All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sala Jashari. Show all posts
Showing posts with label Sala Jashari. Show all posts

Thursday, 29 November 2012

Rovena Stefa me te paret e Shqiperise ne Vlore

27 dhe 28 Nëntori këngëtaren e njohur shqiptare e ka gjetur pikërisht në qytetin e flamurit në Vlorë.

Ajo ka qenë e ftuar speciale për të kënduar për nder të 100-Vjetorit të shtetit shqiptar, ndërsa ka kënduar edhe hitin e saj më të ri kushtuar kësaj feste të madhe shqiptare së bashku me këngëtaren e re, Sala Jashari, me titull ‘Amaneti’.

Ndërsa, siç shihet ajo ka realizuar  edhe fotografi me krerët më të mëdhenj të Shqipërisë, me ish-presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, dhe kryeministrin  Sali Berisha.  Në sheshin e flamurit në Vlorë ka pasur në këtë koncert afër 100 mijë njerëz. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa heads of Albania in Vlora

27 and 28 November-known Albanian singer has found exactly the flag in Vlora city. It has been special guest to sing in honor of the 100th anniversary of the Albanian state, while singing her hit new Albanian dedicated to this great celebration together with a new singer, Sala Jashari, entitled 'trust' .

Tuesday, 2 October 2012

Gati per xhirimet e kenges historike te Rovena Stefes

Pas dy ditëve nisin xhirimet e videoklipit më të ri të këngëtares së njohur shqiptare Rovena Stefa, së bashku me këngëtaren e re për fëmijë Sala Jashari.

Mësuam nga rrjeti social i Rovenës se ditën e dytë, të premten e 5 tetorit do të ketë xhirime masive dhe do të marrin pjesë shumë njerëz në Prekaz. Spoti do të jetë shumë i vecantë dhe historik në bazë të këngës “Amaneti”, që vjen me rastin e 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Ndërsa kënga është kënduar këto ditë në disa qytete dhe festa në Kosovë, ku është pritur shumë mirë dhe mendohet se do të jetë një himn i këtij përvjetori. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 3 September 2012

Rovena Stefa dhe Sala Jashari promovojne duetin “Amaneti’

Me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Vushtrrisë, organizuar nga Komuna e Vushtrrisë, familja me emrin legjendar Jashari me përfaqësuese talenten më të re, Sala Jashari, dhe këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Rovena Stefa, promovuan këngën e tyre “Amaneti”.

Këto dy emra të njohur u bashkuan për të dhënë mesazhin të bashkimit dhe vëllazërisë shqiptare. Sala Jashari, vajza e gjeneral Musa Jasharit, e cila ende nuk i ka mbushur të 14-tat mban një emër të madh mbi supet e saj, atë të gjyshes së rënë dëshmore për lirinë dhe pavarësinë e atdheut, e cila se bashku me  Bacen Adem dhe  58 deshmoret e tjere te familjes Jashari luftuan heroikisht deri ne  fund kunder okupatorit serb ne Kullen e tyre ne Prekaz.

Ne gjirin e nje familjeje me vlera te larta patriotike dhe luftarake lindi nje filiz artistik. Ajo i bashkohet një emri të njohur të muzikës shqiptare, këngëtares Rovena Stefa, për të përcjellë amanetin e të parëve: Bashkimin e Kombit Shqiptar! Ne këtë 100-vjetor të pavarësisë, më shumë se kurrë, shfaqet përmes këngës dëshira e kamotshme e shqiptareve për të qenë të bashkuar në një flamur.

Tuesday, 3 July 2012

Rovena ka kohe qe nuk ka thene "Te dua"...

Rovena Stefa

Rovena Stefa: U be kohe qe nuk kam thene “Te dua”

Edhe kete vere eshte zhveshur dhe ka treguar qe ka forma shume te mira trupore. Por Rovena Stefa nuk e cmend publikun vetem me sensualitetin e saj, por edhe me kenge, klipe e projekte muzikore shume interesante. Nje album live per dasma me kenge popullore dhe disa hite te zgjedhura te saj, duet me kengetaren per femije Sala Jashari (mbesa e familjes se legjendarit Adem Jashari), koncerte te shumta ne bregdetin shqiptar, si dhe nje fotosesion te nxehte, keto jane vetem disa nga angazhimet e Rovit per kete vere. Por si duket keto nuk e kenaqin kengetaren, e cila per nje kohe te gjate nuk ka thene ”te dua”. Se cfare flet ne kete interviste ndryshe, lexoni ne vazhdim…

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online