All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sabri Fejzullahu. Show all posts
Showing posts with label Sabri Fejzullahu. Show all posts

Saturday, 25 July 2015

Robert Ukaj një koncert dhuratë për Vitinë

Më 1 gusht Vitia do të ketë një koncert gjigand me artistët më të mirë. Ky koncert do të jetë dhuratë nga organizatori I suksesshëm i Diasporës, Robert Ukaj.

Ai se bashku me drejtoreshën e Kultures se Komunës se Vitise znj. Kaltrina Sylejmani dhe produksionin Rino Art në Viti nga Selajdin Osmani, dhe me artistët shumë të dashur si: Sabri Fejzullahu, Farush Azemi, Leonida Marjakaj, Mehmet Zuka, Ertila Koka, Ilaz Hajdari, e shumë të tjerë do të sjellë një super mbrëmë në Ditën e Diasporës.

Roberti edhe vitin e kaluar organizoi në vendlindjen e tij në Stubëll me artistët e njohur si Gjyste Vulaj, Marka Marku, Nora Muçaj etj një koncert për ditët e Diapsorës që argëtoi mijëra bashkëatdhetarë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Robert Ukaj a gift for Viti concert

On August 1 the year will have a huge concert with the best artists. This concert will be a gift from the Diaspora Successful organizer Robert Ukaj. He, together with the Director of Culture of the Municipality of Viti Mrs. Sulejmani and production Kaltrina Art Rino Year by Selajdin Osmani and beloved artists as: Sabri Brothers, Farush Azzam, Leonida Marjakaj Mehmet Zuka, Ertila head, Ilaz Hajdari, and many others will bring a super last night the Day Diaspora.

Last year Robert organized in his hometown Stubell known artists as Gjyste Vulaj, Brand Mark, Nora Muçaj etc. for days concert that entertained thousands bashkëatdhetarë the Diaspora.M.GJ.

Monday, 5 January 2015

Ja si u festua Viti i Ri në NY nga Albis Party

Një nga mbrëmjet më të bukura të ndërrimit të viteve ka qenë ajo e organizuar nga promotori më i njohur tani për tani në Diasporë "Albis Party" ku me bashkëpunëtorët e tij sollën për shqiptarët në Nju Jork artistët më të mirë shqiptarë.

Pas suksesit vitin e kaluar ku këngëtari Meda këndoi dhe kënaqi 1400 të pranishëm, ketë herë sic na rrëfen zotëri Naser Nika ( Albis Party) kanë qenë të pranishëm 1700 vetë dhe për ketë falenderon artistët e njohur si Sabri Fejzullahu, Ermal Fejzullahu, Valdet Lukën, Muzafer Koliqin, si dhe Ilir Gjergjbitrin dhe Mevlud Bolin që u kujdesën për muzikën dhe Dj Fatin.

Edhe vetë artisti i madh Sabri Fejzullahu ka mbetur shumë i mahnitur nga prania kaq e madhe e publikut dhe mënyra e organizimit shume madhështore./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here's how it was celebrated New Year in NY by Albis Party

One of the most beautiful evenings of the New Year was that organized by promoter best known for now in the Diaspora "Albis Party" where his associates brought to Albanians in New York Albanian best artists. After the success of last year the singer sang and wowed the 1400 MEDA present have time as Mr.

Nasser Nika tells us (Albis Party) were present in 1700 itself and have thanks artists known as Sabri Fejzullahu, Ermal Fejzullahu, Valdet Luke, Muzaffer Koliqi and Ilir Gjergjbitrin and Mevlud Bolin who cared about music and Dj fate.

Tuesday, 15 April 2014

Një ‘Mega Oster Festival’ për festën e Pashkës në Aadorf

Një tjetër event i bukur ku të gjithë shqiptarët e sidomos ata që e festojnë festën e Pashkëve dhe që jetojnë në Zvicër apo përreth mund të jenë të pranishëm, po vjen nga ‘MegaEvent’.

Ne mësojmë se disa nga artistët më të mirë shqiptarë si Sabri dhe Ermal Fejzullahu, Leonida Marjakaj, Albina Ratkoceri, Prendo dhe Noa, Pjetër Delia si dhe Ansambli ‘Arbëresha’ do të argëtojëne më datën 20 prill në Kulturzentrum Aadorf (TG).

