All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rubens Shehu. Show all posts
Showing posts with label Rubens Shehu. Show all posts

Wednesday, 26 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012
 • Ermali i BB5: Francesken nuk arrita ta doja per fajin e saj
 • Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon. Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen.
 • Ermela Mezuraj: Si po harxhoj 100 milionet per te nxjerre motren nga burgu
 • Flet mikesha e Mc Kreshes, Arijeta Oruci: Ja pse u nda me Rozanen
 • Cimi dhe Alma te BB4, behen prinder te nje vajze
 • Adelina Tahiri: Mamaja nuk me le te ze te dashur
 • Greta Zenelaj: Roli i Helenes do aktrohet ne gjuhen shqipe. Nje film shqip ne Amerike!
 • Ledio Mehmeti zhvishet per "Versace" dhe zbulon te dashuren
 • Kenga "Mall" e Rovena Stefes u publikua ne youtube si video erotike. Menaxherja e kengetares: U klikua me shume se 16 milione here, fituam mbi 20 mije euro
 • Nik Xhelilaj u shfaq te shtunen e kaluar ne premieren e telenoveles turke "Qyteti i humbur"
 • Aurela, Soni, Tuna dhe Bojkeni, 4 emrat e perfolur per jurine e "X Factor"

Sunday, 17 June 2012

Genta rikthehet tek Rubensi...

Genta rikthehet tek Rubensi, qendron ne shtepine e tij

Duket si nje telenovele, por ne fakt nuk eshte keshtu. Kjo eshte e reja me e fundit qe kemi nga ish-banorja e “Big Brother 5”, Genta Gjalpi. Vajza duket se e ka falur Rubensin pas akuzave qe i beri per fotot dhe faktin se do ta hidhte ne gjyq. Madje, ajo shpesh u shpreh se nuk do donte ta shihte me me sy Rubensin dhe se do t’i qendronte larg, jo me te kishte kontakt apo te shkonte te qendronte tek shtepia e tij. Faktin qe ajo ka shkuar dhe ka ndenjur ne shtepine e Rubensit e deshmojne njerezit, te cilet jetojne ne lagjen e djalit nga Korca.

Deshmitare ne lagjen tek ‘Farmacia greke’ afer zones se Bllokut, thone se e kane pare Genten shpesh te hyje e te dale ne apartamentin e Rubensit. Nuk ka qene aspak e veshtire per komshinjte qe jetojne aty te identifikojne Genten e po ashtu edhe Rubensin pas shume shkrimeve te publikuara ne media, gjate kohes qe Genta ishte brenda shtepise se BB5.

Tuesday, 5 June 2012

Rubens: Genta me thirri me numer te fshehte...

Rubensi: Genta me telefonoi ne mesnate me numer te fshehte

Pas skandalit te fotove, fansat e Gentes ishin kureshtare te dinin se cfare do te ndodhte mes saj dhe te ish-te dashurit pas daljes se saj nga loja. Nuk dihet nese lidhja serioze e Genta Gjalpit me Rubens Shehun, 24 vjec nga Korca, e permendur nga vete ajo ne lojen e “Big Brother 5”, ka marre fund njehere e mire, apo ata vazhdojne dhe luajne me inat. Rubensi, ipyetur per faktin nese eshte takuar ose jo me Genten, pas daljes se saj nga loja, i eshte pergjigjur me nje “jo” te prere. “Nuk kam asnje plan ta takoj, se s’ka mbetur asgje per t’u diskutuar. Por Genta pasi ka dale nga BB, me ka telefonuar me numer te fshehte ne mesnate”, tha ai. Pas shume vitesh lidhjeje, qe tashme ka degjeneruar ne konflikte, Rubensi pohon se ndonese ne spektakel la pershtypjen se do e priste Genten pas daljes nga shtepia, tashme eshte i bindur se nuk gjen me asnje motiv per ta takuar. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 26 May 2012

Rubensi: Genta i nxori fotot vete. Desh e peshtyva në BB5

Emrin e tij e kemi ndeshur dendur këto kohët e fundit në faqet e gazetave rozë. Rubens Shehu, ish i dashuri i Gentës së “BB5”, i akuzuar nga shumëkush si personi që i ka publikuar fotot, sjell sot një version shumë interesant të ngjarjes. Le të lexojmë bashkë për më shumë rrëfimin e tij.

