All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sali Berisha. Show all posts
Showing posts with label Sali Berisha. Show all posts

Sunday, 16 June 2013

Kryeministri Berisha zbulon pasionin e tij per muziken...

Sali Berisha ne "Zone e Lire"
Berisha ne “Zone e Lire”, nje rrefim i cilter per jeten dhe pasionet

Gjate intervistes ne “Zone e Lire”, ndryshe nga formati i intervistave te tjera, Kryeministri ka rrefyer per jeten e tij dhe pasionet. Ai ka zbuluar dhe pasionin e tij per muziken. Kryeministri ka gjetur gati te gjithe titujt e kengeve qe jane vendosur nga DJ i spektaklit. Nderkohe qe ka ndare dhe emocione per menyren sesi i ka degjuar per here te pare dhe cfare kujtimesh kish nga nje pjese e tyre. Kryeministri ka befasuar dhe me informacionet qe kishte jo vetem per kenget, por edhe per historine jetesore te kengetareve dhe te grupeve muzikore. Gjithashtu, Kryeministri tregoi se ishte nje degjues i rregullt i kengeve. Ai zbuloi se kishte nje numer te konsiderueshem hitesh ne Ipad. “Une degjoj shume kenge, kuptohet kur kam kohe. Edhe ne Ipad kam mijera kenge, 3658 kenge”,- tha Kryeministri. Vec muzikes, Berisha ka folur dhe per lidhen e tij me teknologjine. Ai u shpreh se eshte nje perdorues i rrjetit social Facebook, pasi e sheh si nje mundesi moderne per komunikimin. “Facebook eshte nje univers mendimesh”.

Saturday, 15 June 2013

Berisha "fluturon" mes yjeve te estrades tek "Zone e Lire"

Cani kontrollon Berishen: Ledio na genjeu piktori, s’ka antiplumb doktori

Kryeministri, Sali Berisha u shfaq ne emisionin “Zona e lire” e gazetarit, Arian Cani ne TV Klan spontan edhe pse pati nje dite te ngarkuar me takime elektorale.

Kjo eshte hera e pare qe lideri demokrat pranon te marre pjese ne nje emision televiziv te nje formati ndryshe nga ato politike sikunder eshte “Zona e lire”.

“Cani mes ketyre yjeve njeriu fluturon”, ishte pershtypja e pare e Berishes, pasi ne krah te tij ishin ‘eskorta e kengetareve’ qe e shoqeron me mitingjet elektorale ( Elvana Gjata, Soni Malaj, Vedat Ademi, Renis Gjoka, Ermal Mamaqi. Eni Koci, Genta Ismajli, Vesa Luma).

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Tuesday, 7 May 2013

Berisha: Bleona, nje heroine e suksesit artistik shqiptar...

"Votoni Bleonen!"

Se Bleona i ka te gjitha fansat zemra kete e kishim ditur, por nuk e kishim ditur se ajo ka dhe nje "zemer" te vecante me emrin dr. Berisha:

“Doktor ti je zemra e kombit tone. Une e ndjeva per detyre te dal dhe te flas per ndryshimet reale qe ka bere PD dhe Dr. Berisha”, ka shkruar Bleona në ‘Twitter’

Por dhe doktori (apo dikush ne emer te tij) nuk i mbeti borxh duke i shkruar mbrapa:

"Bleona, nje heroine e suksesit artistik shqiptar. Pas triumfit amerikan, ajo kthehet ne Shqiperi per ne, per PD", dhe me tutje "Ne tuiter ndjek vetem tre njerez: @jozitopalli qe perfaqeson politiken, @bleonamusic qe perfaqeson artin, @thetweetofgod qe perfaqeson fene".

Dhe sa i perket kesaj fotoje qe ajo ka postuar ne rrjetin e saj social, mendoni se me mire do i shkonte Bleones roli i deputetes apo zedheneses se PD-se. Ooops, mos te na degjoj Laura Vorpsi! /Albavipnews/

Monday, 22 April 2013

Mediat greke: Berisha adhurues i femrave te bukura...

