All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Saranda Hasani. Show all posts
Showing posts with label Saranda Hasani. Show all posts

Monday, 6 February 2012

Saranda Hasani ne "Top Fest" per here te pare...

Tani edhe ne “Top Fest”

Kengetarja Saranda Hasani cdo dite e me shume po arrin suksese ne fushen e kenges. Ajo tani per here te pare do te prezantohet ne festivalin “Top Fest”, me kengen “Me jep dashuri” te pergatitur nga Zeqirja Bajrami dhe orkestrim te Mentor Latifit. Ajo ndjehet e kenaqur qe per here te pare do te jete pjesemarrese ne nje festival shqiptar.

“Meqenese jetoj ne Suedi, nuk kam pasur rastin te jem ne ndonje festival te Shqiperise, andaj ndjehem e lumtur qe per here te pare do te jem ne ‘Top Fest’, jo per te fituar por ta treguar talentin tim”, ka thene ajo per “Zeri”.

Pra, qellimi i Sarandes eshte qe te kendoje shqip, te shpalose talentin dhe deshiren e madhe qe ndjen per kengen shqipe. Ajo ne te ardhmen planifikon te sjelle ne tregun muzikor edhe disa kenge bashke me videoklip. /k.b./zeri/shkurt 2012/

Wednesday, 21 December 2011

Saranda Hasani, Nje Yll qe Po Lind...

Saranda Hasani, nje yll qe po lind

“Celine Dion e dyte”, keshtu e quajne te gjithe ne vendin e saj ne Kristianstad te Suedise. Talenti per kengen ka bere qe te korr mjafte shume suksese ne Suedi, ndersa tani sapo ka nisur karrieren e saj ne Kosove.

Saranda Hasani qe eshte vetem 15-vjecare eshte marre me kenge qe ne hapat e pare te femijerise, duke qene aktive neper shume organizime shkollore dhe shteterore. Pastaj pas nje pauze per 3 vjet, ajo iu rikthye kenges duke kenduar me shume ne gjuhen angleze.

Ndersa tani sapo ka realizuar kengen e saj te pare ne gjuhen shqipe me titull “Me jep dashuri” me tekst te Mentor Latifit, ndersa kompozim dhe orkestrim te Zeqirja Bajramit. posted at albavipnews.blogspot.com. Edhe pse eshte e lindur dhe e rritur ne Suedi, ajo ne asnje prezantim te saj nuk harron te permende se rrjedh nga Budriku i Vitise.

“Edhe pse jetoj larg Kosoves, dua qe me shpirt te jem gjithnje ketu. Deshiroj qe karrieren time muzikore tani ta ndertoj edhe ne Kosove, te kendoje shqip dhe te kem adhuruesit e mi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online