Jemi një javë përpara finales, si e pret daljen e Gentës?
Daljen e Gentës nuk e pres fare…S’kam për çfarë ta pres Gentën kur të dalë.

Do ta takosh, apo kjo histori tashmë nga ana jote konsiderohet e mbyllur?
Ajo histori është e mbyllur për mua, Genta në sytë e mi është një hiç.

E ke ndjekur Gentën brenda. Ka thënë që edhe sikur të duash ti, s’do të takojë. Si mendon?
Që të tregohem i sinqertë Gentën e kam ndjekur shumë pak, për të mos thënë fare. Për ato çfarë thotë Genta për mua, i marr informacionet nëpërmjet friends-ve të mi në ‘facebook’. Po, më kanë treguar që ajo ka thënë se nuk do të më takojë edhe sikur të dua unë ta takoj. Për mua s’është aspak problem nëse nuk e takoj, përkundrazi më bëhet qejfi që do jem rehat, dhe s’do e kem më Gentën nëpër këmbë.

Sunday, 20 May 2012

Genta “Rubensin do ta hedh ne gjyq e do ti marr 500 milione”

Liami ngacmon banoret e i thotë Franceskes  “mbase e kam nga puna e dixhejllëkut e s’dëgjoj mirë” e më pas ngacmon Gentën për finalen e për momentet kuar ajo të dalë jashtë e të takojë Rubensin.

Genta thotë “Rubensin nuk e takoj më asnjëherë, e kam seriozisht” Liami nuk e beson këtë gjë, pasi Genta gjithmonë ka shprehur se e donte shumë Rubensin dhe e ka përmendur si dashurinë e jetës së saj.

“Jam shumë e sigurtë që ai i ka bërë të tëra, e sidomos tani që familja ime i kishte kaluar të gjitha me stres, nuk e fal” thotë Genta për Rubensin. Më pas ajo shton “nuk i them dot tani ca gjëra, por gjërat do të merren vesh kur të dalim jashtë”.

Liami i thotë Gentës “mendon se ai i ka nxjerrë fotot?” e Genta i përgjigjet “nuk e mendoj jam e sigurtë që i ka nxjerrë ai” e më pas shton “unë kam bërë foto, por jo ndonjë gjë të madhe, por kam frikë se ai rri në shtëpi me një profesionist në montazhin e fotove e nuk e di se çfarë mund të ketë bërë, prandaj ia kam frikën”.

 Genta tregon se një mik i saj dhe i Rubensit ka bërë edhe më parë montim fotosh sepse ia ka bërë një gjë të tillë edhe një vajze tjetër. Ajo thotë se ka frikë se vetëm ai e ka prekur kompjuterin e saj ku ajo mban fotot dhe thotë se ka dalë në pozicione të ndryshme, por jo e zhveshur.

Thursday, 17 May 2012

Rubens Shehu: Une dhe Genta s'mund te jemi me bashke

Rubensi: Nuk do pranoj te takohem me Genten, me ndau nga e fejuara ilegale

Lidhja serioze e Genta Gjalpit me Rubens Shehun 24 vjec nga Korca, e permendur nga vete ajo ne lojen e “Big Brother 5”, tashme ka marre nje drejtim krejt tjeter. Edhe pse ajo e komentoi si lidhjen me te rendesishme ne jeten e saj, pas se ciles ka ngelur e zhgenjyer, publiku pati mundesine ta shihte “live” nje perballje post ndarje, pas publikimit ne faqet e shtypit roze te disa fotove, ku Genta shfaqej e zhveshur. Pas shume vitesh lidhjeje, qe tashme ka degjeneruar ne konflikte, Rubensi pohon se ndonese ne spektakel la pershtypjen se do e priste Genten pas daljes nga shtepia, tashme eshte i bindur se nuk gjen me asnje motiv per ta takuar. “Kam kuptuar se Melsoni e ka seriozisht me te, dhe le te vazhdojne”, thote Rubensi. Nderkohe qe Genta e ka konsideruar Rubensin nje ish, le te shohim repliken e tij.