Ky event mban firmën e organizatorit të suksesshëm Robert Ukaj dhe ka moton ‘Ti festojmë së bashku Pashkët’ dhe do të jetë një super mbrëmje e quajtur ‘Mega Oster Festival’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A 'Mega Oster Festival' at the feast of Passover in Aadorf

Another beautiful event where all Albanians, especially those who celebrate the Easter holiday and living in Switzerland or around may be present, coming out 'MegaEvent'. We learn that some of the best artists like Sabri Albanian and Ermal Fejzullahu, Leonida Marjakaj, Albina Ratkoceri Prendo and Noah, Peter and Delia Ensemble 'Arberesha' will argëtojëne on 20 April in Kulturzentrum Aadorf (TG).

Friday, 27 December 2013

Super mbrëmje për Vit të Ri në “Macumba”

Aty ku nata mbahet mend shumë gjatë, e aq më tepër kur është nata e fundit e vitit apo fillimi i një viti të ri.

Një nga diskotekat më të njohura shqiptare “Macumba” që ndodhet në Fribourg tu Zvicrës ka menduar tu sjellë netë super madhështore me artistët më të mirë shqiptarë për tu argëtuar në natën e ndërrimit të vitit me 31 dhjetor, ku për ju do të jenë humoristi i njohur Cima dhe këngëtarët Muharrem Ahmeti, Bekimi & Xheza.

Në natën e 1 janarit do të vijnë për ju artistët e njohur si i madhi Sabri Fejzullahu, Pandora dhe Bekimi dhe humoristët e njohur G5.

Por vazhdon festa e Vitit të Ri edhe gjatë 2 janarit ku kjo disko ka menduar të sjellë për të gjithë shqiptarët në Diasporë emrat e njohur të artistëve si: Mahmut Fehrati, Shyhrete Behluli si dhe humoristët G5.

Në të gjithë këto netë do tju argëtojnë edhe këngëtarët si : Liridoni & Vani, Ada & Arza & Sebastia. Pronari dhe organizatori i këtyre netëve  shumë i njohur për mbrëmjet madhështore Zairi ka menduar që shqiptarët të cilët kanë vendosur ta kalojnë Vitit e Ri ku po jetojnë në Diasporë të kënaqen në këto koncerte festive.

Deri tani për këto netë ka pasur shumë rezervime ku të gjithë shqiptarët duan të shkojnë aty në njërën nga këto netë vetëm në “Macumba”. /Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Super night for the New Year in " Macumba "

Monday, 14 October 2013

Koncert gjigand ne Zvicer per te ndihmuar Rilindin

Janë bashkuar disa nga emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, të cilët kanë zemër të madhe dhe do të japin kontributin e tyre në këtë koncert humanitar.

Koncerti do të mbahet në Zvicër, konkretisht në Kulturzentrum në Aadorf të kantonit Thurgau dhe paratë e siguruara nga aty do të shkojnë në ndihmë të djaloshit të sëmurë 9 vjecar Rilind Ademaj, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë e mushkërive dhe duhen shumë para për ta shëruar jashtë Kosovës.

Sabri Fejazullahu, Adrian Gaxha dhe Floriani, Shkurte Gashi, Mentor Kurtishi, Bekim Kumanova, Labinot Rexha si dhe grupi i humorist G5 janë treguar të gatshëm që të jenë në këtë koncert humanitar me moton “Ta ndihmojmë Rilindin të gjithë së bashku”, e ku mësojmë se Mentori dhe Bekimi kanë dhënë edhe të holla për të ndihmuar djalin.

Dy organizatorët e kësaj mbrëmje janë Avni Selimi dhe Robert Ukaj të cilët kanë marrë këtë inisiativë të ndjeshme njerëzore dhe natyrisht se besojmë me gjithë zemër se shumë shqiptarë do të jenë të pranishëm në pasidtën e 27 tetorit në orën 15:00 për të kontribuar për të shpëtuar një jetë, sic dinë të bëjmë gjithmonë shqiptarët në Diasporë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Concert giant Zvicër to help reborn

