All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sarah Jessica Parker. Show all posts
Showing posts with label Sarah Jessica Parker. Show all posts

Tuesday, 14 February 2012

Sarah Jessica Parker frymezohet nga stilistja shqiptare?

Në fakt na u duk shumë e cuditshme se si një aktore sic është Sarah Jessica Parker, ishte veshur pothuajse me të njëjtin stil, sic ishte veshur kohë më parë stilistja e njohur shqiptare Vjollca Llapashtica. Por mësuam se aktorja e serialit “Sex and the City” ka pozuar këtu me këtë veshje në një eveniment bamirësie në New York.

Dhe po kështu edhe stilistja jonë, me këtë veshje ka qenë në një event bamirësie organizuar nga Agnesa Vuthaj në Prishtinë. Por fakti është se kur stilistja shqiptare ka qenë e veshur kështu, ka qenë data 15 dhjetor 2011, ndërsa aktorja e huaj me këtë veshje ka qenë me 8 shkurt 2012, pothuajse 2 muaj më vonë.

Kur vipat e huaj frymëzohen nga stilistet tona mirë është, duke ditur se veshjet e Vjollca Llapashticës shpesh herë paraqiten në trupin e vajzave më të bukura shqiptare që bëjnë famë edhe jashtë shtetit të Kosovës. Prandaj e nisëm këtë lajm me cudi, pasi jemi mësuar gjithmonë që stilistë dhe artistë shqiptarë të kopjojnë vipat e huaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sarah Jessica Parker is inspired by the Albanian styling?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online