All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Selami Kolonja. Show all posts
Showing posts with label Selami Kolonja. Show all posts

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
  • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
  • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
  • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
  • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
  • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
  • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
  • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Tuesday, 20 November 2012

Nje kryeveper per 100 Vjetor [VIDEO]

Pese zera te mrekullueshem bashkojne, pese trevat shqiptare: Shqiperi, Cameri, Maqedoni, Kosove e Mal te Zi.

Jane keta kengetaret e njohur: Nikolle Nikprelaj, Kastriot Tusha, Ilir Shaqiri, Enkeleida Arifi dhe Selami Kolonja, qe gjithmone i kenduan flamurit dhe kombit, ndersa tani te bashkuar sjellin nje kryeveper dedikuar 100 Vjetorit te Pavaresise.

Nje kenge dhe klip me titull domethenes "Ne nje flamur te pandare", nje produksion i Radio Televizionit Shqiptar, i cilesuar si "himni i 100 Vjetorit", simbolizon nje enderr shekullore te shqiptareve per t'u bashkuar.

Kenga eshte shkruar dhe komponuar nga duo i njohur, Agim Doci dhe Edmond Zhulali. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online