Saturday, 17 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 17 Gusht 2013
 • Rozana; Jeta e re ne Rome, oferta qe e tundoi
 • Megi Ajtyresa e zhveshur nga kostumi i politikes, fotot seksi ne plazh
 • Ermela e "BB4" joshet nga kinemaja, i ofrohet roli i agjentes ne nje film shqiptaro-amerikan
 • Jolanda Dhamo tenton rikthimin dhe suksesin e viteve '80, foto ne plazh
 • Blendi Klosi pushime pasive ne Lagunen Blu, luan tavell me shoket
 • Kejsi Tola, vetem 20 vjec, dhe problemet me barkun e pengon te ekspozoje linjat
 • Erion Zeqiraj, pas pushimeve ne Vlore, i karikuar per hapjen e pub-it te tij
 • Iliri i "BB6", pushime erotike ne Borsh me Anisen. Eksperienca e pare si moderator i "Miss Bikinit"
 • Festa vazhdon per Anaid Kalotin: Pas pushimeve kam planifikuar 10 dite aventura ne Tajlande
 • Marsela Cibukaj nuk e fsheh dot ne plazh trupin "XXL"

Wednesday, 8 May 2013

Kukesi nderon Sabri Fejzullahun

Sabri Fejzullahu
Kukesi u jep titull Ferrit dhe Sabri Fejzullahit

Ne mbledhjen e Keshillit te Qarkut Kukes, zhvilluar diten e djeshme, unanimisht u miratua dhenia e titullit te nderit “personalitet i shquar ne fushen e kultures” dy personaliteteve te njohura nga Kosova, akademikut Rexhep Ferri dhe kengetarit Sabri Fejzullahu.

Keshilli i qarkut unanimisht ka votuar per ketu dy personalitetet te artit per te qene nderi i qarkut, cka nderohet edhe vete Kukesi, e krejt prefektura Kukes.


Sabri Fejzullahu i takon gjenerates se vjeter te kengetareve i cili ka arritur qe edhe ne kohen e re te ze vendin e vet ne muziken argetuese te Kosoves, por edhe me gjere. Ka fituar 18 "Okarina te Arta" ne "Akordet e Kosoves", ka incizuar mese 800 kenge, ka marre pjese ne shume festivale dhe ka fituar shperblime, brenda dhe jashte vendit. Ka bashkepunuar gjithmone me kompozitoret me te mire te vendit.

Monday, 22 April 2013

Sabri Fejzullahu, shou-meni sharmant qe i qendroi kohes...

Sabri Fejzullahu
foto: petrit metohu
Sabri Fejzullahu, kengetari i pranveres se Prishtines

Sabri Fejzullahu, nje nder zerat me te bukur te muzikes shqiptare, shpalos te fshehtat dhe mrekullite e jetes se tij te kengetarit, humoristit dhe shou-menit.

Me mustaqe tashme te thinjura, shikim babaxhani dhe me se 47 vjet skene ne bagazhin e tij, Sabri Fejzullahu e ka ndermend qe te mbetet ne estrade edhe per shume vjet te tjera. Tek flet me nje ze te qete, si pak kush tjeter, ai ka bere karriere te gjate te kengetarit, humoristit dhe shou-menit, gjithe kohen me te njejtin sharme dhe sukses.

E tera kishte filluar, moti, shume moti, ne vitet e largeta gjashtedhjete. Nje bari zeshkan me floke kacurrela dikund ne rrethinen e Llapit i kishte degjuar per here te pare "Beatless"-et dhe kishte enderruar qe nje dite te behej kengetar... Deshiroja te tregoja se isha dikushi.

Thursday, 14 March 2013

Sabri Fejzullahu nuk ndalet, paralajmeron album te nxehte...

Sabri Fejzullahu
Sabriu paralajmeron nje vere te nxehte

I shumekerkuari Sabri Fejzullahu nuk ka te ndalur me projektet e tij te njepasnjeshme, ai na ben te ditur se aktualisht eshte duke punuar ne albumin e tij te ri, i cili pritet te dale ne muajin qershor.

“Albumi do t’i permbaje 10 kenge, ku 6 prej tyre jane te perfunduara. Jam duke punuar mjaft shume ne kete album dhe besoj se do t’u sjelle nje vere te nxehte me kenget qe jemi duke i realizuar”, ka thene ai per “Zeri”.

