All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rudina Xhunga. Show all posts
Showing posts with label Rudina Xhunga. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Festat e Rudines me Alanen e vogel...

Rudina Xhunga dhe Alana me 1 Qershor
1 Qershori bashke
Rudina Xhunga feston 1 qershorin e pare te Alanes

Alana e vogel, per keto festat e vitit te pare te jetes se saj, do te mesoje vetem kur te rritet e te shohe fotografite qe mami dhe babi i shkrepin pa pushim. Afermendsh qe sot gezimi eshte vetem i tyre, sepse bukuroshja mjafton te dale shetitje, pastaj se ku shkon, nuk ben dallim. Gazetarja e moderatorja e emisionit “Shqip” ne Top Channel, megjithate mendon se mesimet e para nisin qe tani, edhe pse Alana Hila eshte vetem pesemuajshe. Momenti i shkrepur ne foto, eshte per festen e 1 qershorit, fotografi te cilen Rudina e ka ndare me miqte e faqes se saj ne Twitter. Kane bere fotografi te tjera pa fund, sepse dita e festes se pare te femijeve per Alanen ishte e gjate. Nga nuk ka shetitur me prinderit. E ka nisur diten me viziten ne maternitet, ku mami e con rregullisht per te gjitha kontrollet e nevojshme, sado qe Alanes nuk se ia ka qejfi shume. Me mire te rrinte me arushet e lepurushet e saj te pelushit qe nuk i mbajti te gjithe per vete. Ne rrugicat poshte shtepise, sado qe nuk do te donte, eshte mesuar te shohe shpesh femije te varfer qe nje nga burimet e ushqyerjes kane kazanet e mbeturinave. U ka dhuruar lodrat qe kishte menduar per ta, sepse mami kembengul ta binde se festa eshte e te gjithe femijeve, jo vetem e saja.


Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Sunday, 10 March 2013

Rudina Xhunga, prezanton vajzen per here te pare ne festen e grave...

Rudina Xhunga prezanton per here te pare Alanen ne Twitter

Pas nje muaji leje, gazetarja dhe moderatorja e emisionit “Shqip” ne “Top Channel”, i eshte rikthyer punes, per te nisur serish te henen ne mbremje emisionin live. E meqe jane ditet e para qe largohet per disa ore nga Alana, vajza e saj, Rudina po gjen pak kohe edhe per te prezantuar miqte e “Twitter”-it me te voglen. Kjo foto qe eshte postuar dje prej saj, eshte takimi i pare i babi Dritanit me te bijen kur ajo sapo erdhi ne jete. Bashke me fotografine, eshte edhe komenti i saj: “Ba, duhen shume burra si ti, qe 8 Marsi te jete festa e grave. Ti je festa ime, e mamit tim dhe mamit tend. Te dua ba!”, si te ishin keto fjalet e bukuroshes se saj te vogel. “Me duket gjithe kohes sikur eshte nje bebe duke qare”,- thote Rudina per keto dite te para te rikthimit ne pune, ndersa mendjen domosdo e ka ende nga e bija, ne shtepi.

Revista PANORAMA PLUS - 9 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Mars 2013
 • Shpati: Aferditen e ndava une. Nuk ka shanse per ribashkim! Cifti ndahet pas 6 vitesh fejese. Dyshohet se shkaku i ndarjes u bene fotot e Aferdites me Leonardo Di Caprion, te publikuara pak jave me pare ne mediat boterore dhe shqiptare. Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!
 • Zbulohet lidhja e djalit te Fatos Nanos me 24 vjecaren, pas kerkeses per divorc
 • Big Brother; Flet Franko, vellai i Marselinos: Nuk eshte turp te punosh si zhigolo. Une di jo 1, por 11 sekrete te tij
 • Paparazzi; Kastro Zizo kapet mat ne pub duke u perkedhelur me nje brune
 • Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes
 • A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?
 • Anaidi ka pasur tri lidhje serioze me vajza me pozite, me Joanen po ben loje. Flet miku i ngushte, Emiliano: Me nje vajze shkodrane prishi lidhjen, se ajo filloi te merret me politike

Saturday, 29 December 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Dhjetor 2012
 • Ne shtepine e Amarda Toskes per festa: "Dhurata ime per Ermalin"
 • Dafina Zeqiri, mbreteresha e "showbiz"-it: Me Ledrin mbetem shoke, aktualisht jam singell. 2012-ta nje vit i komplikuar per mua!
 • Ledina Celo hap dyert dhe rrefen: ne 2013-ten, nje moter per Erlisin
 • Viti i arte i Rudina Xhunges. Propozimet per emrin e vajzes, nga shkrimtaret me te famshem ne bote
 • Sali Berisha pranon oferten e "2XL"
 • 1 vit me "Bluetooth". Historite roze qe shenuan 2012-en
 • Renato Mekolli, kuzhinieri i famshem shqiptar ne Greqi vjen me dy receta interesante 
 • Rrefehen fituesit e festivalit, te cilet tregojne te verteten mbi akuzat per plagjiature, parashikimet per Eurovizionin dhe emocionet e bukura qe kane perjetuar keto dite. Bledar Sejko: Une kopjac? Jam frymezuar nga kenga e Vace Zeles! Adrian Lulgjuraj: Jemi pretendente ne "Eurosong"!

