne "backvocal" dhe ka shoqeruar Anjeza Shahinin ne debutimin e Shqiperise ne Eurovizion.

Hera e pare e saj ne Festival ishte ne vitin 2003 ku zuri vendin e trete, pastaj 2004, dhe me pas me vendin e dyte ne vitin 2006 dhe e fundit me 2007. Tri vite me vone, ne vitin 2010, se bashku me Eliza Hoxhen, shoqeruan ne duet kengetarin Pirro Cako ne Festivalin e 48-te.

Kete vit ne festival, ajo paraqitet me nje balade me titull "Deshire", te punuar nga Endrit Shani dhe me tekst te Endrit Mumajesit. /Albavipnews/

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Monday, 27 August 2012

Rosela Gjylbegu, ende ne kerkim te "formules se lumturise"...


Kureshtaret ne “Pafundesine” e Rosela Gjylbegut

Nese do te kerkonim nje fjale te pershtatshme per te etiketuar performancat e saj, idealja do te ishte: “rreqethese”. I ka kenduar dashurise plot ndjenje, ka shperfaqur nje vokal te jashtezakonshem dhe pjekuri artistike.

Dikur nje vajze e vogel, qe zbulonte pasionin per kengen ne spektaklin “Ethet e se premtes mbrema”, sot nje zyrtare ne Kuvendin e Shqiperise, qe nuk ka lene aspak ne plan te dyte dashurine e madhe per muziken.

Sunday, 26 August 2012

Edhe Rosela Gjylbegu imazh

Këngëtarja e zbuluar vite më parë në ‘Ethet e Krastës’, Rosela Gjylbegu është përzgjedhur nga një dyqan suveniresh në Tiranë si imazh.

Siç e shihni edhe në këtë foto Rosela reklamon feminitetin e bukur për “Jardin De Paris Parfumerie”. Motoja e këtij biznesi është “Aty ku ofrohet feminiteti”.

Kush do ta besonte që një vajzë e thjeshtë në dukje, që kurrë nuk do t’i pëlqente krahasimi me femrat seksi, të ishte një ditë imazh, ku zakonisht zgjidhen femrat e muzikës të dala nga spektaklet e bukurisë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even Rosela Gjylbegu image

Singer discovered years ago in 'Fever Krastes' Rosela Gjylbegu is selected from a souvenir shop in Tirana image. As you see in this picture Rosela advertises beautiful femininity "Jardin De Paris Parfumerie". Of this business motto is "Where is offered femininity".

Saturday, 25 August 2012

Rosela Gjylbegu, nepunesja e Kuvendit: Dua te jap kontributin tim...

Rosela, nje kengetare ne Kuvend

Roselen e kontaktojme ne dite pushimesh, ne plazhin e Velipojes. “Doja te shkeputesha per pak pushim, ka qene nje vere e ngarkuar dhe shume e nxehte, kisha kaq shume nevoje per pak kohe per veten”, – thote Rosela gjate bisedes. Pune ne administraten e Kuvendit (ajo mbulon ceshtjet e barazise gjinore ne zyren e Marredhenieve me Publikun prane kreut te Kuvendit, Topalli), por edhe koncerte. A behen te dyja? “Te them te drejten u bene vite qe ditet i kam te ngarkuara. Edhe kur dua te pushoj s’rri dot pa i gjetur pune vetes”, – qesh Rosela. Perpiqem shume qe ndonje fundjave tek- tuk te shkeputem per pak e te pushoj me miqte e mi me te ngushte”.

Rosela, si eshte nje dite e zakonshme e nje personi qe njihet si artiste, por i duhet te jete edhe nepunese e administrates, e Kuvendit konkretisht?

Sunday, 5 August 2012

Revista PALOMA - 4 Gusht 2012

Revista PALOMA, 4 Gusht 2012
 • Zanfina Ismajli, rrefimi kengetares se suksesshme: Armiqte e Adelines me urrejne edhe mua! Dashuria ime, e qendrueshme dhe e forte!
 • Rosela Gjylbegu: Jam e re per politike!
 • Linda Halimi flet per here te pare ekskluzivisht per lidhjen e saj me Big D. S'caj koken per paragjykime, jam e zene duke ndertuar keshtjellen time te lumturise.
 • Elsa Lila prezanton vajzen e saj. Nena ime - engjelli i vajzes time. Ma shpetoi nga vdekja.
 • Sherri. Rrefimi i Emilianos: Genta u fiksua pas meje, me thoshte: "Do t'u shkruaj gazetave se me ke lene shtatzene"... "Me ka kercenuar se kishte pistoleten e Rubensit ne shtepi". Xhani Demika: "Genta i ka telefonuar Rubensit ne syte e mi. Thoshte se vetem ai e donte dhe e kuptonte".
 • Dy velina shqiptare ne "Striscia la notizia" kercejne valle popullore
 • Mentor Haziri: Kam pasur endrra erotike me koleget e mia

Tuesday, 31 July 2012

Rosela, kengetarja serioze pak me trendi (Video)

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja shkodrane, Rosela Gjylbegu, ka sjellë këngën e saj më të re me titull “Pafundësi”.