Mediat dhe blogjet e shtetit fqinj, Greqise, komentojne Kryeministrin dhe kryetarin e PD-se si “Dashnorin e Venedikut”

Media greke: “Berisha adhurues i femrave sexy”

Media greke ka komentuar dite me pare daljet publike, te kryeministrit Sali Berisha gjate koheve te fundit si nje televizion si neper takime me anetaresine e PDse neper ‘pub’-e te Tiranes me femra te ndryshme ‘vip’ si Ciljeta Xhilaga, Greta Koci, Valbona Qereti, Rita Ora etj. Sipas medias greke, Berisha eshte nje adhurues i madh i femrave te bukura dhe kete e verteton nese hyn ne internet dhe kerkon ne emrin e tij foto. Ekzistojne, sipas medieve greke, dhjetera fotografi te Kryeministrit Sali Berisha me kengetare, prezantuese dhe ne pergjithesi me femra te bukura te ‘Shoe-biz-it’ shqiptare, referon nje prej agjencive greke te lajmeve ne internet. Sipas po te njejtit shkrim te kesaj medie, Kryeministri i Shqiperise dhe kreu i Partise Demokratike shoqerohet dhe mban afer vetes dhe ne seline e Keshillit te Ministrave femra te bukura, te hijshme shume sexy. Keto agjenci dhe blogje lajmesh greke kane ekspozuar dhe nje foto-reportazh interesant me fotografi te Kryeministrit Berisha me te gjitha femrat qe shoqerohet dhe eshte shoqeruar.

Monday, 25 March 2013

Cunat e "2XL": Berisha do vije, c'mendet pas nesh...

“Berisha do vije ne ‘Apartament’, cmendet pas nesh”

Ata jane miqte me te dashur te shqiptareve gjate te dieles mbrema. Me humorin dhe batutat qe bejne, hyjne ne shtepite tona, duke u shnderruar ne ‘familjaret’ tane te preferuar gjate weekend-it. Per pasoje, largimi apo edhe perfshirja e nje protagonisti te ri ne show, shkakton reagim tek te gjithe ne. Ashtu sic ikja e Ermal Mamaqit u kthye ne teme diskutimi neper te gjitha rrjetet sociale per me shume se nje jave. “A do te funksionoje ‘2XL’-ja pa Ermalin?” ishte pyetja qe ngrihej kudo. Pyetje kjo, qe mori si pergjigje suksesin e padiskutueshem te spektaklit, qe ne puntaten e pare te sezonit. Pavaresisht dashamiresise qe kishte krijuar figura e Ermalit tek publiku, filozofia mbi te cilen producenti Turjan Hyska e ka konceptuar “Apartamentin 2Xl”, beri qe mungesa e Mamaqit te mos ndihej... Po per te folur me shume mbi ecurine e spektaklit, komportimin me njeri-tjetrin dhe me personazhet qe kane te ftuar, premtimin qe u ka bere Dr.Berisha dhe shumecka tjeter rreth show-t, kemi zhvilluar nje bisede shume interesante me tre aktoret, qe perbejne tanime boshtin e shfaqjes: Gentin, Julin dhe Albanon... Vecse kete here, ndryshe nga c’jemi mesuar, shkuam ne ne shtepine e tyre, ne “Apartamentin 2XL”.

