All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Saranda Shala. Show all posts
Showing posts with label Saranda Shala. Show all posts

Friday, 23 November 2012

Femrat seksi ne 100-vjetorin shqiptar

I madh dhe i vogël janë duke sjellë diçka artistike nga një autor i njohur apo edhe vetes një foto, duke treguar se janë shqiptarë.

Deri këtu mjaft bukur, ndërsa femrat VIP janë pikturuar madje edhe nudo, vetëm duke uruar në këtë formë seksi festën e 100-vjetorit të Shqipërisë.

Rasti i fundit ishte pozimi e lyer kuqezi i këngëtares Dafina Zeqiri, siç po e shihni në foto, realizuar në Amerikë nga Fadil Berisha.

Edhe këngëtarja seksi, Shkëndija Mujaj, kishte realizuar foto e veshur me gërshetimin e modernes me kostumin popullor, apo modelja Saranda Shala në një krijim artistik nudo, të realizuar nga fotografi Arton Humolli.

Ndërsa, këto ditë edhe shumë vajza të tjera që shquhen për hire, po realizojnë foto dhe urime artistike në mënyra të ndryshme. Ndoshta nga ana e angazhimit të femrave të bukura të skenës shqiptare mund të themi se ky është përvjetori më ‘hot’. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Women sex Albanian 100th anniversary

Tuesday, 20 November 2012

Modelja Saranda Shala, nudo per 100 Vjetor

Secili ne menyren e vet me ate qe di dhe e ben me se miri, e feston apo uron 100 Vjetorin e Pavaresise.

Keshtu ka bere dhe modelja kosovare Saranda Shala, e cila eshte zhveshur plotesisht nudo, ne emer te pavaresise, para kameres se mjeshtrit te fotografise, Arton Humolli, duke krijuar nje kryeveper artistike ne foto.

"Eshte perfekcionizem...", "Nje art perfekt...", "Me pelqen shume...", ishin disa nga vleresimet qe kjo fotografi mori ne facebook, gjersa fotoja mbante mbishkrimin "Urime shqiptaret e mi, Urime Shqiperi, Happy 100 Years Albania".

Perndryshe, Saranda punon si menaxhere marketingu ne PTK dhe eshte ne lidhje me kengetarin Faton Zejnullahu i njohur me emrin artistik Da Ghost. /Albavipnews/

Tuesday, 24 May 2011

Saranda Shala, Intervista Zhurnal Maj 2011

Dikush qe mua me ben te ndihem e plotesuar dhe e lumtur?!

Viteve te fundit kerkesat, preferencat dhe deshirat e te rinjve per te qene top model ose foto model jane gjithnje e me te medha. Edhe pse realisht ky profesion, ne Kosove dhe ne pergjithesi ne Ballkanin perendimor nuk eshte aq i qendrueshem si ne aspektin financiar por edhe ne nivelin e organizimeve, prape se prape interesimi i te pasionuarve mbetet i madh. Perkunder faktit se ky profesion vazhdimisht eshte shoqeruar me probleme, nje numer i modelove dhe modeleve kane arritur te mbijetojne, madje te arrijne suksese edhe ne arenen nderkombetare. Saranda Shala eshte njera prej modeleve me te njohura dhe me te suksesshme ne Kosove. Ndonese rrefen per veshtiresite me te cilat ballafaqohet modelingu ne Kosove ate asgje asnjehere nuk e ka ndalur ne kete rrugetim. Me kujdesin me te madh, ambiciet e forta per te arritur qellimet profesionale, Saranda sot gezon respektin, shquhet per profesionalizmin por edhe mban mbi supet e saj famen e cila padyshim i ka hapur shume dyer ne planet e saja jetesore.

Sunday, 29 March 2009

Saranda Shala per Big Brother Albania

Flasin Modelet per Big Brother Reality Show: SARANDA SHALA

Saranda Shala
/photo shqip/

Ku e shikoni suksesin e nje “reality show” si “Big Brother” ne Shqiperi?
Per mendimin tim “Big Brother” eshte nje emision eksperimental deri ne nje fare mase, me ata qe ndodhen brenda, por edhe per ata qe jane jashte eshte kenaqesi dhe emocion i vecante kur meson gjithcka. Here duket si nje loje, here si nje film, apo nje ngjarje qe e ke perjetuar edhe me pare. Eshte nje spektakel me shikueshmerine me te madhe ne trojet shqiptare dhe nje mundesi e mire shfaqjeje per ata njerez qe kane eksperienca te vecanta ne jete.

A do ishit te gatshem ta tregonit veten para kamerave 24 ore non stop?
Jo. Jeta ime private, me perket vetem mua. Etjen per fame qe ekziston te cdo njeri, une e kam shuar me aktivitetet e modes, me te cilat merrem qe prej dhjete vjetesh dhe kjo fame qe kam me mjafton. Nuk do te isha e gatshme ta shpalosja jeten time private per nje shume te hollash, ose thjesht per fame.

A mendoni se te gjithe konkurrentet kane hyre per para?
Them se ne kete rast fama dhe parate jane ne ekuiliber te plote dhe ata qe dalin nga “Big Brother”, edhe nese nuk fitojne parate, ata fitojne famen qe ju nevojitet per te ardhmen./shqip/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Models Talking about Big Brother Reality Show: SARANDA Shala

Where do you see the success of a "reality show" as "Big Brother" in Albania?
To my mind "Big Brother" is an experimental program to a certain extent, with those who are within, but also for those outside the particular thrill and pleasure when all meson. Here looks like a game, here as a film, or an event you have experienced with the first. It is a spektakel with shikueshmerine the Albanian majority in the lands and a good opportunity for those shower people who experience life in particular.

