All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sara Lleshi. Show all posts
Showing posts with label Sara Lleshi. Show all posts

Thursday, 1 November 2012

Sara Lleshi mohon divorcin

Mediat maqedonase keto dite kane shkruar per modelen me prejardhje shqiptare, Sara Lleshi, e cila kohe me pare mbuloi faqet dhe portalet vendore, si femra e pare shqiptare qe pozoj per revisten "Playboy". Poashtu, kemi pasur rastin te shohim modelen seksi ne klipin e Agim Poshkes "Kujt t'i them te dua".

Ajo ka tri vite qe eshte martuar me amerikanin, Thomas Willis, i cili ka 2 femije nga martesa e tij e mehershme. Bukuroshja 25 vjecare, ka bere nje jete te endrrave gjate ketyre viteve, por se fundmi, thashethemet jane shtuar ne lidhje me shkurorezimin e saj.

Per kete arsye, Sara ne nje interviste per "VEST" te Maqedonise me titullin "Burri im, eshte heroi im", ka mohuar keto thashetheme, duke thene se jane ende se bashku ne nje martese te lumtur dhe ku vetem vdekja mund t'i ndaj.

Per momentin, Sara dhe Tom jane duke jetuar ne Peru per shkak te obligimeve te bashkeshortit, dhe mendojne te kthehen ne SHBA pas perfundimit te kesaj aventure ne Ameriken Jugore. Sara eshte poashtu e angazhuar ne studime universitare ku ajo meson te behet organizatore e dasmave dhe eventeve, nje pune qe paguhet mire ne Amerike. /Albavipnews/

Thursday, 29 January 2009

Sara Lleshi Krenare Per Prejardhjen e Saj Shqiptare!

Sara Lleshi
/photo public domain, shqipmedia etc/

Sara Lleshi: Jam krenare per prejardhjen time shqipetare

Sara Lleshi, fotomodelja nga Shkupi me prejardhje shqiptare keto dite sapo eshte kthyer nga nje tur europian bashke me studion e modes ‘’Crnokrak’’, ku e cliruar nga angazhimet vendosi qe per here te pare te jap nje interviste per nje medium shqiptar respektivisht Gazetes Online ‘ Shqipmedia’. Ne kete interviste do te mesoni dicka me shume rreth biografise se saj, pse deshtoi pozimi ne Playboy etj etj…

Na fol dicka per veten qe lexuesit te kene mundesi te ju njohin me mire. Kush eshte Sara Lleshi, prejardhja juaj, dijme qe keni nje prind me origjinen shqiptare ?
Domethene, une me prejardhje jam shqiptare katolike nga Kosova, nga Prizreni, megjithate tek ne ne shtepi jane ngaterruar fete keshtu qe une jam maqedone.

Si ju lindi ideja per tu marre me mode dhe fotografi, dijme qe jeni shpallur miss Maqedonia ne vitin 2004, mbase ketu starton dhe kjo karriere e juaja?
Kariera ime fillon ne vitin 2003, kur per here te pare vendosa qe te paraqitem ne ujerat e modes edhe ajo paraqitje ishte per agjencionin e modes te Natalia Grubovic permes te ciles edhe arrita statusin e Miss Maqedonise edhe ne njelloje menyre topmodele ne vendin tim.

Sara Lleshi

C’fare shkolle ndiqni dhe ku e shihni veten ne te ardhmen?
Kam diplomuar ne Universitetin e Evropes Juglindore ne Tetove, ne fakultetin e gjuheve (gjuhe franceze), kurse ne te ardhmen kam me shume plane, i pari dhe primar per momentin eshte regjistrimi i masterit per marketing dhe marredheniet me publikun, vitin e ardhshem, megjithate ne te ardhmen e shoh veten si nje grua e sukseshme.

Cilet jane personazhet idhuj per ju dhe kujt deshironi ti ngjani?
Idol ne jete mund te jete cdo person i sukseshem dhe ambicioz, qe dmth se nuk kam menduar per idol te vertet dhe nuk kam, veten e marre si shembull si nje nga ata personalitete.

A e kensideroni veten ngapak shqiptare dhe si ka mundesi qe nuk flisni shqip?
Veten e gjej ne shume gjera, por mundesia qe te flas shqip eshte e njejte sikur te flas edhe ndonje gjuhe tjeter te huaj, ajo eshte se, sa shume gjuhe te flas aq e pasur jam apo ?!!!

C’fare dini ju per Shqiperine dhe shqiptaret kudo qe banojne?
Per Shqiperine di se eshte shteti i pare i Ballkanit e cila prej para luftes se pare boterore ne 1912 eshte formuar si shtet sovran dhe i pavarur dhe qe shqiptaret jane popull qe meritojne respekt, gje qe me ben te ndihem krenare qe kam prejardhje shqiptare.

Nga sa kemi lexuar ju aspironi te beheni nje aktore e famshme. A ka filluar te konkretizohet kjo deshire e juaja?
Une te gjitha enderrat e mia te cilat i’a kam vene vetes ne nje fare menyre edhe i kam konkretizuar megjithate kjo eshte enderra e cila kaloi ne fazen e realizimit ku se shpejti do me plotesohet, dhe do keni mundesi te me shikoni ne ekranet e vogla televizive te Maqedonise, Kosoves dhe Shqiperise.

Sara Lleshi

Nga informacionet ne internet kemi zbuluar se ju do te pozoni per revisten Playboy, edicionin slloven. Kush ju propozoi dhe cfare do te thote kjo per ju dhe karrieren tuaj?
Pozimi per PlayBoy tash per tash eshte shtyre per shkak se une si person kam disa kriteriume te cilave u permbahem shume gje qe nuk dote kisha dashur ti thyej ato principe.

A eshte e vertete qe ju keni marredhenie miqesie me pronarin e kesaj reviste ?
Oferta me eshte bere por une pronarin e revistes nuk e njoh, por do ishte kenaqesi te njoh ate person.

C’ka ben Sara per momentin ?
Tash pas vitit te ri sapo kemi ardhur nga nje tur europian qe kemi patur me studion e modes ‘’Crnokrak’’ nga Shkupi dhe tani per tani eshte koha per relaksime dhe perseri I kthehem punes .

Sara Lleshi

Nje mesazh per lexuesit shqiptar te gazetes online ‘’Shqipmedia’’ ?
Ju jeni gazete e pare shqiptare qe jap interviste per publikun shqiptar, ju deshiroje pune te mbare dhe suksese poashtu edhe lexuesve urimet e mija per vitin 2009 dhe falemnderit qe me mundesuat te ndjehem shqiptare me prezencen tuaj. /a.ziberi,b.rexhepi/shqipmedia/22.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: sarah lesi llesi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online