All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rozana Radi. Show all posts
Showing posts with label Rozana Radi. Show all posts

Saturday, 21 September 2013

Rozana dhe Sinani, aventura te shtrenjta ne Turqi...

Rozi dhe Sinan Hoxha ne Turqi
Rozana nuk e prish ritin, cdo vit pushime ne Turqi me Sinanin

Pasi kane kaluar nje vere intensive koncertesh, dy miqte e vjeter kengetare Rozana Radi dhe Sinan Hoxha jane arratisur ne plazhet e shtrenjta te Turqise per disa dite pushime dhe relaks kete mes shtatori, gje qe tashme e kane kthyer ne nje rit. Rozana, e cila kete vere nuk ka publikuar ndonje klip te saj, ka qene e angazhuar me shkruarjen e mjaft teksteve te goditura per koleget e saj kengetare. Ajo po ben disa dite pushime pasi ka marre dhe nje propozim te vecante per te luajtur ne nje komedi ne Rome (Itali) dhe suksesit ne rolin e Mirandolines ne komedine me te njejtin titull. Por dihet qe Rozana surprizon gjithmone, ndaj per sa u perket projekteve ne muzike, ajo ka premtuar qe shume shpejt do te vije me nje kenge shume te bukur ne bashkepunim me kompozitorin Adi Hila. Gjithashtu ajo ka deklaruar se do te rikthehet ne nje bashkepunim te trete me reperin Noizy. Duket se para shfaqjes ne ekran kete vjeshte ajo ka menduar te marre ngjyren e duhur dhe te relaksohet mjaftueshem per te na u prezantuar super ne forme kete sezon te ri. Ndersa nga ana tjeter, Sinani, pas suksesit me kengen “Gili, gili” dhe koncerteve te shumta ne bote, i ka rezervuar vetes disa dite luksi dhe rehatie totale per nje karikim ndryshe per muajt qe vijne. Ne strategjine e tij, Sinan Hoxha, pas klipeve te veres, pergatitet per klipet e shtrenjta te dimrit, te cilat i publikon pak para nderrimit te viteve.

Saturday, 17 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 17 Gusht 2013
 • Rozana; Jeta e re ne Rome, oferta qe e tundoi
 • Megi Ajtyresa e zhveshur nga kostumi i politikes, fotot seksi ne plazh
 • Ermela e "BB4" joshet nga kinemaja, i ofrohet roli i agjentes ne nje film shqiptaro-amerikan
 • Jolanda Dhamo tenton rikthimin dhe suksesin e viteve '80, foto ne plazh
 • Blendi Klosi pushime pasive ne Lagunen Blu, luan tavell me shoket
 • Kejsi Tola, vetem 20 vjec, dhe problemet me barkun e pengon te ekspozoje linjat
 • Erion Zeqiraj, pas pushimeve ne Vlore, i karikuar per hapjen e pub-it te tij
 • Iliri i "BB6", pushime erotike ne Borsh me Anisen. Eksperienca e pare si moderator i "Miss Bikinit"
 • Festa vazhdon per Anaid Kalotin: Pas pushimeve kam planifikuar 10 dite aventura ne Tajlande
 • Marsela Cibukaj nuk e fsheh dot ne plazh trupin "XXL"

Saturday, 27 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Monday, 15 July 2013

Rozi, pushime dhe ditelindje ne Dhermi

34-vjetori i Rozit ne bregdet

Javen e kaluar, edhe Rozi ka festuar ditelindjen e saj ne bregdetin e bukur te Shqiperise se Jugut, ku dhe njekohesisht po ben pushimet.

Nuk ka bere ndonje feste te madhe, por asaj i ka mjaftuar qe te jete ne shoqerine e dy mikeshave te saj te ngushta, Big Mama dhe Fjolla Morina me te cilat ka kaluar nje nate te bukur duke kercyer deri ne oret e pare te mengjesit, ne njerin nga klubet e kesaj zone.

Sic, shihet edhe ne foto, nuk ka munguar as torta e bukur ne forme zemre, mesiguri nje mesazh i qarte i mikeshave per dashurine qe kane ndaj saj.

Pervec mikeshave qe e shoqerojne, Rozi poashtu nuk ndahet nga makina e saj e kuqe e markes "Fiat", me te cilen po ben xhirot rreth bregdetit jugor. Megjithese njihet me shume si kengetare, Rozi kohet e fundit i eshte rikthyer teatrit, nje pasion qe ajo e ka te trasheguar familjarisht. /Albavipnews/

Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Tuesday, 2 July 2013

Projektet e Rozit gjate sezonit veror...