Saturday, 29 December 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Dhjetor 2012
 • Ne shtepine e Amarda Toskes per festa: "Dhurata ime per Ermalin"
 • Dafina Zeqiri, mbreteresha e "showbiz"-it: Me Ledrin mbetem shoke, aktualisht jam singell. 2012-ta nje vit i komplikuar per mua!
 • Ledina Celo hap dyert dhe rrefen: ne 2013-ten, nje moter per Erlisin
 • Viti i arte i Rudina Xhunges. Propozimet per emrin e vajzes, nga shkrimtaret me te famshem ne bote
 • Sali Berisha pranon oferten e "2XL"
 • 1 vit me "Bluetooth". Historite roze qe shenuan 2012-en
 • Renato Mekolli, kuzhinieri i famshem shqiptar ne Greqi vjen me dy receta interesante 
 • Rrefehen fituesit e festivalit, te cilet tregojne te verteten mbi akuzat per plagjiature, parashikimet per Eurovizionin dhe emocionet e bukura qe kane perjetuar keto dite. Bledar Sejko: Une kopjac? Jam frymezuar nga kenga e Vace Zeles! Adrian Lulgjuraj: Jemi pretendente ne "Eurosong"!

Friday, 30 November 2012

Kryeministri Berisha vlereson larte Rita Oren

foto: noa
Kryeministri Berisha, gjate nje konference per shtyp, nje dite pas shenimit te 100 Vjetorit te Pavaresise, ka vleresuar festen si me te madhen e ekzistences shqiptare, ndersa ka vleresuar larte artistet qe erdhen nga gjitha trojet shqiptare dhe diaspora, per te ndezur atmosferen ne sheshin "Nena Tereze" ne Tirane.

Natyrisht, kryeministri beri nje vleresim te vecante per yllin boteror, kengetaren Rita Ora, e cila erdhi me gjithe familjen dhe banden e saj, te ndaj gezimin me bashkeatdhetaret ne festen me te madhe shqiptare, organizuar ndonjehere.

“Falenderim te vecante superstarit te Britanise se Madhe dhe SHBA, Rita Ores, te them eshte si Madona eshte pak, ajo eshte dicka midis Beyonce dhe Rihannes, eshte e mrekullueshme. Pervec zerit te saj, Rita eshte nje atdhetare e flakte...e edukuar nga nje familje e shkelqyer ajo pranon qe eshte shqiptare dhe kosovare. Ishte padyshim mbyllja me e shkelqyer e festes. E gjithe lodhja ime e akumuluar ne nje muaj dhe me gjate u shkri, ishte shiu po une isha i gatshem te vallezoja bashke me te rinjte ne shesh nen ritmet e saj”, ka komentuar Berisha, sic transmeton Balkanweb, i cili poashtu tregoi se eshte njohes i mire i repertoarit te Rita Ores. /Albavipnews/

Thursday, 29 November 2012

Rovena Stefa me te paret e Shqiperise ne Vlore

27 dhe 28 Nëntori këngëtaren e njohur shqiptare e ka gjetur pikërisht në qytetin e flamurit në Vlorë.

Ajo ka qenë e ftuar speciale për të kënduar për nder të 100-Vjetorit të shtetit shqiptar, ndërsa ka kënduar edhe hitin e saj më të ri kushtuar kësaj feste të madhe shqiptare së bashku me këngëtaren e re, Sala Jashari, me titull ‘Amaneti’.

Ndërsa, siç shihet ajo ka realizuar  edhe fotografi me krerët më të mëdhenj të Shqipërisë, me ish-presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, dhe kryeministrin  Sali Berisha.  Në sheshin e flamurit në Vlorë ka pasur në këtë koncert afër 100 mijë njerëz. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa heads of Albania in Vlora

27 and 28 November-known Albanian singer has found exactly the flag in Vlora city. It has been special guest to sing in honor of the 100th anniversary of the Albanian state, while singing her hit new Albanian dedicated to this great celebration together with a new singer, Sala Jashari, entitled 'trust' .

Monday, 8 October 2012

Angela Martini provokon kryeministrin dhe njeshin e Tiranes

Ashtu siç ishte thënë në ditën e kulturës në Tiranë ku do të prezantohet edhe dokumentari i aktores Eliza Dushku, ka mbërritur nga Amerika edhe top-modelja e famshme Angela Martini.

Bukuroshja shkodrane, si duket, me një veshje të zezë dhe shumë seksi, ka dashur këtë herë që të hedhë grepin më shumë për të pozuar dhe provokuar me kreun e Qeverisë shqiptare, madje duke e puthur atë, Sali Berishën, dhe njëshin e Tiranës, Lulzim Bashën, duke realizuar foto mjaft ngjitur me të.