Saturday, 12 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 12 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 12 Maj 2012
 • Shperthen Franceska: Do bej seks sa here te dua me Ermalin! Banoret e "Big Brother" shprehin bezdi nga intimiteti i ciftit
 • Pirro Cako merre Sisin me vete ne koncerte, paguhet 1 mije euro nata.
 • Bertina pas 5 muajsh ndarje, deshiron t'i kthehet lidhjes me Erionin
 • Arjan Konomi: Nuk eshte detyre e shtypit te ruaj imazhin e Sonit, ne vetem ia renditem te fejuarit. Na kerkoi para me shume se c'merr ne koncertet me "shukariet" dhe ne menyre ilegale, pa fature tatimore. 
 • Soni Malaj: Hapa gjyq, sepse ne shkrim perdhosej jeta ime dhe e Mirkos
 • Ceshtja Genta, dy te dashurit ne perballje. Melson Kurti, i dashuri tjeter i Gentes: Nuk i trembem Rubensit, do i kerkoj fejese Gentes sapo te dale
 • Liami fle me Gerten, vellai: Ja si e ka pritur Evelin!Arieli: Mendoj se Liami do te jete shok me Ermalin kur te mbaroje lojen

Revista BLUETOOTH - 12 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 12 Maj 2012
 • "Dasma Tironse" percan artistet. Te perjashtuarit: Jemi te indinjuar, kemi nje jete qe kendojme per Tironen!
 • Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafik droge. Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike.
 • Graciano: Fotot nudo e ndihmuan Genten! Rrefimi i banorit: Si do te shkoje lidhja me Lorenen
 • Neda e BB4 e rrezikon diplomimin, s'ka paguar leket e shkolles
 • Rozana Radi: Jeta ime e re mes Tiranes dhe Prishtines. Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen.
 • Eneda Xhelili shtatzene, pret vajze
 • Franceska dhe Genta puthen ne buze
 • Sequi zv/ministrit: Garen duhet ta fitoj une...
 • Vrapi i Majlinda Bregut
 • Mamaja e Gertes: Jetojme me biznesin e tim shoqi. S'jemi te pasur, por veshim rroba pasanikesh.
 • Ervini: Joni s'ka pse behet xheloz, me Ermelen thjeshte miq

Monday, 23 April 2012

Genta-Rubensi, shembull klasik i dhunes psikologjike

Djali fillimisht e mohon se është ai njeriu që i ka publikuar, por në të njëjtën kohë, pranon se mund të bëhet fjalë për një rast hakmarrje, pasi Genta nuk iu bind dëshirës së tij për të mos u futur në “Big Brother”.

Dhuna verbale, urdhëra si “pusho” apo “ulu atje”, si dhe mënyra se si bashkëbisedonte Rubensi me Gentën, të dashurën e tij të shtatë viteve, shokuan shumë prej ndjekësve të ngjarjeve në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Por, pikërisht sepse ky lloj komunikimi mund t’i ngjajë shumë diskutimeve të çifteve shqiptare, ai u shndërrua një temë kryesore debate në emisionin e “Pasdites”, në “Top-Channel”.

I pari që dha një koment rreth fenomenit ishte vetë Edgari, që ka qëndruar me Gentën në shtëpinë e “Big Brother” që prej fillimit të programit. “Kam qenë afër gentës në disa raste. Praktikisht është kjo Genta që unë njoh, një njeri i nënshtruar, që ka sjellje krejt të ndryshme në vetëm gjysmë ore.

 Kalon nga një rezistencë, sharje e qarje, duke qarë hallin apo duke i bërë një masazh njeriut me të cilin po zihej. Në shtëpi ajo ka folur me këdo për Rubensin, por jo me mua.

Te gjithe kunder ish te dashurit te Gentes

Në rastet kur jeta intime publikohet për qëllime hakmarrjeje, apo inate duhet të dënohet personi që është përgjegjës. Në fakt, ky ligj duhet të veprojë edhe në Shqipëri. E kemi fjalën për vajzën, e cila po merr pjesë në “Big Brother 5”, Gerta, dhe fotot e saj të cilat bënë xhiron e botës.

Gjatë spektaklit të së shtunës, edhe vetë Genta i ka parë këto foto, ndërsa megjithëse ka qenë e gëzuar që e ka takuar ish të dashurin Rubensin, ajo ka lënë të kuptohet se ai i ka publikuar ato.

