All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkelzen Iberhysaj. Show all posts
Showing posts with label Shkelzen Iberhysaj. Show all posts

Sunday, 29 June 2014

‘Ideale’ thotë Shkelzen Iberhysaj (Video)

I ri dhe me një zë shumë të vecantë. Ky është këngëtari me origjinë nga Decani i Kosovës por që jeton në Engelberg të Zvicrës, Shkelzen Iberhysaj, ku pak ditë më parë ka sjellë një klip interesant të këngës së tij më të re që titullohet ‘Ideale’. Muzikën e ka shumë pasion, madje edhe kur ishte fare i vogël këndonte në grupin e fëmijëve në Zvicër, por në tregun muzikor shqiptar njihet deri tani me tre këngë dhe klipe.

Kënga e parë quhet ‘Lojë me hile’ me tekst nga Dardan Shkreli dhe me muzikë dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku dhe video realizar nga ‘EMF Creative’, ndërsa pas një viti Shkelzeni realizoi një tjeëtr këngë, këtë herë një baladë të bukur me titull ‘Treni i lumturisë’ me tekst-muzikë nga Ilir Berani dhe orkestrimi nga Florent Boshnjaku, video u punua sërisht nga ‘‘EMF Creative’.

Artisti i ri megjithëse jeton larg vendlidjes, dëgjon shumë muzikë shqiptare, e nuk ka menduar për ndojë duet me ndonjë femër shqiptare, por pëlqen shumë artistin Sinan Vllasaliu.

Këngëtarin e gjen shpesh herë edhe duke kënduar në Diasporë në gëzime dhe festa familjare dhe private. Këngën më të re’ Ideale’ punuar me klip nga ‘MusicBox’e ‘MProduction’ mund ta dëgjoni në kanalin youtube ku është duke u pëlqyer shumë, ndërsa Shkëlzeni pëlqen të vijë me hapa të sigurt në tregun muzikor shqiptar, duke sjellë herë pas herë nga ndonjë këngë dhe video së bashku./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
'Ideal' says Shkelzen Iberhysaj

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online