All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sabina Dana. Show all posts
Showing posts with label Sabina Dana. Show all posts

Monday, 4 February 2013

Kengetaret e reja qe sfidojne kengetaret e playback-ut

Flasin kengetaret e reja Persa Beqiri, Festina Mejzini, Sabina Dana, Enca Haxhia, Kieda Budini, Evi Reci: “Te vjetrit te mos i kerkojne cmimet me zor”

Ka ardhur koha qe kengetaret e playback-ut te na lirojne vendin

Ka pak kohe qe jane ne skenen muzikore, por cilat jane baticat dhe zbaticat qe kane perjetuar ato deri me tani, cfare u ka pelqyer dhe cili ka qene motivi kryesor qe i jane futur rruges se muzikes?

Cfare mendojne per konkurrencen dhe cfare porosie kane per kengetaret me karriere, a ka ardhur koha qe t’iu japin hapesire talenteve te rinj? A eshte aparenca nje plus per terheqjen e publikut?

Ne kemi kontaktuar me disa nga emrat e rinj te skenes shqiptare qe po bejne karriere keto dy vitet e fundit, dhe ja cfare mesuam prej tyre.

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Wednesday, 22 August 2012

Sabina Dana ndahet nga i fejuari

Sabina Dana ndahet nga i fejuari

Kengetarja e re, Sabina Dana, thuhet se eshte ndare nga i fejuari i saj dhe tashme ka filluar jeten e beqares, duke shijuar pushimet me kusherinjte ne jug te vendit. Ajo ka pak kohe qe ka filluar karrieren, por me projektet muzikore ka bere emer dhe ka krijuar nje imazh te nje femre seksi, e cila di te beje per vete publikun. Sic duket, lidhja e dashurise e kishte penguar kengetaren Dana te shijoje jeten ashtu sic duhet, edhe pse nuk dihen arsyet pse lidhja e saj ka marre fund. Botes nuk i ka ardhur fundi, keshtu qe edhe Sabina do te gjeje ndonje mashkull qe do e kuptoje dhe do te shijoje dashurine sic duhet, ndersa pervec koncerteve te aranzhuara neper vendet bregdetare, ajo po ben pushime me disa familjare si dhe po ben plane per realizimin e disa projekteve te reja, ndersa aktual eshte dueti i saj me kengetarin Valton Krasniqi. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabina Dana separated from fiancee


Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
 • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
 • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
 • Ezel ben aksident automobilistik
 • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
 • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
 • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
 • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
 • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Sunday, 17 June 2012

Femrat VIP ne bikini...

Femrat VIP ne bikini

Javen qe kaloi, prezantuam pjesen e pare te femrave VIP te cilat kane filluar te zhvishen pasi e kerkon koha e nxehte. Disa neper koncerte, e disa ne plazh per pushime. Keshtu kengetaret dhe modelet e njohura shqiptare deshirojne te tregojne se kane fizik te bukur per te joshur boten mashkullore. Femrat e njohura te cilat do t’i prezantojme kete jave, jane shume seksi.

E fillojme me nje modele jo shume te njohur, por me nje trup qe secila femer do ia kishte zili. ‘’Jam 20 vjece, studioj Shkenca Politike, viti 2. Para tri vitesh kam filluar me modeling. Ndihesha shume mire me fotot dhe ne pasarele. Fillimet e mia kane qene tek ‘’E diela shqiptare’’ per nje sezon, me pas ne ‘’Fashion party Albania’’, e me tej te disa revista ne aktivitete te ndryshme’’, thekson keshtu modelja nga Tirana, Xhensila Seferi, e cila keto dite po ben plazh neper pishina duke u zhveshur ne bikini.

Friday, 8 June 2012

Sabina Dana sulmohet brenda shtepise se saj...

SABINA DANA sulmohet brenda ne shtepi, rrezikon jeten!

Nje ngjarje e rende i ka ndodhur kengetares se re Sabina Dana vetem pak dite me pare. Ajo ka qene ne shtepine e saj kur nje njeri i maskuar ka hyre brenda ne shtepi per ta vjedhur. Ja se cfare shkruan Sabina ne faqen e saj personale ne Fb: “Falenderoj Zotin pasi sot me shpetoi jeten. Nje i njohur, qe mesa duket njeh tere ambientin e shtepise sime, hyri ne shtepi per te vjedhur. Mendoi se s’kishte njeri ne shtepi, por u gabua, une isha brenda. U tremba per vdekje. Me goditi, rashe pa ndjenja...”.