Saturday, 22 December 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Dhjetor 2012
 • Miss-et tullace kunder kancerit: Armina Mevlani, Suada Sherifi, Diellza Kolgeci, Agnesa Vuthaj, Aurela Hoxha
 • Floriana Garo, jashte "Akademise se Shkencave" ishte zevendesuese. Ish miss-i "humbet" postin si drejtoreshe e marredhenieve me jashte. 
 • Aurela Gace: Hapa club ne Tirane, per te qene me prane Grace! Batuta me Canin: Nese vjen cdo jave ne lokalin tim, do bej gjoksin silikon me leket tua!
 • Orinda Huta: 2013 me kthen ne skene!
 • Enkel Demi: "Ndalon" Mesilen te shkoje ne darke e deputeteve
 • Rudina Xhunga, pozon me mbesen ne muajin e tete
 • Amnistia, Gjykata e Apelit fal Rezarta Shkurten
 • Ermal Mamaqi: Do shkeputem nga aktrimi
 • Plas sherri mes Lorit dhe Adelina Tahirit, ne xhirimet e "Alsat TV" ne Shkup
 • Artistet humane: Ardit Gjebrea, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Olta Boka

Saturday, 17 November 2012

Revista BLUETOOTH - 17 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Nentor 2012
 • Adelina Ismajli, diva shkelqen ne recitalin e Tiranes. Sjell me klip kryevepren e karrieres se saj, "Skenderbe", kenge e censuruar prej vitesh
 • Zajmina Vasjari: Nuk merrem me pazare, ja pse mbeta jashte finales se "KM"
 • Rikthehen Adriani dhe Luana
 • Rudina Xhunga, 8-muajshe shtatzene, firmos librat ne panair
 • Blerina Braka: Une e ofendova Rozin
 • Avni Mula, ne rradhe per nje autograf te dhendrit
 • Alban Skenderaj: Kenga ime e vjedhur? Nuk e degjoj fare muziken greke!
 • Ermal Mamaqi e rregulloi politiken
 • Guvernatori Fullani, i ftuari special
 • Miriami dhe Albani, DJ ne cift
 • Olta cmend Harisin
 • Sandri zhvesh rrobat e Jonit
 • Renis Gjoka: I njoh armiqte e mi, por nuk do t'i luftoj

Thursday, 29 December 2011

Rudina Xhunga dhe Aurela Gaçe: Jemi krenare që jemi nga Labëria(intervistë)

Këto ditë Shoqata Atdhetare, Kulturore “Labëria” festoi 20 -vjetorin e krijimit. Duhet thënë se kjo shoqatë është shoqata më aktive në vend për aktivitetet me karakter kombëtar, por edhe artistik.

Grupet labe janë të ftuar në të gjitha koncertet brenda dhe jashtë atdheut duke përçuar këto këngë anë e mbanë globit, duke justifikuar tërësisht vlerësimin e dhënë nga UNESCO.

Shoqata “Labëria” në një takim të fundit vlerësoi për shumë intelektualë, këngëtarë, për punën që kanë bërë dhe bëjnë për diskutimet, botimet, me karakter kombëtar, por edhe për ruajtjen e traditës së këngëve labe dhe përhapjen e tyre kudo në botë.

Saturday, 15 October 2011

Rudina Xhunga Martohet

Martohet Rudina Xhunga, detajet e ceremonise se celebrimit ne Bashki

Sado qe u perpoqem ne gjithe keto dite te merrnim me shume informacione rreth fejeses se papritur te saj, nuk ia arritem. Po ja ku erdhi, me shpejt se c’e prisnim, lajmi tjeter i befte. Dje, gazetarja e mirenjohur e emisionit “Shqip” ne “Top Channel”, Rudina Xhunga, kreu ritin zyrtar te marteses me diplomatin, ish-punonjesin e Ministrise se Puneve te Jashtme e me pas analist per ceshtjet nderkombetare, Dritan Hilen. Ishte menduar te ishte nje ceremoni e thjeshte celebrimi, nga ato qe organizohen paraditeve ne Bashki, ku deshmitaret dhe cifti vete hedhin firmat, i bejne premtime njeri-tjetrit dhe shijojne ne heshtje diten e tyre te lumturise. Por ja qe protagonisteve edhe kete here u doli situata nga duart. Deshira per ta mbajtur e per ta shijuar vetem mes te afermve e miqsh kete lajm, ra serish. Ne nje forme apo ne nje tjeter, ishin serish lulet “tradhtaret”. Organizimi paraprak qe po behej prej “Geraldina Sposa” ne Njesine Bashkiake Nr. 5 ku do te zhvillohej pak me pas ceremonia “diskrete”, nuk i la te pavemendshem syte kureshtare. E si mund te ndodhte ndryshe me gjithe ata trendafila te bardhe, vere, shampanje e embelsira qe po hynin ne Njesine Bashkiake Nr. 5. Vetem cifti nuk dinte asgje. Ishte e gjitha nje dasme e cuditshme surprize, qe “Geraldina Sposa” kishte menduar t’i dhuronte Rudina Xhunges ne diten e saj me te bukur.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online