Edhe këtë herë bukuroshja është treguar e zonja për të tërhequr vëmendjen e kamerave, pa menduar aspak se këta burra shteti do të japin llogari para grave të tyre më pas. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini and Prime provokes Number One of Tirana

As was said on the day of culture in Tirana where the presentation of the documentary of actress Eliza Dushku, has arrived from America the famous top-model Angela Martini. Shkodrane Beauty, it seems, with a black dress and very sexy, wanted this time to shed more hook to pose and provoke the head of the Albanian Government, even kiss him, Sali Berisha, and One of Tirana, Lulzim Basha, achieving very next picture.

Once again proved Beauty ladies to attract the attention of the cameras, without thinking at all that these men will be accountable to state their wives afterwards. M.Gj.

Friday, 10 August 2012

Kryeministri Berisha, rekord te ri ne uje...


KRYEMINISTRI, PUSHIME NE DHERMI
Berisha rekord te ri ne uje, 2 ore dhe 52 minuta

Dy ore e 52 minuta eshte rekordi i ri jo zyrtar i Kryeministrit Berisha ne not. Paraditen e sotme ai ka qendruar ne uje nga ora 09:10 minuta deri ne oren 12:02 minuta te mesdites. Nga burime te rezervuara mesohet se kete rekord Kryeministri nuk do ta shpalle zyrtarisht pasi e konsideron ate si stervitje. Ndersa ne muajin korrik te ketij viti, kryeministri Sali Berisha i frymezuar nga shpirti olimpik, vendosi rekordin persona, 141 minuta not ne ujerat e mrekullueshme te detit Jon, kundrejt 132 minutave te nje viti me pare.

Monday, 23 July 2012

Edhe Ciljeta Xhilaga agjeron

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen rregullave të Islamit.

Mes tyre, ndonëse për ne tingëllon pak e çuditshme, ka edhe shumë personazhe publikë. Siç janë këngëtarët për shembull, të cilët megjithëse gjatë stinës së nxehtë kanë muajt më të ngjeshur të punës me koncerte, përsëri nuk heqin dorë nga besimi dhe më besimtarët prej tyre nuk heqin dorë as nga agjërimi.

Ka ndodhur shpesh kjo me këngëtaren Çiljeta Xhilaga, e cila vitin e shkuar agjëroi “Natën e Kadrit”, ndonëse po atë ditë kishte një koncert në Himarë.

Edhe këtë vit Çiljeta, e cila është e njohur në komunitetin mysliman për besimin e saj thotë për “Summer Pages” që megjithëse e ka të vështirë të agjërojë të gjithë muajin, do të gjejë mënyrën për të agjëruar të paktën netët e ashtuquajtura të mira sipas besimit mysliman.

Friday, 6 July 2012

Djali i Sali Berishes kerkon 100 mije euro demshperblim nga "Zeri"...

Shkelzen Berisha

Djali i kryeministrit Berisha padit gazeten “Zeri”

Djali i kryeministrit Sali Berisha, Shkelzen Berisha nepermjet avokateve te tij, ka depozituar ne Gjykaten Komunale ne Prishtine nje padi kunder gazetes “Zeri”, ndaj se ciles pretendon 100 mije euro demshperblim per shpifje dhe shkaktim demi moral.

Ne njoftim per media te avokateve te Shkelzen Berishes thuhet se padia eshte ngritur kunder gazetes “Zeri”, kryeredaktorit te saj Astrit Gashi dhe gazetarit Enis Veliu dhe pervec kompensimit financiar per demin moral, kerkohet edhe heqja e artikullit nga faqja ne internet e gazetes “Zeri”.

