All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sheila Haxhiraj. Show all posts
Showing posts with label Sheila Haxhiraj. Show all posts

Sunday, 24 November 2013

Sheila Haxhiraj, provokon me poza "hot"...

Sheila Haxhiraj
...pozon nxehte ne 20-vjetorin e saj

Eshte mjaft e pasionuar pas fotove artisike, por kesaj here ka pasur nje arsye me shume per te pozuar ne menyre provokative, pasi Sheila Haxhiraj tashme eshte 20 vjec. Ne naten e ditelindjes, qe e ka festuar ne Tirane me mikeshat e saj, ne menyre mondane dhe pa shume zhurme, Sheila ka realizuar keto foto me fustan te kuq, ku provokon dhe demonstron dashuri me veten. Fituesja e pare e “X Factor Albania” , Sheila Haxhiraj, u shfaq ndryshe ne klipin “Superfiksim”, energjike dhe me skena zhveshjeje. Ndersa ne garen e “Kenga Magjike” ajo la pas kenget ritmike, duke vendosur t’i kendoje dhembjes me baladen e saj “Ndiej”. Ajo u rikthehet emocioneve te gares ndersa konkurron me nje balade prekese kesaj here, edhe pse e ka deklaruar gjithmone se rryma muzikore qe preferon eshte R&B. Ne karrieren qe po nderton si kengetare ajo i jep nje rendesi te vecante imazhit, me galeri fotosh ku pozon here agresive dhe here sensuale, pa pasur asnje tabu.

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Sunday, 23 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Monday, 3 June 2013

Sheila, shume hot ne klipin e saj te pare...

Sheila HaxhirajSheila publikon klipin e pare dhe shfaq anen e saj agresive

Fituesja e pare e “X Factor Albania” 1, Sheila Haxhiraj, sapo ka publikuar klipin e saj te pare “Vec fillimi”[VIDEO], ku shfaqet pa kacurrelat e zeza qe e identifikojne, nderkohe qe ka realizuar nje set te vecante fotografish, ku shfaqet agresive. Duket se kengetarja e re ka lene menjane profilin e vajzes delikate, ashtu sic u prezantua ne “X Factor”, pasi ndihet me mire si femer e eger, e veshur me lekure te zeze, geta rrjete dhe shpesh duke tymosur cigare. Para disa muajsh, ajo realizoi nje set tjeter fotografish ku shfaqej me puro ne dore. Nuk eshte rastesi kjo prirje e saj per t’u shfaqur e guximshme, pasi 18-vjecarja e ka pohuar qe rryma muzikore qe ajo preferon eshte pikerisht R&B. Pasi fitoi kupen e “X Factor”, Sheila deklaroi se ishte duke punuar per daljen e saj te pare, qe eshte pikerisht ky klip, nje kenge e kompozuar nga muzikanti i ri Mario, i njohur si Big Boss.

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Tuesday, 26 March 2013

Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt...

Sheila Haxhiraj
Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura!

Ka kaluar nje vit qe nga fitorja e saj ne "X Factor Albania" dhe Sheila vazhdon te jete nje personazh shume i lakuar dhe kerkuar ne media. Edhe pse u bene te famshme thuajse ne te njejten periudhe, duke qene fitueset e dy talent-show, Sheila ne "X Factor Albania" dhe Rina ne "The Voice", kjo e fundit thuajse eshte zhdukur nga radari i medias, por edhe i publikut. Fatmiresisht nuk mund te themi te njejten gje per Sheilen. Edhe pse nga gjithe gjerat e medha qe producentet e "X Factor Albania" thane qe kishin rezervuar per te shume pak u bene, vetem nje kenge e realizuar ne anglisht, e cila nuk u shoqerua as me klip, serish Sheila arriti te mbijetoje suksesshem gjate ketij viti ne kete treg te mbingarkuar dhe qe e ka shume te lehte te te harroje menjehere. Mbase te qenit nje vajze e bukur, qe kopertinat e gazetave dhe revistave e duan, ia kane mundesuar dhe lehtesuar kete gje. Por mbase kane qene dhe skupet e vazhdueshme qe dalin per te, histori te ndryshme dashurie por qe ne fund nuk vertetohen kurre. Dhe per nje te tille ka folur edhe ne intervisten e kesaj jave ne "Paloma", ku shume e zhgenjyer ajo ka pergenjeshtruar lajmin qe nje jave me pare e beri shkaktare te ndarjes se Dj.Blunt nga e dashura. Per me shume lexoni intervisten me poshte.

