All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkelqimi BB4. Show all posts
Showing posts with label Shkelqimi BB4. Show all posts

Sunday, 9 June 2013

Alma dhe Shkelqimi i BB4 ndahen...

Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe.

Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te “BB4”

E nisen lidhjen ne fshehtesi, derisa vendosen te shpallnin fejese ne janar te vitit te kaluar. Cimi nga Vlora dhe Alma nga Shkodra jane cifti i njohur qe u krijua brenda shtepise se “Big Brother” dy vite me pare, por qe tani s’jane me bashke. Tete muaj pas ardhjes ne jete te vajzes se tyre Giulia Eden ne Itali, ata marrin kete vendim per te mos vazhduar me tej lidhjen. Ai qe rrefen ndarjen e ndodhur pak jave me pare eshte Cimi, i cili tregon per arsyet pse mes tyre nuk funksionoi bashkejetesa, pse nuk e celebruan lidhjen, kush po kujdeset per vajzen, dhe si po e perjetojne te dy fundin e nje historie dashurie pasionante

Cimi thuhet se lidhja jote me Almen ka marre fund. Sa e vertete eshte?
Po, eshte e vertete. Ne fakt, kohet e fundit eshte folur po ashtu qe lidhja nuk po funksiononte sic duhej.

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
  • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
  • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
  • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
  • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
  • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
  • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
  • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
  • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Monday, 7 May 2012

Alma dhe Shkelqimi presin vajze

Alma & Shkelqimi presin vajze

Jave me pare eshte publikuar lajmi se Alma Alikaj dhe Shkelqimi, cifti qe eshte formuar nga edicioni i BB4, presin nje femije. Femija i pare i Almes dhe Shkelqimit eshte vajze, gjinine e bebes Alma e ka bere publike ne faqen e fansave te saj, duke publikuar keshtu edhe nje foto nga kontrolli eko qe ka bere. Shkendijat e para te romances mes tyre kane lindur qysh kur ata ishin se bashku konkurrente ne “Big Brother Albania”, ndonese asnje prej te dyve nuk e kishte pranuar kete, vecanerisht duke pasur parasysh se Alma Alikaj ishte e fejuar me italianin Antonio dhe pritej te kryente ceremonine e marteses ne Shkoder, ndersa Shkelqimi ishte single. Ishte pare qarte se propozimi qe Antonio i pati bere te fejuares se tij publikisht, u prit ftohte nga Alma, madje dukej sikur ajo e pranoi propozimin per martese sa per sy e per faqe te publikut dhe formatit televiziv qe nuk te lejon te gabosh. Cifti vazhdon te jetoje i ndare, secili ne qytetet e lindjes, edhe pse se shpejti do behen prinder. Por me siguri ardhja ne jete e femijes se tyre ka per te finalizuar edhe hapin e fundit te lidhjes, qe eshte martesa. /panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online