Ne kete album Sabriu do te paraqitet edhe me nje duet te ri me kengetarin Mc Kresha me te cilin ka realizuar kengen “Edhe nje vere” e cila do t’i paraprije ketij albumi. Ne kete album Sabriu eshte duke punuar me Alban Fortunen, Virusin, Flori Mumajesin, Fatmir Mujen etj.. Sipas Sabriut albumi do te dale ne treg bashke me dy videoklipe te reja.

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Tuesday, 8 January 2013

Sabri Fejzullahu gjithmone sjell hite

Nuk janë vetëm këngëtarët në moshë të re, të cilët janë të dashuruar shumë pas teknologjisë së internetit, që kërkohen dhe dëgjohen.

Në një hulumtim që ne bëmë në kanalin matës YouTube, edhe këngëtari i dekadave Sabri Fejzullahu vazhdon të jetë shumë i pëlqyer dhe me qindra-mijëra klikime në internet.

Në programet festive të Vitit të Ri, këngëtari i qindra hiteve shqiptare ka sjellë edhe dy hite të tjera, të cilat janë të preferuar dhe klikuar nga i madh e i vogël.

E kemi fjalën për këngët “Në dritaren tënde”, me muzikë dhe orkestrim të Virusit, dhe kënga “Moj dashni”, me muzikë dhe orkestrim nga Alban Fortuna.

Të dyja këto këngë për momentin shumë “in” kanë tekste të bukura, shkruar nga Fatmir Muja, ndërkaq Sabriu u ka dhënë jetë atyre me interpretim prej mjeshtri.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabri Fejzullahu always brings hits

Sunday, 16 December 2012

Artistet nuk njohin distance moshe

Thuhet se shpirti i artistit nuk njeh moshë, nëse është i ri, apo i vjetër. Më së shumti këtë e dëshmon edhe kjo fotografi që ne e zbuluam, në të cilën shihet këngëtari i madh, Sabri Fejzullahu, dhe këngëtarja atraktive, Genta Ismajli, që janë duke kërcyer së bashku.

Natyrisht se kjo foto është realizuar gjatë xhirimit të ndonjë programi festiv për fund të vitit. Tek e sheh Sabriun duke kërcyer me Gentën dhe fisnikërinë e tij, besoj se të rinjtë apo moshatarët artistë të Gentës e kanë shumë zili pse ata nuk janë në vendin e Sabriut.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Artists do not know the age range

It is said that the soul of the artist knows no age, whether young or old. Mostly this indicates that the files that we discovered, which shows great singer, Sabri Fejzullahu, and attractive singer, Genta Ismaili, jumping together.

Obviously this picture is realized during the shooting of a festive program to end. To see Sabriu jumping nobility Gentën and his, I believe that young people or peers Genta artists have very jealous because they are not in place Sabriu.
M. GJ.

Wednesday, 14 November 2012

Ritakimi i Sabriut dhe Ledines

Ata vërtetë kanë qenë miq të vjetër falë edhe këngës së famshme të tyre, e cila në atë vit në festivalin e RTVSH-së bëri një bujë të madhe me titull “Ma ke prish gjumin e natës”.

Por, siç e shihni në këtë foto këngëtarët Sabri Fejzullahu dhe Ledina Çelo janë ritakuar dhe kanë kërcyer e kënduar mjaft në një spektakël të mbajtur në Zvicër “Miss dhe Mister Universi shqiptar”.

Dihet që këngëtari është shumë xhentil ndaj kolegeve, e sidomos ndaj Ledinës bukuroshe e cila edhe në këtë mbrëmje është dukur thuajse perfekt.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ritakimi Sabriu and Ledinës

They really were old friends thanks to their famous song, which in that year RTVSH Festival made ​​a big fuss titled "Ma you sleep disturbance at night." But, as you see in this picture singers Sabri Brothers and Ledina Çelo are ritakuar and dancing and singing quite a spectacle held in Switzerland "Miss and Mister Albania Universe".

Sunday, 4 November 2012

Sonte koncert i madh ne Gjeneve...

Emra te medhenj jane mbledhur sonte ne Gjeneve, ne Manifestimin Qendror te Diaspores Shqiptare nen moton "100 Vjet Shtet", me nje koncert akademik, popullor dhe artistik.

