All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rovena Domi. Show all posts
Showing posts with label Rovena Domi. Show all posts

Monday, 18 February 2013

Te vishesh me ngjyrat e flamurit te Kosoves

Të gjitha femrat VIP-a, sidomos ato që merren me muzikë, e kanë veshur të paktën një herë një fustan kuq e zi, e dikush disa herë. Por, ne u interesuam në këtë 5-vjetor t’i pyesim femrat e njohura se a kanë veshur ndonjëherë një fustan ku tregohet flamuri i Kosovës.

Këngëtarja Bleona Qereti, vitin e kaluar në turin e saj tregoi veten patriote edhe me një veshje ku tregohej ngjyra e kaltër dhe yjet, e cila u komentua shumë.

Ndërsa, miset e Kosovës që e kanë përfaqësuar vendin tonë në kompeticione të ndryshme botërore, e kanë veshur një fustan të tillë, siç ishte rasti i Arbnora Ademajt më 2009. Ndërsa, vitin që kaloi ‘Miss’ Diaspora, Loreta Abdyli, e mori pikërisht çmimin “Miss Pavarësia”, ku e përfaqësoi Kosovën në “Miss Globe”.

Por nga këngëtaret tona dikush do të donte ta vishte një fustan me ngjyrat e flamurit të Kosovës, nëse do t’u jepej rasti, e dikush tjetër nuk është mësuar shumë me një flamur të tillë.

Rovena Stefa: Nuk kam veshur ndonjëherë një fustan me flamurin e Kosovës, pasi nuk kam pasur ndonjë ide që lidhet me të, ndonjë tekst apo video.

Tuesday, 15 May 2012

Rovena Domi nje mis qe te djege

Ajo ende e ka titullin e një misi, e cila pak kohë më parë ka përfaqësuar Shqipërinë në ‘Miss Queen of the World’, por bukuroshja vazhdon të befasojë.

Është kjo Rovena Domi, e cila këto ditë fotot e saj të realizuara nga mjeshtri Renuar Locaj, afër detit të bukur shqiptar, po bën xhiron e botës shqiptare në mediet e shkruara dhe në internet.

Rovena duket në këtë foto shumë “in’ dhe si një mis që të djegë, ku natyrisht që komentet më të përvëluara i ka marrë nga gjinia mashkullore. Ndërsa misi shqiptar duket në formë dhe mjaft rrezatuese në këtë set fotografik./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Domi Rovena to burn a mis

It still has the title of a Misi, which recently has represented Albania in the "Miss Queen of the World ', but the beauty continues to surprise. Is this Rovena Domi, which these days her photos made ​​by master Renuar Locaj, beautiful beachfront Albanian, is making rounds on the Albanian world in print and online. Rovena looks in this picture too 'in' and as a mis to burn, where of course most fervid comments received from males. While Albanian Misi in shape and looks quite radiant in this photo set. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Saturday, 4 February 2012

Rovena Domi, Missi qe nis boten e televizionit

Eshtë e bukur dhe shumë sharmante, ndërsa ka shkelur edhe spektaklet botërore, sic ishte pjesëmarrja në “QUEEN of the World 2010-11” ku përfaqësojë bukurinë shqiptare. Kjo është Rovena Domi, missi që këto ditë i është bërë një ftesë në Tiranë nga Tv Planet për të qënë prezantuese në një program të përditshëm shumë të ndjekur nga të rinjtë.

Vajza si duket mësuam se e ka pranuar këtë ofërtë, pasi falë bukurisë së saj ka edhe të folurit bukur dhe shumë e përshtatshme për këtë program. Kështu që bukuroshen Rovena Domi nuk do ta shohim vetëm nëpër kopertina revistash, apo gazetash, por edhe në programe televizive./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Domi, who went missi world of television

It is beautiful and very charming, and has violated the World shows, as was participation in the "Queen of the World 2010-11" which represent Albanian beauty. This is Rovena Domi, missi these days has become an invitation to Tirana from TV presenter plans to be in a daily program pursued by many young people.

Learned that girls seem to accept this offer, because thanks to her beauty has beautiful speech and very suitable for this program. So Beauties Rovena Domi will not only see through cover magazines, or newspapers, on television programs./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 11 December 2011

Rovena Domi "Miss Fotozhenia" e "Queen of the World 2010"...

Rovena Domi “Miss Fotozhenia” e “Queen of the World” [VIDEO]

Rovena Domi bukuroshja qe solli cmimin “Miss Fotozhenia” ne Shqiperi, me perfaqesimin e vendit ne “Queen of the World 2010”, te mbajtur ne Nurburgring te Gjermanise. Ajo tani ka me shume mundesi per te korrur suksese edhe ne evenimente jashte vendit, me kurorezimin e ketij cmimi, pasi Rovena tani ka fituar te drejten te prezantoje Shqiperine edhe ne Frankfurt te Gjermanise. Per me shume rreth pjesemarrjes se saj ne “Queen of the World” dhe me gjere , Rovena flet per “Zeri”.

Modelimi po u sjell fat, perfaqesuat Shqiperine ne evenimentin “Queen of the World” dhe fituat nje cmim, si ndjeheni?
-Eshte e vertete se modelimi po me sjell mjaft suksese, ne radhe te pare po me ben te ndjehem shume e lumtur dhe krenare qe perfaqesova shtetin tim ne nje eveniment mjaft te madh ne Gjermani. T’ju them te drejten nuk kam menduar shume ne kete drejtim edhe pse kam qene pjesemarrese e kesaj gare per ta prezantuar Shqiperine. Mirepo, ja qe kjo me erdhi papritur dhe jam shume e gezuar qe arrita te kurorezohem me cmimin “Miss Fotozhenia”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online