Nuk ndikohem nga rolet

Artistja Rozana Radi aktualisht eshte mjafte e angazhuar ne fushen e aktrimit. Para pak ditesh eshte bere mbyllja e sezonit te pare te komedise se Goldonit Mirandolina (e zonja e bujtines) me shume sukses per t’u kthyer serish ne hapjen e sezonit teatrit ne shtator. Rozana vesh rrobat e rolit kryesor ate te “Mirandolines”. Nje vajze e re se ciles ka 6 muaj qe i ka vdekur i ati dhe mbane e vetme bujtinen e trasheguar nga vet ai ne Fireze.

“Mirandolina” misheron konceptin e gruas moderne dhe te personazhit femeror te teatrit per kohen, rreth te cilit zhvillohet e gjithe komedia. Ajo eshte nje grua e forte, e zonja, e zgjuar, e cila shfrytezon edhe hiret e saj per te drejtuar sa me mire biznesin e saj. Rozi edhe pse eshte e angazhuar ne aktrim, ajo thote se paralelisht do te punoj edhe ne kenge.

Tuesday, 26 March 2013

"Pazzia" e Rozit, ju vesh me fustan te bardhe...

Rozana Radi Pazzia
Kur te marton Rozana Radi…

Kishte kohe qe po pergatitej per kete sipermarrje, per te levruar keshtu edhe ne fushen e biznesit. Rozana Radi eshte bashkepronare e nje dyqani me fustane nusesh, te quajtur “Pazzia”, i cili ndodhet ne rrugen “Myslym Shyri”. Fustanet e perzgjedhura nga koleksionet me te mira europiane, do ta shnderronin cdo vajze ne “princeshe” te vertete, diten e dasmes. Arredimi i brendshem i ambienteve eshte bardhezi, me shume stil dhe shije. Rozi nuk eshte e vetme ne kete iniciative; mesohet se ka mbeshtetjen e nje prej mikeshave te saja te ngushta, Brunilda Halilaj. Koncepti qe vajzat do te sjellin ne organizimin e eventeve, eshte krejt i ndryshem nga ai qe jemi mesuar te shohim deri tani. Mos valle, oret e zgjatura ne dyqan, duke pare vajza qe provojne veshje te ndryshme per diten e madhe, do ta tundoje Rozin? Shpresojme te kemi sa me shpejt te reja edhe ne planin sentimental, per artisten e dashur te skenes…

Saturday, 23 March 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Sunday, 10 February 2013

Rozana Radi dhe te pasmet seksi qe nuk ishin te saj

Rozi mohon te jete ne foto

Kjo foto e nje vajze seksi ne palester, sic po shihni eshte postuar kohe me pare ne Instagramin e kengetares Rozana Radi dhe beri xhiron neper mediat roze gjate gjithe javes. Madje dhe shihet se vet Rozi eshte angazhuar ne nje bisede me nje vajze tjeter duke komentuar foton.

Por, ja qe doli tani se nuk eshte e vertete. Keshtu ka shkruar suplementi "Bluetooth" qe thote se Rozi ka mohuar te jete ne kete foto, madje kur ka pare foton, ka lakmuar linjat e shkelqyera fizike te vajzes anonime.

Pyetja eshte, jane keto vithet e Rozit apo jo? Ndoshta duhet pyetur njerin nga ish-te dashurit e saj, si Mc Kresha, per te vertetuar nese Rozi flet te verteten, apo nese dikush po manipulon ne llogari te saj ne rrjetin social Instagram. /Albavipnews/

Tuesday, 5 February 2013

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Sunday, 13 January 2013

Rozana Radi ia nis shitjes se fustaneve

 Nuk është e para e as nuk do të jetë e fundit, por edhe këngëtarja Rozana Radi po i hyn një biznesi për të shitur fustane.“Pa më thoni pak sa vajza do të martohen këtë vit nga miqtë e mi në ‘Facebook’?

Për pak ditë hapet dyqani”. Kështu ka shkruar ajo, ndërsa fansat i janë përgjigjur me shumë pyetje këtij ngacmimi për një nga ditët më të lumtura të një çifti, pasi mësohet se këto fustane do të jenë vello nusërie. Disa prej VIP-ave me këtë biznes është duke iu ecur mirë, të shohim se si do t’i ecën vetë Rozanës.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi starts with the sale of dresses

It is not the first nor will be the last, but the singer Rozana Radi is entering a business to sell dresses. "Tell me little girl will get married this year from my friends 'Facebook'?

For a few days the store opens. "So she wrote, and fans have responded with many questions this harassment to one of the happiest days of a couple, as we learn that these dresses will be veil nusërie. Some of the VIPs in this business is being done well, see how it will goes self Rozanës.
M. GJ.

Sunday, 6 January 2013

Rozi i hakmerret Noizy-t, del ne foto me Stresin

Jane te njohur si rivale te perbetuar te skenes muzikore shqiptare, Rozana & Rezarta dhe Noizy & Stresi. Rivaliteti nuk ka te bej aq shume me muziken qe bejne, sa me jeten e tyre private.