Komente shumë pozitive ka marrë kënga e saj, por vajza na ra në sy se di edhe të vijë trendi dhe jo të quhet vetëm serioze, siç jemi mësuar ta shohim.

Videoklipi është xhiruar nga ‘Pro Video’, ndërsa prodhimi i këngës nga “Threedots”, të udhëhequr nga Flori Mumajesi, si duket ka në menaxhimin e tij edhe Roselën.

Ne na vjen mirë që një këngëtare me zë të madh, si Rosela, ka një klip të tillë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Serious singer trend slightly

Sunday, 29 July 2012

Rosela Gjylbegu: Ambasadori Arvizu, fansi im me i madh...


Rosela Gjylbegu: Eshte kenaqesi te kesh fans ambasadorin Arvizu

Sapo ka publikuar klipin e saj me te ri nen titullin “Pafundesi” dhe, sot vjen ne “Bluetooth” per te rrefyer detaje rreth ketij projekti. Ndonese nje kenge ritmike, sic rrallehere ndodh me kenget e Roseles, ajo eshte eshte pritur shume mire nga degjuesit qe ne diten e pare te publikimit...Po per te mesuar me shume rreth kesaj kenge dhe planeve te se ardhmes, ju ftojme te lexoni sot kete interviste te kengetares se dashur Rosela Gjylbegu.

Saturday, 28 July 2012

Revista BLUETOOTH - 28 Korrik 2012

Revista Bluetooth, 28 Korrik 2012
 • Rezarta Shkurta pushon ne nje plazh nudistesh ne Ibiza. Fotot e pushimeve ne vendin ekzotik.
 • Emiliano i Gentes, ne arrest shtepiak. Zbulohet aksidenti qe e mban te "ngujuar" djaloshin
 • Rosela Gjylbegu: Eshte kenaqesi te kesh fans ambasadorin Arvizu. Bashkepunimi me "Threedots", nje kenge per gjene me te cmuar qe kemi, dashurine. Ne pune jam serioze, s'kam marre komente per kengen. 
 • Fotot: Vajzat VIP ne plazh.
 • Vezhgim: VIP-at sic nuk do donin te ishin. Fotot e shkujdesura te personazheve ne koncerte.
 • Aksidentohet deputetja Luiza Xhuvani
 • Rozana Radi si shqiponje
 • Besniku i NRG Band: Ne shtator shpallem i pafajshem!
 • Ditmir Bushati behet baba per here te dyte
 • Ministri Ruli shtremberon fytyren
 • Edona Llalloshi feston 1-vjetorin e se bijes.

Thursday, 5 July 2012

Rosela Gjylbegu: Rikthimi ne skene, amaneti i tim eti...

Rosela Gjylbegu
Rosela Gjylbegu: Rikthimi ne skene, amaneti i tim eti

Sot ne mbremje, ne qender te qytetit te Shkodres do te mbahet nata e pare e Festivalit Kombetar te Femijeve. Drejtimi i ketij eventi i eshte besuar kete vit kengetares se dashur Rosela Gjylbegu dhe aktorit simpatik, Julian Deda. Ne nje interviste per “Summer Pages”, shkodrania e embel rrefen emocionet qe i ka falur kjo eksperience e re ne jeten e saj, si dhe flet per humbjen e madhe qe ka perjetuar kohet e fundit. Babai i saj eshte ndare nga jeta, duke i lene kengetares se talentuar nje amanet. “Rikthimi im ne skene i dedikohet babait tim, i cili u lumturua shume kur une mora ftesen per te qene prezantuese e Festivalit”, - thote kengetarja mes rreshtash. Sakaq ajo ndan me ne edhe projektet e reja ne muzike...

Rosela, neser ne Shkoder nis “Festivali Kombetar i Kenges per Femije”, ne te cilin ti do te jesh prezantuese. Cilat jane ndjesite qe po te shoqerojne perpara nisjes se kesaj pervoje? Te jesh mes femijeve s’ka se si te ndihesh ndryshe pervecse mrekullueshem e plot me energji pozitive. Rikthehesh ne ‘skenen’ e Festivalit ku ti u rrite. Cilat jane kujtimet qe te vijne ne mendje?
Shume nostalgji, kujtime te paperseritshme. Ne kete skene fillova te besoj se endrrat behen realitet (qesh).

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online