Do te jete nje manifestim madheshtor, nje gershetim i artit dhe muzikes, shoqeruar nga Orkestra Simfonike e Teatrit dhe Operes Tirane, me pjesemarrjen e solisteve me fame nderkombetare si Ermonela Jaho, Inva Mula, Irini Qirjako, Saimir Pirgu, nen dirigjentin, e maestro Zhani Ciko.

Spektakli do te jete nen moderimin e te ftuarit special Adi Krasta dhe do te mbledh personalitete te njohura te kombit si: Vace Zela, Mirush Kabashi, Nexhmije Pagarusha, Cun Lajci, Yllka Mujo etj.

Kengetare nga te gjitha trevat shqiptare si Shkurte Fejza, Kastriot Tusha, Sabri Fejzullahu, Enkeleda Arifi, Ilir Shaqiri, Shyhrete Behluli, Selami Kolonja, Sinan Vllasaliu etj. do te sjellin tingujt e muzikes popullore te shoqeruar nga ansambli kengeve dhe valleve popullore shqiptare.

Manifestimi poashtu sjell shume emra te muzikes moderne dhe argetuese si Genta Ismajli, Tuna, Capital T, Etno Engjujt, Soni Malaj, Elita 5, Eugent Bushpepa, Poni, Sinan Hoxha, Seldi, etj.

Ky spektakel madheshtor, sjell vemendjen artistike dhe kulturore shqiptare, me pjesemarrjen e jashtezakonshme te emrave me te njohur. /Albavipnews/

Me shume info tek: www.100vjetshtet.org

Sunday, 22 July 2012

Policia ia nderpret mbremjen Sabri Fejzullahut

Pjesëtarë të policisë së Lipjanit në bashkëpunim me inspektorët e kësaj komune kanë arritur që mbrëmjen e së premtës t’ia ndërprejnë këngëtarit të mirënjohur të estradës, Sabri Fejzullahut.

Rreth 45 pasi që kishte nisur argëtimin për të rinjtë lipjanas në kafiterinë “Marigona” këngëtari Fejzullahu është detyruar ta ndërpresë atë, raporton Kohaditore.

Për më tepër, mbrëmja gazmore ka marr fundin ende pa nisur mirë për faktin se policia bashkë me inspektorët lipjanas kanë thënë se nuk ka pasur leje për tubim të tillë publik.

Përderisa pronari i kafiterisë ku po këndonte Sabri Fejzullahu e pohon të kundërtën e asaj që thonë zyrtarët policorë dhe autoritetet e Lipjanit.Bajram Ademi, komandant në Stacionin policor të Lipjanit, të shtunën e ka konfirmuar ndërhyrjen në kafiterinë në fjalë, ndërsa e ka arsyetuar atë me mungesë leje për organizim të tillë.

Thursday, 3 May 2012

Askush nuk interpreton si Sabri Fejzullahu (Video)

Këngëtari i madh Sabri Fejzullahu ka sjellë këto ditë këngën e tij më të re me titull “Lutem për ty”. Kënga ka ardhur më një video nga produksioni “Urban Graphics”, ndërsa askush nuk e bën si Sabriu kur interpreton edhe në një video, ku ka dashur ta përcjellë edhe me shumë emocion këtë këngë sikur të ishte live interpretimi, madje ka derdhur edhe lotë.

Këngëtari megjithëse është në moshë nuk resht së kënduari dhe duke sjellë hite të reja për skenën muzikore shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nobody plays like Slipknot

Great singer Sabri Fejzullahut song these days has brought his newest titled "I pray for you." The song has come on a video production "Urban Graphics", while no one makes as Sabriu when interpreting in a video where he wanted to convey more emotion with this song as if it were live interpretation, and even shed tears. Singer although age does not stop the singing and bringing new hits for the Albanian music scene./Albavipnews/


Friday, 30 March 2012

Sabri Fejzullahu dhe Vjollca Haxhiu duet ne “Celesin Muzikor 6”

Sic edhe ju kemi thënë në lajmin e parë Festivali Mbarëshqiptar i muzikës moderne dhe popullore “Celësi Muzikor” po vjen. Do të jetë edicioni i 6-të me radhë këtë vit, ku nuk do të mungojnë edhe emrat më të njohur të skenës shqiptare.

