All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Samir Ujkani. Show all posts
Showing posts with label Samir Ujkani. Show all posts

Tuesday, 24 January 2012

Ujkani arrin te ndale Milanin ne pjesen e pare

Portieri shqiptar qe i thote ndal topit me te forte

Novara e Samir Ujkanit është mundur nga skuadra e Milanit në fushën e saj. Portieri i Kombëtares sonë ka luajtur titullar gjatë gjithë 90-minutëshit.Në pjesën e parë ai ka bërë një paraqitje të shkëlqyer ku ka pritur disa goditje të lojtarëve të Milanit dhe ka bërë që kjo pjesë të mbyllet me rrjeta të paprekura.

Pjesa e dytë ka folur e tëra për kuqezinjtë e Alegrit. E gjithë ndeshja u mbyll me rezultatin 0-3 për Milanin. Ujkani ka luajtur deri në qershor të vitit 2007 për U-19 të Anderlehtit dhe në po këtë vit ai nënshkroi një kontratë pesëvjeçare me skuadrën e Palermos. Më 26 prill 2009, ai bëri debutimin me skuadrën italiane, pasi zëvendësoi Marko Amelian e dëmtuar gjatë takimit me Milanin në “San Siro”.

Ujkani mori pasaportën shqiptare në verën e vitit 2007 dhe filloi të luante për kombëtaren U-21 të Shqipërisë. Bëri debutimin më 1 qershor në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian kundër Italisë. Më 6 qershor 2008 ai u thirr në ekipin e parë për FIFA Ëorld Cup 2010 në ndeshjet me Hungarinë dhe Portugalinë.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online