E kemi kontaktuar menjehere Sabinen per te mesuar dicka me shume ne lidhje me kete histori dhe ajo vazhdonte te ishte mjaft e tronditur. “Mire qe shpetova se ai personi mori nje zbukurim kristali qe peshon shume dhe do me gjuante ne koke, por iu shmanga. Iku se bertita dhe erdhi me makine kunati i vajzes se tezes”, – na tregon Sabina. Nderkohe ajo thote se e kane nje te dyshuar, megjithate nuk mund te flase me shume ne lidhje me kete. “Me kete histori do te merret policia. Personi ka lene shume gjurme dhe nuk besoj se do jete e veshtire per ta zbuluar. Njeriun e drejte kurre nuk e braktis Zoti”, – ka perfunduar Sabina. /paloma/

Tuesday, 5 June 2012

Revista PALOMA - 2 Qershor 2012

Revista PALOMA, 2 Qershor 2012
 • Genta rrefen gjithe te verteten e fotove erotike. Fotot i kam bere me deshire! Nuk i lash porosi Rubensit t'i nxirrte!
 • Franceska: "Seksi nje nevoje biologjike, te gjithe e bejne"
 • Ermali: "I zhgenjyer nga rezultati final"
 • Liam Mandiaro: Evelinen e dua sa jeten time...
 • Erioni dhe Bertina ne nje feste, pershendeten ftohte!
 • Sabina Dana sulmohet brenda ne shtepi, rrezikon jeten!
 • Foto Strakosha - Anet e panjohura te yllit te portes shqiptare
 • Dafina kopjon Tunen. Ne "X Factor" si motra binjake
 • Rona Nishliun e duan te gjithe, pervec anglezeve
 • Klaudia e lidhur me shokun e ngushte te Metit
 • Zajmina kunderpergjigjet per kritiket, fiton festivalin!
 • Miranda Hashani humb femijen ne muajin e shtate
 • Miss Shqiperia ne start
 • Arentina, modelja shqiptare ne Miss Fashion TV
 • 1 Minute me Afroviti Goge

Sunday, 22 April 2012

Revista PALOMA - 21 Prill 2012

Revista Paloma, 21 Prill 2012
 • "Uragani" Zajmina godet serish
 • Albulena: "Babai i Erionit me do shume. Me ka bere dhurata"
 • Ingrit Gjoni, fotot e fundit para lindjes
 • Adrian Gaxha, ne nje lidhje te re dashurie me kengetaren maqedonase
 • Dafina Zeqiri e lidhur me Ledrin para se te ndahej nga Krenari?
 • Genta dhe Franceska puthje lesbike
 • Rona Nishliu admirohet nga konkurrentet e tjere
 • Arita Fejzullahu mohon lidhjen me Canen
 • Greta dhe Eneda i rikthehen tradites
 • Artan Imami: Nuk jam balerin ne "Dancing..." do bej show.
 • Motra e Gertes, Lediana: Ervini do te perballet me pasojat e shpifjeve. Gerta eshte single
 • Meti: Mos me pyesni per Lauren, i perket se shkuares
 • 1 Minute me Persa Beqirin

Tuesday, 13 March 2012

Sabina Dana dhe Eni Koci ofendohen publikisht...

Sabina Dana dhe Eni Koci shahen publikisht

Ka qene e ftuara e nderit ne nje emision muzikor ne nje televizion, por cfare ndodhi ne ate studio, e shnderroi kengetaren Sabina Dana dhe emisionin muzikor ne nje prej me te ndjekurve nga publiku.

Sabina Dana, e ftuar ne emisionin “100% Shqip”, krahas pyetjeve te moderatores se emisionit, iu desh t’i pergjigjej edhe telefonatave te publikut, nje prej te cilave e shqetesoi pa mase. Ne mes te emisionit, Sabina leshoi nje lume kritikash ndaj koleges se saj Eni Koci, e cila me pare sipas Danes e kishte komentuar ate ne nje emision ne radion qe ka motra e saj.

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 10 Shkurt 2012

 • Dafina Rexhepi gati per karrieren nderkombetare
 • Elton Deda: "Voice of Albania"? Perpiqem te mos cmendem
 • Fatjona Hysi: Pse iu largova televizionit...
 • Na ishte nje here Shen Valentini: Vipat tregojne historite e tyre te dashurise
 • Sabina: Nuk e shes veten per leke!
 • Dritan Smajli: Kupen do ta cojme ne Shkoder
 • Ulpiana Lama: "E Diell me zgjodhi"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 February 2012