Tuesday, 29 May 2012

Kryeministri Berisha takon Rona Nishliun

Menjëherë pas kthimit nga Baku (Azerbajxhan) ku mori pjesë në Festivalin Evropian të këngës – Eurovizion 2012 dhe u rendit e 5-ta në natën finale, këngëtarja Rona Nishliu dhe ekipi shqiptar u pritën në një takim nga Kryeministri Berisha.

Kryeministri Berisha i shprehu Rona Nishliut urimet më të përzemërta për suksesin e shkëlqyer të saj në Eurovizion dhe e konsideroi atë si një sukses të shumëfishtë, duke theksuar këtu se ajo, me interpretimin dhe këngën e saj,  arriti të tërheqë fuqishëm vëmendjen e mediave ndërkombëtare, që në natën gjysmëfinale të festivalit.

Në finale, vijoi Kryeministri, ”ju ishit zëri absolut i festivalit, interpretimi më i shkëlqyer, ishit një përfaqësim shumë dinjitoz dhe arritje e madhe për gjithë shqiptarët, për Shqipërinë dhe për Kosovën”.

 Edhe për sa i përket vlerësimit, Kryeministrishprehu kënaqësinëpër mbështetjen e madhe që pati nga të gjitha vendet.  Ai theksoi  se  përfaqësimi dinjitoz i Ronës në Eurovizion është dhurata më e bukur që kënga shqiptare i bën Shqipërisë në këtë 100 vjetor të pavarësisë.

Monday, 28 May 2012

Kryeministri Berisha uron Rona Nishliun: Ishe zeri absolut i Eurovision 2012

Berisha uron Rona Nishliun: Ishe zeri absolut i Eurovision 2012

Pas mbylljes se edicionit te 57-te te Eurovision 2012 ne Baku te Azerbajxhanit, ku Shqiperia zuri vendin e peste me performancen e shkelqyer te kenges Suus, e interpretuar nga shqiptarja nga Kosova, Rona Nishliu, kryeministri Sali Berisha e ka uruar kengetaren shqiptare, duke e cilesuar si zerin absolut te kompeticionit evropian te ketij viti, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Kryetari i Qeverise i telefonoi menjehere pas perfundimit te festivalit, kengetares Rona Nishliu dhe i percolli urimet me te perzemerta per suksesin e shkelqyer si dhe per perfaqesimin dhe interpretimin dinjitoz.

Wednesday, 29 February 2012

Shakira ne Tirane kushton 5 milion euro...

Qeveria shqiptare 5 mln Euro per Shakiren ne Tirane

Shqiptarja.com hap sot gazeten me lajmin se “Qeveria shqiptare planifikon te sjelle ne Shqiperi njeren prej yjeve te muzikes boterore te momentit, Shakira. Burime te gazetes flasin per shifren marramendese prej 5 milione eurosh qe do te paguhet nga arka e shtetit per te sjelle ne Tirane kengetaren me fame boterore.

Idea eshte hedhur ne komitetin nderministror qe merret me organizimin aktiviteteve per Festimet e 100 vjetorit te shpalljes se pavaresise se Shqiperise.

“Fituesi” ne leter ka mbetur kengetarja kolumbiane, Shakira, per te cilen kane nisur tratativat qe te vije te jape nje koncert ne Shqiperi. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The Albanian government 5 million euros for Shakira in Tirana

Shqiptarja.com opens today with the news that the newspaper "The Albanian government plans to bring a one of world music stars of the moment, Shakira. Newspaper sources talk about staggering figure of 5 million euros to be paid from the state to bring in Tirana world famous singer.

Idea is cast in an inter-ministerial committee that deals with organizing activities for the celebrations of 100th anniversary of the declaration of Independence.

"Winner" in the paper has remained Columbian singer, Shakira, for which treaties have begun to come give a concert in Albania. / Albanian / ]]

Sunday, 12 February 2012

Bleona inicon levizjen "I Love Berisha"...


