All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Seldi Qalliu. Show all posts
Showing posts with label Seldi Qalliu. Show all posts

Sunday, 20 October 2013

S'ka me "Sinani dhe Seldi"...!

Sinani dhe Seldi
“Rruget tona me Sinanin jane ndare perfundimisht”

“Nuk na u perputhen interesat”

Ka hapur nje studio te tijen ne Tirane dhe tashme po krijon kenge per vete dhe te tjeret. Ndihet i suksesshem si kantautor, pasi vetem ne pese dite ka mundur te marre 150 mije klikime ne youtube, per klipin e ri “Weli Weli”, nje kenge me nota romantike ku mund te gjejne veten te gjithe. Nderkohe ky eshte klipi i dyte qe Seldi Qalliu kendon vetem, jo ne duet me Sinanin. Pas ribashkimit te tyre vitin e kaluar ne nje tur koncertesh te bujshme ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, dy kengetaret kendojne serish te ndare. Seldi tregon se si kete here ne kryqezimin e karrieres se tyre, secili mori drejtimin e tij.

Monday, 15 July 2013

Seldi fton te fejuaren ne Tirane...

Seldi pas klipit “Jam bo tape” fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane

Pasi u mesuam ta shihnim gjithmone ne duete me Sinan Hoxhen, kete vere Seldi Qalliu ka preferuar te dale i vetem, sic eshte kenga e kompozuar nga vete ai “Jam bo tape”, ku ne fabulen e ketij klipi ai perfundon ne rajon policie i dehur. Duket se kjo kenge i shkon per shtat stines se veres, ku shume preferojne ta kalojne me plazh e alkool, ndersa Seldi ka zgjedhur te argetohet me te fejuaren e tij, Dafina Zeka, ne Tirane. Paparaci yne i ka fotografuar duke u argetuar ne “Lollipop Summer”, ne Tirane, javen e kaluar ne shoqerine e miqve te tjere te Seldit. Ai ka gjetur pak kohe per ta kaluar me te fejuaren e tij ne keta muaj te nxehte, ku vazhdon me koncertet se bashku me Sinanin.

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Sunday, 7 July 2013

"Budallalleqet" e Seldit dhe Sinanit...

Sinani dhe Seldi i kendojne "Fustanit me kukulla"! Hem, dicka nuk shkon.

E para, kenga eshte riperseritje e njeqindte e versionit "Adrenalina" dhe pastaj... fustan me kukulla?

I bie po ngacmojne nje minorene keta te dy?

Sinqerisht kur nuk dine me cfare kengesh te pjellin, me mire mos te kendosh fare se te besh kesi budallalleqesh! /fatma h/paloma/

Wednesday, 3 July 2013

Seldi, nuk e gjen dot veten ne muzike!

Seldi eshte munduar te beje nje kenge te kercyeshme house, nga ato pa tekst dhe... nuk ia ka arritur!

Kenga "Jam bo tap", qe vetem perserit kete fjali, nuk eshte kenge ne radhe te pare, muzika duket e varfer, as Mouse, as dance, nuk kercehet me pak fjale.

Per te mos folur per klipin vulgar, ne nje jakuzzi me ca femra gjysme lakuriq.

Seldi akoma nuk ka krijuar nje identitet si kengetar, njehere del kendon turbofolk me Sinanin, njehere del me house, me balade... ose nuk po godet dot ne shenje ose vertet nuk po e gjen dot veten! /paloma/

Tuesday, 2 July 2013

Seldi, pushime me te dashuren Dafina...

Seldi & Dafina Zeka
Pushime ne cift per Seldin

Keto imazhe vijne nga pushimet e fundit te Seldi Qalliut me te dashuren e tij, Dafina Zeka.

Fotot jane publikuar ne rrjetet sociale nga bukuroshja bionde, me te cilen kengetari eshte ne lidhje prej me shume se nje viti.

Mes tyre eshte perfolur madje edhe nje fejese, por vete Qalliu s’e ka pranuar kurre kete gje.

Seldi sapo ka hedhur ne treg kengen e tij me te re, nje rryme te cilen ai s’e kishte testuar kurre me pare tek vetja, por qe po rezulton shume e suksesshme, pasi qe ne ditet e para te publikimit ka pasur nje rekord klikimesh.

Sunday, 30 June 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Sunday, 10 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Mars 2013
 • Shpati: Aferditen e ndava une. Nuk ka shanse per ribashkim! Cifti ndahet pas 6 vitesh fejese. Dyshohet se shkaku i ndarjes u bene fotot e Aferdites me Leonardo Di Caprion, te publikuara pak jave me pare ne mediat boterore dhe shqiptare. Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!
 • Zbulohet lidhja e djalit te Fatos Nanos me 24 vjecaren, pas kerkeses per divorc
 • Big Brother; Flet Franko, vellai i Marselinos: Nuk eshte turp te punosh si zhigolo. Une di jo 1, por 11 sekrete te tij
 • Paparazzi; Kastro Zizo kapet mat ne pub duke u perkedhelur me nje brune
 • Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes
 • A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?
 • Anaidi ka pasur tri lidhje serioze me vajza me pozite, me Joanen po ben loje. Flet miku i ngushte, Emiliano: Me nje vajze shkodrane prishi lidhjen, se ajo filloi te merret me politike

Seldi, le te fejuaren anash...

