All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Semi Jaupaj. Show all posts
Showing posts with label Semi Jaupaj. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Per Semin dhe Bojken Lakon, dashuria nuk njeh moshe

Kengetarja e talentuar 20 vjecare, Semi Jaupaj, aktualisht vokaliste e grupit rrok "Grifshat" ka rrefyer ne nje interviste per "Mapo" fillet e dashurise me kengetarin dhe regjisorin e njohur Bojken Lako. Edhe pse njihet me shume si e dashura e Bojken Lakos, kengetarja e re preferon te njihet me shume si vet ajo dhe me talentin e saj ajo ka arritur te krijoj imazhin e vet ne skenen muzikore.

Lajmi per lidhjen pasionante te Bojken Lakos me nje vajze te re, pas ndarjes nga Olesia, u perfol shume ne veren e vitit 2011 ne te gjitha mediat shqiptare. Fakti qe te dy kishin nje diference te madhe ne moshe, prej 17 vitesh, e beri lajmin edhe me interesant.

Por, dashuria ne mes tyre kishte pasur gjenezen e saj qysh shume heret dhe po priste momentin e duhur per t'u shfaqur dhe realizuar:

"Kam qene fanse e tij qe 5 vjece. Kur degjoja te flisnin keq per te me kapte e qara. Kam qene gjithmone e me shume e dashuruar pas muzikes qe bente. Tani jam e dashuruar dhe pas tij...", ka rrefyer Semi per "Mapo".

Eshte kjo edhe nje deshmi, se dashuria nuk njeh moshe dhe pavaresisht, gjen rrugen e vet tek zemrat e dy personave. /Albavipnews/

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Wednesday, 15 February 2012

Bojken Lako: Dashuria nuk njeh moshe...

Adoleshenca periudha e shthurjes dhe qejfit

Bojken Lako: “Dashuria nuk njeh moshe, me Semin na bashkoi muzika”

Faktin qe Bojken Lako eshte nje prej artisteve me te vecante te skenes shqiptare, tashme s’e ve me askush ne diskutim. Me nje karriere te gjate ne muzike, pavaresisht shkeputjeve e rikthimeve te here pas hershme, ai vazhdon edhe sot te mbetet nje nga me te pelqyerit e ‘rrokereve’. Prej vitesh i kushton mjaft kohe edhe regjizures dhe ka tanime dy sezone qe eshte shtylla drejtuese e nje emisioni per te rinj ne Tv Klan, “Promozone”.

Do te jete pikerisht puna me te rinjte, e kujtimet e adoleshences se tij ato qe do te jene ne fokus te ketij rrefimi sot. I sinqerte dhe i drejtperdrejte, sic gjithmone Bojkeni eshte. Gjithcka duke filluar nga puna aktuale, lidhja me adoleshenten Semi, e deri tek oret e lena ne Liceun Artistik. Duhani, alkooli dhe gjithe cmendurite e Bojkenit adoleshent do te vijne sot ekskluzivisht ne faqet e suplementit te se merkures.

Tuesday, 10 January 2012

Bojken Lako ngushellohet me puthjet e te dashures...

Bojken Lako ngushellohet me PUTHJET e Semit!

Rikthehet Bojken Lako ne Festivalin e RTSH pas disa vitesh mungese. Ai konkurroi me nje kenge te cilen e kishte realizuar te gjithen vete, por qe nuk arriti te vleresohej me asnje cmim, ndonese publiku e pelqeu jo pak. Ai zgjodhi te bashkepunonte per te disaten here me kengetaren e re Semi Jaupaj, e cila eshte njekohesisht edhe e dashura e tij. Pas mbarimit te festivalit cifti eshte pare duke u puthur ndoshta per te ngushelluar njeri- tjetrin pas " humbjes". Sic thuhet ne keto raste, ata kane fituar dicka shume me te rendesishme se cmimi, dashurine… /bluetooth/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lako Bojken comforted in Semi's kisses!

Friday, 6 January 2012

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 7 Janar 2012

Revista PALOMA, 7 janar 2012
 • Anxhela Martini: Ndihem gjithmone seksi!
 • Kthehet Adi Krasta!
 • Luana i kalon festat ne Maqedoni. Vazhdon historia me Adrianin!
 • Ronela Hajati: Kam bere dasme! Nuk e keni marre vesh?
 • Bertina e kalon Vitin e Ri pa Erjonin; nuk flasin me njeri-tjetrin
 • Rona Nishliu: Eshte kenge optimiste, jo kenge vaji. Koleget perkrahin Ronen: Do te na perfaqesoje ne menyre dinjitoze
 • Semi Jaupaj: Edhe pse me paragjykojne, e dua Bojkenin
E ku ka me mire se te kesh ne kopertine nje nga femrat shqiptare me seksi dhe me te kerkuara te momentit kudo neper bote. Jemi te sigurte qe me Anxhelen ne kopertine kemi bere te lumtur te gjithe fansat meshkuj te Palomes ;) Nje tjeter interviste mjaft interesante eshte ajo e Rona Nishliut, kengetares me te perfolur te momentit, fituese e Festivalit te fundit ne Rtsh, Rona do te jete ajo qe do te na perfaqesoje kete vit ne Eurosong. Por publiku nuk duket shume optimist, pasi nuk ka arritur ta perthith sic duhet kengen, mjaft e vecante ne stilin e saj, nderkohe qe si rralle ndonjehere vete koleget e Rones artist te ndryshem jane shprehur me superlativa per kete kenge. Ronela Hajati, vjen ne nje interviste shume te cilter, ashtu sic e ka vete natyren e saj dhe kete here ka vendosur te na i thote te gjitha...po te gjitha, te gjitha ama! Ky fillim viti ka nisur me plot lajme.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online