All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Senada Jaho. Show all posts
Showing posts with label Senada Jaho. Show all posts

Monday, 3 September 2012

Senada Jaho, imazh i ri ne "News 24"

Senada JahoSenada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne “News 24”

Spikerja e lajmeve Senada Jaho, nga 1 shtatori do te jete imazhi i ri i lajmeve ne “News 24”. Pas nje eksperience 6- vjecare ne median vizive ne Shqiperi, Senada lidh kontraten me “News 24” per te qene nje nga spikeret e edicioneve te ketij televizioni. “E pres me kenaqesi kete eksperience te re punr ne ekranin e “News 24”, pasi eshte televizioni me i mire i momentit ne formatin e televizioneve informative”, shprehet Senada per “Panorama Plus”. E diplomuar per Trashegimi Kulturore dhe Mode ne Itali, ajo nis punen ne “News 24” pas nje eksperience 1 vit e gjysme ne “Planet TV” si kryeredaktore e emisionit te mengjesit, spikere e lajmeve qendrore dhe drejtore imazhi ne kete televizion. Nderkohe eksperiencat e saj te meparshme kane qene 1 vit e gjysme ne TV Klan, dhe 3 vite e gjysme ne “As Televizion” si spikere lajmesh. /panorama plus/

Sunday, 2 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Shtator 2012
  • Risite televizive te ketij sezoni: Xhemi, Dudushi, Cani dhe Demi gare me programe te reja
  • Ciljeta 4-muajshe shtatzene, mister babai i femijes. Kengetarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, femija eshte i seksit mashkull
  • Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime, pasi u zgjodh babai President. Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat
  • Rrefimi, Juela Mecani: Jeta ime pas divorcit dhe ambiciet ne politike
  • Senada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne "News 24"
  • Linda Halimi, pse kerkon te behesh diletante me zor?
  • Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin
  • Martohet Nocja?
  • Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online