Ne tetor te vitit te kaluar, Noizy beri nje hapje solemne te pasticerise se tij me emrin "Rigelsi" ku ftoi dhe shume VIP-a te estrades, ne mesin e te cileve edhe kengetaren Rezarta Shkurta. Jo se vetem ishte e pranishme, por Noizy dhe doli ne foto me kengetaren ku shiheshin se bashku te afert me njeri tjetrin. Ate kohe, Noizy u quajt tradhtar i Rozanes, me gjestin qe beri.

Por, ja qe erdhi dhe koha per Rozanen te hakmerret. Gjate festave te fundvitit, duket se ajo ka qene afer rivalit te Noizy-t, Stresit, me te cilin ajo ka shkrepur disa foto, poashtu ku shihen shume afer njeri tjetrit. Kete radhe fansat e quajten Rozin, tradhtare, por ajo nuk i mori akuzat shtruar dhe reagoi ne rrjetin e saj social, duke i dhene pergjigje njerit nga akuzuesit:

"Une i kam kolege te dy. Preferencat muzikore pastaj jane dicka tjeter. Si mendon ti? Une bej muzike dhe miq. Nuk kam armiq. Te pershendes", eshte sqaruar Rozi, per "tradhtine" e perfolur te saj, kundrejt Noizy-t. /Albavipnews/

Revista PALOMA - 5 Janar 2013

Revista PALOMA, 5 Janar 2013
 • Alberie Hadergjonaj: "Mos me terboni me! Keni harruar qe jam mami!", "Vajzat me perkedhelin shume"
 • Ofendime mes mamase se Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit
 • Pas Nik Xhelilajt, Bertan Asllani pjese e telenovelave turke?
 • Franceska dhe Ermali mohojne lajmin: Nuk ka as puthje dhe as lidhje!
 • Ja na erdhi Viti i Ri, VIP-at tane ne arrati...: Rita Ora, Angela Martini, Bleona Qereti, Nora Istrefi, Flaka Krelani, Dren Abazi, Ami dhe Vesa, Valbona Mema, Maya Alickaj, Elton Deda, Eneda Tarifa, Kamela Islamaj, Eugent Bushpepa, Marsela Cibukaj.
 • Marsela Cibukaj: "Jetoj ne vitin e dashurise dhe vendin e cudise..."
 • Rozana Radi tradhton Noizyn per Stresin
 • Oriela Nebijaj: "Po te mos isha e lumtur singell, do te kerkoja te dashur!"
 • Dafina Rexhepi: Pa Blerim Destanin, nuk do kisha bere asgje!

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Friday, 21 December 2012

Mes Fjolles dhe Rozanes, shkendija seksuale

Kengetarja Fjolla Morina para pak ditesh ka publikuar videon e saj "FB" qe eshte komentuar ne media si nje kenge me tekst provokues ndersa dhe vet videoja permban skena me joshje seksuale.

Por, kjo nuk eshte e vetmja joshje seksuale qe lidhe emrin e kesaj kengetareje. Nje terheqje tjeter seksuale mes saj dhe kengetares nga Shqiperia, Rozana Radi, eshte perfolur keto dite, pas nje interviste te Fjolles ne mediat shqiptare.

"Jemi shoqe te mira. Kuptohemi shume me njera-tjeren. I jemi besnike njera-tjetres. Ka dicka elektrizuese dhe kimike qe na terheq ne te dyjave, mbase edhe ndonje shkendije seksuale...", ka pohuar Fjolla per revisten "Paloma".

Natyrisht, duhet te degjojme se cka thote vete Rozana per kete gje, per te mesuar se per cka eshte fjala dhe nese kjo joshje eshte reciproke apo e njeanshme. /Albavipnews/

Thursday, 22 November 2012

Nje tjeter zenke me Rozana Radin

Besoj se ju kujtohet program ‘E diela shqiptare’, i mbajtur një natë pas përfundimit të festivalit me shumë ‘zhurmë’, “Kënga Magjike 2012”. Aty Ardit Gjebrea në një bisedë me Rozana Radin ka dashur të dijë se çfarë thoshte mesazhi i ardhur këngëtares në ato çaste.

Ne mësojmë nga këngëtarja me emrin Blerina Braka, e cila ka qenë ajo që i ka shkruar Rozanës mes të tjerave kështu “Unë jam diplomuar në Akademinë e Arteve si soprano që në 2004 dhe kam filluar të këndoj në skenë që në moshën 6-vjeçare”, pasi Rozana thoshte se është këngëtare me eksperiencë.

Ndërsa Blerina me këngën e saj nuk kaloi në natën finale, e kështu duket se Rozana ka fituar tashmë një tjetër armike në tregun e artistëve shqiptarë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Another fight with Rozana Radin

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online