All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shemi Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Shemi Krasniqi. Show all posts

Wednesday, 11 January 2012

Gold AG dhe “Iliret” se shpejti videon e kenges “Xhamadani vija-vija”

Reperi më i njohur shqiptar i momentit Gold AG ka në plan të realizojë videoklipin e këngës “Xhamadani vija-vija”, këngë kjo në bashkëpunim me grupin legjendar “Ilirët”.

Kënga ka kohë që është bërë në audio, madje është shumë e dëgjuar në internet, dhe e kërkuar në radio, ndërsa po ashtu kjo këngë ku Goldi repovat në një pjesë dhe solisti i grupit Shemi këndon, është kënga me e kërkuar nëpër mbrëmje në diasporë dhe jo vetëm.

Klipi do te realizohet ne vendet me historike shqiptare e pritet te dalë së shpejti dhe besoj do të arrijë për një kohë të shkurtër shikueshmëri të madhe, pasi bëhet fjalë për himnin e mbarëshqiptarëve, tashmë në një version më modern, kur këndon dhe reperi i famshëm./Maksim Gjokaj/

Degjo kengen:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Goldie AG and "Illyrians" soon video of the song "Xhamadani vija vija"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online