All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sabri Nebiju. Show all posts
Showing posts with label Sabri Nebiju. Show all posts

Friday, 5 April 2013

Aurela “hot” me te bukurit e diaspores

Këngëtarja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, sapo ka lansuar në treg një baladë mjaft të bukur me titull “Shpirt i shpirtit tim”, ku edhe ka realizuar një video vërtet të nxehtë.

Djaloshi në video thuhet se është modeli, apo misteri i përzgjedhur nga Joni Peci gjatë sfilatës së bukurisë në Gjermani në “Miss dhe Mister Diaspora 2012”.

Sabri Nebiju quhet djaloshi sharmant në videoklip, ndërsa ai jeton në Gjermani, por është me origjinë nga Shkupi.

Kënga e Aurelës është pritur shumë mirë, pavarësisht për skenat shumë “hot” për një mama si këngëtarja atraktive./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela "hot" with the beauties of the Diaspora

Known Albanian singer, Aurela Gace, has just launched a very beautiful ballad titled "Love of my soul", where he performed a really hot video. The boy in the video is said or mystery model selected by Joni Peci during the fashion show beauty in Germany in "Miss and Mister Diaspora 2012".

Friday, 29 June 2012

Zbulimi i nje misteri ne “Miss Diaspora Germany”

Ndoshta nuk ishte shumë i përgaditur, por që ja se fatit nuk i dihet.

Kështu ka ndodhur me djaloshin simpatik dhe shtatlartë Sabri Nebiju, i cili ka qëlluar që të marrë një titull së shpejti si “Mister Diaspora 2012” pasi simpatia dhe stili i tij ka rënë në sy, dhe menjëherë është ftuar të bashkëpunojë në të ardhmen me stilistin e famshëm shqiptar Joni Peci.

Sabriu është 1.88 cm i gjatë dhe peshon 88 kg, ndërsa ka lindur në Shkup por ka vite që jeton në Karlsruhe të Gjermanisë. Për fat atë natë e kishin caktuar që të shoqëronte në sfilatë më të bukurën e diasporës  Loreta Abdyli.

Djali përvec se i pëlqen bota e modës dhe sfilatat ai është edhe këngëtar dhe bashkëpunon me artistë të njohur shqiptar. Ai gjithashtu ka fituar të drejtën që të jetë në spektaklin “Super Model of Albania” që organizohet nga Joni Peci në Tiranë. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The discovery of a mystery at "Miss Diaspora Germany"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online