Monday, 25 March 2013

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Monday, 18 March 2013

Sheila: Rrjeti social, mjet i mire promovimi por shpesh keqinterpretohet nga mediat...

Sheila Haxhiraj
Sheila: Shpesh ajo qe publikojme ne rrjetet sociale, keqperdoret nga mediat

Nese ne momentin qe ka hapur nje adrese ne rrjetet sociale ka qene nje gjimnaziste e thjeshte, sot ajo eshte nje person publik, kjo eshte kengetarja Sheila Haxhiraj. Ne nje interviste per gazeten "Koha Jone", kengetarja e re tregon marredheniet qe ka me rrjetet sociale, qe ashtu si per cdo te ri ne te gjithe boten tanime jane bere pjese e jetes se perditshme. Sheila tregon se me shume i shikon keto rrjete si nje vend shume i mire per te promovuar te rejat dhe per te bere nje marketing shume te mire vetes, sesa per te kaluar kohen. Per me shume lexoni intervisten e plote

Cfare marredheniesh keni ju me rrjetet sociale?

I frekuentoj shpesh here, por kjo nuk do te thote se jam e fiksuar pas tyre. Sot me teknologjine e re, ke mundesi qe ta kesh internetin ne celular, gje qe te ben t'i hapesh shpesh gjate dites, keto rrjete.

Dj Blunt ndahet nga e dashura per shkak te Sheiles?

Dj Blunt
Dj Blunt i jep fund lidhjes 4-vjecare me stilisten, shkak xhelozia per Sheilen

Nderkohe qe pergatitet te publikoje albumin e tij te shtate se bashku me “Real 1”, reperi i njohur kosovar me sa duket i ka dhene fund lidhjes katervjecare me vajzen nga Prishtina, e cila njihet si stilistja personale e grupit te humoristeve kosovare, “Stupcat” ne “Kanalin T”. Duket se Dj. Blunt e ka mbyllur me kaq lidhjen e gjate qe kishte me 24-vjecaren kosovare, edhe pse ata gjate kohes qe ishin bashke kane qene shume te lidhur me njeri-tjetrin. Me sa thuhet ne rrethet e artisteve, shkak i krisjes mes tyre dhe pastaj ndarjes thuhet se ka qene fituesja bukuroshe e “X Factor 1”, Sheila Haxhiraj, me te cilen Dj Blunt eshte pare te shoqerohet keto kohe ne Tirane per shkak edhe te bashkepunimeve mes tyre. Ne rrjetet e tyre sociale nuk mungojne fotot e te dyve, pikerisht Dj. Blunt dhe Sheiles, te cilet jane takuar per pune. Artisti 32-vjecar asnjehere nuk ka pranuar te jape detaje per jeten e tij private, ndersa i ka dhene rendesi aktivitetit te tij muzikor, qe me se shumti keto kohe ka qene i perqendruar ne Tirane, sic eshte dhe nata qe ka rezervuar sot ne mbremje ne club “Mumja”.


Tuesday, 12 March 2013

Sheila Haxhiraj, pelqen meshkujt e veshur 'alla Jay Z'...

Sheila Haxhiraj1 Minute me Sheila Haxhiraj

Fenomeni Sheila ka shperthyer qe vitin e kaluar. Juria e X Factor Albania dhe publiku e vleresuan si fituesen e X Factor. Sheila kete periudhe ka luajtur filma, por regjistron kenget e radhes dhe pergjigjet me dore ne zemer ne lidhje me pyetjet e modes...

Te pelqen stili i...
- Me pelqen stili i Rihannes.

Seksi tek nje mashkull per ty eshte...
- Kombinim i pamjes vizive, perfshire te gjitha keto aspekte, si permasat trupore, qendrimi dhe nje stil ne te veshur alla Jay Z.