Me iniciativen e Bleones, kengetaret krijojne levizjen “I love Berisha”

Kete jave, artistet shqiptare dhe sidomos kengetaret kane qene ne delir te papare. Kryeministri i vendit, edhe pse me nje axhende shume te ngjeshur dhe me nje pjese te mire te territorit shqiptar te izoluar nga bora, u kujtua per ta. “80% e atyre qe shkruhen per artistet e sidomos per kengetaret jane shpifje banale. Nuk do lejoj qe te shpifet dhe te fyhen artistet ne media”, – tha Kryeministri. Kaq ka mjaftuar dhe ne tryezat e kengetareve objekt i diskutimit ka qene shpetimtari i tyre, Berisha, i cili “u investua” personalisht dhe seriozisht qe te ruaje te paster figuren e VIP-it shqiptar.

“Ne gjithe karrieren e tij politike 20-vjecare, kjo eshte puna me e mire qe ka bere Berisha”, – thoshte nje kengetare bionde, teksa rrufiste nje whiski qe ne mengjes, sa per t’i nxjerre gjumin.

Thursday, 9 February 2012

Bleona dhe Dr Flori: Shtypi roze, shpifje per te shitur gazetat...

Dr Flori: "Shpifje per te shitur gazetat"

Bleona Qereti: Arian Cani e merr rrogen kot

Do te vijoje edhe sot forumin me person azhe te dashur te shoe biz-it lidhur me propozimin e bere pardje nga Kryeministri per hartimin e nje projektligji kunder medias roze, me synim ruajtjen e jetes private te personazheve publike. Sot emrave te artisteve qe folen dje do t'i bashkohen edhe Bleona Qereti e Dr.Flori.

Ciljeta dhe Greta: Berisha ka te drejte, shtypi roze na nxiu jeten...

Ciljeta: Berisha ka te drejte, na nxite jeten

Greta Koci: Ligji duhej ndryshuar me kohe

Kryeministri Berisha ka sulmuar gjate dites se djeshme mediat, vecanerisht gazetaret e faqeve roze, te cilet vec te rejave nga bota e spektaklit pasqyrojne ne gazeta edhe detaje sekrete nga jeta private e personazheve publike. Ne mbledhjen e qeverise ai paralajmeroi se do te ndryshoje ligji “Per te dhenat personale”, per t’i dhene nje mbrojtje me te mire personave nen hetim, por ne menyre te vecante artisteve dhe kengetareve. “Mbrojtja e te dhenave personale eshte nje obligim madhor shoqeror. Per fat te keq ne kete vend, dalin ne pazar dhe dosjet me sekrete, te atyre qe jane nen hetim dhe gjykim, te cilat perbejne demtim te rende te procesit, dalin dhe dokumente te tjera. Konstatoj me keqardhje, se abuzohet. Edhe jeta e artisteve, kengetareve eshte objekt i nje agresioni mediatik dhe e tera ne masen 80% bazohet ne skup dhe jo ndodhi reale”,- theksoi Berisha.

Bleona Qereti pelqen Sali Berishen, urren Arian Canin

Ajo është një ndër femrat më të lakuara në faqet rozë, madje së fundmi edhe shtypi ndërkombëtar ka nisur të shkruajë për të.

Megjithëse me një eksperiencë të gjatë jete në Amerikë ku sigurisht ka parë se ç’bëjnë gazetarët rozë për personazhet e show biz-it, Bleona i del në krah kryeministrit në këtë nismë, duke përmendur edhe një emër mes rreshtave. Arian Çani, është emri i një prej gazetarëve, që sipas Bleonës abuzon më së shumti me pushtetin që i ka dhënë media.

Unë mendoj që kryeministri Berisha ka shumë të drejtë! Ai është një njeri me një vizion të pakrahasueshëm me asnjë tjetër. Unë kam qenë gjithmonë e dashuruar me të që kur kam qenë fëmijë e këndoja në koncertet e ’96. Kjo dashuri midis meje dhe kryeministrit sa vjen dhe bëhet më e fortë e solidarizohet më shumë në çdo fjalim apo mbledhje qeverie, takim ose koncert. I adore and I love Sali Berisha!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online