Ndërsa të gjitha komentet e shumë shqiptarëve anekënd botës e kanë akuzuar djaloshin, i cili është komentuar me fjalët më të këqija për këtë histori të fotove të nxehta të Gentës së BB5. Ndërsa edhe shumë personazhe të njohur kanë kërkuar të merren masa, nëse Rubensi është fajtori për këto fotografi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
All against former lover Gentes

Sunday, 22 April 2012

Nena e Gentes: Fotot i ka publikuar Rubensi

“U ndjeva shumë keq, nuk gjej dot fjalë për ta përshkruar atë që ndjeva. Rubensi i ka hedhur ato foto dhe nuk e di se si e ka gjetur guximin për ta bërë këtë gjë.”

Këto janë fjalët e nënës së Gentës, e ftuar në emisionin ‘Fan Club’ në Top Channel. Ajo shpjegon se kurrë nuk e ka pranuar lidhjen e vajzës së saj me Rubensin: “Nuk e donim lidhjen sepse ata ishin të vegjël dhe Genta duhej të vazhdonte shkollën. Vetëm në Tiranë është folur për këtë lidhje e ka pasur thashetheme. Në fshatin tonë njerëzit shohin punën e tyre.”

Më tej, zonja këmbëngul se fotot erotike janë publikuar nga ish i dashuri i vajzës: “Ato foto i kanë pasur vetëm ata të dy dhe ai i ka thënë që fotot do i publikonte nëse Genta hynte në Big Brother.”

Saturday, 21 April 2012

Genta e akuzon Rubensin per fotot nudo

Pas ketyre javeve te fundit nga ku Genta, banore e Big Brother me ne fund merr vesh mbi skandalin qe eshte perhapur gjere ne media. Ajo ballafaqohet me Rubensin, me ish te dashurin e saj, autor i fotove skandal.

Genta shokohet mbi ate cka zbulon dhe fillon te qaje. Ajo i kerkon Rubensit ti tregoje se kush i ka publikuar dhe nxjerre ne publik keto foto por Rubensi mohon faktin se ka qene ai. Genta i thote Rubensit se ai i ka bere shantazh Gentes, duke e kercenuar se ai do ti bente publike fotot e nxehta qe kane bere ne intimitet ku Genta shfaqet me te brendshme dhe ne skena vertete skandaloze.

Shantazhi i publikimit te fotove, Rubensi ja ka bere ne momente debatesh qe cifti ka bere mes tyre por Rubensi mohon faktin se mund te kete qene ai qe i ka nxjerre publike keto foto.

Tuesday, 17 April 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Prill 2012

Revista GAME OVER, 13 Prill 2012

 • Adelajda: Thashethemet per ndarjen me Bjordin, shpifje, jemi shume mire bashke
 • Ilir Shaqiri: Ne "Dancing with the Stars" ambiciozi jam vetem une...
 • Babai i Erionit, Adnan Tresa: Erioni me ka prezantuar te dashuren, me Klaudjen vetem shoke.
 • Sinan Hoxha flirton me nje fanse?
 • Arieli, vellai i Liamit: Ai eshte aventurier, nuk e do martesen!
 • Rubensi: Doni foto te tjera te Gentes? Ofroni para!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 April 2012

Adelajda: Rumors for breaking up with Bjordi, slander, we are very well together
Ilir Shaqiri: In "Dancing with the Stars" ambiciozi its only me ...
Erion's father, Adnan Tresa: Erion presented with girlfriend, with Klaudjen just friends.
Sinan Hoxha flirting with a fan?
Ariel, brother Liamit: He is adventurous, would not like marriage!
Rubens: You want other photos Gentes? Give the money!]]

Sunday, 8 April 2012

Rubensi dhe Genta e BB5 ne Fuckbook me emrin "Cifti i cmendur"...

Genta e “BB” dhe i dashuri Rubensi, prezantoheshin me foto hot dhe kerkonin eksperienca te reja me cifte te tjera.

I dashuri i Gentes: Pse frekuentojme rrjetet porno, jemi cift aventurier

Hobin e saj per te lundruar ne rrjetet sociale ne internet, Genta e BB 5 e ka pohuar vete me gojen e saj ne spektakel gjate qendrimit ne loje, ndersa ka treguar se e gdhinte gjithe naten duke catuar ne facebook. Por pothuaj askujt s’do i shkonte mendja se 22-vjecarja nga Babani i Devollit, te ishte me shume e avancuar dhe se moshataret e saj qe jetojne ne Tirane. Disa foto “hot” te botuara ne faqet roze te gazetave e ne site te ndryshme kane zbuluar anen tjeter te saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online