Ne zbuluam një tjetër duet fantastik të cilët si duket do të sjellin një tjetër “Ilac” shërues për zemrat e shqiptarëve, këngëtari i madh shqiptar Sabri Fejzullahu sërisht do të bashkëpunojë për këtë festival me këngëtaren e njohur Vjollca Haxhiu.

Ndërsa flitet se edhe një tjetër duet atraktiv dhe një këngë fantastike do të jetë në këtë festival kënduar nga reperi Gold Ag dhe Zajmina Vasjari. E sa e sa këngë të bukura do të prezantohen këtë vit në “Celësin Muzikor 6”, ne do ti zbulojmë avash avash.

Ndersa ne video-promon qe shihni jane Edona dhe Maksi, prezantuesit e vitit te kaluar ke ketij festivali, po a do te jene edhe kete vit keta prezantues simpatike, nuk dihet ende!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabri Fejzullahu and Vjollca Haxhiu duet on "Musical Key 6"

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 10 Mars 2012
 • Elsa Lila, 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime... Se shpejti nje surprize me vajzen. E ushqej ende me qumesht gjiri, ditelindjen e festuam ne kopshtin zoologjik. Rrefimi ekskluziv i kengetares se suksesshme shqiptare.
 • Blerim Destani: Nuk e kam harruar te dashuren e pare
 • Vlash Martika, personazhi fantazme, qe u veteshpall model i "D&G"
 • Franceska e perjashtuar nga shkolla
 • Genta e BB5 mbetet ne stazh. Arsyeja? Mungesat...
 • "Shthuret" Anila, banoret e perflasin
 • Florian Harizaj: Djemte ne "Big Brother" kishin marre nga 20 kuti kremi me vete
 • Nje tjeter vajze ne listen e Ermalit
 • 7 Marsi, VIP-at kujtojne zyshat e rrepta: Ciljeta, Stine, Ermal Mamaqi, Big Basta, Ronela Hajati...
 • Albulena: Mendoja se ne BB do te kisha nje lidhje me...

Wednesday, 7 March 2012

Dhurata e kengetareve te njohur shqiptare per 8 Mars

Është festa e gruas, e nënës, 8 Marsi, dhe dua ta nis me këtë thënie të bukur të Bajerit: “Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbeten të bukura”.

Edhe personazhet tanë që vijnë në rrëfimet e tyre janë meshkujt, të cilët krenohen për gruan që kanë në krah, megjithëse falë angazhimit dhe punës së tyre nuk kanë mundësi ndoshta t’ia shprehin shumë, qoftë edhe me një dhuratë.

Ata janë artistë shumë të njohur, të cilët dinë të bëjnë dhurata, por nuk e harrojnë kurrë se dhurata edhe këtë vit i takon nënës së tyre, kur flasin për djem ende të rinj në moshë, siç janë Ermal Fejzullahu, Ervin Bushati, Hekuran Krasniqi.

Ndërsa kur e pyesim legjendën e muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu, ai tregon për dhuratën më të veçantë që, siç na thotë, është dashuria çdo sekondë që ka për bashkëshorten e tij.

Ndërsa për artistët e rinj në moshë bashkëshortet e tyre nuk do të bëhen kurrë xheloze edhe nëse nuk do të marrin shumë vëmendjen e duhur në këtë festë, pasi nesër shpërblimi për to do të jetë nga fëmijët e tyre të dashur.

Sunday, 26 February 2012

Sabri Fejzullahu nje hap me te rinjte

Një nga këngëtarët më të njohur shqiptar, që ka kënduar për shumë breza, vazhdon të jetë më i preferuar edhe në këto vite të shpërthimeve të talentëve të rinj. Ky është Sabri Fejzullahu, i cili sic shihet vazhdon të rinohet si të rinjtë.

Ai së bashku më dy këngëtarët Gold Ag dhe Seldi Qalliu pozon për fansat e tij dhe që me buzëqeshjen e tij duket më i ri se të rinjtë. Por kjo është filozofia e të jëtuarit e të madhit Sabri Fejzullahu./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabri Fejzullahu opens with a young

One of the most famous Albanian singers who has sung for many generations, continues to be preferred in these years of bombings young talent. This is Slipknot, which is still seen as renewed as youngsters. He, along with two singers and Documentary Gold Ag Qalliu poses for his fans and his smile looks younger than the young. But this is the philosophy of living of the great Slipknot./Albavipnews/Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online