All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Roza Lati. Show all posts
Showing posts with label Roza Lati. Show all posts

Sunday, 23 June 2013

Revista PALOMA - 22 Qershor 2013

Revista PALOMA - 22 QERSHOR 2013
Revista PALOMA, 22 Qershor 2013
 • Aurela Hoxha: Atyre qe me kane inat u them "Paqe njerez!"
 • Ciljeta Xhilaga operon barkun dhe ekspozohet ne plazh
 • Elona Xara: Produksioni nuk me vleresoi, ua di per nder shqiptareve. Do martohem me te parin qe do prezantoj te babi...
 • Noizy: Tuna eshte kurve!; Tuna: Kam zogun me te mire!
 • Vedat Ademi: Dasma me Yllka Kuqin nuk eshte sic duket; Yllka Kuqi: Edhe 10 here te behesha nuse, njesoj do te nuseroja
 • Ilda Bejtulla, modelja qe garon per kuroren e miss-it: Femrat e bukura paragjykohen, per cdo rregull ka perjashtime
 • Varferia, Rita Ora flet per femijerine e veshtire
 • Roza Lati shpreh deshiren per ditelindje: Me ka marre malli te bie ne dashuri!
 • Zbulohet e dashura e re e Ermal Merdanit
 • Aktori komik Giovanni njeh Shqiperine permes ciklizmit
 • Arian Cani, nostalgji per Francen, zgjedh Parisin per pushime

Sunday, 17 March 2013

Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Tuesday, 5 February 2013

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Wednesday, 16 May 2012

Stine nuk heq dore nga dashuria per Rozen

Stine nuk heq dore nga dashuria per Rozen

Ka qene nje histori trevjecare, dhe po tri vite kane kaluar qekur kjo histori dashurie kishte marre fund, per t’iu rikthyer serish. Fjala eshte per kantautorin Nesti Duka (Stine) dhe Roza Lati, vajza e vetme e aktores Rita Lati, te cilet pas fjaleve qe nisen te qarkullonin se ishin rilidhur bashke pas nje periudhe ndarjeje prej tri vitesh, tashme jane fotografuar bashke duke u argetuar te dy. Duket se per te dy keto jane momente te mira edhe ne jeten e tyre artistike, pasi Stine ka nxjerre ne treg shume kenge te reja, ndersa Roza drejton nje program muzikor te sajin ne UTV. Kantautori 23-vjecar nuk pranoi kurre te fliste per arsyet e ndarjes nga Roza, nderkohe qe dha vetem nje deklarate ne ate kohe per gazeten “Panorama”, ndersa pohoi se me Rozen nuk do te kishte kurre me kthim mbrapa”.

Saturday, 28 April 2012

Motrat Vali dhe Alida, mbajne baraspeshen ne lidhjet e Stines...

Motrat e Stines mbajne baraspeshen ne lidhjet e tij

Akoma eshte mister se me cilen nga vajzat e njohura te ekranit Stine ka nje lidhje dashurie. Dikush thekson me bindje se ai eshte ne lidhje me Rozen, vajzen e aktores Rita Lati, ndersa te tjere thone se ai vazhdon lidhjen me kengetaren nga Kosova, Adelina Berisha. Kjo e fundit shpesh qendron ne Tirane, ku merr pjese neper organizimet private te familjareve te Stines. Kete pasqyre me sakte e tregojne keto foto. Baraspeshen ne lidhjet e dyfishta te Stines sic duket e mbajne motrat e tij, Vali dhe Alida. Gjate ditelindjes se tij, Vali, motra me e madhe eshte pare duke e shoqeruar gjate gjithe kohes Adelina Berishen, ndersa gjate ditelindjes se Alides, kjo e fundit ka qene gjithmone ne shoqeri te Rozes! Miq te kengetares Adelina Berisha theksojne se ajo eshte pare duke hyre e dale se fundi nga shtepia e tij ne Tirane, por akoma nuk dihet se me ke po rri aktualisht Stine. /mapo/

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 24 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Mars 2012
 • Marina & Luana: Televizioni i ashper, kemi sakrifikuar qejfet per punen. Kokefortat e familjes Vjollca: Puna ne moshe te vogel na dha pavaresi.
 • Eli Fara: Nuk me pelqen qe partneri im te nderroj "look"
 • Klodian Duro behet me vajze
 • Nora Malaj: Nuk i pres floket se keshtu me do burri
 • Stine dhe Roza Lati kapen duke u puthur ne "night club"
 • "Afer dhe larg", nje nder 5 klipet me te mira ne Ballkan
 • Ciljeta Xhilaga vizite ne burgun e te miturve
 • Zedhenesja e Topallit, Suela Ruseti, pas dy djemve binjake, sjell ne jete nje vajze
 • Alma dhe Cimi, banore te "Big Brother 4" ne pritje te femijes se pare
 • Marsida Saraci, 6 muajshe shtatzene
 • Merr fund lidhja 20-vjecare e Redon Makashit me gazetaren Elda Koci. Perfundon romanca e gjate e dashurise. Shkaku i ndarjes?! Nje e trete!