Dafina Rexhepi ready for international career
Elton John: "Voice of Albania"? I try not to go crazy
Fatjona Hysi: Why I left television ...
Once upon a time Saint Valentine: VIPs show their love stories
Sabina: Do not sell myself for money!
Dritan Smiley: Cup will bring in Shkodra
Ulpiana Lama: "The Sun selected me" ]]

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 23 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 23 Dhjetor 2011
 • Aurela Gace: Me date 1 Janar do te udhetoj per ne Amerike
 • Bertina: Me ne fund m'u plotesua deshira. Ju uroj te gjitheve Vitin e Ri
 • Manjola Nallbani: Festat do t'i kaloj ne Shkoder dhe Prizren
 • Ardit Gjebrea: Festen do e pres ne transmetim "live"
 • Diellza Kolgeci: Gjerat e fundit qe do te beja nese 2012 do ishte "fundi i botes"
 • Luiz Ejlli: Ku do te festoj? Te dale ku te dale!
 • Rezarta Shkurta "Drogohet"
 • Barbana Dini: Qeni im Bobi na shpetoi nga zjarri
 • Labinot Gashi: Vip-at nuk me zhgenjyen. "Une jam top model" se shpejti hapet konkursi.
 • Albana Osmani: Do festoj me familjen time
 • Sabina Dana: Cfare do bej per festat e fundvitit
 • Te rejat dhe marredheniet mes VIP-ave shqiptare. Te pathenat!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 19 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 17 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 17 Dhjetor 2011
 • E kam te veshtire me djemte amerikane. Anxhelina Hadergjonaj rrefen per here te pare gjithcka nga jeta e saj ne Amerike, djemte, shoqeria, ushqimi dhe karriera ne token e premtuar!
 • Noizy: Per faj te Edites me kane ndaluar te takoj vajzen!
 • Tuna pret nje femije me Noizy-n
 • Flori i "Portokalli"-se ndahet nga e dashura
 • Ertemiona Mejdani reagon ndaj thashethemeve per lidhjen e saj me kengetarin korcar. Devis Xherahu, mashkulli me te cilin do isha dashuruar
 • Valon Kaba, modeli shqiptar i preferuari i homoseksualeve
 • Sabina Dana: Kengetaret me njeri-tjetrin armiqte me te medhenje!
 • Elvana dhe Flori krishtlindje ne New York
 • Nora Istrefi kopjon Elvanen
 • Mc Kresha tregon per lidhjen e tij me Rozana Radin. Mora vajzen me te mire te Tiranes!
 • Enxhi Kamenica shfryn buzet!
 • Domenika Caushi ne "Ballando con le stelle"? E lash Seldin pasi zbulova homoseksualitetin e tij!
 • Lidhjet dhe ndarjet me te bujshme te 2011-tes
 • Viti i ndryshimit. Si ka ndryshuar stilin personazhet e skenave tona
 • Me Neden dhe Ogrenin. Te rinjte shqiptare dhe e ardhmja europiane!

Saturday, 12 November 2011

Ervini dhe Sabina Kendojne Duo Perseri...

“Fale zemren”, klipi 5 mije euro qe rikthen Ervinin dhe Sabinen

Ai ka nje karriere te gjate ne muzike, ajo eshte ne hapat e pare, por kane provuar nje bashkepunim dhe u ka dale per mbare. “Jeta ne dy pjese” eshte kenga qe solli ne duet Ervin Bushatin, nje kengetar qe ka shume vite ne skene dhe Sabina Danaj. Dueti u pelqye shume, keshtu qe kengetaret vendosen ta provojne perseri. Me nje realizim nga “Max Production”, keto dite po jepet ne kanalet televizive kenga “Fale zemren”, ku klipi bie ne sy per nje cilesi mjaft te larte dhe ide te realizuara shume bukur. Ne u interesuam per cmimin dhe na thane qe ky eshte nje nga klipet me te shtrenjta qe ka kapur vleren e pese mije eurove. Nderkohe, Ervini po mendon t’u rikthehet festivaleve pas shume vitesh, ku synimi i tij eshte “Top Fest”, pasi preferon te kendoje live. Koncertet brenda dhe jashte vendit kane qene te shumta per kengetarin, nderkohe qe ne dhjetor pritet te dale albumi i tij me i ri. Per sa i perket jetes private, ne e dime qe Ervini ka preferuar te krijoje familje ne moshe te re. Ai sot ka dy djem, njerin gjashte dhe tjetrin tre vjec. Nje tjeter angazhim i tij eshte edhe puna tek Qendra e Kultures, e Medias dhe e Botimeve te Mbrojtjes, ku sherben si specialist duke dhene kurse muzike dhe pianoje per femijet e ushtarakeve. /panorama/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online