All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sefe Duraj. Show all posts
Showing posts with label Sefe Duraj. Show all posts

Thursday, 16 August 2012

Perfektja e Sefe Dures (Video)

Ka shumë shikime kënga më e re ardhur në këtë verë të nxehtë nga këngëtari i njohur Sefë Duraj. Ajo quhet “Je perfekte”, por që edhe kënga ështe e tillë, madje edhe klipi mjaft i bukur, realizuar me një ide interesante nga produksioni “Max Production”.

Teksti është shkruar nga Arsim Bunjaku muzika nga Rrahman Kryeziu dhe orkestrim nga Ardian Kastrati dhe me një styling të bukur nga Joni Peci.

Sefë Duraj ka kapur edhe këtë verë me këtë këngë ritmin dhe tregun, pasi kënga shumë shpejt është bërë një hit i momentit në muzikën argëtuese shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Perfect from Sef Duraj

There are many views on the new song came on this hot summer by Sef known singer Wayne. It is called "You're perfect" but that song is so even very nice clip, realized with an interesting idea from production "Max Production".

Sunday, 8 April 2012

Balada e Sefe Dures pritet shume mire (Video)

Sic kishim thënë këngëtari i suksesshëm kosovar Sefë Duraj ka sjellë tashmë një tjetër hit, madje me një video shumë interesante. Kënga mban titullin “Mos më harro” dhe ka fituar menjhërë mijëra klikime në kanalin Youtube vetëm për dy ditë.

Video e kësaj baladë të bukur është realizuar nga produksioni  “Art Video”. Por mësuam se ky klip është hedhur në internet në disa versione, por nuk dihet se pse është fshirë ku në shumë vende ka pasur mbi 5 mijë klikime.

Ndërsa këngëtari me këtë baladë si duket shohim se i është rikthyer këngëve të qetë që i këndohen bukur një dashurie. Nga klikimet e shumta vetëm për pak orë, shihet një sukses, imagjoni se cfarë do të ndodhë pas një muaji, do të jetë kjo këngë super e kërkuar dhe e dëgjuar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sef Dura patience very well expected

Saturday, 8 November 2008

Ulpiana Club: Soni Malaj, Sefe Duraj, Blero

Ulpiana Club me 15 Nentor 2008
/photo ulpiana/

TE SHTUNEN ME 15 NENTOR 2008

Soni Malaj, Sefe Duraj, Blero
Nexhi, Avnia

HYRJA PER FEMRA DERI NE ORA 23:00 FALAS

Adresa & Info:
autoroute A9
sortie Villeneuve
suivre fléchage Funplanet
Ulpiana club
zone commerciale
1844 Villeneuve

Mobil: 079 331 92 35
Mobil: 079 679 67 70
Mobil: 079 542 19 85
www.ulpiana-club.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online