Do you were ready to show itself before the cameras 24 hours non stop?
No. My private life, with only me. Thirst for glory that exists in every man, I have faded with the activities of modes, which deal with that of ten years and that with enough fame that I have. I will not be willing to expand my private life for a lot of money, or just for fame.

Do you think that all have entered the competition for money?
Say that in this case fame and money are in complete balance and those that arise from the "Big Brother", even if you do not gain money, they gain fame that you need in the future.
]]

Sunday, 16 November 2008

Saranda Shala: I Frikesohem Marteses!

Saranda Shala
/photo public domain/

SARANDA SHALA
Pse me duan si modele stilistet me te mire

E njohur ne Kosove, por duke mos i dhene hapesire vetes me shume jashte kufijeve, vajza qe prezentohet, mban emrin e nje qyteti shume te bukur bregdetar shqiptar. Eshte kjo Saranda Shala, shume e sinqerte ne bisede dhe e sukseshme pervecse ne profesion edhe ne punen e saj per te cilen ka mbaruar studimet.

Je nje modele shume e njohur ne Kosove, por ketu ne Shqiperi nuk te njohin edhe aq mire, mund te na tregosh dicka per veten?
Po e vertete qe ne Shqiperi nuk me njohin shume per arsye se s’kam sfiluar ndonjehere per ndonje dizejnator ne Shqiperi dhe nuk kam marre pjese asnjehere ne ndonje zgjedhje edhe pse ftesa kam pase qe prej vitit 2000. Quhet Saranda Shala, ka lindur ne Prishtine me 19.12.1983. Shkollen fillore, te mesme dhe po ashtu studimet e larta i ka mbaruar ne Prishtine.

Hapat e pare ne modelizem?
Hapat e pare ne modelizem i kam filluar ne vitin 2000. Edhe pse ne vitin 1997 per here te pare kam pas ftesen prej agjensionit elite ne Beograd per zgjedhjen e modeles me te mire, ku ishin pjesmarrese vajza nga e gjithe Jugosllavia, e vetmja shqiptare isha une, mami ishte ajo qe insistonte gjithmone, qe une te shkoj atje, ndersa babi s’ishte dakord asnjehere, keshtu qe u vendos qe mos te marr pjese.

Saranda ShalaKeni marre pjese ne ndonje spektakel bukurie pervecse neper pasarelat e modes, nese po, keni rrembyer ndonje cmim?
Ftesa kisha shume si ne Kosove ashtu edhe ne Shqiperi. Ne Kosove ne vitin 2002 u perzgjodha si “Best model of Kosova” me qellim qe ta perfaqesoj Kosoven per here te pare ne “Best model of the World”. Pastaj ne vitin 2004 prape perfaqesova Kosoven per here te pare ne “Miss Tourism Queen International”, qe u be ne Kine.

Cili eshte suksesi me i madh qe ke arritur ne karriere?
Sukseset e mia cdo vit jane rritur me cmime te ndryshme, me pjesemarrje te ndryshme, mirepo sukses te vecante e vecoj pjesemarrjen time ne Dubai, ku edhe sfilova per 26 dizejnatore nga e mbare bota, perkatesisht qendrova 1 muaj te tere dhe cdo dite e kam jetuar jeten si nje modele boterore.

Saranda ShalaEshte veshtire qe te jesh modele ne Kosove, je e kenaqur me profesionin?
Hmmm ne Kosove, emri modele dita-dites po shnderrohet ne dicka banale, mirepo une prape jam e kenaqur me punen time si modele atje, sepse modelizmi ka qene gjithmone gjeja qe e kam dashur me se shumti ne jete dhe jam munduar shume, mirepo qysh ne fillim kam ditur ta menaxhoj veten dhe sigurisht, qe jam ndare ekenaqur. Por cdohere e kam ditur se edhe biznesi do te jete profesioni tjeter i imi.

Jashte fushes se modes, me cfare merret Saranda?
Me marketing, kam 3-4 vite qe organizoj evente te ndryshme etj. Kam mbaruar fakultetin Ekonomik per drejtim e marketing e po ashtu, kete muaj filloj studimet e shkalles se trete ne marketing. Ne te ardhmen mendoj se do te jem e suksesshme ne biznes.

Neper shume shkrime kemi lexuar se je nje nder modelet me te paguara ne Kosove, eshte e vertete?
S’e di, edhe pse pjesemarrjet neper sfilata nuk paguhen edhe aq sa une deshiroj, mirepo prape i kam klasifikuar edhe sfilatat e ndonjehere edhe s’ka pase shume rendesi nese paguhem aq sa deshiroj nga vete deshira. Persa u perket reklamave televizive, kalendareve, fotove dhe sfilatave ne Dubai, keto kane qene dicka tjeter e aty mund te them, qe kam qene nje nder me te paguarat.

Saranda ShalaE dashuruar...?
Jo....

Preferoni bashkejetesen apo martesen?
I frikesohem marteses shume, ndoshta kisha preferuar se pari bashkejetesen pastaj martesen.

Si duhet te jete ai?
Zeshkan, pak me i gjate se une, por me e rendesishme do te ishte te kuptoheshim me njeri-tjetrin.

Kengetaret qe pelqeni?
Genta, Tuna, “Elita 5” etj. Preferon jeten e nates ? Po e dua jeten e nates edhe pse ne Prishtine koheve te fundit eshte bere mjaft monotone, per kete arsye kam filluar te largohem paksa. /blerand rexhepi/panorama/15.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online