Seldi, me afer Sinanit e me larg Dafines!

Ndoshta per shkak se kjo foto eshte realizuar ne nje ambient te hapur ku kengetaret kane qene te rrethuar me fansa, Seldin nuk e ka lene sedra qe te “tradhtoje” mikun e tij dhe t’i afrohet te fejuares, Dafines.

Nuk dihet se ne cfare eventi kane marre pjese ku e ka shoqeruar edhe e fejuara, por ne foto shihen shume mire se si Seldi eshte afruar te Sinani e duke e lene pak me larg te dashuren e tij, e cila ka udhetuar nga Suedia per te qene prane kengetarit, njeheresh dhe i fejuari i saj.

Sunday, 10 February 2013

Seldi sjell te "fejuaren" ne Tirane

Seldi QalliuSeldin nuk e pengon fejesa te argetohet me vajza

E kemi gjetur fundjaven e kaluar ne nje pub te Tiranes, pasi me sa duket nuk ka pasur ndonje angazhim me koncerte. Te gjithe ne e dime se fale bashkepunimit me kengetarin e njohur Sinan Hoxha, Seldi Qalliu u katapultua lehte ne skenen muzikore, duke i djegur ato etapa qe zakonisht kalojne kengetaret e rinj. Me vone mesuam edhe per fejesen e tij me Dafinen, nje vajze nga Kosova qe jeton ne Suedi. Madje, pak dite me pare, ai u fotografua ne lokalet e Tiranes me te, gje qe tregon se e ka sjelle edhe ne familjen e tij. Por kete fundjave ai duket se ka preferuar argetimin si beqar, ku vajzat bukuroshe nuk kane ngurruar t’i afrohen. Normale, Seldi tashme eshte bere nje kengetar shume i pelqyer, pervecse eshte edhe nje djale bukurosh.

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Monday, 21 January 2013

Sinani dhe Seldi secili nga 35 mije dollare ne Australi

Jo vetëm që janë kënaqur, por edhe kanë fituar një shumë të majme parash në Australi.

Është fjala për dy këngëtarët që këndojnë vetëm bashkë, falë dueteve të tyre, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, ku i pari i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ me  apo pa mburrje, ka thënë se janë rikthyer në Shqipëri me nga 35 mijë dollarë secili.

Djemtë e hitit të fundit ‘Karafili i vogël” nuk kanë dashur të tregojnë shuma, por një mik i tyre, humoristi i njohur  si Cekja, ka treguar për këto para të majme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan and Seldi each of the 35 thousand dollars in Australia

Are not only satisfied, but also have gained a lot of fat money in Australia. It is about two singers who only sing together, thanks to their duet, Sinan Hoxha and Documentary Qalliu, where the first guest on 'Free Zone' with or without pride, said he returned to Albania from 35 thousand dollars each .

Boys latest hit 'Karafili small "did not want to show the amount, but a friend of their famous humorist Indication has shown these before fat. M.Gj.

Sunday, 13 January 2013

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Tuesday, 18 December 2012

"Karajfili i Vogel" i Sinanit dhe Seldit, jo dhe aq e vogel...

Shume fansa jane gezuar qe dyshja e famshme, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, prape jane kthyer me nje projekt te tyre te nxehte. Si ne klipet e mehershme, edhe ky klip sjell dy kengetaret te rrethuar nga modele shume te bukura, por me nje ndryshim. Kesaj radhe kane futur edhe djem gjysem te zhveshur, nje trend qe po shihet shume koheve te fundit ne klipet shqiptare.

Kur jemi te shikueshmeria, videoja ka arritur mbi 100 mije klikime brenda dy diteve. Por, a do te arrije shikueshmerine e videos se meparshme, "Adrenalina", me mbi 10 milion klikime, duhet te presim e te shohim.

Por kthehemi te "Karajfili i Vogel" qe Sinani dhe Seldi i kendojne ne klip. Me sa verejtem, ky "karajfil i vogel" nuk ishte edhe aq e vogel, por nje modele bukuroshe dhe shtatgjate, sic shihet edhe ne foto, te ciles per fat te keq, ende nuk ia kemi mesuar emrin, pervec faktit qe dime se duket si nje karajfil i vertete. /Albavipnews/

Sunday, 16 December 2012

“Karafili i vogel” i Sinanit dhe Seldit pelqehet

Si duket, është shkruar tashmë që ata të dy duhet të bëjnë vetëm duete dhe të këndojnë vetëm bashkë.