Thursday, 9 February 2012

Rritet dhe behet e bukur vajza e Rita Latit

Në foton që shihni, duket se dashuria e tyre si nëna për vajzën është shumë e madhe, pasi aktorja e njohur e humorit, e ka rritur vetëm vajzën e saj. Aktorja e papërsëritshme e humorit, Rita Lati, e ka rritur tashmë Rozën e saj. Ajo aktualisht drejton një emision rinor ku shfaqet tepër këndshëm me veshje trendi dhe lirshmëri përpara telekamerave.

Më mirë sesa nënë e bijë mund t’i konsiderosh si dy motra, të cilat ndajnë së bashku jo vetëm kohën, por edhe sekretet më intime. Rita vijon të eksperimentojë në pamje, gjë që evidentohet gjithashtu tek Roza. Ndërsa vajza njihet edhe për historinë e saj rozë në lidhjen e dikurshme me kantautorin Stine, histori që flitet se u rikthehet shpesh herë në mendje ish ciftit, por në ditëlindjen e 30-të të Stinës, Roza mungoi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Grow and become the beautiful daughter of Rita Lati

In the picture you see, seem to love their mother to daughter is very large, as known actress of humor, has raised her daughter alone. The actress's unique humor, Rita Lati, has already increased its pink. She currently runs a youth program that appears more agreeable with trendy apparel and fluidity before cameras.

Rather than mother and daughter can consider how two sisters, who share together not only time but also the most intimate secrets. Rita continues to experiment in view, which is evidenced also to Rosa. While the girl is also known for its history of salmon in connection with kantautorin former seasons, spoken history that was often returns to mind the former couple, but in the 30 th birthday of the season, Rosa absent./Albavipnews/


Tuesday, 7 February 2012

Me e mire e ema se e bija...

Me e mire e ema se e bija…

Ne shqiptaret si popull ballkanas e kemi pelqyer gjithnje alegrine, zhurmen, harene, muziken, qejfin! Nese na kujtohet nje kenge te vjeter tradicionale tiranase te gjithe jemi gati per t’u cuar ne kembe e ta kercejme, pavaresisht nga vendi dhe koha. “Me e mire e ema se e bija” pa diskutim qe na ka mbetur ne mendje si shprehje, sidomos kur ky fakt eshte reflektuar qartazi ne gezimet e ndryshme ku kemi marre pjese, teksa i shihje perballe dy zonja simpatike, por nuk dalloje aspak se mund te kishin nje lidhje te forte gjaku.

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 17 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 17 Dhjetor 2011
 • Arian Cani: Katjusha ishte si shpirt
 • E Diela Shqiptare; Andresa: Si "mbeta" ne Shqiperi
 • Rozana Radi: Mashkullin nuk e dua perfekt!
 • Roza Lati: Kjo eshte Rita ime!
 • Ismail Keta: Kampion Bote per Shqiperine time!
 • Nertila Vreto: Bem' Derman!
 • Stresi: Skandali i Noizyt? Vetem femrat kane faj!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 17 December 2011

Arian Cani: Katjusha was like soul
The Albanian Sunday: Andres: How I "remained" in Albania
Rozana Radi: Do not want my man perfect!
Roza Lati: This is my Rita!
Ismail Keta: World Champion for my Albania!
Nertila Vreto: Bem 'Derman!
Stress: Noizy scandal? Only women are guilty!
]]

Sunday, 4 December 2011

Roza Lati Nis Karrieren ne Televizion...

Roza, vajza e Rita Latit nis karrierën në televizion

Edhe pse studimet ka preferuar t’i ndjekë në sociologji dhe jo arte, duket se Roza, vajza e vetme e aktores Rita Lati, pasion të vërtetë ka botën e televizionit. E shquar gjithmonë për pamje të bukur dhe tërheqëse , ajo duket se e ka gjetur veten mirë në televizion, duke zbuluar kështu pasionin e saj të vërtetë. Me shkathtësinë që e karakterizon, Roza po prezanton emisionin e saj me titull “Fun page” në UTV, që është një format për të rinjtë, me muzikën më të pëlqyer, informacione, thashetheme, intervista VIP, Vox Pop dhe shumë rubrika të tjera. Roza ka preferuar të jetë vetë prezente gjatë përgatitjeve të të gjithë formatit, që nga prezantimi në studio e deri te intervistat funny me kalimtarë në rrugë. Kjo është eksperienca e parë televizive e Rozës, ndërkohë që ajo gjithmonë është parë të jetë pjesë e shoqërisë së artistëve, duke u marrë herë pas here dhe me hobin e saj të veçantë, që është ai i modeles. /panorama/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online