Stilisti yt i preferuar...
- Miranda Dupi, Niko Komani (qesh), te preferuarit e mi ne Shqiperi.

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Friday, 9 November 2012

Fituesja e “X Factor Albania 1” ne Miss dhe Mister Albania

Ndërsa ka nisur të mbahet edhe këtë vit edicioni i dytë i ‘X Factor Albania”, nuk besoj se e keni harruar triumfuesin e të parit.

Kjo është vajza e bukur, Sheila Haxhijaj, e cila këto ditë është shfaqur me këngën e saj të parë të prodhuar nga promotorët e këtij evenimenti të madh botëror, në spektaklin “Miss dhe Mister Albania 2012”, e realizuar po nga zonja Grabocka.

Ne e zbuluam këtë foto ku Sheila ka ardhur vërtet si një këngëtare e madhe dhe urojmë që kënga dhe zëri i saj të pëlqehen shumë edhe në botë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The winner of "X Factor Albania 1" Miss and Mister Albania

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Sunday, 26 August 2012

Sheila Haxhiraj: Nuk trembem nga xhelozia femerore


Sheila Haxhiraj: Si e menaxhoj xhelozine e femrave

Eshte ikona e re qe hyn ne tregun e muzikes ne kete sezon te ri dhe pohon se i pelqen rryma R&B. Sheila Haxhiraj zbulon strategjite e saj si kengetare profesioniste dhe e komercit per te dominuar ne boten e eger te muzikes. Klipi i ri qe do te xhirohet ne Europe dhe surprizat qe ajo ka pergatitur per fansat e saj, i tregon ne kete interviste te pare, pasi ka fituar kupen e “X Factor”.

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
 • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
 • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
 • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
 • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
 • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
 • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
 • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
 • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Friday, 6 July 2012

Sheila ne studion e Berman Brothers...

Pas X -Factor - Sheila ne studio

Pavarsisht se po i qendrojne larg medias, ashtu ne heshtje fituesja e edicionit te pare te X Factor Albania, Sheila eshte momentalisht ne studio ku po regjistron jo nje por dy kenge me Berman Brothers. Nderkohe ende nuk eshte bere e ditur nje date per publikimin e ketyre kengeve,por po mendojme se do te jene gati ne kohe per fillimin e edicionit te dyte te X Factor, audicionet e te cilit tashme kane perfunduar. /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After X-Factor - Sheila in the studio

Despite staying away from the media, so quietly winner of the first edition of X Factor Albania, Sheila is currently in the studio where she is recording not one but two songs with the Berman Brothers. While  there has not become known yet a date for publication of these songs, but we think it would be ready in time for the start of the second edition of X Factor, whose auditions have already been completed. / Albaniac / ]]

Tuesday, 19 June 2012

Sheila Haxhiraj, fituesja e "X Factor": Momentalisht, jam single!

Sheila: Njerezit qe me dhane fitoren

Eshte e talentuar, e bukur, me nje paraqitje skenike te vecante dhe vajze qe punon shume. Te gjitha keto cilesi bene te mundur qe ajo te shnderrohej ne fituesen e nje ‘talent-show’ te suksesshem si “X Factor”. Sheila Haxhiraj, pervecse nje konkurrente e forte, ka qene dhe nje nga emrat me te diskutuar keto muaj, per arsye te ndryshme. E quajten si nje pakete ku jane mbledhur te gjitha cilesite dhe per kete arsye publiku kuptoi qe Sheila kishte “faktorin X” te shumekerkuar...

Kur more vendimin per te bere audicionin e “X Factor”, e enderroje qe mund te fitoje?
Natyrisht qe jo. Une thjesht kisha deshire te kendoja. Mendova qe skena e “X Factor” ishte nje mundesi per t’u promovuar dhe per te nxjerre ne pah talentin dhe aftesine e cdo konkurrenti. Theksoj qe konkurrenca ishte e madhe dhe e forte, por gjithashtu edhe deshira e ambicia ime per te qene ne finale. Sot jam e lumtur qe arrita kete fitore.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online