All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Scala. Show all posts
Showing posts with label Scala. Show all posts

Wednesday, 22 January 2014

Ciljeta, Noizy dhe Goldi gati për ta ndezur Luzernin

Quhet disko “Scala” e cila me përmasa shumë komode do të promovohet në ditën e parë të muajit shkurt, e ku do të mbledhë të gjithë shqiptarët që jetojnë në Luzern të Zvicrës dhe në vendet përreth për tu argëtuar.

Ne mësojmë se me 1 shkurt në hapjen e saj do të jetë një show gjigand ku artistët më “in” të momentit do të marrin pjesë si këngëtarja bombë Ciljeta, reperët super të dashur për publikun Noizy dhe Goldi si dhe Varrosi, ndërsa ky koncert me shumë supriza do të moderohet nga Maxi.

Pronari i night club “Scala” z.Muhamer Jashari tashmë ka gati cdo gjë për të pritur shqiptarët që tashmë kanë nisur të rezervojmë edhe vendet për tu argëtuar nga ora 22:00 deri në orën e para të mëngjesit.

Ky ambient i cili ndodhet në Kussnacht a.R alte Zugerstrasse në Luzern 1 tashmë do të jetë vendi ku shqiptarët do të kalojnë mbrëmjet më të bukura të jetës së tyre, duke nisur nga fillimi i shkurtit e më pas në shumë mbrëmje dhe festa me artistët më të mirë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ciljeta, Noizy and Goldi ready to turn on Lucerne

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online