E kemi fjalën për këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, dyshja që këtë herë sollën këngën e re me një video interesante me titull ‘Karafili i vogël’.

Kënga në pjesën e refrenit është një përpunim i një këngë të vjetër popullore, ndërsa e ndërthurur me modernen kur këndon Seldi.

Por ka vetëm 24 orë që është hedhur në kanalin ‘Youtube’ dhe ‘Karafili i vogëli’ i Sinanit dhe i Seldit është pëlqyer shumë, duke marrë edhe shikimet e shumta mbi 30 mijë klikime. Bravo djema! mos gaboni më të këndoni solo, vetëm bashkë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The "small Karafili" Sinan and SELDI accepted

Sunday, 9 December 2012

Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Saturday, 8 December 2012

Djeme dhe vajza te marrosur pas Seldit

Si duket bashkëpunimi i ngushtë me Sinan Hoxhës, dhe rregullimi i miqësisë së prishur i ka sjellë atij vetëm përfitime.

Është fjala për këngëtarin Seldi Qalliu, i cili është kudo sidomos në diasporë duke kënduar së bashku me Sinan Hoxhën.

Por këtë herë në këtë foto, ai shihet vetëm ndonjë në këtë plan dhe ku të gjithë meshkuj dhe femra nxitojnë që ta fotografojnë apo ta incizojnë ndërsa ai është duke kënduar në këtë disko në diasporë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Boys and girls doting Seldit

It seems close cooperation with Sinan Hoxha, and repair of broken friendship has brought him nothing but benefits. It comes Documentary Qalliu the singer who is here especially Diaspora singing along with Sinan Hoxha.

But this time in this picture, he sees only a plan and where all men and women rush to take pictures or shoot while he is singing in the disco in diasporë.M.GJ.

Sunday, 28 October 2012

Seldi: Me ka bezdisur thashethemi i fejeses!

Seldi si duket nuk eshte i lumtur me lajmin qe u hodh ne media ne lidhje me fejesen e tij me vajzen qe jeton ne Suedi, Dafina Zeka. Eshte bezdisur nga ky thashethem, sic thote ai, sepse nuk e pelqen te shkruhen gjera te paverteta per te.

“Nuk jam i fejuar dhe dua qe ta kuptojne njehere e mire te gjithe. As qe kam ndermend te fejohem. Jam shume i ri qe te mendoj per keto gjera. Dua te perqendrohem teresisht tek karriera ime si kengetar dhe te punoj sa me shume.", eshte sqaruar Seldi per suplementin "Bluetooth".

Seldi eshte kapur ne shoqeri te Dafines ne shume raste, madje jane botuar foto ku shihet ne festa familjare me te, prandaj dyshimet jane shtuar per nje fejese te mundshme, te cilen ai gjithmone e ka heshtur ose mohuar sikur e ben tani.

Seldi ka treguar me tej per "Bluetooth" se eshte duke punuar per kenge te reja te cilat me siguri do te jene "superhite", duke mos perjashtuar edhe bashkepunimin e paralajmeruar me Sinan Hoxhen qe do vij se shpejti. /Albavipnews/

Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Monday, 15 October 2012

Seldi mohon, por fotot flasin ndryshe

Unazat jane shkembyer diku ne muajin dhjetor te vitit te kaluar dhe mediat shkruajten me interesim per fejesen e Seldi Qalliut dhe Dafines, vajzes se gazetarit Milaim Zeka qe jeton ne Suedi. Por, Seldi gjithmone ka mohuar per media nje gje te tille edhe pse mban nje tatoo ne krahun e tij me emrin e te fejuares, sic u permend ne media.

Poashtu, babai i Dafines, Milaimi ishte i rezervuar ne pyetjet ne lidhje me fejesen e vajzes se tij duke mos e mohuar e as pohuar kete gje. Madje asokohe, fejesa e Seldit u perfol si arsyeja e ndarjes me Sinanin, megjithese tash pas sa muajve jane bashkuar serish dhe se shpejti do te lancojne nje projekt te perbashket.

Gjate tere kesaj kohe, Seldi nuk ka permendur te fejuaren ne asnje nga prononcimet e tij per media, sikur ajo nuk ekziston fare, por revista "Panorama plus" ka botuar foto qe tregojne se Seldi eshte ne nje lidhje te pamohueshme me Dafinen. Aty Seldi shihet se bashku me Dafinen ne festat familjare ne Suedi. Shteti skandinav eshte nje nga me te preferuarit per Seldin si per koncerte ashtu edhe per te kaluar kohen. Mund te ndodh qe ne te ardhmen ai te vazhdoje te jetoj atje, pasi tashme familja e Dafines e shohin ate si dhenderr. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online